KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Zahajuji tímto rozpravu pro krajské nominace za KS Karlovarský kraj do primárních voleb kandidátky pro volby do Evropského parlamentu 2019

Zde můžete předběžně navrhnout nominanty. Případně se mohou vyslovit zájemci, kteří by rádi chtěli krajskou nominaci získat.
Blíží se leden 2019, kdy by primárky měly reálně proběhnout. Navrhuji tedy po rozpravě samotnou volbu následně spustit již 14.12., pokud nepadne jiný procedurální návrh.

Dovolím si rovnou uvést i subjektivní pohled:
Považuji za více než vhodné, aby každý kraj využil své možnosti nominovat do primárek a tak trochu si přeji, aby na té kandidátce pak finálně byly zastoupeny všechny kraje, včetně toho našeho.
Mimo jiné to má své opodstatnění nejen pak pro samotné volby, tak i pro vedení kampaně. Přeci jen se členové KS mnohem lépe identifikují s kampaní, pokud mohou během kontaktní kampaně představovat přímo i místní kandádity (občas i lídra, ten však nebude stíhat prjet celou ČR).


EDIT
Do hlasování bude postupovat každý kandidát s dostatečnou podporou
Krajské fórum může svým usnesením nominovat kandidáta do volby (bez omezení počtu). Vzhledem k tomu, že naší nominace se může zúčastnit úplně každý, tak pro postup do hlasování se dle jednacího řádu vyžaduje podpora skupiny členů kraje, stačí dát palec k příspěvku s kandidaturou.

Aby nebylo sporu ohledně počtu členů, který osciluje kolem 50. Navrhuji raději vyšší číslo, tedy 6 palců členů KS Karlovarský kraj.
Na základě aktualizace databáze je počet členů přesně 50 - dostačujících bude tedy 5 palců (dle EDIT2)

Následně poprosím Lucii Trčkovou o vyhlášení přesného termínu a způsobu volby (sám navrhuji toho 14.12.) a následně provede i administraci této volby.
A zároveň bych jí poprosil, aby se ujala i neformální funkce "skrutátorky", která spočítá, zda v nominaci sou palce členů KS 8-)

EDIT 2
Upraven počet palců z 6 na 5 - v aktuální databázi členů kraje je totiž přesně 50 členů.
A dále byl ve vlákně navržen následující způsob volby:
Doba pro navrhování a rozpravu bude ukončena ve čtvrtek 13.12.2018 ve 12:00 a volba bude spuštěna v pátek 14.12.2018 ve 12:00.
Volba bude jednokolová a potrvá 4 dny - tedy do úterý 18.12.2018 . Nominaci získají všichni kandidáti s nadpolovičním počtem hlasů. Hlasovat budeme elektronicky na fóru.
Do rozhodujícího hlasování budou zařazeni všichni kandidáti, kteří získají podporu alespoň 5 členů KS vyjádřenou palcem pod nominací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 8):
Karel.Nykles, Nikola.Kassl, Daniela.Bila, Lucie.Trckova, Ondrej.Spendlicek, Lukas.Jadlovsky, Daniel.Farkas, Lukas.Blazej
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Uživatelský avatar
Petr.Tresnak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 914
Registrován: 01 srp 2009, 20:48
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 979 poděkování
Dostal poděkování: 1037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Tresnak »

Rovnou si dovolím v rozpravě navrhnout Jindru Čermáka, pokud to přijme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Josef.Pavlovic, Karel.Nykles, Daniela.Bila, YjM, Barbora.Hradecna, Lukas.Jadlovsky
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Děkuji za nominaci a s pokorou přijímám.

Něco o mně ve vztahu k EU a odbornosti:

Přes pět let pracuji jako regionální koordinátor informačních aktivit o EU (to mj. zahrnuje i přednášky na školách). Neříkám, že znám úplně všechny detaily štrasburského a bruselského zákoutí, ale mám poměrně ucelenou představu, jak EP funguje a jak funguje legislativní proces EU.

EU pořád vnímám jako pozitivní přínos pro Česko, nicméně chybějící demokratický deficit velmi silně nahrává odstředivým tendencím. V praxi jsou pouze dvě základní cesty - návrat k volnějšímu svazku zemí nebo naopak posun k federalismu. Vytváření dvourychlostních unií by pro nás bylo, zejména pokud bychom byli v pomalejším pruhu, vražedné.

Jako svůj největší handicap vnímám jazykovou výbavu, kde mohu nabídnout průměrnou angličtinu a příšernou němčinu. Proto bych své případné umístění na kandidátce viděl někde ve druhé polovině první desítky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Cermak za příspěvky (celkem 8):
Lucie.Trckova, YjM, Daniela.Bila, Barbora.Hradecna, Petr.Tresnak, Ondrej.Spendlicek, Lukas.Jadlovsky, Daniel.Farkas

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

Uživatelský avatar
Karel.Nykles
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 216
Registrován: 28 úno 2017, 08:43
Profese: Cyber Security Manager
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Karel.Nykles »

Vážení kolegové,

rád bych do primárek nominoval našeho příznivce Šimona Barcziho. Pokud Šimon přijme nominaci, poprosím jej o kandidátskou řeč.

Karel Nykles

Karel Nykles
+420 775 9 23456
karel.nykles@pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Pro ty co nechtějí moc číst

- Nominaci beru a děkuji za ní
- Mám již reálné pracovní zkušenosti z EU (komise)
- Chci řešit celoevropská témata, ale nikdy nezapomenu, že doma jsem v KV Kraji
- Mám reálné výsledky a kompetence v pirátských tématech načerpané u globálních lídrů
- Jsem plně jazykově vybaven
- Budu rád za vaší důvěru a nezklamu ji
- Nerad píšu :D

Pro ty co se zajímají

Děkuji Karlovi za nominaci a jsem rád, že se ucházet o přízeň našeho krajského sdružení. Věřím, že mohu být úspěšným kandidátem nejen v rámci krajských primárek, ale i na celorepublikovém fóru. Chci potvrdit, že i malé kraje jsou schopny vyprodukovat kvalitní kandidáty, jak se již mimo jiné ukazuje na příkladné práci Petra v PSP, či na nominaci Jindry jako dalšího nominanta.

V rámci svých aktivit v rámci EP bych se chtěl primárně věnovat tématům, která jsou blízká našemu kraji, a která by mohla významně pomoci k tomu, abychom ve všech statistikách nehledali KV kraj na spodku tabulek. Vidím velký prostor ke zlepšení především v přeshraniční mobilitě, bilingválním školství v hraničních regionech a celkovém pozvednutí periferních regionů více do středu dění. Tato témata se překvapivě netýkají pouze nás, ale podobně postižených regionů je v rámci EU celá řada a z pozice práce v EP je možné nalézat a implementovat nejlepší řešení z celé Evropy.

O tom že to jde, jsem měl možnost se přesvědčit během svého půlročního pracovního pobytu ve strukturách Evropské komise, kde jsem pomáhal implementovat novou datovou technologii pro sledování měsíčních cen energii v rámci EU-28. Navíc mám silné praktické kompetence v předmětech jako digitalizace, inovace a celkově v tématech ekonomiky 4.0. Mé zkušenosti z oddělení interního consultingu ve Škoda Auto, kde jsem se zabýval především novými technologiemi, či praxe vedoucí role českého zastoupení společnosti TAXIFY, nejhodnotnější dopravní aplikace z EU, bude jistě možné použít i v přípravě programu, samotné kampani či vlastní práci poslance.
Podílel jsem se na implementaci a vývoji produktů, které běžně naráželi na důležitá témata jako kybernetická bezpečnost, mobilita, ochrana soukromí či digitální byznys modely. Tedy témata, která rezonují s pirátským programem a v následujícím funkčním období budou důležitým leitmotivem politik EU.
Hovořím plynně anglicky a maďarsky, obstojně se domluvím německy. Mám několikaletou zkušenost s pobyty v zahraničí a dokáži se bez problému adaptovat na náročnější životní tempo.

Je mi ctí se ucházet o vaší přízeň

Pro ty co chtějí vědět víc

Pro ty kdo mne úplně neznají, tak do těla příspěvku přikládám své CV . S radosti zodpovím jakékoliv otázky a věřím v plodnou rozpravu.
CVIntro.pdf
(43.28 KiB) Staženo 92 x
Naposledy upravil(a) Simon.Barczi dne 21 lis 2018, 09:46, celkem upraveno 1 x.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Jindrich.Cermak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 254
Registrován: 22 kvě 2015, 13:53
Profese: politický analytik, zastupitel
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Jindrich.Cermak »

Jsem rád, že máme v kraji tolik dalších skvělých kandidátů a příznivců.

Proto s klidným srdcem stahuji svou nominaci. Ještě jednou děkuji za důvěru a přeji Šimonovi (a případně dalším) hodně štěstí.

Jindřich Čermák

radní pro školství a sport Karlovarského kraje
zastupitel města Karlovy Vary
předseda MS Karlovy Vary

YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od YjM »

Simon1987 píše: 20 lis 2018, 12:50 Pro ty co chtějí vědět víc

Pro ty kdo mne úplně neznají, tak do těla příspěvku přikládám své CV .
GREEN ELEPHANT ARTS
BLUE BEE ART
pobavilo :-)
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi »

YjM píše: 21 lis 2018, 00:29

pobavilo :-)
My bad, upraveno :) . Je dobře, že hlídací pes funguje, díky za info.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi »

Jindrich.Cermak píše: 20 lis 2018, 14:19 Jsem rád, že máme v kraji tolik dalších skvělých kandidátů a příznivců.

Proto s klidným srdcem stahuji svou nominaci. Ještě jednou děkuji za důvěru a přeji Šimonovi (a případně dalším) hodně štěstí.
Tak ještě jednou veřejně. Děkuji Jindro za přání a opravdu upřímně budu rád za tvojí případnou zpětnou vazbu, kritiku, ale i know-how. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Karel.Nykles
Šimon Barczi
725 O86 O13
YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KVK 43/2018 - ROZPRAVA Krajská nominaci do primárek pro volby do EP

Příspěvek od YjM »

Simon.Barczi píše: 21 lis 2018, 09:49 My bad, upraveno :) .
teď je to bezvadný ;) díky
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“