RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Dávám tímto ve známost svou kladnou reakci na Vojtou Pikalem učiněnou výzvu, to znamená, budu se ucházet o nominaci do Volebního výboru za RV.

Zde předkládám kandidátskou řeč.

Milé Pirátky, milí Piráti
Mám zájem zastupovat RV a tím i potažmo celou členskou základnu v novém Volebním výboru. Paradoxně sice ještě tento výkonný orgán nebyl oficiálně ustanoven, ani se mi přes všechny konzultace, které jsem k tomu vedl, nepodařilo zjistit, jaké přesné kompetence a zejména personální obsazení bude mít, nicméně věřím, že ačkoliv se nyní bude konstruovat především za účelem úspěšně provedené kampaně k eurovolbám, začne se zabývat i strategickými záležitostmi s horizontem parlamentních sněmovních voleb, čehož míním určitě být hnací silou.
Co mě kvalifikuje do této pozice? S Pirátskou stranou jsem zažil už troje volby a každé v jiné pozici a tedy i z jiného úhlu pohledu. Zejména bych tu chtěl poukázat na svou roli kandidáta ve sněmovních volbách, kdy jsem dva měsíce, které jsem si vyčlenil z podnikání, osobně pracoval ve volební kampani zlínského kraje a zejména v rožnovské oblasti, což se pak odrazilo ve volebním výsledku, kdy v Rožnově pod Radhoštěm Pirátská strana uspěla v percentuální výši, jako byl celorepublikový průměr ve volbách, a nejlíp z relevantních moravských měst. Prospěšnost mé tehdejší práce může potvrdit i Petr Tkadlec, který byl tehdy krajským předsedou. Za dobu svého působení u Pirátů jsem absolvoval nesčetnou řadu setkání, školení, piratecomů a podobně, takže se odvážím tvrdit, že problematice voleb a volební kampaně do značné míry rozumím a jsem schopen specifikovat silná i slabá místa.
Jsem si vědom toho, že činnost Volebního výboru ponese sebou zejména za údobí horkých částí kampaně značnou časovou náročnost, které jsem schopen dostát včetně samozřejmé osobní účasti na pracovních setkáních výboru, či jednáními s jinými odbory strany.
RP ve své nabídce prezentovalo představu, že má RV nominovat někoho, kdo přinese nový vítr do tohoto výboru. Nevím, jestli můžu slíbit přesně toto, nicméně vedle schopnosti kooperace, umím taky stát za svými názory a argumentovat pro ně. Jelikož budu svou pozici chápat i jako zastánce mimopražských regionů, mohu slíbit, že budu vnášet pohledy a postřehy zejména odsud, že budou mít ve mně proti někdy až bizarním nápadům centra svou skálu.
Samozřejmě jsem si vědom toho, že největší penzum činnosti výboru bude spočívat v mravenčí práci týkající se činností jako je navrhování a rozdělování prostředků a podobně a není to jen o vznostných cílech popsaných výše. Ovšem ještě jednu oblast bych rád zmínil. Domnívám se, že je nanejvýš na čase oživit pirátský marchendise, a i v tomto se chci angažovat. Zkušenosti v tomto odvětví ze své podnikatelské činnosti mám více než dostatečné.

Díky za pozornost

Pirátská strana disponuje potenciálem vyhrát volby do EP i každé další. Tak ať je vyhrajeme!

Daniel Halamíček

P. S. Kdokoliv by měl před volbou na mě dotaz, může tak učinit formou SZ, messengeru, telefonátem na mobil či na mumble, nebo jakýmkoliv dalším pirátským komunikačním kanálem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Jen pro informaci, republikové předsednictvo stálý volební výbor již zřídilo.
4.Stálý volební výbor
Republikové předsednictvo
  1. zřizuje volební výbor ve složení Mikuláš Peksa (republikové předsednictvo; náhradník Radek Holomčík), Karolína Sadílková (mediální odbor; náhradník Mikuláš Ferjenčík), Helena Vondráková (personální odbor; náhradník Lucie Trčková) (dále jen “stálý volební výbor”),
  2. konstatuje, že záměrem republikového předsednictva je, aby stálý volební výbor byl kontinuálně fungujícím týmem i pro další volby a nedocházelo tak ke ztrátě zkušeností,
  3. konstatuje, že stálý volební výbor bude doplněn o jednoho člena po nominaci republikovým výborem a o jednoho člena po zvolení celostátním fórem,
  4. přenáší na stálý volební výbor své kompetence týkající se volební kampaně pro volby do Evropského parlamentu 2019 (dále jen ”kampaň”),
  5. ukládá stálému volebnímu výboru předložit republikovému předsednictvu
    návrh povolební strategie a kodexu europoslance do konce listopadu 2018, přičemž tyto dokumenty budou zpracovány v konzultacích s členskou základnou,
    prezentaci přípravy kampaně (operativa a základ vize, strategie a plánu kampaně) do konce prosince 2018,
    přičemž cílem republikového předsednictva je prezentovat potřebné záležitosti členům strany na zasedání celostátního fóra v lednu 2019,
  6. schvaluje záměr stratéga kampaně a souhlasí s náklady na tento záměr ve výši 100 tis. Kč; na tuto pozici vypíše volební výbor výběrové řízení a v případě spokojenosti bude prodlouženo do roku 2019 (předpokladem je schválení příslušného záměru v rámci rozpočtu na rok 2019, který projednává republikový výbor),
  7. ukládá stálému volebnímu výboru zpracovat zprávu o volební kampani a předložit ji po schválení na stálém volebním výboru republikovému předsednictvu do 1 měsíce od skončení voleb do Evropského parlamentu v roce 2019.
Návrh byl přijat.
Pro: Ivan Bartoš, Jakub Michálek, Radek Holomčík, Mikuláš Peksa

Jako vzory dokumentů lze použít:
Plán volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2017 - Praha
Analýza voleb do Poslanecké sněmovny 2017
Pokud jde o kompetenční požadavky, ty stanoveny nejsou, je na uvážení republikového výboru nominovat nejlepšího člena týmu.

Ideální by byl podle mě někdo mimo Prahu, kdo má zkušenost s lokální kampaní a je schopen být operativně k dispozici aspoň po telefonu. Volební výbor není jen formální útvar, ale má zodpovědnost za dobrou strategii kampaně a její přizpůsobování aktuální situaci, plánování a výběr a úkolování volebního manažera a dohled nad tím, že bude kampaň řádně vyúčtována. Od člena volebního výboru za RV se nadto očekává, že bude RV informovat v potřebném rozsahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Mikulas.Peksa, Kamil.Kubica, Frantisek.Kopriva, Daniel.Halamicek, Vojtech.Pikal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Marek.Necada »

Registruji Kamila Kubicu, Romana Kučeru a Daniela Halamíčka jako kandidáty na nominanty.
Běží doba na rozmyšlenou, hlasování začne zítra v poledne.

EDIT: přidán Dan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Já bych poprosil i o registraci Daniela Halamíčka, byť se přihlásil 38 minut po termínu, jestli není nikdo proti.

Měl nějaké dotazy, které mu taky v termínu nebyly zodpovězeny a "správně" by se mělo prodloužit celé jednání, což je podle mě zbytečné.

Navíc původně si tam měl SELČ, takže to vlastně v termínu stihl. :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Marek.Necada
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Marek.Necada »

Já se omlouvám, to ani nebylo lhůtami – celý poslední Danův příspěvek jsem přehlédl. Registruji tedy i jeho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Petr.Tkadlec píše: 31 říj 2018, 16:27 Já bych poprosil i o registraci Daniela Halamíčka, byť se přihlásil 38 minut po termínu, jestli není nikdo proti.

Měl nějaké dotazy, které mu taky v termínu nebyly zodpovězeny a "správně" by se mělo prodloužit celé jednání, což je podle mě zbytečné.

Navíc původně si tam měl SELČ, takže to vlastně v termínu stihl. :P
Jenom technická poznámka. Já jsem si samozřejmě dal pozor na termín a svůj příspěvek jsem odeslal před 12. hod., ve 12.38 jsem už určitě nebyl přihlášen na fóru, respektive nebyl jsem ani na netu. Asi nám fórum v souladu s vůlí široké veřejnosti jede stále podle letního času. :)
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Daniel.Halamicek píše: 31 říj 2018, 21:32 Asi nám fórum v souladu s vůlí široké veřejnosti jede stále podle letního času. :)
Empiricky potvrzeno. Je zapisován čas podání o hodinu posunutý.
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Ja zapisován ten čas, co máte u sebe nastaven v nastavení fóra?)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Hlasování Marek zahájil viewtopic.php?f=578&t=44401
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Marek.Necada
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 67/2018 Nominace člena volebního výboru

Příspěvek od Marek.Necada »

Hlasování skončilo, nominaci získal Kamil Kubica.
viewtopic.php?f=578&t=44430&p=588782#p588782
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“