Volba předsednictva MS Plzeň - přihlášení a rozprava

Moderátoři: PKS Plzensky kraj, PMS Plzen

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Volba předsednictva MS Plzeň - přihlášení a rozprava

Příspěvek od Pavel.Sramek » 15 lis 2018, 11:17

Zvolené předsednictvo MS Plzeň na volební období 6.12.2018 - 1.12.2020
Předseda: Pavel Šrámek Kandidátská řeč Profil
1. Místopředseda: Tomáš Pastirčák Kandidátská řeč Profil
2. Místopředseda: Daniel Kůs Kandidátská řeč Profil
3. Místopředseda: Martin Holzman Kandidátská řeč Profil
4. Místopředseda: Marek Habruň Kandidátská řeč Profil
--------------
Vážení členové místního sdružení Plzeň,

jak už jistě víte, celé předsednictvo tradičně po volbách podalo kolektivní rezignaci (platná k 13.12.), tak vyhlašuji rozpravu o volbě předsednictva Plzně.

Vzhledem k našemu počtu nechávám možnost přihlášení otevřenou pro každého člena MS Plzeň i bez podpory skupiny členů.
Přihlásit se tedy může jakýkoliv člen bez podpory skupiny členů, který má profil na wiki https://wiki.pirati.cz/lide/[jmeno]_[prijmeni] a pronese kandidátskou řeč.
Pokud někoho někdo nominuje, dotyčný musí nominaci přijmout a splnit podmínky výše.
Jednat se bude na internetu a obecná rozprava/grilování s kandidáty proběhne vždy na schůzi místního sdružení Plzeň, poté začne volba.
Začneme nominací, rozpravou a volbou předsedy MS Plzeň, poté začne nominace, rozprava a volba místopŕedsedů MS Plzeň.
Volby budou standartně dvoukolové, pokud bude potřeba, může rozprava na místopředsedy začít po rozpravě o volbě předsedy.

Harmonogram je následující:
Přihlášení kandidátů a rozprava na pozici předsedy MS Plzeň proběhne zde od 15.11. do 28.11. 18:00. Poté by proběhlo ,,grilování" kandidátů na schůzi MS Plzeň.
Schůze MS Plzeň s rozpravou kandidátů se koná 28.11. od 18:00 v Plzeňském Pirátském Centru v Plzni.
Spuštění hlasování bude po schůzi, hlasování bude trvat cca 5 dní. Pokud bude třeba, ihned následuje druhé kolo a opět cca 5-ti denní lhůta na hlasování.
Po zvolení předsedy následuje volba místopředsedů, která může začít i v průběhu hlasování o předsedovi, kdyby bylo potřeba volbu urychlit. Do vánočního setkání by mohlo být zvolené celé předsednictvo, které povede Plzeň v následujícím 2-letém období.

Zájemci, můžete se přihlásit. ;-)

Žádám krajského koordinátora anebo jakéhokoliv člena MS Plzeň, který si chce předsedání volby vyzkoušet, aby se ujal předsedání tohoto jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Petr.Vileta
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Daniel.Kus
Místní předsednictvo
Profese: jednatel společnosti provozující e-shop
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Plzeň - přihlášení a rozprava

Příspěvek od Daniel.Kus » 16 lis 2018, 13:08

Jelikož nebudu kandidovat na předsedu MS Plzeň, rád se ujmu předsedání/moderování této volby.
Připojuji se tedy tímto k výzvě k zájemcům/zájemkyním o tuto důležitou funkci. Hlašte se:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvky (celkem 3):
Miroslav.Masek, Pavel.Sramek, Martin.Holzman
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)

--------------------------
Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně
Pirátský zastupitel MO Plzeň 3

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 1608 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 16 lis 2018, 18:47

Hlásím, že se nehlásím.
Nicméně v Plzni vidím dvě osoby, které věnují Pirátům nadstandardní množství času a mají předsednické dispozice. Mám na mysli Pavla Šrámka a Tomáše Pastirčáka, proto bych je oba rád vyzval, aby se zúčastnili volby na předsedu MS Plzeň.

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 16 lis 2018, 21:41

Ahoj přátelé, kamarádi, kolegové, Piráti,

chtěl bych se ucházet o post předsedy místního sdružení Plzeň.

Narodil jsem se v Plzni v roce 1991. Vystudoval tu základní a střední školu. Od 19 let jsem jako voják z povolání trávil čas v Brně, Vyškově a Hradci Králové. Zároveň jsem v 19 letech začal studovat vojenské všeobecné lekářství a všeobecné lékařství v Hradci Králové. Život mě však poslal jinou cestou. Nyní podnikám, jako finanční poradce pro Allianz pojišťovnu a jako realitní makléř v INESReality, a k tomu studuji právnickou fakultu na ZČU. Za těch pár let, co jsem na světě, jsem procestoval pár zemí a viděl spoustu měst a mohu s jistotou prohlásit, že do žádného jsem se tak nezamiloval jako do Plzně. Proto chci za tohle město i nadále bojovat.

V Pirátech jsem od roku 2016. Jsem místopředsedou KS Plzeňský kraj a bývalým předsedou MS Plzeň. Jsem velmi pracovitý, komunikativní a ambiciózní. Práce s lidmi mi nedělá problém a mám vůdčí schopnosti. Do čela našeho sdružení jsem se dostal počátem roku 2017, kdy se místní sdružení Plzeň reinkarnovalo s 6-ti členy a navolilo se 4-členné předsednictvo ve složení Magda Daňková, Jiří Rezek, Petr Vileta a já. Před námi stála na začátku února, 8 měsíců před komunálními volbami, nepředstavitelná výzva: Stát se dobře pracujícím týmem rozličných individuí, kteří se sjednotí pod jednotnou vlajkou symbolizující stejné názorové přesvědčení na svobodu a demokracii v nás všech a zakotvit v městkých zastupitelstvech ... A že jsme teda obrovsky uspěli! Kolektivní prací dnešních už 23 členů jsme se dostali 7 zastupitelů na město, 3 zastupitele na Plzeň 1, 2 zastupitele na Plzeň 2, 4 zastupitele na Plzni 3, 3 zastupitele na Plzni 4 a to vše při omezeném finančním rozpočtu, věčných volnech z našich prací a pouze 23 členech.

Mé plány do budoucna:
Udržet stálou frekvenci schůzí a akcí po Plzni pro občany
Zákledem našeho fungování jsou jednak schůze, které často slouží jako první návštěva nově příchozích příznivců a zájemců o členství. Dále jsou velmi důležité společenské akce, které upoutají pozornost a dostanou nás do podvědomí společenského dění, viz s Piráty na pivo, apod.

Vytvoření expertních týmů na úrovni města, propojit je s krajem, s garanty programových bodů a s gesčními týmy poslanců
Chci vytvořit dobře fungující týmy, v kterých by byli naši členové a příznivci ze stejných, či podobných komisí a výborů. Tyto tými by si předávali myšlenky a poznatky, aby si žádný člen či příznivec nepřipadal jako opuštěný ve změti právních předpisů a rozhodnutí.
Zároveň chci každému členu zaručit, že i jeho malé rozhodnutí a myšlenka, která bude založena na faktech a reálných řešení, je důležitá a má smysl jí sdílet dál.

Vést místní sdružení ve víře transparence a otevřenosti
Nadále půjdu příkladem v otevřenosti, zápisech a psaní ,,příběhů" jak ta politika funguje. Členům a příznivcům chci jít naproti v návodech a radách, aby si nikdy nepřišli, že jsou na nějaký problém sami a vždy za svými zády cítili oporu v podobě pirátského předsednictva.

Pozitivně motivovat všechny Piráty s jakýmkoliv nápadem na zlepšení
Žádný nápad ani myšlenku jakéhokoliv člena nezatratím, aniž bych ji s ním alespoň dvakrát nerozebral. Pirátská strana vznikla tak, že každý přihodil nějaký nápad mezi ostatní. Fungujeme kolektivně a musíme se navzájem podporovat.

Zaměřit se na to, abych smazal to stigma, že politika je ,,špinavá" práce a ukázat, že je to jen časově náročný koníček, který má reálný vliv na to, kam se ubírá komunita, město, kraj a společnost
V naší společnosti panuje negativně vyznívající přesvědčení, že politici jsou lháři a zloději, zvlášť v této době, a že politická funkce je něco nedosažitelného, protože člověk musí mít buď spoustu kamarádů, peněz nebo donucovacích prostředků. To se mi zdá jako přímá linka do pekla totalitarismu. Budu se vždycky snažit držet naše sdružení v pokoře a s čistým svědomím.

:D Kdo mě zná ví, že straně od té doby obětovávám spoustu času, protože věřím, že máme šanci něco změnit a že mi v tom pomůžete! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Martin.Holzman, Frantisek.Hagara, Tomas.Pastircak, Lukas.Barton
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Daniel.Kus
Místní předsednictvo

Příspěvek od Daniel.Kus » 16 lis 2018, 21:59

Děkuji. Registruji kandidáta Pavla Šrámka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvek:
Jana.Tomsikova
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)

Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň

Tomas.Pastircak
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Informatik
Dal poděkování: 288 poděkování
Dostal poděkování: 962 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak » 19 lis 2018, 18:27

Ahoj Piráti a Pirátky,
zvedám hozenou rukavici a tímto se hlásím jako kandidát na předsedu MS Plzeň.

Co říct z toho, co o mně nevíte. Narodil jsem se v Mostě v roce 1989, první rok svého života jsem prožil v Litvínově a Louce u Litvínova, k Litvínovu jsem se rád vracel i značnou část svého dětství i puberty. Moje životní cesta vedla přes mostecké osmileté gymnázium, kde jsem studoval s průměrnými výsledky, studium jsem zakončil maturitou v roce 2008. V červnu 2008 jsem se přestěhoval do Brna, kde jsem od září téhož roku studoval Fakultu Informatiky Masarykovy Univerzity. Vzhledem k dalším aktivitám, které jsem při škole dělal, a nepříliš velkému zápalu pro studium byly moje studijní výsledky spíše podprůměrné. Nebylo to ideální, hodně času jsem proflákal, něco se muselo stát - a stalo, tu správnou facku od života jsem dostal v létě 2011, kdy jsem selhal u bakalářských státnic. Po této nepříjemné zkušenosti jsem se musel postavit na vlastní nohy, takže jsem v září 2011 nastoupil do brněnské pobočky novozélandské firmy jako softwarový vývojář; v této firmě (krom půlroční přestávky v druhé půlce loňského roku) pracuji dodnes, vypracoval jsem se na pozici senior developera, krátkou dobu jsem také dělal práci šéfa týmu. Souběžně s prací jsem také dodělal bakalářské studium (v únoru 2012) a při plném úvazku jsem zároveň studoval magisterské studium. Od té doby se moje studijní výsledky začaly (v rámci možností studia při plném úvazku) mírně zlepšovat, až jsem zakončil magisterské studium v červnu 2014, sladkou tečkou na první pokus a za A.

Můj primární okruh znalostí je právě v okruhu informatiky, částečně přetékající do projektového managementu. Dalším okruhem mých zájmů je pak doprava - jako fanoušek zejména hromadné dopravy jsem od července do prosince minulého roku jako živnostník pracoval pro firmu vyvíjející software pro řízení dopravního podniku.

Mezi moje další zájmy patří skauting, kterému se věnuju posledních 18 let, z toho posledních 13 jsem členem skautského střediska v Litvínově, v posledních letech spíše jako pasivní člen, který se objevuje na akcích několikrát do roka. 17 let už se učím hrát na kytaru. Umím anglicky (velmi aktivně, jelikož angličtinu využívám denně v práci), částečně německy (od maturity jsem ale němčinu prakticky nevyužíval) a krátkou dobu (řádově měsíce až jeden rok) jsem se také učil ruštinu, francouzštinu a italštinu; rozhodně bych o sobě neřekl, že tyto jazyky ovládám, ale alespoň nějaké základy znám.

Do Plzně jsem se přestěhoval v létě 2013. Rád bych napsal, že jsem se taky do Plzně okamžitě zamiloval, ale nebyla by to pravda. Moje cesta k Plzni byla o něco trnitější, hlavně kvůli tomu, že jsem v Plzni téměř nikoho neznal. To se významně změnilo zejména v posledním roce, kdy se snažím angažovat v Pirátech.

Přes Piráty jsem poznal hodně skvělých a aktivních lidí, což jsem jako silně extrovertní člověk nutně potřeboval a poslední rok si díky tomu hodně užívám, jsem za to nesmírně vděčný a chci tento svůj vděk v rámci svých možností vrátit v podobě svojí aktivity. O aktivitě v politice jsem uvažoval delší dobu, ale měl jsem hrozně dlouho pocit, že to není nic pro mě, že je úplně jedno, co dělám a stejně to ničemu nepomůže. Došlo to až do takové fáze, že jsem se snažil co nejvíc odříznout od veškerého zpravodajství, byl jsem z té situace poměrně znechucen. To se ve mě zlomilo právě v létě loňského roku, kdy jsem z aktivit Pirátů byl naprosto nadšený, a když jsem se náhodou potkal s kamarádem ze skauta, Adamem Komendou, začal jsem se zajímat o něco víc, až jsem se jednoho dne objevil na akci Na pivo s Piráty, po které jsem Pirátům zcela propadl a rozhodl jsem se, že je to aktivita, které chci obětovat značnou část svého volného času, protože jsem přesvědčen, že to za to opravdu stojí a je to důležité.

A teď ta důležitá část: Co Vám můžu nabídnout, pokud mě zvolíte.
Myslím si, že v MS máme poměrně dost vůdčích osobností, dost lídrů. Proto chci uchopit své případné předsednictví o něco méně z pozice lídra, ale více z pozice manažera. Chci využít své manažerské znalosti a schopnosti k tomu, abychom zvládli lépe definovat projekty a cíle, kterých chceme dosáhnout. V současné době za největší výzvu považuji udržitelný růst našeho místního sdružení - je nás 23, dá se očekávat, že do další volby předsednictva počet členů poroste alespoň na dvojnásobek. Za takové situace bych rád docílil toho, aby každý uchazeč o členství měl svého mentora z řad Pirátů, který s ním bude primárně komunikovat, bude poznávat jeho postoje a znalosti a pomáhat mu s jeho prvními kroky v Pirátech. Přijde mi to jako nejlepší způsob, jak docílit toho, aby se v takovém počtu nikdo necítil odstrčený na vedlejší kolej, a zároveň zabránit vyhoření u těch nejaktivnějších, kteří by byli přetíženi.

Pro udržení růstu bude také potřeba začít o něco více používat na místní aktivity Redmine. Jsem si vědom, že tímto odstavcem nikoho nenadchnu a spíše nějaký ten hlas ztratím, ale považuji Redmine za opravdu dobrý způsob, jak nám organizovat práci. Nechci, aby to sloužilo jako úkolníček "udělej tohle a tamto", ale jako způsob, jak organizovat práci, jak si zapsat "je potřeba udělat tohle", tak, aby se na nic nezapomnělo a vše bylo co nejlépe organizované. Dají se tam poměrně snadno naplánovat akce do budoucna, což si můžeme dohodnout (alespoň rámcově) i poměrně dlouhou dobu dopředu, tak aby se plány na takové akce nešily horkou jehlou.

Další místo, kde vidím prostor pro budoucí práci, jsou naše schůze. Při tomto množství účastníků bych chtěl omezit řešení technických detailů a drobností, které bych rád přesunul do online světa, přičemž by zbylo víc prostoru na rámcové řešení jednotlivých problémů. Také si od toho slibuji mírné zkrácení oněch "oficiálních" částí schůze, díky čemuž bude možné vyhradit alespoň nějaký čas na konci schůze k volné diskusi členů nad různými tématy, nebo podobným aktivitám. Slibuju si od toho, že schůze nebudou jen o práci, ale i trochu o zábavě a možnosti si "pokecat", budou tak atraktivnější pro nás i pro případné nové příznivce.

Neříkám, že moje koncepty jsou jediné funkční, neříkám, že jsou dokonalé a beru v úvahu i možnost, že některá z nich se částečně nebo zcela neosvědčí a bude nutné ji zrušit. Ale myslím si, že pokud se mi podaří je aplikovat do praxe, tak se tím někam posuneme.

Nechci se opakovat s plány, které zde nadnesl Pavel, jsou výborné a rozhodně je chci v rámci možností aplikovat. A pokud předsedou zvolen nebudu a nový předseda bude chtít některé z mých navržených postupů aplikovat, budu mu samozřejmě plně nápomocen.

Očekávám Vaše dotazy a pokud se mi rozhodnete dát hlas, předem díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 5):
Martin.Holzman, Pavel.Sramek, Frantisek.Hagara, Petr.Vileta, Lukas.Barton
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Daniel.Kus
Místní předsednictvo

Příspěvek od Daniel.Kus » 19 lis 2018, 21:45

Děkuji. Registruji kandidáta Tomáše Pastirčáka.
Jana.Tomsikova

Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň

Daniel.Kus
Místní předsednictvo

Příspěvek od Daniel.Kus » 28 lis 2018, 22:50

Bylo zahájeno hlasování prvního kola volby předsedy MS Plzeň zde: viewtopic.php?f=518&t=44826#p592281
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Sramek, Tomas.Pastircak

Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň

Daniel.Kus
Místní předsednictvo

Příspěvek od Daniel.Kus » 03 pro 2018, 21:22

Hlasování v 1.kole volby předsedy MS Plzeň bylo ukončeno.
Celkem hlasujících: 21
Celkem hlasů :28
Pavel Šrámek 17 hlasů
Tomáš Pastirčák 11 hlasů
Zdržel se: 0
Do 2.kola postupují oba kandidáti.
odkaz na hlasování: viewtopic.php?f=518&t=44826#p592281
Pavel.Sramek

Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň

Daniel.Kus
Místní předsednictvo

Příspěvek od Daniel.Kus » 03 pro 2018, 21:38

Bylo vyhlášeno druhé kolo volby předsedy MS Plzeň: viewtopic.php?f=518&t=44918#p593020
Pavel.Sramek

Daniel Kůs
1.místopředseda MS Plzeň

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“