Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od pavel_sanda »

Vážení pirátové, vážené pirátky,

spíše než žádost o nominaci bych rád vyjádřil ochotu případně kandidovat, pokud to budete považovat za užitečné, jakožto nestraník někde ve spodní části kandidátky.

Někteří mě neznají, tak se trochu představím.

Jmenuji se Pavel Šanda, je mi 45 let (ročník 1973).

Politicky jsem se vyvíjel od radikální levice po socdem, což mě vedlo ke vstupu do ČSSD v roce 2013. Rok na to jsem byl zvolen jako městský zastupitel. V lednu 2018 jsem vzdal marnou snahu ČSSD reformovat a vystoupil. Založil jsem kandidátku do komunálních voleb pod názvem NeraHnutí (Nera jakože Neratovice, kde bydlím a působím). S touto kandidátkou, na níž byl i jeden pirátský kandidát, jak mnozí víte, jsme vyhráli komunální volby se ziskem 34,3 %, což byl nejlepší výsledek pro jakoukoliv stranu ve městě od roku 1994. Dostal jsem i jako jednotlivec nejvíce hlasů ze všech kandidátů, a to i díky tomu, že se nám povedlo zvýšit volební účast o pětinu od minulých komunálních voleb (v jednom okrsku dokonce o třetinu). Piráti naši kandidátku podporovali, takže předpokládám dobrou shodu s pirátským programem.

Jelikož levice je v Česku ve stavu naprostého zmaru, tak si myslím, že Piráti mají možnost získat hlasy levicových voličů, kteří nebudou mít koho volit a nešli by k volbám, a s tím bych mohl pomoci, jelikož je znám jako své boty. Kromě toho bych asi dokázal přitáhnout i nějaké hlasy na lokální bázi. Ne že bych byl nějaká hvězda severu, ale v okrese jsem poměrně známý, a nakonec i v těch komunálních volbách jsem získal více hlasů než mnozí celostátně známí politici a srovnatelný počet s vítězi voleb ve městech v okrese s větším počtem voličů.

Nenabízím odbornost. Odborníků asi máte dostatek, řekl bych. Vystudoval jsem Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, obor Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření, ale v oboru od roku 2004, kdy jsem opustil Ústav jaderných výzkumů, nepracuji, nýbrž se živím jako soukromý učitel. Nabídnout mohu docela slušný politický rozhled, a to i v mezinárodní politice, a pestré zkušenosti. Jinak samozřejmě mluvím plynně anglicky (mám za sebou i pár překladů, tlumočil jsem konsekutivně, apod.), strašně špatně rusky a španělsky.

S Piráty se shodnu v mnoha věcech a líbí se mi práce Pirátů v poslanecké sněmovně. Mezi body, se kterými u Pirátů nesouhlasím, patří zejména rovná daň, i když chápu argument, že je lepší než degresivní zdanění, a nadstandardy ve zdravotnictví. Co se týče EU, tak byl se označil za eurofederalistu. Ohledně budoucnosti EU jsem toho názoru, že potřebuje reformu. Ta reforma by především měla směřovat k jinému ekonomickému modelu, protože ten současný se v zásadě snaží ekonomiky všech zemí EU přeměnit na německý ekonomický model založený na velkém přebytku exportu, což podlamuje ekonomiky zemí, které jsou ekonomicky zaměřeny do domácí spotřebu, a plodí vysokou nezaměstnanost (zejména mladých lidí) a nedostatek prostředků pro domácí investice. To souvisí s architekturou eura jako měny, která je stavěna právě pro tento model a neumožňuje příliš řešit strukturální problémy zemí evropského jihu a obrovské nerovnosti mezi východními a západními zeměmi EU. Jsem pro přijetí eura, neboť pro ekonomiku, kterou máme, je to výhodné (na rozdíl od zemí evropského jihu), pokud do budoucna nemáme být ekonomikou založenou na podceněné koruně a levné pracovní síle.

Domnívám se, že investice EU by měly jít do velkých infrastrukturních projektů jako např. vysokorychlostní železnice, vědy a výzkumu, školství a do ekologie (zadržování vody v krajině, razantní odklon od fosilních paliv, úsporné technologie, veřejná doprava, odpadové hospodářství). V sociální oblasti by pak fondy měly směřovat do vytváření rovných příležitostí.

Pokud bych byl zvolen, což nepředpokládám, tak bych byl loajální vůči pirátskému klubu a využitelný pro komunikaci s levicovými frakcemi v europarlamentu (myslím z jiných zemí EU, protože z Česka tam asi nikdo nebude).

V zásadě se tedy nenabízím jako potenciální budoucí europoslanec, ale spíš jako někdo, kdo by zkusil získat pro piráty hlasy, které by jinak skončily vniveč, čili hlasy, které by Piráti jinak nemusely získat. Ne že by šlo o nějaké desetitisíce hlasů, ale při malé účasti v eurovolbách, kterou asi všichni očekáváme, může pár tisíc, možná i pár set, hlasů znamenat jeden mandát navíc.

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 248
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Licka »

Jakožto spoluautor pirátského evropského programu Dopravy se hlásím do primárek pro EP. Své konkrétní vize rád prezentuji 9.12. na krajské schůzi. V oblasti své specializace jsem prezentoval články na středočeském webu a Pirátských listech.

Pro EP podporuji vizi Niny Špitálníkové, protože i v logistice vnímám roli Asie jako určující pro 21. století a jako hlavní výzvu pro EU v dalším období považuji změnu orientace z euroatlantického na eurasijský prostor s důrazem na Japonsko, Koreu (jižní, ideálně sjednocenou) a Indii.
Dávat druhým vyrůst

SvobodaTom
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 27
Registrován: 20 srp 2018, 09:45
Profese: ICT manažer
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od SvobodaTom »

pavel_sanda píše:
01 pro 2018, 18:48
Domnívám se, že investice EU by měly jít do velkých infrastrukturních projektů jako např. vysokorychlostní železnice, vědy a výzkumu, školství a do ekologie (zadržování vody v krajině, razantní odklon od fosilních paliv, úsporné technologie, veřejná doprava, odpadové hospodářství).
Souhlasím a myslím, že o určení využití fondů by měla rozhodovat víc EK než národní stát. V režii národního státu se mnohem lépe krade - však už Bureš prosazuje víc vlivu národního státu.
TS

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2159
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 5254 poděkování
Dostal poděkování: 2581 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Druhá možnost představení kandidátů bude v neděli 16. prosince od 15:00 v pražském pirátském centru. Do představování bude možné vstoupit i přes internet pomocí programu Mumble. https://wiki.pirati.cz/to/navody/mumble Zájemci o představení v tomto termínu prosím pište na klara.kocmanova@pirati.cz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petra.Smutna
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 879
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Profese: polygraf
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 953 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Martin.Polak »

Otázky:

1) Chci se zeptat, jaká bude vaše mobilita po kraji a zda přijedete třeba i do Svatého Jana pod Skalou v rámci turné.


2) A všech nestraníků se chci zeptat, co jim brání vstoupit regulárně do strany?
Samozřejmě, spousta vás řekne, že chcete být nestranní, ale v momentě kdy kandidujete za Piráty svou nestrannost stejně ztrácíte.
Budete kandidovat v našem dresu, na vaší kampaň půjdou naše peníze a naše značka a vaše jméno se propojí.
Já mám pocit, že potřebujeme prostě generovat a otrkávat lidi, kteří se zapojí i v krajských volbách, senátních volbách a ze kterých můžou být třeba i naši budoucí poslanci. Osobně bych preferoval lidi na více použití a ne jen jednorázové kandidáty.
I když v těchto volbách budete třeba až na konci, stejně to vaší "popularitě" pomůže a stejně objedete alespoň malé turné po kraji a stejně do vás do každého nasypeme desítky a podle některých návrhů až stovky tisíc korun do kampaně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
SvobodaTom, Dalibor.Zahora
Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se ČR připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

SvobodaTom
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 27
Registrován: 20 srp 2018, 09:45
Profese: ICT manažer
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od SvobodaTom »

Martin.Polak píše:
03 pro 2018, 23:09
Otázky:
1) Chci se zeptat, jaká bude vaše mobilita po kraji a zda přijedete třeba i do Svatého Jana pod Skalou v rámci turné.
2) A všech nestraníků se chci zeptat, co jim brání vstoupit regulárně do strany?
1) S mobilitou (auto) nemám problém. O něco snadnější je pro mne západní část, protože bydlím v Hostivicích, ale můžu dojet kamkoli. Svatý Jan pod Skalou je zvlášť půvabné místo; už se tam těším.
2) Jsem nestraník a zatím jsem stranictví nepotřeboval. V případě nadějné spolupráce je vstup možný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi SvobodaTom za příspěvek:
Martin.Polak

Uživatelský avatar
nina.spitalnikova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 17
Registrován: 03 úno 2018, 21:37
Profese: koreanistka
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od nina.spitalnikova »

SvobodaTom píše:
01 pro 2018, 12:13
Dobrý den paní Špitálníková,
podle Vašeho názoru: Co by měla Evropa konkrétně dělat směrem k Severní Koreji, tak aby to účinně naplnilo nějaké rozumné cíle (snížení mezinárodního nebezpečí, ochrana tamního obyvatelstva...) ?
Děkuji
TS
Buď zdráv,
toto je otázka na několik hodin. Ale ve zkratce. :-)
KLDR nemá s EU víceméně žádné hlubší styky. S tímto je potřeba začít, protože jak se ukázalo, tak jen tlak vedený na KLDR, funguje.Vše řeší USA, OSN či Korejská republika (i když u ní to je jen dobrá propaganda nynějšího korejského prezidenta) na jedné straně, na druhé straně ČLR, potažmo Rusko. To, že druhým největším obchodním partnerem je Singapur, nikdo moc neřeší.

Já bych jako EP začala a kladla si za cíl:
1. zlepšit styk s KLDR
2. začít dialog ohledně KLDR s ostatními institucemi, státy a zapojit se aktivně do debaty
3. snažit se obnovit Dozorčí komisi neutrálních států. Ideálně se zastoupením ČR, jako tomu bylo dříve. V této době sice fakticky na jižní části korejského poloostrova funguje, ale je spíše pro formu.
4. vyjednat více možností pro akademické pracovníky (humanitární jsou v režii OSN)
Tito uživatelé poděkovali autorovi nina.spitalnikova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
nina.spitalnikova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 17
Registrován: 03 úno 2018, 21:37
Profese: koreanistka
Dostal poděkování: 67 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od nina.spitalnikova »

Martin.Polak píše:
03 pro 2018, 23:09
Otázky:

1) Chci se zeptat, jaká bude vaše mobilita po kraji a zda přijedete třeba i do Svatého Jana pod Skalou v rámci turné.


2) A všech nestraníků se chci zeptat, co jim brání vstoupit regulárně do strany?
Samozřejmě, spousta vás řekne, že chcete být nestranní, ale v momentě kdy kandidujete za Piráty svou nestrannost stejně ztrácíte.
Budete kandidovat v našem dresu, na vaší kampaň půjdou naše peníze a naše značka a vaše jméno se propojí.
Já mám pocit, že potřebujeme prostě generovat a otrkávat lidi, kteří se zapojí i v krajských volbách, senátních volbách a ze kterých můžou být třeba i naši budoucí poslanci. Osobně bych preferoval lidi na více použití a ne jen jednorázové kandidáty.
I když v těchto volbách budete třeba až na konci, stejně to vaší "popularitě" pomůže a stejně objedete alespoň malé turné po kraji a stejně do vás do každého nasypeme desítky a podle některých návrhů až stovky tisíc korun do kampaně.
1. Jak jsem napsala v nominační řeči, v rámci volební kampaně se chci zaměřit nejvíce na Středočeský kraj a Prahu. Tudíž z Berouna se dá zajet i do Svatého Jana pod Skalou. :-)

2.
O členství jsem žádala v únoru tohoto roku, ale věci se seběhly nakonec trochu jinak. Nakonec jsem uvědomila, že věnovat se ještě stranické politice by pro mě bylo příliš náročné a zvolila jsem možnost se zapojit jako nezávislý kandidát. S piráty aktivně spolupracuji již téměř rok (ZO). Podporuji Pirátská centra skrze pořádání přednášek o KLDR (centrum České Budějovice, 17. a 18.12 budou další přednášky v Pirátských centrech v Karlových Varech, Ústí nad Labem). Řeším teď termín s Olomoucí a ve Zlíně to bude přednáška pod hlavičkou Pirátů. Další aktivity se ukáží v budoucnosti.

Díky nina
Tito uživatelé poděkovali autorovi nina.spitalnikova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Tomas.Zmuda, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od pavel_sanda »

Martin.Polak píše:
03 pro 2018, 23:09
Otázky:

1) Chci se zeptat, jaká bude vaše mobilita po kraji a zda přijedete třeba i do Svatého Jana pod Skalou v rámci turné.


2) A všech nestraníků se chci zeptat, co jim brání vstoupit regulárně do strany?
Samozřejmě, spousta vás řekne, že chcete být nestranní, ale v momentě kdy kandidujete za Piráty svou nestrannost stejně ztrácíte.
Budete kandidovat v našem dresu, na vaší kampaň půjdou naše peníze a naše značka a vaše jméno se propojí.
Já mám pocit, že potřebujeme prostě generovat a otrkávat lidi, kteří se zapojí i v krajských volbách, senátních volbách a ze kterých můžou být třeba i naši budoucí poslanci. Osobně bych preferoval lidi na více použití a ne jen jednorázové kandidáty.
I když v těchto volbách budete třeba až na konci, stejně to vaší "popularitě" pomůže a stejně objedete alespoň malé turné po kraji a stejně do vás do každého nasypeme desítky a podle některých návrhů až stovky tisíc korun do kampaně.
1) Mobilní jsem veřejnou dopravou, osobní vůz nevlastním, jelikož bydlím v lokalitě s dobrým spojením veřejnou dopravou a nechci zabírat parkovací místo sousedům, kteří auto potřebují.
V případě, že bych byl vybrán jako kandidát, předpokládám, že bych byl nasazen v severní části kraje, to jest - Kralupy, Mělník, Neratovice, Mladá Boleslav, Brandýs nad Labem, Čelákovice, Lysá nad Labem, Nymburk - případně Praha, bude-li třeba (tedy v místech, kde mě někdo zná).

2) Ohledně vstupu do strany. Nebrání mi v tom celkem nic, kromě toho, že to v lednu bude teprve rok, co jsem vystoupil z ČSSD. O programových záležitostech jsem psal ve své představovačce.

Já se obecně soustředím na komunální politiku a v té mé popularitě kandidatura v evropských volbách asi příliš nepomůže. Ve městě mě i tak zná skoro každý. Spíše mě místní političtí oponenti obviní, že jdu po korytu, nebo něco takového.

Teoreticky bych mohl kandidoval do senátu, což je v našem obvodu za 4 roky. Věkovou hranici pro kandidaturu do senátu splňuji. Co ale bude za 4 roky, nelze moc předvídat. Celý současný systém politických stran se může zhroutit a řada parlamentních stran je na pokraji zhroucení či odchodu do irelevance už nyní. To samozřejmě vytvoří na Piráty velké tlaky, jelikož bude přetlak bývalých členů jiných stran, co budou chtít vstoupit k Pirátům.

Před dvěma lety jsem ještě jako člen ČSSD neusiloval o to, abych byl kandidátem. Bylo předem dohodnuté, že kandidátem bude Huml, proti čemuž jsme byli jen dva členové Okresního výkonného výboru. Následně se naše Místní organizace veřejně od Humla distancovala kvůli jeho fašoidním výrokům na facebooku a v médiích, což Humla nepotěšilo natolik, že se nechal slyšet, že mě nechá vyloučit. Moje už tak nízká obliba mezi šíbry tím ještě o něco klesla. [O tuto příhodu jsem vás nemohl ochudit :)]

Spolupráce by připadala v úvahu v krajských volbách. A doneslo se mi, že se takové úvahy už mezi některými středočeskými piráty vyskytly. Takové spolupráci se vůbec nebráním, budu-li mít čím přispět.

Abych to shrnul, nejsem tak mobilní jako Tom Svoboda, ani fyzicky, ani politicky.

Dodatek:

Možná to z toho, co jsem napsal, nebylo úplně zřejmé, ale neberu to tak, že si jdu udělat jméno na kandidátku Pirátů. Vím, že řadě stran se osvědčilo nasadit nějaké nestraníky na stranické kandidátky. Můj přístup je ten, že pokud si budete myslet, že mít na kandidátce mě jako nezávislého kandidáta se hodí do vaší volební strategie, prospěje vaší kandidátce, tak mě zvolíte v primárkách. Pokud si to myslet nebudete, tak mě nezvolíte v primárkách.

Určitě si myslím, že by kandidátka měla být složena z drtivé většiny ze straníků, a jestli na ní zvolíte jednoho, dva nebo tři nestraníky, je otázka volební strategie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel_sanda za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Republikový výbor
Příspěvky: 1257
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: Sčk - krajské nominace do Evropského parlamentu

Příspěvek od Petra.Smutna »

Chci se zeptat Toma Svobody, proč se hlásíš do primárek v Praze a zároveň u nás, děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Hamersky_Jezek

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů