Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu ?

Pro
62
53%
Proti
45
38%
Zdržuji se
11
9%
 
Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 376
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 998 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Licka »

Rád bych jako člen MS Benešov a Středočeského kraje otevřel i téma nominace Františka Kopřivy na volby do europarlamentu.
Tahle otázka je pokud vím už dlouho na stole, ale ještě ji nikdo nevykopl :) Prosím Františka, aby se zde představil, má-li o tuto pozici zájem.
Naposledy upravil(a) Jan.Licka dne 27 lis 2018, 21:26, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Prochazka, Frantisek.Kopriva

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Robert.Magni »

Ani ve snu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Ales.Sura, Michaela.Nepejchalova

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Filip.Krska »

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

A mě skoro víc než tvoje odpovědi zajímá, kdo by za tebe v případě zvolení nastoupil jako náhradník do Sněmovny a jeho názory :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Vit.Fux, Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vlasaty píše: 01 pro 2018, 17:56 A mě skoro víc než tvoje odpovědi zajímá, kdo by za tebe v případě zvolení nastoupil jako náhradník do Sněmovny a jeho názory :D
Pirát neví? :o Tenhle memberlist.php?mode=viewprofile&u=7288

( https://volby.cz/pls/ps2017/ps351?xjazy ... xstrana=15 )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Frantisek.Kopriva

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Franta má moji podporu, ale rád bych věděl, jestli o ni vůbec stojí. Předpokládám, že podobně to mají i ostatní a proto tu má tolik hlasů proti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Frantisek.Kopriva
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj všem, osobně nevidím důvod, proč by kdokoli, kdo splňuje předpoklady pro úspěšné zastávání dané pozice a je členem Pirátů, neměl být připuštěn do hlasování na obsazení kandidátní listiny.
Konkrétně František v Poslanecké sněmovně, kde se věnuje zahraničním záležitostem, funguje dobře, práci poslance zastává se ctí, komunikuje s krajem i s voliči, jazykově je vybaven, může si dovolit naplno pět let fungovat v zahraničí a v neposlední řadě má poměrně silnou voličskou základnu, takže z jakékoli pozice pomůže kandidatuře Pirátů do EP obecně. Proto si myslím, že by měl dostat šanci a své osobní preference bychom měli vyjadřovat až v příslušném hlasování v primárkách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Zdenek.Lajbner, Tomas.Zmuda, Jan.Novak
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

No já jsem dlouho nehlasoval a čekal jsem na Františkovo vyjádření, nakonec jsem hlasoval proti u tohoto podnětu. Rozhodně to není kvůli Frantovi, ale prostě kvůli tomu, že doteď není jasné, jestli o to vůbec stojí a tím pádem ani nemůže odpovídat na případné dotazy. Myslím, že jsme se už trošku posunuli od toho, abychom někoho takto zvolili a pak od něj měli nějaké očekávání a on je nebude naplňovat a říkat pouze to, že nikam nechtěl a pod.

Tuším, že nejsem jediný, který takto hlasoval proti a poprosil bych tedy Františka, aby se k této nominaci vyjádřil.

Nominace určené pro daný záměr by se neměly zneužívat jako ukazatel svoji oblíbenosti. Navíc jak vidíte, tak to tak ani nefunguje. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 6):
Jan.Korbel, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora, Petr.Springinsfeld, Jan.Hora, Frantisek.Kopriva
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Ahoj!

Děkuji za podporu a nominaci, kterou po zralé úvaze přijímám. Omlouvám se za prodlevu, ale i přes mnohé výzvy od Pirátek, Pirátů a příznivců jsem kandidaturu důkladně zvažoval z osobních i pracovních důvodů. Mám zájem ucházet se o čelo a zbytek kandidátky, nikoliv o pozici lídra. Zároveň jako vždy deklaruji, že příprav a kampaně se budu nadále účastnit se stejným nasazením, ať už na kandidátce budu či nikoliv. Protože i po pěti letech mého působení jsou pro mě Piráti tou nejlepší alternativou a evropské volby považuji za klíčové.

Mou hlavní motivací je, že se unijní agendě věnuji spolu s Mikulášem Peksou už rok ve sněmovním Výboru pro evropské záležitosti, kde tuto středu odzpravodajuji už 15. dokument, do mnohých usnesení, což je zároveň vzkaz sněmovny pro Evropskou komisi či Radu, jsem propašoval pirátské teze (jako například síťová neutralita) a zúčastnil jsem se několika Interparliamentary Committee Meetings v Evropském parlamentu v Bruselu. V rámci rezortního týmu jsme samozřejmě v kontaktu s kanceláří pirátské europoslankyně Julie Redy, se kterou se pravidelně koordinujeme.

Kromě toho jsem členem delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde jsem (se vší skromností) zřejmě nejaktivnějším členem současné české delegace jak na plénu, tak ve výboru pro rovné příležitosti a snažím se piratizovat frakci ALDE. Momentálně se ucházím o pozici zpravodaje ve svém výboru (rozhodovat se bude v lednu).

Kromě evropské agendy se v rámci poslaneckého klubu věnuji oblasti lidských práv (například jejich reflektování v diplomacii). Ačkoliv je mediálně nejviditelnější moje podpora manželství pro stejnopohlavní páry, kde jsem jedním z hlavních předkladatelů, snažím se téma pokrývat komplexně včetně většího zapojení občanského sektoru, odborníků a neziskovek. Taktéž se věnuji oblasti rovných příležitostí pro muže a ženy. Velmi mě baví přibližovat politiku (mladým) lidem. Mé oficiální výstupy jsou samozřejmě dostupné na sněmovním webu.

Co se mého pirátění týče, mírně neaktuální souhrn je na mém pirátském profilu. Za zmínku snad stojí, že od června letošního roku jsem předsedou Young Pirates of Europe a ve sněmovně vedoucím neoficiální skupiny přátel Tibetu. Snažím se průběžně zapojovat v místním sdružení v Mladé Boleslavi, které jsem spoluzakládal, středočeském krajském sdružení, stále jsem jednatelem republikového výboru (bohužel to flákám) a snažím se pod vedením Markéty Gregorové posilovat vazby s Piráty i liberály napříč Evropou.

Pro europoslanecký klub by měla být priorita jednotná vyjednávací pozice zvolených Pirátů ze všech zemí v rámci frakce a samozřejmě aktivní koordinace s rezortními týmy České pirátské strany i Evropskou pirátskou stranou. Jsem přesvědčený, že ať už do Evropského parlamentu vyšleme kohokoliv, díky dodržování pár jednoduchých zásad (jako to děláme v obcích, krajích, senátu a sněmovně) nás europoslanecký klub posune jako stranu zase o pořádný kus dál a dodá pirátskému hnutí napříč Evropou novou energii.

A co teprve, kdybychom nadcházející eurovolby vyhráli…

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2177
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7320 poděkování

Re: Nominace Františka Kopřivy do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od David.Wagner »

Plním slib!

Když Piráti před rokem přišli do PS, tak ve spoustě věcí byla a stále je výhoda, že neměli zkušenosti a blbé návyky. Zároveň ale chyběly zkušenosti s procedurou, řízením práce, budováním kontaktů a tak dále. A myslím, že je velmi třeba aby do EP šel v prvních volitelných místech aspoň jeden člověk který se jak intenzivně zabývá evropskou politikou, tak má tu poslaneckou zkušenost a bude umět kvalitně vyjednávat.

Až budeme mít pool takových lidí větší, tak lze mluvit o tom, že je neefektivní aby šel poslanec do EP. Ale já zatím přehršel takových lidí nevidím. A František takový člověk určo je.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Karel.Nejedlik, Petr.Prochazka, Petra.Smutna, Jan.Licka, Jaroslav.Nemec

Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“