Petr Chapčák

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Petr.Chapcak
Člen KS Olomoucký kraj
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Petr Chapčák

Příspěvek od Petr.Chapcak » 01 pro 2018, 19:28

Dobrý den, jmenuji se Petr Chapčák a žiji v Prostějově. Chci se stát členem proto že mám pocit že na Prostějovské radnici se dějí podivné věci. Už to že z Prostějova pocházejí místopředsedové ANO a SPD pánové Faltýnek a Fiala dává tušit jak tu asi komunální politika funguje. A jak se ukázalo „pouhým” volením se nic nezmění. Nemám žádné politické ambice pouze bych rád aby vše fungovalo ku prospěchu obyvatel a né ku prospěchu zastupitelů. Protože se v komunální politice příliš neorientuji nedokáži říct čím bych mohl přispět. Rád bych se jako člen nejdříve rozkoukal a pochopil jak komunál funguje a potom se uvidí. Pirátská strana mi příjde jako jediná opravdu demokraticky fungující strana a pro mě je jediná přijatelná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Chapcak za příspěvky (celkem 7):
Martin.Morong, Vojtech.Pikal, Petr.Lysek, Viktor.Tichak, Nela.Chudova, Jan.Bednarik, Martin.Smida

Petr.Lysek
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 786 poděkování
Dostal poděkování: 645 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Chapčák

Příspěvek od Petr.Lysek » 02 pro 2018, 17:45

Ahoj Petře,
další schůze proběhne opět ve The 27 Music Baru 15.12. 2018, pravděpodobně v 16:00 hodin.
Čas bude ještě upřesněn a pošlu Ti zprávu i mailem.
Petr
Předseda MS Prostějov
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)

Petr.Chapcak
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvek od Petr.Chapcak » 02 pro 2018, 18:21

Dobrá, děkuji.

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 06 pro 2018, 16:04

Ahoj, Vítám Tě u nás. Určitě budeme rádi, když dorazíš na schůzi, je to podmínka k přijetí. Ale klidně se můžeme setkat i sami dva a podiskutovat jak to chodí.

Hned z kraje mám ta Tebe sadu otázek:
1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíte o migraci do ČR?
6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks?
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Petr.Chapcak
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvek od Petr.Chapcak » 06 pro 2018, 20:06

Ahoj, na schůzi určitě dorazím. Tady jsou moje odpovědi:

1) Pravda je taková že jsem měl při volbách problém vybrat komu dát hlas a většinou jsem volil nejmenší zlo.
Piráti mě začli zajímat protože jsem si říkal že by to chtělo nové lidi nenapojené na kmotry. Čím víc jsem je sledoval a dozvídal se jak vlastně strana funguje tím víc se mi líbili. Stát se členem jsem se rozhodl protože mám pocit že „pouze” volit pro změnu současných poměrů nestačí.

2)Kvůli této otázce jsem si program pročetl a rovnou říkám že jsem překvapen jak moc s ním souhlasím. Takže jen vypíchnu co mě zaujalo nejvíce:
Skutečně rovná daň, zjednodušení plateb pro živnostníky, digitalizace státní zprávy, otevřenost výběrových řízení, průhledné fungování státu, modernizace školství, dotace pro drobné farmáře, zrušení dotací na biopaliva...

3) Myslím že svoboda internetu je velice důležitá ale v poslední době se myslím ukázalo že stejně důležitá jsou i nějaká jasná pravidla pro jeho užívání. Síťová neutralita je podle mého základ svobody internetu.

4)Základní příjem je velice zajímavé téma ale myslím že Česká republika na něj v současné době není připravena politicky, ekonomicky ale ani morálně. Jsem přesvědčen že spousta spoluobčanů by měla problém zajistit sama sebe na důchod.

5)Proti migraci nic nemám pokud to není migrace masová či ekonomická. Myslím že pro nově příchozí by měla být nastavena jasná pravidla která by je nasměřovala stát se prospěšným občanem. Například podmínit udělení povolení k pobytu poviností po určitou dobu pracovat. To je můj osobní názor a neznám právní aspekty této věci.

6) Tuto věc podporuji!

7) V těchto věcech se příliš nevyznám a nejsem dostatečně informován abych vyvozoval závěry.

8) Jako největší problém v zahraniční politice vnímám v současné době příklon prezidenta a části politiků na východ a mrzí mě že jsou za podivných okolností zamítány žádosti čínských křesťanů o politický azyl.
Jsem jednoznačně pro setrvání ČR v EU i v NATO a myslím že by ČR měla co nejdříve zvýšit výdaje na obranu na 2% HDP.
Anexe Krymu je pro mě nepřípustná a jsem pro mnohem přísnější sankce proti Rusku.
Režim v KLDR se mi nelíbí ale v tomto směru nejsem příliš informovaný.

9) Rozhodně jsem pro legalizaci pěstování marihuany pro vlastní potřebu. Pro legalizaci ostatních drog nevidím rozumný důvod.

10) Myslím že by měly daňové přiznání zveřejňovat všichni od úrovně zastupitelů z důvodu zamezení korupce. Ze stejného důvodu, tedy omezení korupce by měly všechny státní a polostátní podniky mít povinost zveřejňovat výši odměn zaměstnanců.

11) V tomto zatím nemám konkrétní představu. Moje motivace pro vstup k Pirátům je podpořit tuto stranu a možná se pokusit pomoci komunální politice v Prostějově.

12) O Aronu Swartzovi nic nevím. Co se týká Wikileaks se zveřejněním většiny informací které jsem zachytil souhlasím. Snad jen zveřejnění amerických základen je pro mě rozporuplné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Chapcak za příspěvky (celkem 3):
Milos.Zmeskal, Antonin.Stepan, Petr.Lysek

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Olomoucký kraj“