Kristian Petřvalský

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
kpetrvalsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: student, asistent finančního poradce
Dostal poděkování: 7 poděkování

Kristian Petřvalský

Příspěvek od kpetrvalsky » 06 pro 2018, 21:08

Zdravím všechny Piráty a Pirátky!

Začnu od začátku - jmenuji se Kristian, ale přátelé mi říkají Kris, takže o totéž prosím i Vás. :)

Pocházím z Prahy, je mi 18 let a nyní žiji (spolu se svou rodinou) na vesnici kousek od Příbrami. Studuji pedagogické lyceum se zaměřeními na tělovvýchovu, psychologii a historii. K Pirátům přicházím s vizí změny. Nemyslím si, že bychom nežili v demokratické zemi, naopak. Avšak nemusíme se o demokracii vysloveně bít, základním principem zajišťování demokracie je zachování si podstaty lidské lásky a ochoty k bližním (tak, jak to PS nedávno prezentovala na svém Facebooku). Nicméně stále je co zlepšovat a jelikož jsem mladý a plný ambicí a "naivních představ", chci se na změně přímo podílet.

Snad jsem Vám alespoň nastínil svou osobnost, rád zodpovím jakékoliv dotazy na mě, ptejte se. Cokoliv Vás zajímá, rád se s Vámi podělím o osobní názory nebo zkušenosti.

Hezký večer, s pozdravem
Kris
Tito uživatelé poděkovali autorovi kpetrvalsky za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Antonin.Schejbal

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 710 poděkování
Dostal poděkování: 1311 poděkování

Re: Kristian Petřvalský

Příspěvek od Stepan.Drtina » 06 pro 2018, 23:22

Ahoj Kristiáne!

Děkujeme za představení . Níže přikládám několik otázek, které zde dáváme každému novému zájemci :)
Jinak 9.12 od 14:00 je krajská schůze v pražském pirátském centru, rádi Tě tam uvidíme. Nicméně je na programu spousta pracovních věcí a nevíme jak na tom budeme s časem. Pro bližší osobní seznámení se koná 12.1 od 15:00 schůze s nováčky opět v PiCe. Jinak každé pondělí se ve 20:00 setkáváme na mumble (https://wiki.pirati.cz/to/navody/mumble).

Jinak pokud se chceš rovnou zapojit přímo do dění v Příbrami, tak kontaktuj předsedu příbramského MS Antonína Schejbala na antonin.schejbal@pirati.cz

Měj se fajn a snad se brzy setkáme! :)

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 24404 poděkování
Dostal poděkování: 11620 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 07 pro 2018, 06:23

Ahoj,
vítej na palubě! Lehce doplním Štěpána, použil si již k registraci aplikaci https://nalodeni.pirati.cz ?

A ještě za sebe doplním další tři otázky:

10. Co by si chtěl v rámci Pirátské strany dosáhnout, chtěl by si někam kandidovat nebo jak si představuješ svoji roli ve straně?
11. Je něco co se na Pirátech nebo jejich programu nelíbí a co by si chtěl změnit?
12. Chceš se zapojit do kampaně do eurovoleb? Jak? Jsi například ochoten rozdávat Pirátské listy či dělat podobné aktivity?

Díky za odpovědi ;)
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

kpetrvalsky

Příspěvek od kpetrvalsky » 07 pro 2018, 16:20

Zdravím vás!

Omlouvám se za pozdní reakci, měl jsem nával smluv a dostal jsem se k odpovědi až nyní. Děkuji vám za otázky, níže se na ně pokusím co nejpřesněji a nejuspokojivěji odpovědět.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
O: Pirátská strana mi už od doby, kdy jsem se o ni začal obecně zajímat, byla sympatická svým "mládím" a názory. Myšlenka digitalizace a obecně zapojení více informačních komunikačních zařízení do fungování občanů mě obzvláště nadchla a jsem jejím velikým příznivcem.
Svůj zájem o politiku pěstuji od svým patnácti let, kdy jsem cíleně a dobrovolně začal podnikat první kroky k seznámení se s fungováním České republiky, později celého světa. Právě od té ve mně začala vznikat jakási touha o vstupu do politiky, která se postupně vyvíjela až do bodu, kdy jsem nad tím začal realně uvažovat. Uvažoval jsem nad "tradičními" stranami, kde nejžhavějším kandidátem pro mě byla strana ODS. Jsou však důvody, které se mi příčily nebo mi naopak chyběly v jejich celkovém programu. Proto byla volba Pirátů jasným krokem. Nad jinými stranami jsem neuvažoval buďto z důvodu nevyhovujících myšlenek, nebo z důvodů mé slabé informovanosti o těchto stranách.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
O: Legalizaci drog považuji za projev vyspělostního posunu, avšak vše se svou mírou. Mluvíme-li o konopí, postavil bych jej na úroveň alkoholu (tvrdého alkoholu, nicméně legislativně nerozlišujeme pravidla pro např. pivo a absinth). LSD bych do jisté míry rovněž postavil na stejnou úroveň, jako alkohol a tedy i konopí, a to z důvodu, že na těchto dvou látkách (narozdíl od alkoholu - paradoxně) nevzniká závislost. Nutno však podotknout, že je zde problematika užívání těchto látek osobami s psychickými poruchami, to je však ale jiné téma. Opakem výše jmenovaných látek je heroin. V tomto případě jsem proti jeho legalizaci a to z důvodu jeho návykovosti a značným dopadům na zdraví organismu.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
O: Státní dotace jsou dle mého názoru věcí, která je obecně prospěšná a podporuje demokratickou představu rozvoje podnikání. Ano, jsou zde faktory, které celkovou vizi a dojem z dotací zhoršují, nicméně principiálně se jedná o věc, kterou hodnotím velmi kladně.

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
O: Proti OSA vesměs nemám nic proti, alespoň na základě informací, kterých se mi dostalo přímo na oficiálním webu. K Intergramu si dovolím nevyjadřovat se a to právě z důvodu mála informací a znalostí o této organizaci. O autorském zákoně mám dobré mínění zejména díky oddělení souborných děl. I když jsou zde přesné definice, decentně pochybuji o objektivnosti posuzování děl a jejich zařazení. Nicméně o toto téma jsem se nikdy příliš nezajímal, proto k tomu nemám víc co říct.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
O: Takové nebezpečí vidím především v uživatelích, mluvíme-li o ochraně soukromí na internetu. Pokud je řeč o ochraně osobních údajů celkově (GDPR), nikdy jsem se ve svém oboru nesetkal s nějakým rizikem. Možná bych však, v případě stálé platnosti tohoto nařízení, dbal na větší kontrolu při postupech, kdy dochází nezřídka k falšování podpisů klientů, podepisování dokumentů záměrně s jinými daty atp..

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
O: To je zajímavá otázka. Ta hranice by měla být stanovena tam, kde se již v projevu vyskytují nenávistné názory na jakoukoliv skupinu lidí. Pokud se chce někdo pohybovat na hraně, kde by to ještě bylo přípustné, musí volit slova, která nejsou urážlivá, napadající atd.. Vyzývání k násilí je pak jasné, není třeba řešit. To by nemělo být tolerováno.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
O: Migrace, jako celosvětová záležitost, je složitým problémem, který nemá jednoznačné, univerzální a jednorázové řešení. Pokud jde o imigraci do ČR, nejsem proti přijímání těchto lidí za předpokladu, že splní určité podmínky, které platí na všechny občany České republiky. V případě nedodržování zákonů a pravidel by se mělo proti imigrantům zasáhnout stejně, jako proti občanu ČR.

8. Názor na referendum?
O: Referendum je dobrá věc, pokud se s ním umí naložit. Chceme-li prosazovat vládu lidu, měli by občané mít možnost účastnit se a rozhodnout prostřednictvím referenda. Problém vidím ale v nízkém počtu voličů. Přiznejme si, že i prezidentské volby a volny do senátu mají dle mého názoru nízkou volební účast. Častá referenda by tento jev jenom podpořila.

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
O: Česká republika je nyní na vzestupu a máme se momentálně asi nejlépe, jak tomu za poslední desetiletí bylo. Upřímně nemohu mluvit za občany ČR a říkat jejich názor, co naši republiku nejvíce trápí. Za sebe však spatřuji největší problém v jakési nerozhodnosti, kdy jsme sice "západní" zemí, avšak tíhneme rovněž směrem na východ k Rusku, což nevnímám kladně.

Nyní přejdu k odpovědím na otázky od Dalibora Zohary.
K registraci jsem aplikaci neppoužil - zaregistrovaný jsem od září a proběhlo to prostřednictvím fora Pirátů.

10. Co by si chtěl v rámci Pirátské strany dosáhnout, chtěl by si někam kandidovat nebo jak si představuješ svoji roli ve straně?
O: Nejprve bych se chtěl seznámit s celkkovým fungováním strany. Chci se účastnit akcí v PiCE a později začít podnikat kroky ke kandidatuře. Ze začátku chci být iniciativní a poskytovat nápady a názory ve věcech, u kterým disponuji dostatečnou informovaností. Rád bych později sám někam kandidoval za Piráty, nicméně mým cílem je za 4 roky kandidovat v komunálních volbách.

11. Je něco co se na Pirátech nebo jejich programu nelíbí a co by si chtěl změnit?
O: Vesměs jsem nenašel nic, co by se mi v programu protivilo. Snad jen jedna věc: V dlouhodobém programu v sekci vzdělávání a věda je zmínka o zvýšení výdajů na vzdělávání a to nad průměr EU. V praxi by to tedy mělo znamenat navýšení platů učitelům o 20%. Osobně si myslím, že je toto číslo nereálně, nebo alespoň velmi obtížně realizovatelné a obávám se celkového možného dopadu na naši ekonomiku. Nicméně je to pouze můj názor - nejsem znalec.

12. Chceš se zapojit do kampaně do eurovoleb? Jak? Jsi například ochoten rozdávat Pirátské listy či dělat podobné aktivity?
O: Na to nedokážu takhle hned odpovědět. Samozřejmě jistou zvědavost to ve mně evokuje a proto na tuto otázku rád odpovím, až se o tom dozvím více. Jinak aktivity, jako je rozdávání Pirátských listů atp., se mi nikterak nepříčí a pokud to bude prospěšné, rád se do budoucna v této oblasti angažuji.

Snad jsem odpověděl dostatečně přesně na vše!
Děkuji za pozvání na akce, bohužel se však zatím nebudu moci účastnit, poněvadž nevím, kam dřív skočit. Od nového roku se však vše uklidní a určitě se budu objevovat na akcích, pokud možno, pravidelně.

Hezký zbytek dne!
Tito uživatelé poděkovali autorovi kpetrvalsky za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek
Kris Petřvalský
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí" - Karel Čapek

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1781 poděkování
Dostal poděkování: 1508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 08 pro 2018, 13:42

Já bych se chtěl zeptat, jestli už jsi nebo jsi koukal na piráty z Příbrami, kde máme místní sdružení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

kpetrvalsky

Příspěvek od kpetrvalsky » 16 pro 2018, 09:36

Zdravím!
Omlouvám se, byl jsem na dovolené, takže jsem nemohl odpovídat.

Z Příbrami jsem zatím nikoho nekontaktoval, dnes budu psát panu Schejbalovi, s nimž se (doufám) domluvím na dalším postupu.

Přeji všem krásnou 3. adventní neděli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kpetrvalsky za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina
Kris Petřvalský
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí" - Karel Čapek

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1781 poděkování
Dostal poděkování: 1508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 16 pro 2018, 10:34

Můžeš si nastavit sledování jejich části fóra a hlídat jejich schůze v kalendáři :-) Ale Tonymu určitě napiš.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“