Návrh nového loga MS Olomouc / možné vytvoření mediální identity

Místní sdružení pro Olomouc, Samotišky, Křelov-Břuchotín, Bystrovany, Bukovany a Hněvotín.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2504 poděkování
Dostal poděkování: 4511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nového loga MS Olomouc / možné vytvoření mediální identity

Příspěvek od Martin.Smida » 13 pro 2018, 10:14

skutečně jsme členy České pirátské strany.

to by členové vědět mohli :-D :-D :-D

jinak se mi rovněž líbí Zdeňkovy návrhy, především tedy návrh A, kde bude dobře čitelný i nápis.

a jinak mi do toho vlastně nic moc není, ale dal bych především na názor krajského MO, tedy Tondy.

my ve tvrzi máme stále upirátěný znak obce, protože je to spojeno s jistým příběhem a tehdy parádním pirátským činem a následnou kauzou Pirátů v Prostějově. Uznávám, že je provokativní a kdyby MO přišlo s tím, že se to nehodí, nebo nevyhovuje nějakému novému komunikačnímu stylu, tak zvážíme výměnu.

čímž se dostávám k tomu, že by možná bylo fajn, kdyby MO vybralo jeden návrh a nechalo jej zpracovat i pro ostatní místní sdružení.

očividně se nacházíme v nějaké přechodové fázi, kdy upirátěné znaky a "lidová tvořivost" přestávají pro mnohé být aktuální či vkusné a bude se více dbát na vizuální prezentaci. Nemyslím, že je potřeba nějaký mezikrok v další lidové tvořivosti. Prostě: buď historicky známé loga či znaky, a nebo nový jednotný vizuální styl pro místní sdružení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Martin.Morong, Jan.Bednarik
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 832 poděkování
Dostal poděkování: 383 poděkování

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 13 pro 2018, 13:39

Martin.Smida píše:
13 pro 2018, 10:14
a jinak mi do toho vlastně nic moc není, ale dal bych především na názor krajského MO, tedy Tondy.
Který názor máš na mysli Martine?

PS: Podle mne bude správné, když se udělá anketa.
Nepovažuji MO za orgán s větší rozhodovací pravomocí nebo kompetencí, než je členské forum.
Navíc se v případě MO jedná o jednu osobu (alespoň tak je MO označen ve Tvém postu, jménem Tondy) a tí pádem jen jeden názor.
Stejně tak bych mohl navrhnout, aby to rozhodl předseda KS.
Pokud se má vytvořit něco, pod čím budeme všichni fungovat (ať už předsednictvo, termíny schůzí nebo logo) je dobré dát všem možnost se k tomu vyjádřit demokratickým hlasováním.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2504 poděkování
Dostal poděkování: 4511 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 13 pro 2018, 14:23

chci tím říct, že pokud v místním sdružení vznikne poptávka po novém logu, tak by to mělo konzultovat s příslušným odborem na kraji, což je MO OLK. samozřejmě o tom klidně může hlasovat i PKS, ale to má, myslím, na starosti důležitější věci, než logo jednoho místního sdružení.

ve výsledku si to může kldině MS rozhodnout v anketě, to je jistě uplně vpořádku. Jenom jsem chtěl apelovat na komunikaci s MO, ať z toho není nějaká zlá krev, když to nový logo bude MO považovat za krok špatným směrem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 13 pro 2018, 16:12

Ano. Samozřejmě. Tonda o tom ví, není třeba to nějak speciálně předkládat MO.
Návrh je podle gmanunálu, jak Tonda upozorňoval. Pokud se shodneme na potřebě změny a na zdroji (ten konkretní návrh), rozhodneme si to patrně v anketě.

Současně se omlouvám, psal jsem o krajském foru i předsedovi, myslel jsem tím místní úrověň organizace.
Díky Martine. Ahoj-

Tomáš Svoboda
733 252 652

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1680 poděkování
Dostal poděkování: 1322 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 13 pro 2018, 16:33

@Jan.Rakovský: Možná jsi chtěl vstoupit do jiné strany. Pokud si dobře pamatuji, stanovy jsi četl, tak bys měl vědět, že jsme Česká pirátská strana. Ono těch pirátských stran je na světě celkem dost :)

Piráti sice nejsou pytel blech, ale také nejsou ovce.

Jedna z věcí, které Piráty odlišuje od ostatních stran (alespoň v mých očích), je velká kreativita, vtip a nadhled. Také osobitost. Právě lidovou tvořivost bychom měli podporovat, avšak s tím jak rosteme můžeme mít lidovou tvořivost vyšší kvality než dříve.
Já k tomu upirátěnému znaku chovám velmi osobní postoj, je to něco, co k nám patří, ale jsem také ochoten uznat, že patří do historie a je na čase, přijít zase s něčím novým, co nás odliší od všech ostatních Pirátských buněk.

Jako člen PMS zatím nemám potřebu nějak zasahovat do procesu, ta diskuze se mi moc líbí a jsem za ní rád.

Jako člen fóra místního sdružení preferuji Zdeňkův návrh B nebo A (v uvedeném pořadí) a děkuji mu za tuto parádní lidovou tvořivost, kterou projevil zapojením dalšího člověka.

A hlavně chci poděkovat Markovi Valkovi, že ač relativní nováček, tak tuto debatu rozpoutal. Věřím, že z toho vyjde něco užitečného a těším se, že to probereme i na schůzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Zdenek.Zak, Jana.Skopalikova, Milos.Zmeskal
Dycky XOLK!
1. místopředseda MS Olomouc v rezignaci, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 13 pro 2018, 17:06

Jakub.Nepejchal píše:
13 pro 2018, 16:33

A hlavně chci poděkovat Markovi Valkovi, že ač relativní nováček, tak tuto debatu rozpoutal. Věřím, že z toho vyjde něco užitečného a těším se, že to probereme i na schůzi.
Ano. Díky Markovi za nápad a energii. :idea: :P

Tomáš Svoboda
733 252 652

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27489 poděkování
Dostal poděkování: 20707 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 pro 2018, 18:40

(já si teda plným souladem s manuálem, co se ochranných zón apod nejsem úplně jist, ale je to dostatečně čisté, abych to nehrotil.)
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1680 poděkování
Dostal poděkování: 1322 poděkování

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 13 pro 2018, 21:29

A ještě bych si dovolil jeden historický exkurz:

Když vyšel první OFFTOPICaspoň myslím, že byl první ucelený grafický manuál, byla v něm jedna jediná věc zakázaná - a to invertovat logo (bílá vlajka na černém pozadí). Jakou podobu asi měly placky, které jsme následně dělali na jednání RV, tady v Olomouci? A vadilo to někomu? Ani moc ne. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Dycky XOLK!
1. místopředseda MS Olomouc v rezignaci, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Antonin.Stepan
Vedoucí krajského odboru
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Příspěvek od Antonin.Stepan » 13 pro 2018, 21:51

Návrhy jsou to pěkné a mě se i líbí. Nic méně ochranná zóna 100% dodržená není. Což je hned strana 5 v GM. Ale jsem pro aby se vytvořila anketa a MS si vybralo profilovku na FB.... jestli že je o to takový zájem. Já si osobně myslím, že nechat tam čistě pirátské logo bez nějakého zásahu bohatě stačí neb se stránka stejně jmenuje Piráti Olomouc a každý to hned pozná. + je tam dostatečný prostor na vyblbnutí v podobě úvodní fotky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvek:
Vojtech.Pikal
OFFTOPICTel : 733147625

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 14 pro 2018, 09:39

Jak píše Tonda.
je otázka, zda to potřebujeme.
Podle mne je to na schůzi MS, která je vyhlášena na 17.12. na 18 hodin.
Prosím Maru a ostatní členy mediálního týmu, ať tedy věc nějak pojmou, domluví se mezi sebou a případně předloží konstruktivní návrh na schůzi.
Tam se uvidí, zda se tím vubec zabývat, jak a kdo bude vybírat a z čeho.
Tohle bych si dovolil navrhnout jako postup.

Tomáš Svoboda
733 252 652

Odpovědět

Zpět na „Olomouc“