KF 32/2018 Krajská nominace do primárek pro volby do EP /rozprava/

Moderátoři: Republikove predsednictvo, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Hana.Ancincova
Krajské předsednictvo
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

KF 32/2018 Krajská nominace do primárek pro volby do EP /rozprava/

Příspěvek od Hana.Ancincova » 19 lis 2018, 14:37

Vážení členové a příznivci,
zahajuji tímto rozpravu pro krajské nominace za KS Zlínský kraj do primárních voleb kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se budou konat v květnu 2019.

Zde můžete navrhnout nominanty, případně se mohou vyslovit zájemci, kteří by rádi chtěli krajskou nominaci získat.
Nominované prosím o přijetí/odmítnutí nominace, v případě přijetí o nominační řeč.

Blíží se leden 2019, kdy by primárky měly reálně proběhnout. Navrhuji tedy po rozpravě samotnou volbu následně spustit již 14.12., pokud nepadne jiný procedurální návrh.

Doplním, že téma voleb do Evropského parlamentu budeme probírat i na:
- krajské schůzi, která se koná 30. listopadu v Kroměříži v hospůdce Hrad,
- na semináři s Markétou Gregorovou, který se koná 4.12. v Malenovicích, v Restauraci pod Hradem.

Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu
Profese: garant zemědělství, přírodovědec
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování

Re: KF 32/2018 Krajská nominace do primárek pro volby do EP /rozprava/

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 20 lis 2018, 13:42

Vážené Pirátky a Piráti,

rád bych Vás vyjádřil svůj zájem získat podporu zlínského kraje pro volby do Evropského Parlamentu.

Dovolte, abych se představil těm z Vás, se kterými se neznám osobně.

V současnosti zastávám volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU (1), což celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. Máme v bruselské kanceláři cca 25 zaměstnanců, kteří se starají o to, aby evropské zemědělství bylo udržitelnější a evropská krajina se tak stala odolnější a zdravější. Hlavním politickým prostředkem je nám k tomu v podstatě nepřetržité vyjednávání s evropskými institucemi (Evropskou Komisí, Radou a Parlamentem). Konkrétně jde o přípravu pozičních dokumentů a jejich prosazování u evropských politiků (viz například moje vystoupení na konferenci v Evropském Parlamentu společně s eurokomisařem pro zemědělství Hoganem příští týden – program v příloze). Současným tématem číslo jedna je vyjednávání o podobě příští Společné zemědělské politiky EU, která tvoří kolem 40 % rozpočtu EU a bude ji schvalovat právě příští Evropský Parlament.

Jsem také akademikem na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zabývám se paleoklimatologií Arktidy (rekonstrukcemi klimatu) a vyučuji předměty: ekologie, fyzická geografie a globální environmentální výzvy. Řeším v současnosti evropské výzkumné projekty (H2020 (2), Life+ (3), ale i ty od českých grantových agentur (TAČR). Účastnil jsem se pěti výzkumných expedic do Arktidy (4), z nichž vznikla řada odborných publikací (5). Doktorát jsem získal za práci zabývající se dendrochronologií arktické tundry (6). Předtím jsem vystudoval fyzickou geografii a geoekologii na PřF UK a pěstování lesa na FLD ČZU. V rámci svého studia jsem strávil semestr na University of Iceland a totéž na kanadské Vancouver Island University. Zahraniční doktorské stážé jsem si odbyl na ETH Zürich ve Švýcarsku a University of Greifswald v Německu.

Ochranou a studiem životního prostředí a podporou ekosystémových funkcí krajiny se zabývám i v soukromém životě, kdy se snažím realizovat projekt biokoridor.cz (7). Je mi 32 let, jsem ženatý, mám dvě děti a hovořím plynně anglicky a kostrbatě německy.

Členem Pirátů (KS Zlínský kraj) jsem od dubna 2017. Pomáhám zejména s takovým typem prací, na něž stačí moje odbornost. Podílel jsem se na tvorbě programových bodů životní prostředí, resp. zemědělství pro volby do PS PČR v roce 2017 a nyní zejména na vznikajícím dlouhodobém bodu lesy a myslivost. Aktivně jsem vystoupil na odborném kulatém stolu poslaneckého výboru pro životní prostředí, který vede naše Dana Balcarová. Jsem tedy, věřím, platným členem neformálních pirátských pracovních skupin životní prostředí a zemědělství.

Vzhledem k tomu, že tyto dva sektory tvoří dohromady skoro polovinu rozpočtu Evropské Unie a vzhledem k mým výše zmíněným pracovním zkušenostem, bych se rád ucházel o Vaši podporu a získal díky tomu možnost kandidovat do Evropského Parlamentu. Nebude asi překvapení, že se chci v EP zasadit o změnu paradigmatu přemýšlení o zemi/půdě/krajině jako o výrobní jednotce. Ta má totiž daleko více rozměrů a může plnit daleko více funkcí od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně proto považuji za nezbytné se v prvních měsících v EP maximálně zabývat správným nastavením zmíněné Společné zemědělské politiky, která se nyní tvoří pro roky 2021 – 2026. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob, jelikož máme extrémně silnou národní zemědělskou lobby, nešťastnou vlastnickou strukturu (většina v půdy v pronájmu, tedy přístup „po nás potopa“) a druhou největší průměrnou rozlohu polí v EU. Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně již ukázaly nedávno proběhnuvší suchá léta.

Považuji se za evropského liberála, který nevěří tomu, že nám vládne zlý Brusel. Brusel jsme totiž i my. Především aktivní, nápadité a poctivé vystupování nám může zajistit respekt našich evropských sousedů a tím i prosazení „českých“ zájmů, které se dle mého názoru většinou velmi překrývají s těmi evropskými.

Budu rád za Vaše dotazy zde nebo mailem (jiri.lehejcek@pirati.cz). A pokud jsem Vás přesvědčil, budu rád i za podporu (včetně hlasu zde: viewtopic.php?f=350&t=44703&p=591178#p591178)!

Děkuji a příjemné podzimní dny.
Jirka Lehejček

(1) https://www.ifoam-eu.org/en/about-us/board-members
(2) https://www.nextfood-project.eu/
(3) http://www.ochranaprirody.cz/pece-o-pri ... ota-hmyzu/
(4) http://www.lehejcek-cestopisy.cz/o-mne
(5) https://www.researchgate.net/profile/Ji ... blications
(6) http://invenio.nusl.cz/record/261417?ln=cs
(7) http://www.envipor.cz/biokoridorcz.html

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 867 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 05 pro 2018, 11:59

Pirátky a Piráti Zlínského kraje,

dovoluji se obrátit na vás se žádostí o podporu mé kandidatury do primární volby pirátských kandidátů do Evropského parlamentu.

Jsem členem MS Zlín a chtěl bych prezentovat sebe a důvody, které mě vedou k tomu, abych se účastnil těchto voleb jako kandidát.

Piráti se mají dost dobře, a věřím, že náš pozitivní kurz se udrží i během příštích voleb.

Evropská unie a Česká republika se však v poslední době v podobně dobré kondici nenacházejí. V České republice řádí Andrej Babiš, a to především díky přízni nemalé části českého voličstva, ale i díky nestoudné podpoře prezidenta Zemana, díky podpoře komunistů, díky věčně váhají ČSSD a díky mocenské ambici Tomia Okamury.

Pokud budeme schopni atakovat i tu část občanů s voličskou preferencí ANO, můžeme tento neblahý trend začít měnit a vytvořit podmínky, aby Piráti a další demokratické strany České republiky získali konečně většinu v naší zemi.

Díky mému věku a vzdělání mohu reprezentovat jistou volbu pro ty voliče ANO, kteří jsou otevřenější k liberálním principům a rádi by našli solidní alternativu k předsedovi ANO.

Byl bych velmi rád, kdyby se naší straně podařilo dosáhnout takovéhoto úspěchu: sebrat voliče přímo Andreje Babiše. Je to bohužel jediná možná demokratická cesta, v situaci, kde i policii a justici jsou kladeny klacky pod nohy, a to jak premiérem, tak i prezidentem.

Ani Evropská unie není v dobré kondici. Po Brexitu a dalších odstředných událostech, zdá se, že bude nově zvoleno mnoho nových europoslanců z řad populistických a krajně pravicových stran, kterým je třeba razantně čelit. Bohužel koalice lidovců a sociálních demokratů, jak se ukázalo, je často neakceschopná. Proto je nutno, aby noví poslanci, zvolení z demokratických a liberálních seskupení, převzali iniciativu a vytvořili podmínky, aby se znovu posílila důvěra v evropské instituce.

Něco o mně. Je mi padesát šest let. Vysokou školu oboru politologii jsem vystudoval v Itálii. V Itálii mám také doktorát v mezinárodních studiích. V ČR mám další doktorát ve slovanské filologie (Karlova univerzita) a docenturu v oboru Evropská etnologie (Masarykova univerzita).
Jsem vysokoškolský učitel v oborech Sociologie, Antropologie a Etika marketingu.

Jsem politicky aktivní od roku 2005. Předtím jsem byl aktivní v záchraně jednoho velkého lesního prostoru na okraji Prahy, kde bydlím. Ačkoliv proti nám aktivně vystoupily špičky ODS v čele s tehdy mocným primátorem Pavlem Bémem, podařilo se nám, po osmi letech politického boje, les zachránit.

V roce 2014, jsem jako člen Liberálně ekologické strany usiloval, aby tato strana podporovala Českou pirátskou stranu do komunálních voleb v Praze. Piráti uspěli s 5,31%. Strana LES byla malá strana, ale plná osobností, které veřejně Piráty podpořily. Nemohu tvrdit, že to rozhodující 0,31% jsme byli zrovna my, ale hodně jsme pomohli.

Na konci roku 2016 Republikový výbor České pirátské strany, jeden z našich nejdůležitějších orgánů, byl v hluboké krizi. Na společné schůzi předsednictva a republikového výboru v Mariánských Lázní v prosinci 2016 jsem byl jediný člen RV, který byl na schůzi přítomen. Stal jsem se proto jednatelem RV a našel jsem cestu, jak znovu aktivizovat tento orgán, který dnes běžně funguje.

V roce 2017 jsem kandidoval jako lídr Pirátů do Zlínského kraje. Mým tehdejším cílem bylo, aby nejslabší Piráti v republice neskončili s ostudou, jako v předchozích krajských volbách. Strana zde dosáhla 8,43% a už konečně nejsme nejslabší kraj v republice.

Co tímto chci říci? Že i když moje postoje vypadají svérázně, mám mimořádné schopnosti dosáhnout složitých cílů. Mým cílem teď je, aby ANO ztratilo alespoň 3% hlasů v náš prospěch. Tak se posílí demokratické strany v celku a obzvlášť Piráti.

Používám aktivně angličtinu, italštinu a češtinu. Mohu vést konverzaci v němčině, ve španělštině a ve slověnštině. Rozumím a čtu francouzsky a chorvatsky.

Pracoval jsem 11 let na italském velvyslanectví a znám dokonale evropské diplomatické prostředí. Diplomatický protokol jsem dokonce v roce 2012 v jedné soukromé škole v Praze učil.

V případě zvolení, jsem mimo běžné politické agendy, připraven být aktivní v oblasti evropské vysokoškolské integrace, nebo-li v kontrole, zlepšení a eventuální revizi tzv. Boloňského procesu.

Nastal tedy čas, abych se pustil do jedné ze svých posledních bitev, a proto se hlásím o nominaci. Prosím členy vašeho kraje, aby mou nominaci podpořili.

Nebudu usilovat o lídrovství na kandidátce. Jsem učitelem špičkových marketérů, a vím, že hlavní představitel naší strany musí stále reprezentovat mládí a dynamičnost. Možná i ten druhý na kandidátce. Ale pokud bude celé čelo kandidátky obsazeno podobným typem kandidátů, moc se nepohneme, proto je třeba dát i osobnost jako jsem já.

Mám ale ještě něco důležitějšího na srdci. Na rozdíl od většiny ostatních Pirátů jsem se v Evropské Unii (jmenovala se trošku jinak, ale je to nejstarší jádro současné EU) přímo narodil. A to před 56 lety, tedy jsem nejstarší Pirát, ohledně let strávených v EU. V EU chci také zemřít, a proto prosím:
"Pusťte mě na ně!"

Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 06 pro 2018, 15:33

Ahoj,

Ještě doplnění k bydlišti. Na Podpalubí k tomu proběhla drobná diskuze. Dovolte shrnout mojí situaci, aby bylo jasno:)

Bydliště mám v Praze. Narodil jsem se tam a 30 let tam žil. Za to nemůžu:) Jelikož nás už Praha hodně unavovala, rozhodli jsme se s rodinou přestěhovat do Lukova, kde má žena část rodiny (byť ne bohužel přímo rodiče). Jelikož máme v Lukově pozemek (náš tchán), mysleli jsme, že tam postavíme a budeme žít. Narazili jsme ovšem na překážky, jelikož bychom nedostali věcná břemena na vodu a kanalizaci, které musely jít přes cizí pozemky. Hodně nás to mrzelo, že kvůli banálnímu omezení sousedů, navíc příbuzných, nemůžeme bydlet v místě, kde se nám to líbí. Postupem času jsme začali zjišťovat, že bez pozemku, který nemůžeme použít, není rozdíl v ceně nemovitostí až zas tak drastický, navíc - a to je důležitější - nám přišlo líto, že naše děti budou vyrůstat bez prarodičů. Rozhodli jsme se tedy, že po mateřské mojí ženy se přesuneme někam blíže, kde si to budeme moct dovolit. Na UTB a tedy ve Zlínském kraji bych měl dle současné dohody dále působit, blokově vždy dva dny. Resp., uvidíme co bude po eurovolbách:)

S ohledem na výše zmíněné je jasné, že nikdy nemůžu mít takovou vazbu na ZK jako někdo, kdo se tu narodil. Nedomnívám se zároveň, že by místo narození nebo trvalé bydliště byla klíčová predispozice pro zodpovědný výkon funkce europoslance. Nemyslím si ani, že by v ZK nemohl existovat jiný nebo lepší kandidát a budu rád, když se přihlásí. Z čím většího počtu kandidátů budeme moct vybírat, tím silnější kandidátku pro volby postavíme...

Původně jsem nepovažoval za důležité zveřejňovat tuto osobní část svého životopisu, nicméně viděl jsem, že to vyvolalo celkem diskuzi, a tak to doplňuji. Snad je to pochopitelné, kdyžtak se ptejte...

Díky!
Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Lehejcek za příspěvky (celkem 7):
Lucia.Sirinova, Petr.Tkadlec, Filip.Matuska, Milan.Klajn, Michal.Stepanik, Eliska.Holsanova, Hana.Ancincova

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2394 poděkování
Dostal poděkování: 2014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 pro 2018, 09:06

Rád bych se zeptal Giuseppeho a Jirky, případně jestli se přihlásí i další kandidáti na dva dotazy.

Jste ochotni z vašeho platu (cca 250k) přispívat do stranické kasy, případně kolik? A politické odpovědi, že bude záležet na ostatních apod. mě nezajímá. Chci slyšet ANO/NE, a rozmezí 1-100%. (Třeba 20-30%) :D )
Budete si v ČR zřizovat europoslaneckou kancelář a jestli ano, tak kde?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Lehejcek, Milan.Klajn, Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Giuseppe.Maiello
Garant programového bodu
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 867 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello » 08 pro 2018, 10:20

Ahoj, děkuji za optání.

- ANO, až do 50% z platu podle konkretních potřeb.

- ANO, evropská kancelář v regionu je potřeba. Pokud budu zvolen, první můj krok bude zřídit tuto kancelář ve Zlíně. Dodal bych pak pravidelné pivo nebo čaj s europoslancem v okresních městech. Nepravidelně v jiných místech v regionu, podle konkretních potřeb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Lucia.Sirinova, Milan.Klajn, Michal.Stepanik, Denis.Rychtar, Irena.Drofova

Jiri.Lehejcek
Garant programového bodu

Příspěvek od Jiri.Lehejcek » 08 pro 2018, 10:46

Zdarec, díky za dotazy..

já už nyní pomáhám jak finančně tak svým časem neziskovkám. Považuji to za samozřejmé a nezbytné. Protože nemalé daně, které odvedu státu, nejsou bohužel ani zdaleka použity na všechny potřebné věci - zejména v oblasti sociálních služeb, životního prostředí a rozvojové pomoci (případně by šla přidat ještě kultura, ale na tu přispívám pouze nákupem lístků). Tzn., ano, nezměním to a budu v tom pokračovat. S případným růstem platu se pojí i nárůst takových "odvodů". Pravidelných 20 % bych ale rozhodně jen tak nedal do strany, pomoc má být cílená. Rozdělil bych ji zřejmě na čtvrtiny: pirátský PaRo, environmentální neziskovka, sociální neziskova, rozvojová pomoc.

Podotýkám, že za europoslance plyne do stranické kasy dost peněz přímo a navíc daleko více i nepřímo přes různé expertovné, eventy, PR atp.

Ano, zřídím si europoslaneckou kancelář. Tady rovnou říkám, že prostě nechci slibovat, že ve Zlíně. Europoslanec je zvolen za celou ČR. Tzn., vhodné by bylo, aby se pirátští europoslanci domluvili a svoje kanceláře v ČR rozmístili strategicky vzhledem k jejich užitku a vzdálenosti ke všem obyvatelům ČR. Tedy bude to hodně záležet na počtu zvolených europoslanců a na tom, odkud jsou... Zároveň bych rád zdůraznil potřebu europoslanců v regionech, především proto, že právě oni mohou vysvětlovat potřebnost EU pro ČR. Tzn., není až zas tak klíčová jejich kancelář, ale spíše to, kde a zda se fakticky vyskytují... a to i po skončení jejich mandátu, kdy mají většinou více času v ČR..

Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Lehejcek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Lucia.Sirinova, Milan.Klajn, Michal.Stepanik, Denis.Rychtar

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 10 pro 2018, 11:19

Zdravím všechny!

Jsem Lev a rád bych se na vás všechny obrátil se svou žádostí o podporu v primárních volbách do Europarlamentu. Na úvod bych chtěl říct, že vím, že Zlínský kraj má kvalitní lidi ve svých řadách, které by mohl do boje vyslat. Přesto - 2 lidé naši kandidátku nenaplní. Rád bych tedy, aby měl váš kraj možnost se vyjádřit i ke kandidátům z jiných krajů a ovlivnit, kteří z nich se na kandidátku dostanou a případně si je i trochu pogrilovat :) . A jelikož věřím, že k tomu mám předpoklady i nezbytné zkušenosti, rád bych vás požádal o vaši podporu.

Možná jste o mně zatím neslyšeli, tak vás chci poprosit o čtyři minuty vašeho času. Díky!

Proč právě já?

Jsem právník. Ústavní právník. Není to úplně nejčastější právnické zaměření, pravda. Zajímají mě psaná a nepsaná pravidla, která mnohdy zůstávají nepovšimnuta, ale která ovlivňují celou naši společnost od jejích základů. Věnuji se výzkumu parlamentarismu, tj. jak fungují parlamenty a jestli, a jak, by mohly fungovat lépe. Nejdříve jsem se tím zabýval jako čistě akademickou otázkou, ale pak jsem uspěl ve výběrovém řízení a stal se asistentem Jakuba Michálka. Od té doby pomáhám poslaneckému klubu a mohu tak sledovat fungování Parlamentu pěkně zblízka. Již téměř poslední rok a půl se také soudím s Poslaneckou sněmovnu, po které u soudu požaduji, aby zveřejňovala hospodaření všech poslaneckých klubů. I na základě těchto zkušeností nakonec vznikla má kniha věnující se právě úloze a fungování poslaneckých klubů z pohledu ústavního práva.

Vedle ústavního práva je mou specializací rovněž mezinárodní právo a mezinárodní vztahy. S Honzou Lipavským spolupracuji právě na mezinárodně-bezpečnostních tématech, jako jsou např. projekty mnohonárodní vojenské spolupráce v Evropě. I skrze tato témata jsem získal, a dále získávám, cenné mezinárodní zkušenosti a kontakty - příkladem může být účast na Berlínské bezpečnostní konferenci, spolupráce se zahraničními Piráty nebo podílení se na tvorbě jednotného pirátského programu do Eurovoleb 2019.

Jsem z Jablonce nad Nisou, což není zrovna pupek světa, přiznávám. Ale právě díky Jablonci jsem se naučil, jak je důležité se neuzavřít ve své lokální či národní bublině. Věděl jsem, že za právnickým vzděláním musím vyjet z Jablonce ven, a tak jsem se dostal do Prahy. Ale i tam jsem věděl, že by byla chyba se uzavřít do bubliny jedné univerzity, což mě dovedlo až do Dublinu na jednu z nejlepších právnických fakult na světě. Tam jsem na vlastní kůži zažil, jak člověka posune kupředu, pokud se otevře a začne spolupracovat s lidmi z dalších zemí, a jak fantastické myšlenky a projekty z takové spolupráce mohou vzniknout.

Rád bych se v kampani rval z čela kandidátky. Jsem mladý. Pořád je mi pod třicet. Nepřipadá mi to ale jako nevýhoda. Mluvím plynně anglicky, rozumím německy a učím se italsky a, ano, velšsky. Myslím, že mladších europoslanců je potřeba jako soli. Nic proti zkušenostem osmdesátníků, ale pamatujete si, když se naposledy psala evropská ústava? Výsledkem bylo několik set stran textu sepsaných za zavřenými dveřmi bez otevřeného dialogu s občany a následně obrovský neúspěch a zamrznutí integrace na několik dalších let. Nevím, jak by to s evropskou ústavou dopadlo, kdyby ji psali mladší, ale určitě by nebyla tak dlouhá.

V Pirátské straně jsem oproti mnohým jiným krátce - teprve rok. Avšak i za tuto dobu jsem, pevně věřím, prokázal, že jsem členem aktivním, který se nevyhýbá práci ani se nebojí převzít odpovědnost. Vedle spolupráce s poslaneckým klubem a zahraničním odborem jsem např. na jaře 2018 spoluzakládal MS Jablonec nad Nisou nebo nyní pomáhám se zakládáním Pirátského institutu (pirátského think tanku).

Jaká jsou má témata?

Věřím, že europoslanec by měl pokračovat v tom, co dělal než se stal europoslancem. Proto bych se zaměřil především na ústavní témata (posílení Evropského parlamentu, základní vize dalšího vývoje EU apod.), kterým se věnuji v rámci své akademické činnosti a mezinárodně-bezpečnostním otázkám, na kterých spolupracuji s Honzou Lipavským a na kterých bych rád s Honzou spolupracoval i z evropské úrovně, jelikož se domnívám, že takováto témata je třeba řešit současně z národní i evropské roviny. K prosazování těchto témat mám navíc již k disposici kontakty jak mezi pracovníky EU (asistenty europoslanců, pracovníky EP a EK, pracovníky Soudního dvora EU), tak ale např. i mezi lidmi z NATO, včetně velvyslanecké úrovně, mezi představiteli vojenských složek několika členských států EU ad.

Uvědomuji si, že mnohé z níže uvedených bodů mohou leckomu připadat příliš vizionářské, ale já jsem přesvědčen, že právě my, Piráti, máme přicházet s vizí a nikoli jen hledět na průzkumy veřejného mínění jako ostatní strany:

Unie srozumitelná občanovi. Zasadil bych se o to, aby měla Evropská unie jednodušší a srozumitelnější pravidla. Politická vůle k velkým změnám v Evropě pomalu roste. Chce to tedy jen odvahu a chuť proklestit se stovkami stran zakládajících smluv a dát Evropské unii Ústavu, jakou už dávno měla mít. Stručnou a srozumitelnou.

Unie demokratická. Prosazoval bych posílení Evropského parlamentu. Evropský parlament je jediná instituce EU, kterou volí přímo občané. Naopak moc zákulisního vyjednávání v Evropské radě, kde sedí představitelé jednotlivých vlád, musí být omezena. Stejně tak by měla být posílena odpovědnost Evropské komise vůči Evropskému parlamentu. Předsedu Komise by měl vybírat pouze Evropský parlament a neměla by to být jen hra velkých států o moc.

Unie svobodná. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem skutečné svobody. Nemluvím jen o svobodě pohybu. Pokud cestujeme po Evropě, nebo dokonce v jiné evropské zemi pracujeme, nemusíme již sice čekat na hranicích, ale přesto se musíme prokousávat neskutečnou byrokracií, která hranice mezi státy stále vytváří. Proč si nemůžeme zřídit bankovní účet třeba ve Francii nebo v Německu bez potvrzování trvalého pobytu, nebo dokonce příjmu? Proč si nemůžeme vybírat na skutečně jednotném evropském trhu mobilních operátorů a musíme za mobilní služby platit mnohonásobně víc než v jiných zemích? Ne, není to pro naši ochranu, ale je to výhodné pro banky a mobilní operátory. A jen pro ně.

Unie silná a bezpečná. Usiloval bych o to, aby Evropská unie byla jednotná a dostatečně silná a dokázala prosazovat své zájmy a lidská práva doma i ve světě. Měli bychom podporovat a prohlubovat spolupráce evropských ozbrojených složek, abychom dokázali čelit vnějším hrozbám. Měli bychom být jednotní a mluvit silným a rozhodným hlasem, když přijde na prosazování našich zájmů či lidských práv ve světě. EU musí být rozhodná a akceschopná v boji proti organizovanému zločinu nebo mezinárodnímu terorismu. Musí být jednotná, když vyjednává s velmocemi, jakými je Rusko, Čína nebo Spojené státy. Ať už se jedná o situaci na Ukrajině, čínské investice v EU nebo obchodní dohodu s USA.

Unie otevřenosti a rovnosti. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem rovnosti. Ano, rovnosti. Vadí mi, že my ze střední a východní Evropy dostáváme zboží, služby a mzdy druhé jakosti. Nejen nadnárodní korporace jsou zdrojem nerovností a problémů. Státní byrokracie si také zuřivě hájí své písečky, a tak máme problémy s platbami sociálního a zdravotního pojištění, když pracujeme v zahraničí. Máme jen minimální nárok na ošetření, když jsme mimo hranice svého státu. Proč si stále musíme zřizovat komerční cestovní pojištění, když cestujeme přes hranice?

Unie skutečně evropská. Prosazoval bych, abychom v Evropské unii spolupracovali na skutečně evropských projektech, které positivně ovlivní život občanů a které každému občanovi ukáží, že Evropská unie má smysl. Jedná se například o vybudování evropské vysokorychlostní železnice, zavedení jednotné dálniční známky, rozšíření programu Erasmus+ ad. Unie musí podporovat projekty, které ji vrátí zpátky k občanovi a které reálně zlepší jeho život.

Jak bych chtěl svůj mandát vykonávat?

Při výkonu svého mandátu bych se chtěl držet především tří hlavních zásad, kterými jsou: blízkost k voliči, spolupráce se stranou a ctění pirátských hodnot.

Blízkost k voliči je pro mě zcela prvořadá. Europoslanec je zde pro občany. Považuji za špatné, že o většině europoslanců po jejich zvolení dalších 5 let v ČR není slyšet, pokud se jich netýká nějaká velká kauza nebo si nevezmou nějakou bokovku na Ministerstvu zahraničí. Europoslanec by měl pravidelně představovat a vysvětlovat evropskou politiku občanům doma. Měl by vysvětlovat, proč zde EU vlastně je a proč je pro nás důležitá. Je to zásadní mimo jiné i proto, že to umožní europoslanci, aby si udržel vazbu se svými občany a neodtrhl se od reality.

Spolupráce se stranou považuji za zásadní jak pro práci europoslance, tak pro rozvoj pirátského hnutí. A když mluvím o straně, nemyslím tím pouze spolupráci s Českou pirátskou stranou, avšak i s dalšími pirátskými stranami v Evropě a ve světě. Tato spolupráce by byla obousměrná. Jako europoslanec bych tak mohl získávat informace od místních sdružení o dopadech evropské politiky na občany a také využívat odborné znalosti pirátů. Na druhou stranu bych měl příležitost pomáhat politikům na lokální, krajské i národní úrovni a spojovat je s odborníky z jiných zemí, pomáhat jim i svou osobní účastí na akcích pro veřejnost.

Ctění pirátských hodnot je sice pro nás Piráty, pevně věřím, samozřejmostí, avšak i tak, či právě proto, považuji za nutné to zde zmínit. Transparentní vynakládání financí, nezaměstnávání rodinných příslušníků nebo upřednostňování veřejného zájmu před osobním považujeme již za naši přirozenost, ale i tak se ke ctění těchto i dalších pirátských hodnot chci zde veřejně před vámi zavázat.

Rádi byste věděli trochu více o tom, co dělám, kdo jsem nebo co mohu pirátům a ČR v Evropském parlamentu nabídnout?

Více informací o mně a mém programu do Eurovoleb, mé činnosti v Pirátské straně, kompletní CV a další články a aktuality lze nalézt na https://www.piratcervinkado.eu.

Jak je vidět na mých webovkách, nebo Facebooku, nečekal bych během kampaně až za mě jiní udělají mou práci, nenaložil bych všechnu odpovědnost jen na stranu a tým kampaně, ale sám bych se pustil na plno do boje od samotného začátku. Zároveň ale striktně odmítám, aby Piráti na kandidátce dělali kampaň jeden proti druhému, ale chci, aby šli do boje společně jako tým.

Do Eurovoleb musíme jít se sebevědomím a kvalitními kandidáty. Vždyť jsou to první celostátní volby, které můžeme vyhrát! A já věřím, že dokáži voliče zaujmout nejen svým jménem, ale i svými schopnostmi a názory.

Pokud byste měli jakýkoli dotaz, můžete mi napsat na mail lukas.lev.cervinka@pirati.cz nebo třeba tady na fóru.

Pokud jste dočetli až sem, patří vám můj velký dík. Za případnou podporu budu rád!

Lev
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvek:
Hana.Ancincova
Lukáš Lev Červinka
právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů

Web: https://www.lukas-lev-cervinka.com/
Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz
tel.: 739 639 021

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 320 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 11 pro 2018, 09:05

Ahoj Pirátky a Piráti,

i když se ucházím o podporu moji kandidatury v primárkách pirátské strany pro volby do EP pomocí skupiny členů, tak bych byl moc rád, pokud by se mi povedlo získat i podporu od Zlínského kraje. Vaši poslední krajkou schůzi jsem nestihl, ale rád se Vám přijedu představit osobně, na další krajskou schůzi, pokud o to budete mít zájem.

Níže uvádím stejné představení se, jako je uvedeno na vláknu členských podnětů ve vztahu k mé nominaci s tím, že na konci tohoto textu uvádím rovněž i odpovědi na nejčastěji pokládané dotazy a na začátku uvedení proč se ucházím o nominaci Vašeho kraje. Případné další dotazy zodpovím.

Zároveň budu moc rád, pokud pro podporu moji kandidatury v primárkách budete hlasovat v této anketě: viewtopic.php?f=350&t=44730

Proč podpora od Zlínského kraje?

I když teď žiju v Praze, tak mezi lety 2002 – 2007 jsem bydlel a studoval v Brně. Moje manželka je z dědiny, která se nachází mezi Prostějovem a Kroměřížem, takže do této oblasti jezdím pravidelně doposud včetně realizace množství výletů po okolí. Myslím si proto, že Moravu znám docela dobře a mám k ní blízký vztah. Navíc jsem pravidelně pracovně jezdíval mnoho let do Brna i do Ostravy. Proto v případě, že bych byl zvolen jako euroslanec, tak bych do těchto oblastí jezdíval nadále pravidelně, a to minimálně kvůli rodinným vazbám.

Kdo jsem a co nabízím?

1. Je mi 34 let, jsem ženatý, zatím bez dětí. Pocházím ze Zvolena, v letech 2002 až 2007 jsem žil v Brně, během roku 2007 jsem se přesunul do Prahy, kde žiju doposud. Původní profesi jsem právník, pak jsem hodně let působil v různých manažerských profesích. Během doktorandského studia jsem rovněž vyučoval na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE a přednášel na českých i mezinárodních konferencích. Momentálně působím jako radní na Praze 4. Sympatizantem pirátské strany jsem se stal po volbách v roce 2017, členem pak v červnu 2018.

2. Orientuji se náležitě jak v institucionálním rámci EU, tak v příslušných mezinárodních normách. Mám vystudované právo (JUDr.), Evropská studia (Bc.) a mezinárodní hospodářské právo (Ph.D.). Jsem zapojen do činnosti Zahraničního odboru Pirátů, včetně zapojení do Pirate Parties International a např. do připomínkování povolební strategie pro volby do EP.

3. Nabízím profesionální realizaci programu České pirátské strany v EP jako proevropské, liberální, demokratické, středové strany s kořeny v mezinárodním pirátském hnutí.

4. Kampaň si odpracuji. Pokládám za důležité, aby lídři kandidátky vedli kontaktní kampaň v rámci všech regionů ČR, a uzpůsobím tomu svůj pracovní program. Budu-li zvolen mezi lídry kandidátky, jsem připraven nabídnout rezignaci na mou veřejnou funkci už během kampaně.

5. Budu prosazovat, abychom se v rámci kampaně a v duchu hesla „ ČR a Evropa společně“ zaměřili na vysvětlování výhod členství v EU a vyvolali tím příslušnou celospolečenskou debatu.

6. V EP budu aktivně vyjednávat o podpoře našich programových bodů. Mám rozsáhle zkušenosti s vyjednáváním jak se státními, tak s komerčními subjekty. Za svou profesní praxi jsem vyjednával podmínky množství smluv v hodnotě desítek miliard Kč. Jsem zvyklý pohybovat se v mezinárodním prostředí. Mluvím anglicky. Dál jsem se 6 let učil francouzsky a 2 roky rusky, nicméně vzhledem k dlouhodobému nepoužívání těchto dvou jazyků bych řekl, že nimi teď zatím nemluvím, spíš jenom pasivně rozumím.

Co budu aktivně prosazovat v EP, aneb mé hlavní programové vize?

1. Ochranu svobodného internetu a boj proti nadměrné ochraně duševního vlastnictví – prosazování síťové neutrality, zákazu geolokace, ochrany proti hoaxům a rozvolnění ochrany duševního vlastnictví (díla se státním příspěvkem musí mít volnou licenci).

2. Změnu dotační politiky – s cílem čerpat více peněz na dotační stavby a sociální projekty a méně např. na projekty v oblasti soft skills. Podpora omezení dotací pro velké zemědělce ve prospěch zemědělců malých a ve prospěch projektů na ochranu životního prostředí včetně projektů omezování plastů.

3. Společnou Evropskou armádu – EU, jako největší zóna svobody na světě, nemůže být jen ekonomická velmoc, ale potřebuje i vojenskou sílu, která bude mimo jiné schopná chránit společné hranice EU. Nejednalo by se o náhradu NATO, ale o subjekt, který by působil vedle NATO.

4. Jednotné evropské železniční a dálniční sítě včetně celoevropské dálniční známky.

5. Rozšiřování EU o země západního Balkánu.

Odpovědi na nejčastější dotazy

1. Nejsem v žádném příbuzenském vztahu s Andorem Šándorem.

2. V případě zvolení do EP se vzdám svého mandátu radního a nebude-li MS Praha 4 požadovat opak i pozice neuvolněného zastupitele. Jinou veřejnou funkci nemám. Budu-li na volitelném místě kandidátky do EP, resp. na prvních třech místech nabídnu pozici radního už během kampaně.

3. To, že chci kandidovat v primárkách do EP jsem opakovaně říkal na setkáních MS P4 od vzniku tohoto sdružení s tím, že domluva s předsednictvím byla, že do doby než to bude aktuální, se budu věnovat aktivitám na P4 – a proto jsem teď radním

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Hana.Ancincova, Michal.Stepanik

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2394 poděkování
Dostal poděkování: 2014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 pro 2018, 09:10

Jestli nikdo není proti, tak navrhuji, aby se do hlasování dostali jen kandidáti s podporou, což by měla být polovina pro zahájení jednání, tudíž 4 lajky.

Jinak pro ty nově příchozí: Padl zde jediný dotaz...

"Rád bych se zeptal Giuseppeho a Jirky, případně jestli se přihlásí i další kandidáti na dva dotazy.

Jste ochotni z vašeho platu (cca 250k) přispívat do stranické kasy, případně kolik? A politické odpovědi, že bude záležet na ostatních apod. mě nezajímá. Chci slyšet ANO/NE, a rozmezí 1-100%. (Třeba 20-30%) :D )
Budete si v ČR zřizovat europoslaneckou kancelář a jestli ano, tak kde?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Michal.Stepanik
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“