KF 32/2018 Krajská mediální spojka /rozprava/

Moderátoři: Republikove predsednictvo, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Hana.Ancincova
Krajské předsednictvo
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 345 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

KF 32/2018 Krajská mediální spojka /rozprava/

Příspěvek od Hana.Ancincova » 28 lis 2018, 09:36

Milé ZLk,
obrátil se na nás mediální odbor s projektem Krajských mediálních spojek. Níže přikládám info od M. Ferjenčíka.
Je třeba zvážit, jestli do toho chceme jít, případně to naplánovat do krajského rozpočtu na příští rok. Prosím o názory, případně alternativní návrhy, atd. Díky!
Cílem celostátního mediálního odboru je zřídit síť krajských mediálních spojek, kterou bychom chtěli postupně posilovat, například po možném úspěchu v krajských volbách 2020, kdy na to kraje budou mít peníze. V této fázi je cílem následující:

zajistit, že v každém kraji budeme mít k dispozice jednoho PRistu (psavce, organizátora tiskových konferencí, správce medialistu, říkejte tomu, jak chcete) a protože na 13 lidí nemáme peníze, chceme pro začátek nabrat 3 lidi a sdílet je mezi kraje, které budou mít o tento projekt zájem. Připadne tak jeden člověk na 3 - 4 kraje. Plat by se pohyboval okolo 30 - 35 000 Kč měsíčně na ičo. Je nutné, aby každý zúčastněný kraj platil 5000 Kč měsíčně, což nám při centrální dotaci, kterou máme k dispozici umožní projekt realizovat.

Výhody:

Člověk na fulltime pro Piráty
Daleko lepší možnost koordinace s celostátním mediálním odborem
Budeme si vychovávat lidi pro nadcházející volební kampaně

Nevýhody:

Tito lidé nebudou nutně bydlet v krajích, které budou obhospodařovat (s výjimkou kraje svého bydliště)
Sdílení nemusí fungovat tak dobře, jak doufáme

V rámci celostátního mediálního odboru jsme usoudili (já s Karolínou Sadílkovou), že zřízení krajských mediálních spojek dává smysl a proto vám nabízíme možnost se do něj zapojit.

Náklady na kraj:

60 000 Kč ročně (5000 Kč měsíčně)

Přínosy pro kraj:

PR odborník, který zajistí cca 1 den práce týdně pro příslušný kraj (rozprostřeno v čase), bude k dispozici pro konzultace a bude zajišťovat spojení s celostátním mediálním odborem.

Co by měl Krajský PR koordinátor zajišťovat?

Řízení či konzultace mediální komunikace krajských a městských zastupitelů ve spadajících regionech.
Zajišťování mediální podpory pro zastupitelské kluby a místní či krajské organizace Pirátů
Monitoring médií, příprava podkladů, vyhledávání a zpracování témat, organizace a příprava tiskových zpráv a dalších mediálních výstupů
Udržování a vylepšování PR za pomocí nástrojů permanentní kampaně – spolupráce s centrálním Mediálním odborem strany
Spolupráce na školeních a přípravě představitelů strany z regionu ve věci mediálního vystupování
Aktivní spolupráce s manažerem sociálních sítí a volebním štábem

Požadavky:

Střední či vysokoškolské vzdělání v oboru politologie, žurnalistiky, politického marketingu či příbuzných oborů, nebo jiné doložení této odbornosti
Praxe ve sdělovacích prostředcích, oblasti PR, mediální komunikace či politického marketingu
Dobré organizační schopnosti a znalost českého jazyka
Odolnost vůči stresu a schopnost práce ve vysokém pracovním tempu
Znalost českého mediálního prostředí
Souznění s programovými prioritami Pirátů
Předchozí spolupráce s Piráty výhodou

Popis pozice:

Práce v homeoffice v regionech (případně v Pirátské centru, pokud je k dispozici) s pravidelným kontaktem s centrálním MO. Minimálně 1x mesíčně fyzická přítomnost na setkání v Praze, minimálně 1x týdně online setkání.

Další postup:

Dejte mně a Karolíně prosím vědět, jestli se chcete zapojit, předběžná odezva byla velmi dobrá. Kdo se chce zapojit, nechť schválí příslušnou položku ve svém krajském rozpočtu. Všechny zúčastněné kraje, které o to projeví zájem, budou mít svého zástupce ve výběrové komisi pro jejich oblast.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2467 poděkování
Dostal poděkování: 2105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 32/2018 Krajská mediální spojka /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2018, 09:43

Navrhuji vést toto jednání do 5.12.2018 12:00 a den poté vyhlásit hlasování s usnesením:
Krajské fórum Zlínského kraje schvaluje záměr 60.000,- ročně na sdílenou mediální spojku, která se bude čerpat z položky MO.
Položka MO se tímto samozřejmě navýší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Hana.Ancincova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Marek.Houser
Krajské předsednictvo
Profese: Social Media Jedi Knight
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 383 poděkování

Příspěvek od Marek.Houser » 28 lis 2018, 10:52

Já jsem pro, ale předem říkám, že jsem zaujatý a pokud bude záměr schválen, do výběrka na tuto pozici se přihlásím.

Dostáváme se po dvojích úspěšných volbách do situace, kdy je tlak na nastavení hranice loajální Pirát dobrovolník poskytující svůj volný čas vs. placený odborník. Za poslední měsíce (hlavně v ZLK, kde proběhly kolotoče v odborech a předsednictvech) jsem zaznamenal, že služebně starší Piráti nesouhlasí s najímáním profíků, když oni vykonávali stejnou věc několik let zadarmo. Nedivím se jim, na druhou stranu se ale dobrovolnická práce často potýká s tím, že dobrovolník nemá vždy čas, chuť a hlavně nemá neustálý pirátský focus. V tomto ohledu je podle mě vhodné na kritická technická místa, kde jde práce obratem vidět navenek a je nutné ji vykonávat pravidelně (správa webů, psaní článků, grafika....), dosadit placené odborníky. Samozřejmě s rozumnou odměnou, aby byl člověk spokojený, ale zároveň nebyla jeho odměna urážkou pro dobrovolníky, kteří stejnou věc dělali roky zadarmo. Ale to u Pirátů problémem nebude, jsme rozumní lidi.

Když to vztáhnu na sebe, tak jsem v posledním roce během dvojích voleb (výjimkou budiž senátní kampaň, kde byl vyčleněn příspěvek pro manažera kampaně) "propálil" v hodinách dobrovolnické práce pro Piráty statisíce, i když bych své know-how věnovat placeným projektům a platícím klientům. O tom je ale loajalita k Pirátům, každý tomu obětujeme něco. Pokud se ale ukáže, že se dají rozumným způsobem na pokrytí těchto věcí vyčlenit peníze z pirátského rozpočtu, jsem určitě pro, aby se to udělalo. Ať už to budu já, nebo kdokoli jiný. Buď za službu dostanu nějaký příspěvek, nebo to bude dělat někdo jiný a mě/nám odpadne starost.

Zazněl i návrh, že by se mohla tato práce delegovat na freelancery, nikoli na zmiňovanou "spojku". Jo, mohla, možná i za méně peněz. Tady ale vidím problém zejména v tom focusu. Freelancer dle mého nikdy nedosáhne stejné úrovně ponoření do pirátského prostředí jako tahle "spojka". Nehledě na nejistou časovou dostupnost freelancerů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Houser za příspěvky (celkem 6):
Vratislav.Krejcir, Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Milan.Klajn, Miroslav.Sirina, Lubomir.Dolezal

Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Dal poděkování: 73 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Valasek » 28 lis 2018, 11:23

Myslím, že je to dobře nastavené, tak jak navrhuje Celostátní mediální odbor. A Marra to pěkně shrnul. Bez připomínek.
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Příspěvek od Jakub.Zach » 28 lis 2018, 12:25

Osobně si myslím, že jeden člověk nemá šanci kvalitně obsloužit 4 kraje. Respektivě mít cca. 1 týden (rozložený do jednoho měsíce) na to aby vyřešil x požadavků jednotlivých KS a MO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Zach za příspěvky (celkem 3):
Filip.Matuska, Lucia.Sirinova, Vratislav.Krejcir

Linda.Matuskova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 28 lis 2018, 12:34

Zdravím.
Naprosto souhlasím s Marrou ohledně nutnosti určitou práci pro Piráty honorovat. Jsou věci, které prostě sežerou neskutečně moc energie a odměna (jakákoliv) člověka pohladí. Takže to určitě nerozporuji.

Co se chystám lehce rozporovat je nadšení pro nápad sdílení 1 osoby koordinátora mediálních výstupů mezi více krajů. To je imho řešení ne úplně šťastné... Doposud jsem ve funkci MO Kroměříž zpracovávala občasně články pro naše MS a něco z toho se prostřednictvím Yf posílalo na kraj a vejš (např. moje články k situaci kolem HATEmana Čunka a jeho záměrech s nemocnicí). Už jen z toho vidím, jak složité je zkoordinovat a hlavně dohnat k nějaké pravidelné mediální aktivitě a produktivitě více lidí (z více MS).

Ten, kdo bude tuto funkci v budoucnu zastávat, musí jednak úzce komunikovat (a v některých případech i velmi přísně - viz já) s mediálními mágy jednotlivých MS. Předpokládám, že bude jeho náplní práce i formální a obsahová korektura a uvádění textů do jednotné štábní kultury? Stejně jako tématické a obsahové plánování v době, kdy toho není moc co psát. Tento člověk navíc bude muset mít hluboký přehled o dění v kraji a vytvořit si síť potřebných kontaktů.

S ohledem na aktuálně trochu těžkopádnější fungování MO se jedná o full time job, než se celá ta mašina uvede do pohybu. Proto nesdílím přesvědčení, že by tohoto byl schopen jeden člověk, který by takto fungoval pro více, ačkoliv sousedících, krajů. Pro začátek to bude celkem velké sousto i pro jednoho člověka na jeden kraj. Nicméně, pokud má být MO výstup kvalitní, koordinátor je naprosto nevyhnutelný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Matuska, Vratislav.Krejcir

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2018, 12:39

Jakub.Zach píše:
28 lis 2018, 12:25
Osobně si myslím, že jeden člověk nemá šanci kvalitně obsloužit 4 kraje. Respektivě mít cca. 1 týden (rozložený do jednoho měsíce) na to aby vyřešil x požadavků jednotlivých KS a MO.
On ale nebude primárně vytvářet obsah, ten mu budeme dávat my a on to pak bude dokončovat a hlídat nás, asi dávat věci na FB atd. Jestli jde ještě o kvantitu článků, tak klidně můžeme zřídit fond a příplácet si za ty freelancery.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Martin.Valasek

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 92 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros » 28 lis 2018, 13:14

Já osobně bych uvítal takového člověka už teď. Svoji práci si může "nacvičit" na Eurovolbách a naostro ho můžeme využít už u krajských voleb. Není potřeba čekat na případný úspěch v krajských volbách, které budou za dva roky. Můžeme ho namotivovat tím, že teď dostane určitou částku teď, která se mu v případě, že se osvědčí výrazně navýší. Za dva roky budeme vědět, že je vycvičený, vytrénovaný, spolehlivý, propirátský.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jaros za příspěvky (celkem 4):
Marek.Houser, Milan.Klajn, Vratislav.Krejcir, Martina.Urbankova

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 28 lis 2018, 13:22

Jiri.Jaros píše:
28 lis 2018, 13:14
Já osobně bych uvítal takového člověka už teď. Svoji práci si může "nacvičit" na Eurovolbách a naostro ho můžeme využít už u krajských voleb. Není potřeba čekat na případný úspěch v krajských volbách, které budou za dva roky. Můžeme ho namotivovat tím, že teď dostane určitou částku teď, která se mu v případě, že se osvědčí výrazně navýší. Za dva roky budeme vědět, že je vycvičený, vytrénovaný, spolehlivý, propirátský.
Tento člověk by měl začít fungovat od ledna. MO na něj už má schváleno část prostředků a zbytek na něj musíme doplatit my.

Denis.Rychtar
Krajské předsednictvo
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denis.Rychtar » 28 lis 2018, 16:58

Já osobně si stojím za tím, že není třeba jednoho placeného prudiče, ale rozvrhnout odměny těm, kteří opravdu pracují nad plakáty, tiskovkami, weby a podobně. Tím bude mít efektivita a aktivita mnohem větší účinek než jeden organizátor. Organizační a úkolovou složkou mají být PKS a PMS. Odprostil bych se od jednotlivce, kterému mají probíhat v hlavě 4 kraje, ale naopak bych se soustředil na organizaci krajů samostatně v MS skupinách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 7):
Lucia.Sirinova, Vratislav.Krejcir, Filip.Matuska, Irena.Drofova, Miroslav.Sirina, Jakub.Zach, sery.pavel
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
730 955 850
denis.rychtar@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“