Komise pro nakládání s majetkem města

Moderátoři: Zastupitele - krajsti, Zastupitele - komunalni

Daniel.Kus
Místní předsednictvo
Profese: jednatel společnosti provozující e-shop
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Komise pro nakládání s majetkem města

Příspěvek od Daniel.Kus » 03 pro 2018, 19:53

Dobrý den,
v tomto vlákně Vás(všechny kdo sem zavítají) bude náš nominant do Komise pro nakládání s majetkem města informovat o dění v komisi.
V tomto vlákně Vás bude informovat o všem důležitém, popř. sem bude nahrávat materiály z komisí, zápisy a pak samozřejmě vlastní postřehy.
Teď bych ho rád požádal o představení.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)

--------------------------
Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně
Pirátský zastupitel MO Plzeň 3

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: grafik
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Komise pro nakládání s majetkem města

Příspěvek od Pavel.Bosak » 03 pro 2018, 20:46

Ahoj,
Jsem Pavel Bosák a vedle členství v komisi jsme též předsedou zastupitelského klubu Pirátů. V komisi mým hlavním cílem bude sledovat jednotlivé body jednání a v maximální možné míře o nich informovat na tomto fóru. Vedle informování veřejnosti budou mé zprávy sloužit zastupitelům při včasném formování stanoviska pro jednání zastupitelstva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvek:
Frantisek.Hagara

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvek od Pavel.Bosak » 27 led 2019, 19:49

Bohužel, první schůzi komise jsem zmeškal. Pozvánka mi totiž přišla pouze na městskou emailovou adresu "@plzen.eu", kterou jsem v té době neměl zaktivovanou. Dostal jsem tedy alespoň materiály a zápis. Ty ale obsahují značné množství osobních údajů a množství informací o předsmluvních skutečnostech. Nejsem expertem na GDPR a nedokážu posoudit, co můžu a co nemůžu zveřejnit. Vzhledem k tomu, že jednání rady jsou ze zákona neveřejná, použiju tyto informace, abychom se v rámci klubu mohli připravit na projednávání s předstihem. Detailní informace k jednotlivým bodům se pak stanou veřejnými v momentě, kdy je příslušné orgány města projednají.

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvek od Pavel.Bosak » 27 led 2019, 20:18

Druhé schůze komise dne 17.1. jsem se již zúčastnil. Materiály jsem obdržel včas. Sch§ze probíhala cca 3 hodiny. Většina bodů byla vcelku rutinních, kde se radě doporučují ke schválení různé výpůjčky, pronájmy a směny. V drtivé většině nejde o kontroverzní témata. Pronájmům většinou předchází veřejná nabídka a vybírá se zejména podle výše nabídnutého nájemného.

Menší diskuzi vyvolala otázka pozemků v oblasti Studentská-Krašovská, kde se investor snaží zastavět vnitroblok. Zejména jde o to, že investor o tuto stavbu jeví zájem už 10 let, má stavební povolení, prý snad formálně zahájil stavbu, ale zatím nic nepostavil. Město by mohlo vypovědět nájemní smlouvu, ale vznikla by patová situace, kde by investor mohl blokovat budoucí plány města tím, že drží na pozemek územní rozhodnutí. Já se zdržel hlasování, protože si nemyslím, že by se v to místě měla zahušťovat zástavba. Město by se dle mého názoru mělo spíš pokusit získat pozemky zpět a s investorem se nějak vypořádat.

Druhým kontroverzním bodem byla směna pozemků a nákup projektové dokumentace pro vybudování domu pro seniory na Slovanech. Argumentoval jsme tím, že směna městských pozemků a akvizice projektu by měla být obhájena nejen ekonomicky, ale zejména z hlediska veřejného zájmu a městské Koncepce sociálního a dostupného bydlení. Radní p. Šlouf slíbil, že před zasedáním ZMP získá odborné vyjádření orgánů, které mají sociální otázky v jurisdikci.

Posledním trochu kontroverznějším tématem byly rozličné výpůjčky pozemků spolku pěstuj prostor. Řešila se zejména údržba a bezpečnost rozličných prvků ve veřejném prostoru, kde u některých bylo navrženo ukončení výpůjčky a jejich odstranění. Já byl pro odstranění prvků v podchodu na Skvrňanech, protože oblast znám a plusy instalace v mých očích nevyvažují možná rizika zranění uživatelů a chodců.

Ostatní body byly vesměs odsouhlaseny jednomyslně, neboť doporučení byla v souladu s neoddiskutovatelným prospěchem města.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Daniel.Kus

Pavel.Bosak
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvek od Pavel.Bosak » 22 úno 2019, 01:37

Třetí schůze majetkové komise proběhla na Valentýna 14.2.2019 od 9.00. Tentokrát trvala pohou hodinu a půl.
Materiály jsme řádně prostudoval a připravil si námitky. Kupodivu, dva pro mě nejkontroverznější body byly staženy, takže jsem své námitky nemohl uplatnit. Zde jsou mé poznámky pro jednání. Ne ve všem jsem se shodl se zbytkem komise:
BYT/1 Pronájem - Kožená Galanterie - schválit
BYT/2 Neziskový spolek proti drogám - schválit
BYT+EVID/4 Pronájem neziskovce spojené s Diakonií západ. - Schválit
BYT/5 Nájem prostorů garáže pro parkování veteránů. Paní bydlí v domě. Obvod souhlasí - schválit.
BYT/6 Bufáč v poliklinice - schválit
BYT/7 Podnik diecézní charity - schválit
BYT/8 Příliš vysoká investice nájemce - ZUŠ. Ačkoli ne celá budova by měla být předělána na byty. Co nabídnout náhradní objekt. - Neschválit.
OSI/1 Formální obměna majetku v nájemní smlouvě s vodárnou - schválit
KŘTÚ/1 Malé haly. MO černice souhlasí - souhlasit
KŘTÚ/2 Ukončujeme nájem, a hodláme nemovitost pronajmout ihned znovu. Záměr by měl být řádně vyvěšen. Cena by se mohla změnit, dorazí.li konkurenční nabídka.
Žadatel je bývalým zaměstnavatelem starosty Procházky. Ten řádně hlásil podjatost - u mě plusové body. Souhlas.
KŘTÚ/3 Soud proběhl. Stavba zahájena. Infrastruktura zadarmo. - souhlasit
KŘTÚ/4 Wittman. Litice řekli nepromíjet. Není důvod.10 tis. do obvodu. - Var. B - nepromíjet
KŘTÚ/5 Odstranění zdevastované budovy čerpací stanice - souhlasit
PROM/1/A Obvod souhlasí. Cena 4 tis. za m2 - schválit
PROM/2/A  Křimice s tím nesouhlasí. Asi mají důvod. - zdržet
PROM/3/A  Atriové domky, prodej majitelům - schválit
PROM+KŘTÚ/5/A: Žadatelé, jeden zastupitel kraje za ODS a 2. falešný JUDr., kdysi odstoupivší radní za ODS. Plánují stavbu na Bílé Hoře s parkovištěm na obecním. Berou za samozřejmé, že jim to město prodá. Doporučit variantu A - platit nájemné od momentu, kdy město dostaví vodovod.
PROM/1/B  Bývalá hospoda u K. jezírka. Vleče se to dlouho. Ať už se to prodá. Souhlas.
PROM+BYT/1/C Rozprodání po jednotlivých bytech. Souhlas.
PROM/2/C Prodej panelákovejch bytů roztrušených různě. Souhlas.
MAJ/1 Výkup pozemků pro cestu na žádost Křimic - souhlas.
MAJ/2 Tady se někdo snaží dělat development v rekreační oblasti. Nechápu, proč nedojde k prodeji celé ulice. Ale vydané uzemko. Schválit
MAJ/3 Prodloužení termínu převodu TDI až bude dostavěn poslední dům - souhlas
MAJ/4 Standard. vypořádání. Souhlas.
EVID/8 pár metrů pod květníky. - souhlas
MAJ/5 Výkup kousku v kruháči. Dvojka si to přeje - souhlas
MAJ/6 Nabytí spoluvlastnických podílů - souhlas
MAJ+EVID/7 OSVĚTLENÍ, spol. s.r.o. koupě 37m2 a výpůjčka 1m2 - schválit
EVID/1 Vydržení malého pozemku. Bordel a svah. Souhlasit
EVID/2 Věcné břemeno ČEZ - souhlas
EVID/3 Prodloužení výpůjčky - souhlas
EVID/4 Výpůjčka skauti - souhlas
EVID/5 Skautská klubovna - souhlas
EVID/6 Hřiště pro Waldorfy - schválit
EVID/7 Rampa pro vozík - schválit
EVID/9 Hybridní nájem spoluvlastněného pozemku s výpůjčkou pro SK Smíchov. Schválit
EVID/10 Přijetí daru – od Plzeňského kraje - schválit
EVID/11 Dřevěná platforma Pěstuj Prostor. Dotázat se, je-li údržba tak těžká a co chtějí obyvatelé v okolí.
EVID/12 Dar pro MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s. - souhlas
EVID/13 Vyjmutí pozemku z trvalé správy MO 3 na jejich žádost - souhlas
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Petr.Vileta

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Plzeň“