Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Ahoj Kladeňáci,
konkrétně Jakube. Napadlo mě, když tu vidím tohle vlákno, že sice zastupitelem nejsi, ale avizoval jsi, že budeš s uskupením Kladeňáci spolupracovat dál.
Proto bych tě ráda poprosila o reportování. :) Díky.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Vaclavovic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 lis 2016, 22:48
Profese: pedagog
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Jakub.Vaclavovic »

Aktuálně spolupracuji s Kladeňáky následujícím způsobem:
1) Dobíhají jednání o programovém prohlášení nového vedení města, jakožto garant programového bodu vzdělávání za Kladeňáky hájím prosazení jednotlivých bodů do koaličního programu. V návaznosti na to jsem byl jmenován členem komise RM pro výchovu, vzdělávání a osvětu, zde je důvod mého zájmu jasný - vzdělávání se profesně věnuji. Pro nezastupitele se jedná o marginální odměnu, dle informací člena komise pro životní prostředí šlo v minulém volebním období o částku do 1000 Kč ročně.
2) Byl jsem jmenován členem dozorčí rady Správy bytového fondu, městské firmy. Tuto funkci přijímám ze zájmu o kontrolní činnost v rámci městské firmy a z důvodu zájmu o bytovou politiku. Odměna za tuto funkci byla v minulosti cca 4000 Kč/měsíc. Část této částky budu měsíčně věnovat jedné až dvěma dobročinným organizacím, jednou z nich bude Vějíř, z. s., který již Piráti v minulosti podpořili. Podrobné informace o částkách a jejich dobročiném využití avizuji, až budu mít přesná čísla.
3) Spolupracoval jsem se zastupitelkou Annou Gamanovou na organizaci oslavy k 17. listopadu, samozřejmě jsem ale souběžně organizoval i pirátskou akci.
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 717
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1033 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj,
ještě doplním update za mě. Do čeho jsem nově zapojen navíc, kromě pokračování řešení kauzy s územním plánem na tzv. Růžovém poli.

1. Za Kladeňáky jsem členem pracovní skupiny připravující koaliční program v oblasti transparentnosti radnice. Zde využívám své odbornosti a soustředím ze zejména na využívaní elektronických nástrojů pro zveřejňování smluv, faktur a ztransparentnění rozpočtu. Zajímá mě projekt Otevřená města a nástroje, které kolem něj vznikají (npř. Cityvizor). Až v průběhu práce jsem narazil na to, že Piráti jsou v Otevřených městech zapojeni a v současnosti se tomu věnuje O. Profant.

2. V návaznosti na výše zmíněné aktivity mě Kladeňáci navrhli jako člena do kontrolního výboru zastupitelstva, kam jsem byl na ustanovující schůzi zastupitelstva zvolen. Pozice je spojena s odměnou (nevím, zda to platí v této podobě i v případě, že nejsem zastupitel) cca 4000,-/měsíc, pokud jsem dobře rozklíčoval zápis z rady města z 12.11. 2018. (zdroj: https://www.mestokladno.cz/mimoradna-sc ... /d-1472337 ) Jelikož zatím netuším, jaká je v Kladně praxe ohledně činnosti KV, budu o dalších podrobnostech (včetně výše odměny a naložení s ní) informovat, jakmile se tyto informace dovím.

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 717
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1033 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj,

s politováním jsem včera náhodou ze zápisu z mumble PKS zjistil, že ne u všech panuje úplně jasno kolem mojí a Jakubovi spolupráce s Kladeňáky. Toto bohužel resultuje v dosti dusnou atmosféru, která mi není příjemná, mrzí mě a rád bych tedy přispěl k jejímu rozptýlení. Pokusím se tu tedy popsat časovou osu celého mého zapojení v místním komunále až dosud. Vše už sice bylo řečeno a popsáno vždy, když se to dělo, lae je ot rozptýleno po různých místech a zápisech a něco padlo pouze na schůzích, tak to teď zkusím shrnout vše zde a doufám, že rozptýlím domněnky, že s Jakubem cosi za Piráty vyjednáváme z Kladeňáky za zády MS. Toto není ani možné.

listopad 2017
Moje aktivita započala účastí ne veřejném projednání změn UP na Růžovém poli.
viewtopic.php?f=697&t=38630
Tam jsem se poprvé potkal s Tomášem Kutilem a začali jsme ve věci spolupracovat.

únor 2018
Poprvé jsem se účastnil schůze MS jako RegP. Zápis ve vláknu zde: viewtopic.php?f=693&t=38457
Mimo jiné zde PMS vyjádřilo podporu tomu, aby Jakub nadále spolupracoval na přípravách kandidátky se vznikajícím uskupením Kladeňáci (v té době ještě bezejmenným).

duben 2018
Rozjíždíme s Tomášem Kutilem iniciativu pro referendum. https://www.facebook.com/ruzovepolereferendum/
Tu za krátko převezmu téměř výhradně já, protože Tomáš se naplno věnuje kandidátce a kampani.
Koná se schůze SčK v Kladně, kde se probírají i varianty pirátské kandidatury v Kladně. Zápis zde, pátá strana vlákna-poslední příspěvek na ní: viewtopic.php?f=799&t=29429&start=40#bottom
MS se rozhodlo nekandidovat, nepodpořit Kladeňáky, ale podpořilo Jakubovu kandidaturu na jejich kandidátce. V návaznosti na to později Jakuba navrhl na kandidátku STAN! Přičemž tam byl uveden jako člen Pirátů, navržen STANem.
Zde se tedy jakékoliv vyjednávání Pirátů s Kladeňáky ukončilo. Nadále je to pouze já a Jakub, přičemž samozřejmě stále piráti. Strana tímto ale nemůže nijak ovlivňovat budoucí politiku Kladeňáků, je čistě na samotném uskupení, jestli nás dva nadále přizvou a budou stát o naší práci a vstupy. Oni přizvali a Piráti nás v tom podpořili.
Zde jsem také podal přihlášku k pirátům.

Dále Jakub spolutvořil program, já se věnoval naplno referendu.
V průběhu léta jsem byl přijat k pirátům hlasováním PkS.


Říjen - volby
Výsledky známe a co z toho vzešlo také. Jakub se vzdal mandátu ze známých důvodů. Přesto jsme oba byli vyzváni, abychom pokračovali v naší práci, o kterou byl zájem.
Proběhla schůze Kladeňáků, kde nás mimo jiné oslovili ohledně zapojení do práce komisí a výborů. Jakub ve vzdělávání, jelikož je autorem značné části tohoto bodu jejich programu. Já v kontrolním výboru mimo jiné i v návaznosti na mojí činnost kolem kauzy Růžového pole. Tam jsem také znovu pro pořádek sdělil, že jsem již také členem Pirátů (jelikož tomu tak nebylo, když mě mnozí z nich poznali). OFFTOPICMimo jiné mi na to někteří řekli, že i právě proto mě chtějí do kontrolního výboru. Panovala a panuje oboustranná vstřícnost ke spolupráci nás s nimi a oni s místními piráty.
Týden po volbách jsme oba s Jakubem jeli do PiCe na schůzi Sčk, kde jsem vše referovali, včetně nabídky účasti v komisích a výborech. Nebylo to nijak rozporcováno, Dalibor se pouze dotázal, zda je to spojeno s finanční odměnou, z důvodu případného nařčení, že to bylo výměnou za složení Jakubova mandátu. V té době jsme věděli, že odměna je, ale nevěděli jsme přesně jaké, nicméně má se jednat o max. jednotky tisíc KČ. (nevíme to přesně do teď) Toto nebylo povážováno za problém.

Probíhalo vyjednávání místní radniční koalice o spolupráci. Na tomto jsme se nijak nemohli podílet. Na ustanovujícím zastupitelstvu nám pak bylo potvrzeno naše navržení do KV a komise pro vzdělávání. Zároveň Jakubovi byla nabídnuta Kladeňáky ještě jedna pozice v dozorčí radě, opět spojená s odměnou nepatrné výše (méně než u výboru). Tato nabídka byla schválena radou až druhý den. Toto a dále je již ale uvedeno v příspěvcích výše.

Zde bych rád požádal všechny případné čtenáře, aby mne opravili pokud se někde pletu, nebo jsem věci pochopil nesprávně. Zejména za SčK Dalibora, Petru, Lenku a Jiřího, jelikož o průběhu vědí asi nejvíce, za případné doplnění děkuji ;) .

Dále bych rád jen uvedl, že naše spolupráce nese výsledky. MS se díky tomu zviditelňuje. Jsme přítomni na zastupitelstvech a vědí o nás aktivní občané Kladna i nás registrují místní politici. To by nebylo možné, kdyby nás Kladeňáci nepřizvali navzdory tomu, že je Piráti jako strana nepodpořili. Rád bych v tomto duchu pokračoval, protože Kladeňáky vnímám jako uskupení velice podobně smýšlejících lidí a naše budoucí přirozené partnery. Dokonce někteří další členové širšího volebního týmu Kladeňáků (nestraníci a často dříve také neaktivní lidé) se o MS začali aktivně zajímat a sympatizují více s piráty. Za mě je to oboustranný WIN-WIN.

Děkuji všem, co dočetli až sem ... :)

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 717
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1033 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj ještě jednou,

včera na schůzi SčK jsem měl možnost dlouze popovídat s Radkem a z naší diskuze jsem si odnesl několik poznání, které mi dříve nedošly a rád bych zde tedy dovysvětlil několik dalších skutečností kolem mé (a doplním i to co vím o Jakubově) zapojení v dění v Kladně od voleb až do současnosti.

Prvně považuji za nutné lépe vysvětlit, jak vlastně funguje uskupení Kladeňáci a jak vypadala tedy podrobně moje a Jakubova spolupráce s nimi.
Kladeňáci je uskupení tří stran (STAN, TOP09, KDU-CSL). Mají mezi sebou sepsanou dohodu, kterou podepsali dva zástupci každé strany a ti zároveň tvoří "vedení". Tedy na jakékoliv rozhodování mají vliv jen tito zástupci, kteří se zodpovídají své straně. Z toho plyne, že ani Jakub ani já jsme nikdy neměli na nic vliv. Ani nebyl vůbec žádný prostor jak "něco vyjednávat za Piráty". Piráti se hlasováním v dubnu rozhodli nebýt součástí. Od té doby Jakub fungoval sám za sebe s tím, že Piráti se vyslovili v tom smyslu, že k tomu má volnou ruku, ale je to vesměs jen on sám za sebe. Já jsem se věnoval vesměs výhradně aktivitě kolem referenda ohledně Růžového pole. Z toho plyne, že vesměs kdykoliv mohli Jakuba poslat do háje s čímkoliv, pokud by o jeho vstupy ve svém programu nestáli. To se ovšem nestalo, oni stáli o jeho přínos a to natolik, že ho napsali na 4. místo na kandidátku.
Toliko do voleb.

Po volbách víme co se stalo a víme okolnosti Jakubova odstoupení. Znovu opakuji, že to, co tom bylo řečeno je kompletní. Jakub v době, kdy se rozhodoval jak k tomu přistoupit neměl ještě ani informace o vyjednávání. Za Kladeňáky jednali tři lidé a nikdo jiný neměl žádné informace o tom, co se dojednalo, ještě v době, kdy Jakub přesto už oznámil, že odstupuje. Věděli jsme jen to, kdo byl za koho zvolen a to co bylo tou dobou už i v novinách.

Informace o dílčích výsledcích byly dovnitř Kladeňáků komunikovány na schůzi až koncem týdne a v Neděli jsme o tom hned referovali s Jakubem na schůzi SčK. (Kde kromě Honzi Jurika bylo celé MS.)

Pak jsme vesměs neměli žádné jiné informace, než jaké kolovaly veřejně facebookem, protože jednání s koaličními partnery probíhala v úzké skupině vyjednávacích týmů. Jediné na čem se podílela široká skupina lidí včetně nás byla příprava bodů z programu tak, aby mohly být použity do programového prohlášení. Toto stále není hotové a koalicí přijaté ... A tak jsme vesměs jen rozpracovali svoje vstupy obsažené ve volebním programu a nic víc se nedělo až do ustanovujícího zastupitelstva. (21.11.)

Na zastupitelstvu se nic nového, co by se mne týkalo nestalo, kromě mého potvrzení jako člena KV (v té době již dávno reportováno).
Ke KV nemám zatím nic, protože se výbor dosud nesešel. Dnes jsem teprv obdržel mailem jednací řád, který jsem dosud nestihl celý přečíst.

Po celou tuto dobu jsme vesměs jen konzumovali informace jako kdokoliv jiný, kdo sledoval kuloáry a různé stránky subjektů po FB. Na nic jsem neměl vliv. Jediné co jsem pro ně udělal bylo zpracování podkladů k programovým bodům volebního programu a analýzy programů ostatních členů koalice v bodech transparentnost a digitalizace radnice, jelikož jsem byl o to požádán ani ne tak jako Pirát, ale jako já osoba, jelikož je můj názor zajímal. Co z toho použijí netuším.

Dále jsem si odnesl z diskuze, že jsem selhal v komunikaci směrem k MS, za což se omlouvám. Měl jsem lépe a častěji informovat o tom co se děje, protože informace "neděje se nic", nebo "děje se vyjednávání, do kterého nevidím" je také informace. Abych toto zlepšil a zejména v návaznosti na činnost KV, založím si zde vlastní vlákno, kde budu minimálně jednou týdně podávat report o dění v komunále, ke kterému se dostanu.

Jeden z důvodů, proč jsem neinformoval častěji (a už chápu, že jsem se v tomto mýlil) byl ten, že informace co jsem měl, létali volně facebookem a vesměs se jen řešilo to, co se kde píše a o čem se mluví. Předpokládal jsem, že ten kdo chce sledovat místní komunál, sleduje i tyto věci na FB a aktivně by diskutoval. Toto tedy také zahrnu do pravidelných reportů. Frekvence bude 1/týden + když bude něco žhavého. Na žhavé příspěvky budu upozorňovat i na interním FB.

Zde nadále budu přidávat příspěvky, které nebudou souviset čistě z mojí aktivitou, ale budou podstatné obecně, zejména v návaznosti na spolupráci s Kladeňáky týkající se nějak celého MS. (Sám teď nevím příklad takového dělení, třeba časem přijdu na to, že je to blbost :) a vlákna opět splynou.)

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Jakub.Vaclavovic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 lis 2016, 22:48
Profese: pedagog
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Jakub.Vaclavovic »

Za leden hlásím spolupráci na pietní akci k výročí upálení Jana Palacha, kam jsem byl pozván jako vystupující s hudební vsuvkou a pomohl jsem s pár organizačními věcmi.

Zároveň jsem se jako nominant Kladeňáků účastnil prvního zasedání dozorčí rady SBF Kladno s. r. o. Jednalo se o úvodní schůzku, na které jsme dostali podklady k hospoářským výsledkům za minulý rok, odsouhlasili pouze investice kritického charakteru a pro další, méně spěchající si, vyžádali podklady. Další podklady si s kolegou nominovaným Kladeňáky vyžádáme ke mzdám. Za stručnost se omlouvám, zatím hledám linii v tom, co je možno ze zasedání DR veřejně říci, tak mluvím velmi obecně. NIcméně již po první schůzce je znát, že paní ředitelka vykonává funkci dlouho, má o firmě velmi dobrý přehled a působí kompetentně. Nicméně změna v přístupu nového osazenstva dozorčí rady jí zjevně překvapila.
Uživatelský avatar
Jakub.Vaclavovic
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 lis 2016, 22:48
Profese: pedagog
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 149 poděkování

Re: Reporty o spoluráci s "Kladeňáky"

Příspěvek od Jakub.Vaclavovic »

Aktuálně jsme spolu s Michalem Hažlinským přizváni ke spolupráci na koncepci sociálního bydlení a řešení problematiky sociálního vyloučení.

Probíhá také komunikace mezi mnou a T. Kutilem ve věci mého členství v dozorčí radě SBF Kladno s. r. o. Spolupráce s ředitelkou společnosti probíhá nadále velmi dobře. Vidím první drobné úspěchy u snížení ceny pojistění odpovědnosti členů správních a dozorčích rad, které jsem navrhl, dále také dobrou spolupráci s ostatními členy DR, např. ve věci vypisování veřejných zakázek a snižování nákladů formou koncepčních řešení.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Kladno“