Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Moderátor: PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1918
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 2235 poděkování

Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vyhlašuji tímto jednání o udělení krajské nominace do primárek pro volby do Evropského parlamentu.

Nebude-li možnost krajské nominace schválená CF, tak alespoň toto vlákno bude sloužit pro možnou krajskou podporu našim kandidátům při hlasování CF.

Prosím, aby se přihlásili ti, kteří mají zájem se ucházet o krajskou nominaci a představili nám svou vizi toho jak nás chtějí reprezentovat v parlamentu EU, jak chtějí vést kampaň, jaké mají pro to dispozice a odpověděli na případné dotazy.

Rozprava bude probíhat do prosince, datum hlasování o krajských nominacích se po dohodě upřesní. Volba bude jednokolová a nominaci krajem dostanou všichni, kdo při hlasování obdrží většinu hlasů z hlasujících. Kandidáti budou řazeni chronologicky :D .

Oznámení moderátora:
EDIT: Grilování kandidátů bude 17.12. od 18:00 na schůzi KS PLK, hlasování bude spuštěno den poté.

Do hlasování bude zařazen každý, kdo splní podmínky dle volebního řádu, potvrdí zde písemně svou vůli, že se chce ucházet o krajskou nominaci a získá podporu skupiny členů. Vzhledem k tomu, že jsme se rozrostli, tak skupina členů je nyní 6 členů krajského fóra. Podporu lze sbírat samostatnou anketou nebo "palcema" pod příspěvkem, kde oznamuje svou kandidaturu či s ní souhlasí, pokud ho někdo navrhl dříve. Zkrátka u příspěvku, kde je jednoznačné, kdo kandiduje a že lidé dávající mu palce k jeho příspěvku podporují jeho kandidaturu. Kdo si není jist, ať na konec svého příspěvku jednoduše zkopíruje tuto větu:
"Tímto žádám členy KS PLK o mou podporu pro nominaci krajem, kterou mi můžete vyjádřit "palcem" pod tímto příspěvkem".

Kandidáti:
Pavel Šrámek
Ladislav Koubek
Matěj Šandor
Šimon Barczi
Lukáš Blažej
Mikuláš Peksa

Lukáš Lev Červinka neobdržel podporu skupiny členů.
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1425
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Ahoj,
hlasování o změně jednacího řádu ohledně možnosti krajských nominací skončilo kladně. Krajská nominace je možná.
Hlásím se a žádám členy KS PLK o mou podporu pro nominaci krajem.
Během zítřka zde napíši svou kandidátskou řeč, důvody, proč se hlásím o krajskou nominaci a mé představení. ;-)

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1425
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Ahoj přátelé, kamarádi, kolegové, Piráti,

Narodil jsem se v Plzni v roce 1991, je mi 27 let. Vystudoval tu základní a střední školu. Chodil jsem na Základní Školu Martina Luthera, kde značná část výuky probíhala pouze v anglictině, díky tomu mluvím plnně anglicky. Hodně mou jazykovou znalost obohatil výměnný pobyt ve Spojených Státch v roce 2005. Jako další cizí jazyk jsem se učil 8 let německy. Od 19 let jsem jako voják z povolání trávil čas v Brně, Vyškově a Hradci Králové. Zároveň jsem v 19 letech začal studovat vojenské všeobecné lekářství a všeobecné lékařství v Hradci Králové. Život mě však poslal jinou cestou. Nyní podnikám, jako finanční poradce pro Allianz pojišťovna a jako realitní makléř v INESReality, a k tomu studuji právnickou fakultu na ZČU.

Na medicíně jsem byl členem spolku IMFSA, mezinárodní asociace mediků, díky tomu jsem se mohl podívat v roce 2014 do Jordánska, Palestiny a Izraele, kde v té době probíhala válka. Jeli jsme tam za účelem pomoci tamním dětem v dětských domovech a za podporu a propagaci lidských práv.

V Pirátech jsem od roku 2016. Jsem místopředsedou KS Plzeňský kraj a bývalým předsedou MS Plzeň. Jsem velmi pracovitý, komunikativní a ambiciózní. Práce s lidmi mi nedělá problém a mám vůdčí schopnosti.
Za Piráty jsem se 18.11. zúčastnil konference Česká republika a otázky zahraniční politiky, kde se panelové diskuze zúčastnili Jan Zahradil, europoslanec ODS, Pavel Fischer, prezidentský kandidát, bývalý velvyslanec, Tomáš Zdechovský, europoslanec, KDU-ČSL, Karel Schwarzenberg, čestný pŕedseda TOP09, bývalý ministr zahraničí.

Evropská Unie je pro mě jednoznačnou zálohou svobody a míru na starém kontinentu. Zároveň si cením decentralizace systémů a nejsem zcela pro unifikaci celé EU. Orientuji se v právu EU a v procesech, které na úrovni EP probíhají. Jako bývalému vojákovi z povolání je mi dokonce blízká myšlenka vytvoření společné evropské armády. Vždy bych na úrovni EP bránil svobodný internet.

Co mohu nabídnout:
-Navazování přeshranićních kontaktů - kdekoliv jsem ve světě byl, plně jsem si uvědomoval sílu ,,networkingu". Dodnes mám kamarády v Spojených státech, Švédsku, Jordánsku, Libanonu, Iráku, Palestině, Izraeli, Iránu, Saudské Arábii a dalších. Nikdy nevíte, kdy se takový kontakt bude hodit.
-Jazyková výbava - Mluvím plynně anglicky a s němčinou jsem na základní úrovni.
-Jdu do toho po hlavě a odhodlaně - Je to vidět MS Plzeň, pro které jsem poslední rok žil. :-)
-Jde mi prosazení Pirátského programu na úrovni EP

A ohledně kumulací. Jsem nyní zastupitelem v Plzni a Plzni 3. Pokud bych byl zvolen anebo nominován do předních pozic kandidátky, odstoupil bych z obou zastupitelstev, abych se mohl plně věnovat kontaktní kampani.

Chci posílit počet Pirátů v EP, a proto vás žádám o podporu mé nominace.
Taky jeden z důvodů, proč žádám o podporu mé nominace, je ten, že na kandidátní listině Pirátů do EP měl být někdo z Plzeňského kraje, ať už by byl na jakémkoliv místě. :-)
Děkuji za každý palec/hlas a rád zodpovím jakékoliv dotazy. Prosím, ptejte se. :-)

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

OFFTOPICDo volby se nehlásím. Tuto možnost jsem zvažoval a rozhodl jsem se nepřihlásit, jelikož v tuto chvíli potřebuju aspoň trošku zvolnit, až se lépe rozkoukám v zastupitelstvu - nerad bych vyhořel. Byla by to zajímavá zkušenost, ale v tuto chvíli bych se do toho musel nutit, což není vůbec dobrý nápad.

Ahoj Pavle,
Mojí podporu máš, ale zeptám se: Zvažuješ skutečně variantu volitelného místa?

Osobně si myslím, že pro variantu volitelného místa se některé kroky dost zásadně liší:
- věnoval by ses v takové situaci nějakou dobu kampani na plný úvazek - tedy vzal by sis dovolenou v práci? Jak dlouho před volbami?
- Jsi ochoten požádat o nominaci i celostátní fórum, příp. jiné krajské fórum? Domnívám se, že nominace od CF i od KF by ti zajistila poměrně silnou pozici na volitelné místo.

Jinak, za sebe si nemyslím, že máš důvod opouštět obě zastupitelstva kvůli kandidatuře, spíš naopak - myslím si, že dobrá práce v zastupitelstvech bude dobrou synergií pro tyto volby. Na tvém místě bych zvážil opustit před volbami max. jedno z nich. Pokud budeš zvolen, je to samozřejmě úplně jiná situace, tam je opuštění obou dost logické ;)
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1425
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1391 poděkování
Dostal poděkování: 1236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Tomas.Pastircak píše: 23 lis 2018, 09:43 ....
Osobně si myslím, že pro variantu volitelného místa se některé kroky dost zásadně liší:
- věnoval by ses v takové situaci nějakou dobu kampani na plný úvazek - tedy vzal by sis dovolenou v práci? Jak dlouho před volbami?
- Jsi ochoten požádat o nominaci i celostátní fórum, příp. jiné krajské fórum? Domnívám se, že nominace od CF i od KF by ti zajistila poměrně silnou pozici na volitelné místo.
....
Ahoj Tome,
abych odpověděl na tvoje otázky:
Ad1) Pokud bych byl na volitelném místě, berme 1.-5. místo, kampani bych se věnoval na plný úvazek. Z práce bych se uvolnil a nejméně měsíc před volbami práci pozastavil, abych byl 12 hodin denně a 7 dní v týdnu ,,v poli” na kontaktní kampani.
Ad2) Zatím nemám v plánu žádat jiné KF ani CF. (Ještě k tomu dát vsuvku níže)

Buďme racionální a nohama na zemi. Vnímám jaká je atmosféra v Pirátech a jací kandidáti už dlouhodobě pracují na Své vnitrostranické kampani k volbám do EP. Plně si uvědomuji, že v případě zahraniční politiky nejsem jedna z nejsilnější tváří Pirátů.
Jak jsem řekl, myslím si, že na kandidátce do EP by měl být odvážný zástupce z Plzeňského kraje, který v Plzeňském kraji bydlí.
I kdybych skončil na 19. místě beru to jako úspěch, protože krajská nominace nezaručuje úspěch v primárkách.
Ad2) Samozřejmě pokud bych zjistil, že kraj mi vyslovil takovou podporu, že by za mnou stálo skoro celé členstvo KS PLK, požádal bych o podporu CF, protože bych nechtěl kraj zklamat.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 230
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Daniel.Kus »

Pavle máš moji plnou podporu. Bude to těžké, ale pokud tě kraj podrží, mohlo by to vyjít. Kandidát jsi rozhodně vhodný. Otázek k programu mám několik. Ale tohle asi není místo na grilování:)

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Jiri.Pek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 334
Registrován: 15 čer 2018, 10:40
Profese: Předseda výboru pro zadávání VZ
Dal poděkování: 482 poděkování
Dostal poděkování: 483 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Jiri.Pek »

Pokud by bylo málo lidí a byl zájem, tak bych to klidně jistil z poslední pozice. Jedinou výhodou, kterou v tom vidím, je že jsem z poměrně velké obce 4000 lidí. Ta není ještě tak velká, abych byl zcela anonymní. Jednoduše řečeno, mohla by tu být výhoda toho, že si mě lidi dokážou spojit s nějakým konkrétním jménem/tváří a ne s nějakým "anonymem" z města. Pokud se do toho poustí například lidi z Mariánek, rád jim to přenechám - tam by to mohlo být obdobné. Lidi budou radši volit někoho ze svého okolí, koho znají a možná ani nebudou preferovat stranu, kterou volí normálně. Btw. myslím, že v eurovolbách budeme na druhém místě (už jen dle skladby voličů, kteří chodí k volbám do EP). Každopádně souhlasím s názorem, že by byla chyba, kdyby na kandidátce chyběl někdo z našeho kraje (potřebujeme nejlépe dva až tři lidi).

Jiří Pek :idea:
Předseda výboru pro zadávání veřejných zakázek PK
jiri.pek@pirati.cz
tel: 735 890 661

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5231
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2002 poděkování
Dostal poděkování: 3083 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Jiri.Pek píše: 24 lis 2018, 10:30 Každopádně souhlasím s názorem, že by byla chyba, kdyby na kandidátce chyběl někdo z našeho kraje (potřebujeme nejlépe dva až tři lidi).
To není tak úplně jednoznačné. V EP volbách je jen jedna kandidátka za celou ČR, obsahuje 23 lidí. Jelikož Plzeňský je jeden z nejmenších krajů, statisticky bychom měli mít tak jedno místo. A dokonce, pokud pokud bychom nikoho nenasadili, neviděl bych to jako tragédii. V těhle volbách IMHO rozhoduje značka. Případně bychom museli najít všeobecně známou osobnost.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Martin.Holzman
Místní předsednictvo
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2018, 21:07
Profese: student fakulty strojní
Dal poděkování: 249 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od Martin.Holzman »

Pavle, mile rád tě podpořím. Je super, když se bude dost Pirátů hlásit do EP. Vzhledem k tvé zapálenosti k Pirátům jsi ideální nominant. ;)

člen MS Plzeň
martin.holzman@pirati.cz
tel. 60jedna53958sedm

YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby do evropského parlamentu - krajská nominace

Příspěvek od YjM »

Jiri.Rezek píše: 24 lis 2018, 13:10 V EP volbách je jen jedna kandidátka za celou ČR, obsahuje 23 lidí.
Pokud tahle infografika pořád platí, tak jen 21: http://www.europarl.europa.eu/news/cs/h ... nfografika
Jiri.Rezek píše: 24 lis 2018, 13:10 Jelikož Plzeňský je jeden z nejmenších krajů, statisticky bychom měli mít tak jedno místo. A dokonce, pokud pokud bychom nikoho nenasadili, neviděl bych to jako tragédii.
OFFTOPICPokud chceme, aby pirátskou kandidátku volili i jiní voliči, než tvrdé jádro (=ti, kteří by volili Piráty nezávisle na jménech na kandidátce), pak ten efekt někoho aspoň trochu "místního" je strašně důležitý. Kdyby na prvních 10 místech byli samí pražáci, ve spoustě voličů by to jen posílilo ten dojem eurovoleb, resp. EP, resp. EU jako něčeho vzáleného, co se jich netýká. Proto: Podíl kandidátů z mimopražských krajů by měl být neúměrně nadsazen oproti tomu, kolik by odpovídalo dle populace kraje.
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“