KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 10942
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28001 poděkování
Dostal poděkování: 13579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Zdravím Liberecko,
protože jste s nominacemi víc napřed než my ve středních Čechách - zeptám se: Tušíte, do kdy bude termín na získání krajské nominace? Do začátku CF, respektive pár dní před 19.1.?
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Petr.Vyhnal
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 958
Registrován: 08 kvě 2009, 20:57
Profese: ajťák
Bydliště: Smržovka
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 622 poděkování

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Petr.Vyhnal »

Přátelé, kamarádi, věci se sunou rychle kupředu. Nominace je třeba uzavřít do 15.1. viewtopic.php?p=592632&sid=85c72d320139 ... a0#p592632
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vyhnal za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Lev.Cervinka, Ondrej.Kolek
Pirát se Smžovky

Uživatelský avatar
Lukas.Lev.Cervinka
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 672 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka »

Petr.Vyhnal píše:
05 pro 2018, 15:58
Přátelé, kamarádi, věci se sunou rychle kupředu. Nominace je třeba uzavřít do 15.1. viewtopic.php?p=592632&sid=85c72d320139 ... a0#p592632
Ví se už kdy, a jakým způsobem, se bude o nominacích za LiK hlasovat?
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka

Uživatelský avatar
Marek.Forster
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 395
Registrován: 30 črc 2012, 16:39
Profese: IT specialista, OSVČ
Bydliště: Desná
Dal poděkování: 637 poděkování
Dostal poděkování: 526 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Marek.Forster »

Nominuji Ondřeje Kolka a Lukáše Červinku.
Marek Förster
3. místopředseda libereckého KS
Asistent poslance Tomáše Martínka

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 441
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: Programátor na rodičovské dovolené
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 541 poděkování
Dostal poděkování: 417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Marek.Forster píše:
09 pro 2018, 08:54
Nominuji Ondřeje Kolka a Lukáše Červinku.
Pozor, už nenominujem, ale hlasujem! (Aspoň myslim) viewtopic.php?f=410&t=45002
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 103
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 276 poděkování

Re: KF LiK 35/2018 Nominace do primarek na eurovolby ROZPRAVA

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Vážené krajské fórum,

Jelikož jsem neusiloval o Vaši nominaci, neměl jsem zatím prostor představit se Vašemu kraji v souvislosti s primárkami do EP. Původně jsem se domníval, že tento handicap částečně smažu během osobního vystoupení v Táboře. Čas, který bude kandidátům vymezen, je ale nesmírně krátký, a tak doufám, že nebude považovat za příliš vtíravé, když tak učiním i zde, na krajském půdorysu. Vaše krajské nominace plně respektuji a vážím si každého, kdo chce Piráty poctivě reprezentovat v Evropě.

Rád bych tím reprezentantem byl i já, a proto mi dovolte, abych Vás seznámil s tím, proč usiluji o mandát poslance Evropského parlamentu, proč se domnívám, že jsem vhodným nominantem na čelo pirátské kandidátky.

Co za mnou stojí?

Především práce v oblasti ochrany klimatu, udržitelných postupů hospodaření v krajině a ochrany životního prostředí obecně. Díky svým aktivitám zastávám v současnosti volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU, což je celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. V bruselských legislativních procesech, při jednání s politiky a úřady zastupuji stovky organizací a statisíce jednotlivců. Domnívám se proto, že jsem schopen naslouchat a hledat konsenzus nebo alespoň kompromis uvnitř velkého sektoru s často rozdílným pohledem na problém a tuto společnou pozici dále komunikovat a uvést ji v život. Dalo by se tedy říci, že jsem prachsprostý lobbista :) Ovšem lobbista, který nehájí ničí ekonomické zájmy, ale prosazuje udržitelnost na nejvyšší úrovni, která se vyplatí i ekonomicky.

Jsem také akademik. Formální vzdělání jsem získal jak na českých univerzitách, tak během dlouhodobých zahraničních studijních stáží v Kanadě, na Islandu, ve Švýcarsku nebo v Německu. Momentálně působím jako kmenový zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati a zabývám se klimatem Arktidy. Špatně snáším vedra, a proto léta částečně trávím v polárních oblastech :) I proto se domnívám, že mi deštivé klima Bruselu bude vyhovovat ;) Ale vážněji, přestože základní výzkum v oboru polární ekologie může působit vzdáleně práci europoslance, jsem díky němu vybaven důležitou kompetencí. Tato zkušenost mi dává schopnost kriticky přistupovat k informacím, důkladně je ověřovat a rozhodovat se teprve na základě objektivní analýzy a faktů.

Výše jsem nastínil oblasti, v nichž se cítím silný, a kterým se věnuji v profesním a osobním životě. Rád bych neskromně zdůraznil, že svoje úsilí a čas vynakládám na co možná celospolečensky přínosné aktivity, protože jedině tak se budu schopen s čistým svědomím zodpovídat vlastním dětem.

O co konkrétního se ale chci v EP zasadit?

Budu pokračovat v práci na tématech, ve kterých se orientuji a na nichž již nyní intenzivně spolupracuji na parlamentní úrovni s naším místopředsedou Radkem Holomčíkem a Danou Balcarovou (děkuji jim za důvěru a podporu). Co může přinést synergie práce na agroenvi legislativě, ale i dalších pirátských vizionářských dokumentech typu příprava na klimatickou změnu? Není toho málo a týká se to čím dál víc nás všech. Jde zejména o změnu v chápání krajiny a půdy jako výrobní jednotku. Ta má totiž i další rozměry a musí plnit daleko více funkcí. Od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně se proto budu v EP maximálně zabývat správným nastavením Společné zemědělské politiky EU. Ta se nyní tvoří pro roky 21 – 26 a je potenciálně extrémně silným nástrojem pro ochranu obyvatelstva před důsledky klimatické změny, ale i pro rozvoj venkova a pozitivní dynamiku měst. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob. Máme totiž mimořádně silnou národní zemědělskou lobby a většinu půdy v pronájmu (charakterizoval bych to úslovím „po nás potopa“). Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně ukázala nedávná suchá léta. Abychom se tomu mohli postavit, je naprosto nezbytná intenzivní spolupráce našich zástupců v EP a PS, jinak lze naše ambice naplnit jen z poloviny. Jsem připraven tuto práci poctivě odvádět a těším se na její pokračování v efektivnějším formátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
nabízím praktické a osobní zkušenosti s bruselskou politikou a expertízu v klíčových otázkách souvisejících s kvalitou života v EU. Nabízím kompetenci kvalitně zastávat veřejnou službu a dlouhodobě tím přispívat k budování pozitivní image Pirátů a jejich značky a důvěryhodnosti u voličů. V neposlední řadě mi však dovolte vyjádřit obrovskou chuť a sílu rozvíjet demokratické hodnoty a humanismus a to pomocí sebevědomé, vzdělané, propojené, kriticky smýšlející a zejména aktivní evropské společnosti. Protože především to je národním zájmem českým v pohnuté evropské historii a prostoru. Bude mi ctí na tom s Vámi spolupracovat!

Děkuji Vám!

Nominační vlákno a více zde: viewtopic.php?f=350&t=44703

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jan.Tempel, Vaclav.Zidek a 1 host