Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 112
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Ladislav.Koubek »

Ahoj Pirátky, Piráti a Piráčata celého Středočeského kraje!

Rozhodl jsem se kandidovat na čelo pirátské kandidátky do Evropského parlamentu (EP), a proto se v rámci primárek ucházím i o nominaci ze strany Středočeského kraje. 20 let života jsem prožil v Mladé Boleslavi a střední Čechy dodnes považuju za jeden ze svých dvou domovů (a samozřejmě jsem v kontaktu s Petrou Smutnou a Frantou Kopřivou). Nejprve mi dovolte se představit a následně uvést, jakým způsobem chci hájit zájmy Pirátů a České republiky v EP.

Jmenuji se Láďa Koubek, je mi 39 let. Jsem Pirát aktivní v místním sdružení Praha 10 (a nově i neuvolněný zastupitel). Účastním se aktivit Zahraničního odboru a podílím na činnosti poslaneckého resortního týmu "Evropa, Zahraničí, Obrana". Jsem členem předsednictva Pirate Parties International. Posledních 10 let jsem hájil zájmy ČR v zahraničí, spolupracoval jsem s Evropskou komisí a jako expert OSN na rozvojovou a humanitární pomoc jsem pracoval ve východní Evropě, Asii, Pacifiku a na Blízkém východě. V současnosti pracuji v poslaneckém klubu Pirátů jako expert na e-government. Více o mne naleznete na mém Pirate-wiki profilu a plnou profesní historii najdete na mém Linkedin účtu.

Rád bych v několika blocích vypíchl zkušenosti relevantní v kontextu mé kandidatury do EP.

ZKUŠENOSTI S ORGÁNY EU A MEZINÁRODNÍM VYJEDNÁVÁNÍ:
• Zúčastnil jsem se vyjednávání podmínek s Evropskou komisí (Generální ředitelství pro mezinárodní spolupráci a rozvoj, DG DEVCO), za kterých byla následně České republice (MZV ČR) udělena dotace pro propagaci role rozvojové a humanitární pomoci EU a ČR v rozvojovém světě (tzv. „Evropský rok pro rozvoj 2015“).
• Jako ředitel Oddělení mezinárodní spolupráce Národního ústavu pro vzdělávání (MŠMT ČR) jsem vedl Národní centrum Europass, které skrze dokumenty Europassu (CV, atd.) zajišťuje mobilitu občanů v rámci EU. Často jsem jezdil do Generálního ředitelství Evropské komise pro vzdělávání (DG EAC) a účastnil se vyjednávání o budoucí podobě Europassu. Součástí toho byly i návštěvy specializované EU agentury CEDEFOP v Řecku, se kterou jsme jako členské státy EU na vývoji nástrojů Europassu spolupracovali. Součástí mé role bylo i řízení agendy zavádění Evropského kvalifikačního rámce (EQF) v ČR, který zajišťuje vzájemnou porovnatelnost kvalifikace občanů napříč státy EU.
• V konsorciu s londýnskou centrálou British Council a dánskou školou Aarhus Tech jsem pro Národní ústav pro vzdělávání vyhrál tendr Evropské komise na 6,5 mil. EUR projekt transformace systému odborného vzdělávání v Libyi.
• Při výkonu svých zaměstnání v oblasti managementu rozvojových projektů jsem spolupracoval s Delegacemi EU v zahraničí (tzn. „EU ambasádami“ v zemích mimo EU) a mám tedy praktickou znalost práce diplomacie EU, která tvoří součást Společné zahraniční a bezpečnostní politiky EU (SZBP, angl. CSFP).
• Rovněž se velmi dobře orientuji v tom, jak působí polní mise EU v zahraničí (např. EULEX Kosovo, EUPOL COPPS Palestina, EUMM Gruzie, EUAM Ukrajina), které jsou součástí Společné bezpečnostní a obranné politiky EU (SBOP, angl. CSDP).
• V oblasti odborného vzdělávání jsem zastupoval ČR na mezinárodních jednáních specializované OSN agentury UNESCO-UNEVOC.
• Jako člen delegace ČR jsem se zúčastnil Česko-mongolské smíšené komise (společné zasedání vlád ČR a Mongolska) v Ulánbátaru.
• ČR jsem reprezentoval ve dvou volebních pozorovatelských misích Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), a to v Makedonii a v Moldavsku, kde jsem jménem mezinárodního společenství sledoval férovost příprav a průběhu tamních voleb.
• V Afghánistánu jsem se podílel na řízení Humanitárního fondu OSN (700 mil. Kč), a mj. spolupracoval s ambasádami donorských zemí.

SOFTSKILLS PRO EP:
• Praxí jsem získal schopnost mezikulturní komunikace (jak v Evropě, tak v Asii, Pacifiku a na Blízkém východě). To se bude hodit hlavně při práci ve výborech EP, o které mám primárně zájem (DEVE a AFET, viz dále), kde dochází k časté interakci se zástupci zemí tzv. Globálního jihu.
• Naučil jsem se efektivně navazovat a rozvíjet vztahy s partnery, ať už to byli vládní úředníci, diplomaté, neziskový pracovníci či zaměstnanci dodavatelů ze soukromého sektoru. Tuto zkušenost využiji při vyjednávání pozic v EP jak při práci na plénu, tak při práci ve výboru (popř. v delegaci EP, pokud bych byl nějaké členem).
• Znám diplomatický protokol a zvyklosti při konání velkých mezinárodních akcí. To může potvrdit Zdeněk Hřib na základě naší účasti na konferenci Digitální Česko minulý týden (Zdeněk mě požádal o to, abych ho představil estonskému premiérovi, který byl v davu a kterého jsem ani já v ten moment neznal – za pár minut byl Zdeněk mnou estonskému premiérovi představen). Na výkon funkce europoslance jsem podle mého názoru připraven nejen profesně, ale i „lidsky“.

MANAŽERSKÉ ZKUŠENOSTI:
Mám dostatek zkušeností zorganizovat práci vlastního poslaneckého týmu:
• Vedl jsem projekt podpory národnímu usmíření mezi znesvářenými etniky na Šalamounových ostrovech – řídil jsem tým 3 lidí přímo, 100 lidí nepřímo – hlavní donor: Evropská unie – rozpočet 75 mil. Kč. Z této i dalších zkušeností důkladně znám finanční pravidla EU, za kterých probíhá hospodaření s prostředky občanů EU.
• V rámci Mimořádné pomoci Palestině ze strany MZV ČR v roce 2008 (60 mil. Kč) jsem působil jako hlavní vyjednavač s Palestinskou autonomní samosprávou (Západní břeh) a řídil jsem dodávku několika projektů (školící středisko pro automechaniky, protikorupční školení soudců, budování kapacit v oblasti zahraničního obchodu, výzkum využití solární energie, management vodního hospodářství).
• Ve Fondu dalšího vzdělávání (MPSV ČR) jsem koordinoval vznik projektového portfolia s rozpočtem 1,1 mld. Kč z prostředků Evropského sociálního fondu (Operační program Zaměstnanost) napříč třemi divizemi organizace s celkem 100 zaměstnanci.
• Pro MZV ČR jsem řídil realizaci grantu EU (DG DEVCO) s týmem 3 lidí, který skrze PR aktivity propagoval roli ČR a EU v zahraničí, a mj. jsem pod patronací premiéra ČR a za účasti ministra zahraničních věcí zorganizoval informačně-kulturní festival na Kampě pro 4000 lidí.
• V rámci svých zaměstnání, které byly často multidisciplinární povahy, jsem byl ve styku s předními experty na mnoho oblastí. Součástí mé role bylo vždy takové experty nejprve vyhledat, následně je pro spolupráci zasmluvnit a organizovat využijí jejich know-how.

PIRÁTĚNÍ:
• Vzhledem k mezinárodnímu působení jsem byl dlouho pouze pasivní podporovatel Pirátů. Skrze vazbu na Olču Richterovou na Praze 10 jsem se po návratu z mise v Afghánistánu v létě 2017 hecnul a jako dobrovolník jsem se 2 měsíce intenzivně účastnil parlamentní kampaně v Praze, aby se Piráti dostali do sněmovny (měl jsem k ruce pomocníky). Povedlo se a já pro Olču a Mikiho Ferjenčíka 3 měsíce pracoval jako dočasný asistent (následně jsem odešel do manažerské pozice na Úřadě vlády v Agentuře pro sociální začleňování).
• Pomáhal jsem Olče rozjíždět Strategický (alias upgrade) tým.
• Účastnil jsem se komunální kampaně 2018, což byla fakt super zábava!
• Podílel jsem se na přípravě společného pirátského evropského programu pro volby do EP 2019 (CEEP).
• Před měsícem jsem na sjezdu členských zemí Pirate Parties International v Mnichově získal podporu mnoha států a stal jsem se členem předsednictva PPI. Nově se tak v sedmičlenném týmu spolupodílím na řízení této organizace, kde mám na starosti agendu OSN. PPI se dostalo velké cti a stalo se „consultative member“ Hospodářské a sociální rady OSN (ECOSOC), tj.jednoho ze základních těles OSN. V únoru 2019 budu Piráty zastupovat na jednání ECOSOC v OSN centrále v New Yorku.

ZNALOSTI POLITIKY:
• Celostátní politika: Být v nově vzniklém poslaneckém klubu Pirátů ve sněmovně byla loni obrovská zkušenost. Jednak bylo velmi zajímavé být přímo u vyjednávání povolebního uspořádání, a za druhé jsem mohl pomoct stavět klub na zelené louce. Dalo mi to hodně a tato zkušenost by se mi hodila při zakládání europoslaneckého klubu.
Do poslaneckého klubu jsem se přitom na profesionální úrovni vrátil v září 2018, abych koordinoval e-government problematiku mezi několika poslanci. Tudíž i nadále mám možnost být v centru dění a učit se od Ivana, Klapušky, Jakuba a celého poslaneckého týmu.
• Komunální politika: Poslední rok jsem se intenzivně zabýval komunální politikou, neboť jsme s kolegy v místním sdružení Praha 10 chystali kampaň na „převzetí radnice“. Kandidoval jsem v komunálních volbách ze zadních pozic, protože moji přidanou hodnotu pro Piráty jsem vnímal a vnímám v mezinárodním působení. Nicméně to vyšlo a politické zkušenosti tak nově sbírám jako (neuvolněný) zastupitel MČ Praha 10.
• Mezistátní politika: Pirate Parties International je vskutku unikátní politická platforma, která jednak prezentuje pirátské myšlenky navenek, ale dovnitř je to změť mezistátních a osobních vazeb tvořících delikátní „vnitropolitické“ klima. Tyto zkušenosti z PPI by se mi hodily při vyjednávání v rámci naší frakce v EP, kde se destiluje názor i na základě národnosti.

JAZYKY:
Hovořím anglicky na úrovni rodilého mluvčího (studium střední školy v USA, léta práce pro OSN). Domluvím se německy a španělsky, pasivně ovládám ruštinu, a mám základy francouzštiny a arabštiny. Hlavně s tou francouzštinou bych chtěl určitě něco dělat, pokud bych se dostal na čelo kandidátky. Úspěch v mezinárodním prostředí ale není jen o jazycích – je i o znalosti různých kultur. Já mám osobní zkušenost s kulturou křesťanskou, židovskou, islámskou, budhistickou, šamanistickou a animistickou.

PROČ CHCI KANDIDOVAT DO EP:
1. Chci posílit roli EU jako globálního sebevědomého aktéra. Jak? Chci být férovým, ale tvrdým vyjednavačem při rozvoji mezinárodních politických a ekonomických vztahů EU. Chci propagovat lidská práva, což neznamená, že nemůžeme efektivně působit v oblasti ekonomické diplomacie.
2. Chci pomoci v EU nastavit takovou rozvojovou a humanitární politiku, která rozvojovým regionům, a především Africe, pomůže nastartovat ekonomický růst. Z takovéhoto partnerství budou profitovat obě strany, a k nám do EU má silná Afrika přesah jak ekonomický, tak i bezpečnostní skrze migraci. Jsem zastáncem ženevských konvencí pro ochranu válečných uprchlíků, ale k ekonomické migraci musíme přistupovat realisticky (viz světové populační trendy: Afrika bude mít v roce 2050 již 2,4 miliardy obyvatel – tedy dvojnásobek oproti dnešku).
3. Chci při výkonu mandátu europoslance použít své znalosti z oblasti diplomacie, geopolitické analýzy a prevence ozbrojených konfliktů tak, abych zvýšil bezpečnost občanů Evropy.
4. Chci adresovat „demokratický deficit EU“ a posílit zákonodárnou iniciativu EP: vadí mi, že jediný demokraticky zvolený orgán EU, Evropský parlament, nemá přímou legislativní iniciativu.
5. Mám zkušenost s využíváním dotací EU (jak v zahraničí, tak na národní úrovni z Evropského sociálního fondu). Oblast poskytování dotací nutně potřebuje změny a chci o tom jednat napříč frakcemi EP.
6. Chci tlačit na používání otevřených standardů v poskytování elektronických služeb občanům národních států. Přitom ale budu klást důraz na propojenost a vzájemnou kompatibilitu mezi národními standardy a systémy tak, abychom mohli využívat výdobytků digitální společnosti napříč státy EU (příklad: mám e-recept z ČR, zapomenu si vzít léky na dovolenou, ve Francii na pláži si budu moci zajít do lékárny pro ekvivalent mého léku).
7. Chci ovlivnit kohezní politiku EU tak, aby z ní ČR maximálně profitovala v dalším cyklu 2021-2027. Ta tvoří cca 30% příjmů ČR z EU, a po roce 2027 s ní z důvodu ekonomické vyspělosti již nemůžeme zcela počítat. Nutno poznamenat, že tento cíl půjde ovlivnit pouze v době přípravy nového Víceletého finančního rámce, která bude vrcholit již příští rok.
8. Svou aktivní rolí v EP chci napomoci hladkému průběhu předsednictví ČR v Radě EU v roce 2022 (kdy budou Piráti doufám již vládní stranou ;D

PROFIL PRO EP:
Silné stránky, kde můžu nejvíce přispět:
• Společná zahraniční a bezpečnostní politika (CSFP): EU je největším poskytovatelem rozvojové a humanitární pomoci na světě. Navržený rozpočet pro tuto oblast na období 2021-2027 činí obrovských 90 mld. EUR (7% celkového rozpočtu EU). Dlouhodobě sleduji jednání Výboru EP pro rozvojovou spolupráci (DEVE) a Výboru EP pro zahraniční věci (AFET). Můj primární zájem je členství v DEVE s tím, že jsem praxí i teoreticky vybaven natolik, že bych v případě umožnění ze strany EP frakce, do které vstoupíme, mohl kandidovat do vedení výboru DEVE (místopředseda či předseda). Stejně tak bych mohl působit v AFETu, který je „laičtější“ obdobou DEVE, resp. má malinko jiný záběr. Nutno poznamenat, že v souvislosti s dalším funkčním období EP se diskutuje možnost oba výbory sloučit, neboť rozvojovka a humanitárka je integrálním nástrojem zahraniční politiky, a proto se činnost výborů DEVE a AFET musela vždy úzce koordinovat.
• Udržitelný rozvoj: Velice mne zajímá koncept udržitelného rozvoje, který integruje rovnoměrný socio-ekonomický rozvoj v mnoha dimenzích současně (ekonomický, sociální, životní prostředí, zdravotnictví, vzdělávání). Ve světě, a nyní již i ČR, se tomu věnují Cíle udržitelného rozvoje OSN (SDGs), které jsem pomáhal “zavádět” po Úřadem vlády ve strategii “Česká republika 2030”. V této souvislosti je důležitá tzv. policy coherence, tj. že (legislativní) rozvoj jedné dimenze se neděje na úkor jiné dimenze (viz karenční doba v ČR, která má nepochybně kladný dopad na ekonomiku, ale negativní dopad na zdraví obyvatel).
• Vzdělávání: Z působení v přímo řízených organizacích MŠMT a MPSV mám o problematice vzdělávání poměrně dobrý přehled, doplněný znalostí nástrojů evropské mobility jako zmíněný Europass, Evropský kvalifikační rámec, přenos kreditů odborného vzdělávání ECVET nebo překlad dovedností a kvalifikací mezi členskými státy EU (DISCO).
• E-government: Díky současnému působení v poslaneckém klubu ve sněmovně mám vhled do problematiky digitalizace české státní správy a i do agendy řešené na úrovni EU.
• Světový obchod: Dobře znám problematiku vyjednávání podmínek ve Světové obchodní organizaci za účelem liberalizace mezinárodního obchodu (viz nikdy nedoběhlá WTO Doha Round). Podporuji liberalizaci obchodu, avšak jsem toho názoru, že ze strany WTO došlo k tlaku na zrušení ochranných bariér u rozvojových zemí příliš brzo (z čehož dodnes masivně profitují rozvinuté země).
Slabé stránky:
• Ryze pirátská témata jako autorské právo, patenty, net neutrality, atp. šla mimo mě. Předpokládám, že se do čelních pozic kandidátky dostane i někdo, kdo má více všeobecný profil a touto cestou se bude chtít v EP profilovat.
• Určitá “úzká” profilace kolem oblasti zahraniční politiky. Myslím si však, že mezi 750 europoslanci jsou experti na jednotlivé oblasti potřeba, a vysoký počet poslanců prostě k úzké profilaci (za účelem mediálního zásahu) vybízí.
• Uhlíková stopa z mého působení v EP (Praha-Brusel-Štrasburk). Přemýšlím, že bych v Čechách koupil pozemek a postupně ho během mandátu celý osázel stromy (takový vlastní carbon off-set program, jako nabízejí za příplatek aerolinky ;)

LOGISTICKÉ ASPEKTY:
• V případě zvolení rezignuji na pozici zastupitele na Praze 10, a s největší pravděpodobností i na funkci člena předsednictva PPI.
• Jsem zvyklý létat v rámci výkonu své práce. Logisticky to tak pro mne nebude působení v EP něco nového.
• Žil jsem několikrát dlouhodobě v zahraničí, takže „expat life“ pro mne nebude překvapením (navíc jsem do Bruselu často jezdil, takže ho dobře znám).
• Hlavní sídlo chci mít v Bruselu, ale chci často jezdit do ČR, abych neztratil kontakt jak se stranou, tak s voliči. Rovněž mám v ČR děti (svěřené v péči bývalé manželky).
• Jsem ochoten použít část svého platu na růst Pirátů v ČR a zahraničí.
• Pokud budu na čele kandidátky, kampani se chci věnovat na fulltime: domluvím se s vedením poslaneckého klubu (o mé kandidatuře vědí).

Myslím si, že výkon funkce europoslance je náročná činnost v mezinárodním prostředí. Pokud si naopak ty myslíš, že moje zkušenosti mě pro výkon role europoslance kvalifikují, pak prosím podpoř mou kandidaturu. Díky!

Láďa

Uživatelský avatar
Lukas.Lev.Cervinka
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 673 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka »

Zdravím všechny středočeské Pirátky a Piráty!

Jsem Lev a rád bych se za nás rval na půdě Evropského parlamentu. Možná jste o mně neslyšeli, tak vás chci poprosit o čtyři minuty vašeho času. Děkuji!

Proč právě já?

Jsem právník. Ústavní právník. Není to úplně nejčastější právnické zaměření, pravda. Zajímají mě psaná a nepsaná pravidla, která mnohdy zůstávají nepovšimnuta, ale která ovlivňují celou naši společnost od jejích základů. Detailně jsem zkoumal náš zákonodárný sbor a fungování poslaneckých klubů. Nejdříve jsem se tomuto věnoval jako čistě akademickému problému, ale pak jsem uspěl ve výběrovém řízení a stal se asistentem Jakuba Michálka. Od té doby pomáhám poslaneckému klubu a mohu tak sledovat fungování Parlamentu pěkně zblízka. I na základě těchto zkušeností nakonec vznikla má kniha věnující se právě úloze a fungování poslaneckých klubů z pohledu ústavního práva. V posledních měsících také úzce spolupracuji se zahraničním odborem, mimo jiné na přípravě společného evropského programu.

Vedle ústavního práva je mou specializací rovněž mezinárodní právo a mezinárodní vztahy. S Honzou Lipavským spolupracuji právě na mezinárodně-bezpečnostních tématech, jako jsou např. projekty mnohonárodní vojenské spolupráce v Evropě. I skrze tato témata jsem získal, a dále získávám, cenné mezinárodní zkušenosti a kontakty - příkladem může být účast na Berlínské bezpečnostní konferenci, spolupráce se zahraničními Piráty nebo podílení se na tvorbě jednotného pirátského programu do Eurovoleb 2019.

Jsem z Jablonce nad Nisou, což není zrovna pupek světa, přiznávám. Ale právě díky Jablonci jsem se naučil, jak je důležité se neuzavřít ve své lokální či národní bublině. Věděl jsem, že za právnickým vzděláním musím vyjet z Jablonce ven, a tak jsem se dostal do Prahy. Ale i tam jsem věděl, že by byla chyba se uzavřít do bubliny jedné univerzity, což mě dovedlo až do Dublinu na jednu z nejlepších právnických fakult na světě. Tam jsem na vlastní kůži zažil, jak člověka posune kupředu, pokud se otevře a začne spolupracovat s lidmi z dalších zemí, a jak fantastické myšlenky a projekty z takové spolupráce mohou vzniknout.
Rád bych se v kampani rval z čela kandidátky. Jsem mladý. Pořád je mi pod třicet. Nepřipadá mi to ale jako nevýhoda. Mluvím plynně anglicky, rozumím německy a učím se italsky a, ano, velšsky. Myslím, že mladších europoslanců je potřeba jako soli. Nic proti zkušenostem osmdesátníků, ale pamatujete si, když se naposledy psala evropská ústava? Výsledkem bylo několik set stran textu sepsaných za zavřenými dveřmi bez otevřeného dialogu s občany a následně obrovský neúspěch a zamrznutí integrace na několik dalších let. Nevím, jak by to s evropskou ústavou dopadlo, kdyby ji psali mladší, ale určitě by nebyla tak dlouhá.

Jaká jsou má témata?

Věřím, že europoslanec by měl pokračovat v tom, co dělal než se stal europoslancem. Proto bych se zaměřil především na ústavní témata (posílení Evropského parlamentu, základní vize dalšího vývoje EU apod.), kterým se věnuji v rámci své akademické činnosti a mezinárodně-bezpečnostním otázkám, na kterých spolupracuji s Honzou Lipavským a na kterých bych rád s Honzou spolupracoval i z evropské úrovně, jelikož se domnívám, že takováto témata je třeba řešit současně z národní i evropské roviny. K prosazování těchto témat mám navíc již k disposici kontakty jak mezi pracovníky EU (asistenty europoslanců, pracovníky EP a EK, pracovníky Soudního dvora EU), tak ale např. i mezi lidmi z NATO, včetně velvyslanecké úrovně, mezi představiteli vojenských složek několika členských států EU atd.

Uvědomuji si, že mnohé z níže uvedených bodů mohou leckomu připadat příliš vizionářské, ale já jsem přesvědčen, že právě my, Piráti, máme přicházet s vizí a nikoli jen hledět na průzkumy veřejného mínění jako ostatní strany.
Unie srozumitelná občanovi. Zasadil bych se o to, aby měla Evropská unie jednodušší a srozumitelnější pravidla. Politická vůle k velkým změnám v Evropě pomalu roste. Chce to tedy jen odvahu a chuť proklestit se stovkami stran zakládajících smluv a dát Evropské unii Ústavu, jakou už dávno měla mít. Stručnou a srozumitelnou.

Unie demokratická. Prosazoval bych posílení Evropského parlamentu. Evropský parlament je jediná instituce EU, kterou volí přímo občané. Naopak moc zákulisního vyjednávání v Evropské radě, kde sedí představitelé jednotlivých vlád, musí být omezena. Stejně tak by měla být posílena odpovědnost Evropské komise vůči Evropskému parlamentu. Předsedu Komise by měl vybírat pouze Evropský parlament a neměla by to být jen hra velkých států o moc.

Unie svobodná. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem skutečné svobody. Nemluvím jen o svobodě pohybu. Pokud cestujeme po Evropě, nebo dokonce v jiné evropské zemi pracujeme, nemusíme již sice čekat na hranicích, ale přesto se musíme prokousávat neskutečnou byrokracií, která hranice mezi státy stále vytváří. Proč si nemůžeme zřídit bankovní účet třeba ve Francii nebo v Německu bez potvrzování trvalého pobytu, nebo dokonce příjmu? Proč si nemůžeme vybírat na skutečně jednotném evropském trhu mobilních operátorů a musíme za mobilní služby platit mnohonásobně víc než v jiných zemích? Ne, není to pro naši ochranu, ale je to výhodné pro banky a mobilní operátory. A jen pro ně.

Unie silná a bezpečná. Usiloval bych o to, aby Evropská unie byla jednotná a dostatečně silná a dokázala prosazovat své zájmy a lidská práva doma i ve světě. Měli bychom podporovat a prohlubovat spolupráce evropských ozbrojených složek, abychom dokázali čelit vnějším hrozbám. Měli bychom být jednotní a mluvit silným a rozhodným hlasem, když přijde na prosazování našich zájmů či lidských práv ve světě. EU musí být rozhodná a akceschopná v boji proti organizovanému zločinu nebo mezinárodnímu terorismu. Musí být jednotná, když vyjednává s velmocemi, jakými je Rusko, Čína nebo Spojené státy. Ať už se jedná o situaci na Ukrajině, čínské investice v EU nebo obchodní dohodu s USA.

Unie otevřenosti a rovnosti. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem rovnosti. Ano, rovnosti. Vadí mi, že my ze střední a východní Evropy dostáváme zboží, služby a mzdy druhé jakosti. Nejen nadnárodní korporace jsou zdrojem nerovností a problémů. Státní byrokracie si také zuřivě hájí své písečky, a tak máme problémy s platbami sociálního a zdravotního pojištění, když pracujeme v zahraničí. Máme jen minimální nárok na ošetření, když jsme mimo hranice svého státu. Proč si stále musíme zřizovat komerční cestovní pojištění, když cestujeme přes hranice?

Unie skutečně evropská. Prosazoval bych, abychom v Evropské unii spolupracovali na skutečně evropských projektech, které positivně ovlivní život občanů a které každému občanovi ukáží, že Evropská unie má smysl. Jedná se například o vybudování evropské vysokorychlostní železnice, zavedení jednotné dálniční známky, rozšíření programu Erasmus+ ad. Unie musí podporovat projekty, které ji vrátí zpátky k občanovi a které reálně zlepší jeho život.

Jak bych chtěl svůj mandát vykonávat?

Při výkonu svého mandátu bych se chtěl držet především tří hlavních zásad, kterými jsou: blízkost k voliči, spolupráce se stranou a ctění pirátských hodnot.

Blízkost k voliči je pro mě zcela prvořadá. Europoslanec je zde pro občany. Považuji za špatné, že o většině europoslanců po jejich zvolení dalších 5 let v ČR není slyšet, pokud se jich netýká nějaká velká kauza nebo si nevezmou nějakou bokovku na Ministerstvu zahraničí. Europoslanec by měl pravidelně představovat a vysvětlovat evropskou politiku občanům doma. Měl by vysvětlovat, proč zde EU vlastně je a proč je pro nás důležitá. Je to zásadní mimo jiné i proto, že to umožní europoslanci, aby si udržel vazbu se svými občany a neodtrhl se od reality.

Spolupráce se stranou považuji za zásadní jak pro práci europoslance, tak pro rozvoj pirátského hnutí. A když mluvím o straně, nemyslím tím pouze spolupráci s Českou pirátskou stranou, avšak i s dalšími pirátskými stranami v Evropě a ve světě. Tato spolupráce by byla obousměrná. Jako europoslanec bych tak mohl získávat informace od místních sdružení o dopadech evropské politiky na občany a také využívat odborné znalosti pirátů. Na druhou stranu bych měl příležitost pomáhat politikům na lokální, krajské i národní úrovni a spojovat je s odborníky z jiných zemí, pomáhat jim i svou osobní účastí na akcích pro veřejnost.

Ctění pirátských hodnot je sice pro piráty, pevně věřím, samozřejmostí, avšak i tak, či právě proto, považuji za nutné to zde zmínit. Transparentní vynakládání financí, nezaměstnávání rodinných příslušníků nebo upřednostňování veřejného zájmu před osobním považujeme již za naši přirozenost, ale i tak se ke ctění těchto i dalších pirátských hodnot chci zde veřejně před vámi zavázat.

Rádi byste věděli trochu více o tom, co dělám, kdo jsem nebo co mohu pirátům a ČR v Evropském parlamentu nabídnout?

Více informací o mně a mém programu do Eurovoleb, mé činnosti v Pirátské straně, kompletní CV a další články a aktuality lze nalézt na https://www.piratcervinkado.eu. - Jak je vidět na mých webovkách, nebo Facebooku, nečekal bych během kampaně až za mě jiní udělají mou práci, nenaložil bych všechnu práci jen na stranu a tým kampaně, ale sám bych se pustil na plno do práce od samotného začátku. Zároveň ale striktně odmítám, aby Piráti na kandidátce dělali kampaň jeden proti druhému, ale chci, aby šli do boje společně jako tým.

Do Eurovoleb musíme jít se sebevědomím a kvalitními kandidáty. Vždyť jsou to první celostátní volby, které můžeme vyhrát! A já věřím, že dokáži voliče zaujmout nejen svým jménem, ale i svými schopnostmi a názory.

Pokud byste měli jakýkoli dotaz, můžete mi napsat na mail lukas.lev.cervinka@pirati.cz nebo třeba tady na fóru.

Pokud jste dočetli až sem, patří vám můj velký dík. Za případnou podporu budu rád!

Lev
Naposledy upravil(a) Lukas.Lev.Cervinka dne 10 pro 2018, 09:49, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Radek.Cernohous, Petra.Smutna, Milan.Krch, Jan.Licka, Jana.Skopalikova
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka

Uživatelský avatar
Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Příspěvky: 498
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník, zastupitel Prahy 4
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 737 poděkování
Dostal poděkování: 942 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Matej.Sandor »

Ahoj Pirátky a Piráti Středočeského kraje,

děkuji za možnost představení na dnešní krajské schůzi. Kromě toho, že se o podporu možnosti mé kandidatury v primárkách Pirátské strany pro volby do EP ucházím na fóru u skupiny členů, chtěl bych se o nominaci ucházet i u některých krajů a mezi nimi i u vašeho kraje.

Proč se ucházím i o podporu Středočeského kraje? Od roku 2007 bydlím v Praze a Prahu a Středočeský kraj vnímám jako jeden makroregion, který má mnoho společných problémů. Navíc až se mi povede zasíťovat můj pozemek (už na tom pracuji) u Říčan a následně tam pak něco postavit, tak se do vašeho kraje v budoucnu přestěhuji :D

Abych shrnul hlavní body mého představení tak:

1. Pokud budu zvolen mezi první čtyři místa kandidátky, tak dám svoji funkci radního k dispozici, abych se mohl náležitě věnovat kampani, neboť si myslím, že je důležité dělat kontaktní kampaň a jezdit po regionech a mít na to dostatek času.

2. Mám vystudované právo, evropská studia i mezinárodní hospodářské právo a mám tak za to, že z hlediska odborných znalostí splňuji profil možného kandidáta na poslance EP. Jako výhodu vnímám, že v případě mého zvolení bych mohl v EP odborně radit mým ostatním kolegům z Pirátské strany, kteří by třeba neměli tyto znalosti v uvedených oblastech.

3. Chci aktivně prosazovat program Pirátské strany se zaměřením na: změnu dotační politiky např. s cílem omezení dotací pro velké zemědělce, omezení ochrany práv duševního vlastnictví a ochrany síťové neutrality, podporu rozvoje železničních a dopravních tepen a revizi obranné politiky EU.

Více o mém programu a profilu naleznete zde:

viewtopic.php?f=350&t=44730

Děkuji za případnou podporu.

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 7):
Jan.Korbel, Petra.Smutna, Milan.Krch, Radek.Cernohous, Jan.Prokop, Jan.Licka, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2389
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 5180 poděkování
Dostal poděkování: 3165 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Zdravím vespolek,

rád bych se ucházel o nominaci svého krajského sdružení. Přestože se s většinou z vás znám osobně, dovolím si sem vykopírovat své představení z nominačního vlákna CF, kde mě taktéž můžete podpořit či nepodpořit.

Na otázky kromě tohoto a výše odkazovaného vlákna budu odpovídat i v neděli na krajské schůzi. Budu se těšit na viděnou!
Frantisek.Kopriva píše:
10 pro 2018, 20:24
Ahoj!

Děkuji za podporu a nominaci, kterou po zralé úvaze přijímám. Omlouvám se za prodlevu, ale i přes mnohé výzvy od Pirátek, Pirátů a příznivců jsem kandidaturu důkladně zvažoval z osobních i pracovních důvodů. Mám zájem ucházet se o čelo a zbytek kandidátky, nikoliv o pozici lídra. Zároveň jako vždy deklaruji, že příprav a kampaně se budu nadále účastnit se stejným nasazením, ať už na kandidátce budu či nikoliv. Protože i po pěti letech mého působení jsou pro mě Piráti tou nejlepší alternativou a evropské volby považuji za klíčové.

Mou hlavní motivací je, že se unijní agendě věnuji spolu s Mikulášem Peksou už rok ve sněmovním Výboru pro evropské záležitosti, kde tuto středu odzpravodajuji už 15. dokument, do mnohých usnesení, což je zároveň vzkaz sněmovny pro Evropskou komisi či Radu, jsem propašoval pirátské teze (jako například síťová neutralita) a zúčastnil jsem se několika Interparliamentary Committee Meetings v Evropském parlamentu v Bruselu. V rámci rezortního týmu jsme samozřejmě v kontaktu s kanceláří pirátské europoslankyně Julie Redy, se kterou se pravidelně koordinujeme.

Kromě toho jsem členem delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde jsem (se vší skromností) zřejmě nejaktivnějším členem současné české delegace jak na plénu, tak ve výboru pro rovné příležitosti a snažím se piratizovat frakci ALDE. Momentálně se ucházím o pozici zpravodaje ve svém výboru (rozhodovat se bude v lednu).

Kromě evropské agendy se v rámci poslaneckého klubu věnuji oblasti lidských práv (například jejich reflektování v diplomacii). Ačkoliv je mediálně nejviditelnější moje podpora manželství pro stejnopohlavní páry, kde jsem jedním z hlavních předkladatelů, snažím se téma pokrývat komplexně včetně většího zapojení občanského sektoru, odborníků a neziskovek. Taktéž se věnuji oblasti rovných příležitostí pro muže a ženy. Velmi mě baví přibližovat politiku (mladým) lidem. Mé oficiální výstupy jsou samozřejmě dostupné na sněmovním webu.

Co se mého pirátění týče, mírně neaktuální souhrn je na mém pirátském profilu. Za zmínku snad stojí, že od června letošního roku jsem předsedou Young Pirates of Europe a ve sněmovně vedoucím neoficiální skupiny přátel Tibetu. Snažím se průběžně zapojovat v místním sdružení v Mladé Boleslavi, které jsem spoluzakládal, středočeském krajském sdružení, stále jsem jednatelem republikového výboru (bohužel to flákám) a snažím se pod vedením Markéty Gregorové posilovat vazby s Piráty i liberály napříč Evropou.

Pro europoslanecký klub by měla být priorita jednotná vyjednávací pozice zvolených Pirátů ze všech zemí v rámci frakce a samozřejmě aktivní koordinace s rezortními týmy České pirátské strany i Evropskou pirátskou stranou. Jsem přesvědčený, že ať už do Evropského parlamentu vyšleme kohokoliv, díky dodržování pár jednoduchých zásad (jako to děláme v obcích, krajích, senátu a sněmovně) nás europoslanecký klub posune jako stranu zase o pořádný kus dál a dodá pirátskému hnutí napříč Evropou novou energii.

A co teprve, kdybychom nadcházející eurovolby vyhráli…
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter |< >| Instagram

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti PSP, delegát do Parlamentního shromáždění Rady Evropy, vedoucí skupiny přátel Tibetu
* vedoucí rezortního týmu EZO, vedoucí mezirezortního týmu Lidská práva, jednatel RV

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 112
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Ladislav.Koubek »

Ahoj, vzhledem k tomu, že žádám KS SčK o krajskou nominaci, dle avíza v tomto vlákně bych se za vámi velice rád stavil osobně představit tuto neděli 16. 12. 2019 od 15h v PiCe. Těším se na viděnou!

Uživatelský avatar
Hamersky_Jezek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 23
Registrován: 04 kvě 2017, 08:32
Profese: právník
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Hamersky_Jezek »

ZKUŠENOST, UKOTVENOST

Milé pirátky a vážení piráti ze Středočeského kraje,
rozhodl jsem se ucházet o Vaši podporu v primárkách pro volby do EP.

Přeji si volební vítězství naší kandidátky a její zapojení do liberální frakce (ALDE).

Mám zájem pomoci kandidátce přinést hlasy „pravicových liberálů“ zklamaných z ANO2011, nespokojených s ODS a rozpačitých z TOP09-STAN. Moje silné stránky jsou instituční paměť, názorová ukotvenost a celostátní známost v určitých tématech.

Představení
Od roku 1993 se veřejně angažuji v politice (ODA, LiRA), mezi aktivisty (protikorupční, ekologické, politické iniciativy) i mediálně (komentáře v denících, řada vystoupení v ČRo a ČT). Dlouho jsem působil v rodném Brně, posledních 10 let žiji na Kladně.
Více: http://milanhamersky.cz/

V Brně jsem vystudoval práva a politologii. Mám za sebou zkušenost místostarosty 16 tisícové městské části Brna, asistenta v senátu a ve sněmovně, tajemníka komise pro ústavu, z několika ministerstev, atd. Vedl jsem řadu volebních kampaní.
V letech 2002 -2009 jsem byl předsedou Liberální reformní strany (1 senátor, 1 krajský zastupitel, 2 radní Brna). Od roku 2007 prosazuji uzákonění práva na Důstojnou smrt (eutanázii), předložený zákon 2008 v Senátu, 2016 v PSP. Napsal jsem pro senátory návrh zákona o korespondenční volbě, který schválil Senát. V roce 2003 jsem inicioval ukončení povinné vojny.

Do EP jsem kandidoval v roce 2004 na kandidátce Unie liberálních demokratů, např. s K.Schwarzenberkem, v roce 2009 jsem vedl kandidátku Liberálové.cz za účasti cizinců – Slováci, SRN.
program: http://liberalove.bluefile.cz/archiv.php?co=1230829882
spot: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hqdkrFCSKfM[/youtube]

Program
5 svoboda, volný pohyb informací

Vedle tradičních 4 svobod volného pohybu (zboží, kapitálu, osob a služeb), by cílem EU měla být i svoboda informační (informací, studentů, vědců, patentů).

USE, Spojené státy Evropské
Výzvy, které stojí před Evropou, musíme řešit společně. EU má deficit demokracie i efektivity, protože odmítá osvědčené postupy federací jako Švýcarsko nebo USA. Systém postavený na smlouvách národních států se přežil. Proti populistům musíme postavit politiku vytváření přátel (spojenců).

ALDE, liberální přístav
Podporuji zapojení Pirátů do liberální frakce, která je svým profilem nejvhodnějším přístavem pro české piráty (dle mého názoru).

Jsem k dispozici pro Vaše dotazy. Počítám s účastí 16.12.2018 v PiCe.
Děkuji za Vaši/Tvoji pozornost.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11120
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28540 poděkování
Dostal poděkování: 13827 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vzhledem ke skutečnosti, že veřejně prezentované názory pana Hamerského jsou v rozporu s politickými cíli Pirátské strany, se domnívám, že jeho kandidatura se vylučuje.

V tomto případě by došlo k porušení Volebního řádu, konkrétně:
§ 2 Poškození dobrého jména
Zakazuje se podpora programu nebo vystupování, které se příčí základním politickým cílům České pirátské strany (čl. 2 St) nebo dobrým mravům.

3 Volební spolupráce
(1) V odůvodněných případech může Česká pirátská strana nadstandardně spolupracovat ve volbách s jiným politickým subjektem anebo osobností, pokud tím není poškozeno dobré jméno strany (§2)

https://wiki.pirati.cz/rules/vr,
Nejvhodnější řešení je, když pan Hamerský svoje přihlášení do primárek stáhne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Kozlova, Jan.Korbel, Tomas.Zmuda, pavel_sanda
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Hamersky_Jezek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 23
Registrován: 04 kvě 2017, 08:32
Profese: právník
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Hamersky_Jezek »

Předem děkuji za vysvětlení tohoto názoru.
Dalibor.Zahora píše:
12 pro 2018, 08:05
Vzhledem ke skutečnosti, že veřejně prezentované názory pana Hamerského jsou v rozporu s politickými cíli Pirátské strany, se domnívám, že jeho kandidatura se vylučuje.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11120
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28540 poděkování
Dostal poděkování: 13827 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vysvětlení provádím doručením rozhodnutí PKS Sčk, které včera v souladu s vnitrostranickými předpisy rozhodlo, že nemůžete usilovat o krajskou nominaci, protože vaše veřejné názory jsou v zásadním rozporu s cíly a hodnotami Pirátské strany.
1. PKS konstatuje, že základním předpokladem pro účast v primárních volbách je ideový soulad kandidáta s politikou Pirátské strany. Účast kandidáta, jehož názory jsou v rozporu s politickými cíli Pirátů nejenže postrádá smysl, ale není přípustná, protože by porušovala Volební řád i Stanovy Pirátské strany. Konkrétně § 2 Volebního řádu a Čl. 2 odst. 2 a 1 Stanov.

2. Dne 11. prosince 2018 se na veřejném fóru Pirátské strany přihlásil do primárních voleb do Evropského parlamentu Milan Hamerský.
Následně bylo zjištěno, že dotyčný veřejně publikuje názory, ve kterých prosazuje zavedení trestu smrti a omezení práva žen na svobodnou volbu ukončení těhotenství. Tyto názory jsou v přímém rozporu s politikou Pirátské strany, protože omezují svobody jednotlivce. Z těchto důvodů není účast Milana Hamerského v primárních volbách přípustná a nebude zařazen do členského hlasování.

LINK na hlasování PKS viewtopic.php?f=314&t=45119

Přílohy:
Omezení potratů je nutné (26. 04. 2016)
https://hamersky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=506704

Zrušme tabu, obnovme trest smrti (1.8.2011)
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolec ... ecnost_wag

Přijatelnost trestu smrti (2001)
od: * antologie, Milan Hamerský
https://www.databazeknih.cz/knihy/prija ... mrti-79131
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
pavel_sanda, Michal.Hazlinsky
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11120
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28540 poděkování
Dostal poděkování: 13827 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Současně bych rád tento krok zdůvodnil a vysvětlil, protože jsem věc konzultoval s PKS a dalšími členy strany.

Někomu by se mohlo zdát, že M.H. mohl být do hlasování připuštěn - že by získal podporu není přiliš pravděpodobné. Jenže jsme v situaci, kdy mohlo jít o precedentní krok. Kdy by se hlasovalo i kandidátovi, který by stejně nebyl připuštěn na jednání o CF, to by mohl být nebezpečný precendens - jednou jste hlasovali o kandidátovi, který nebyl názorově kompaktibilní, tak proč ne znovu?

Jednak bychom porušovali bychom Volební řád a za další, zbytečně bychom ztráceli čas s někým, kdo je názorově zcela jinde, uvádí členy kraje v omyl a už téměř celý letošní rok poškozuje dobré jméno strany, tím, že aktivně vystupuje na pirátských akcí a veřejně prohlašuje, že je registrovaným příznivcem Pirátů.

Vzhledem k tomu, že zájem o Piráty stoupá a že lze očekávat i větší zájem osob různého ražení, kteří se do primárních voleb budou chtít hlásit je potřeba, jasně vyjádřit, že ne každý kandidát je pro Piráty přijatelný. Není rozumné trávit čas strany a členů na osobách, kteří se snaží jen svézt na pirátské popularitě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michal.Hazlinsky
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů