[Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Tomas.Kolacny píše: 28 říj 2018, 14:11
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 10:35 Podle jakého klíče se budou obsazovat pozice v představenstvech a dozorčích radách městských firem?
Klíč v rámci koalice odpovídá poměrnému zastoupení jednotlivých subjektů v koalici, přičemž platí, že ve všech velkých firmách musí být zastoupení v maximální možné míře rozložené tak, aby byla zajištěna kontrola hospodaření a aby nedocházelo k centralizaci vlivu do rukou nominantů jedné strany (to platí zejména u těch velkých firem, které mají obrat srovnatelný s obratem města).
Neměl by způsob rozdělení být obsažen v koaliční smlouvě? Ale možná jsem špatně hledal.
Tomas.Kolacny píše: 28 říj 2018, 14:11
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 10:35 To je krásná demonstrace nesmyslnosti konceptu povolební strategie. Jak si mám tedy tento případný rozpor s povolební strategií vysvětlit? Že jsme povinnost sice požadovali, ale náš požadavek jsme nedokázali prosadit, tudíž jsme vlastně jednali v souladu s povolební strategií?
Interpretovat si to budeš muset sám, já jsem za sebe před volbama deklaroval, že povinnost otevřených výběrek je pro mě nepřekročitelná, ale spodní hranice je k diskusi. My bychom asi dokázali prosadit i těch 100k, ale tam už narážíme na to, že při prvním problému s plněním zakázky může být vzhledem k vícenákladům na otevřené řízení tento postup zpochybňován jako celek a proto jsme prosazení hranice 200k (v souladu s volebním programem) nebrali ani tak jako ústupek, jako spíš snahu o nalezení hranice, která neparalizuje úřad a nebude tak snadno zpochybnitelná, jelikož náklady na samotné řízení nebudou v celkové hodnotě tak významnou položkou. Budu rád, když se k tomu vyjádří i někdo další z vyjednávacího týmu.
Já nemám problém s tím, že by hranice 200k byla příliš vysoká. Já mám problém s tím, že nevím, co předkladatel a potažmo místní fórum v povolební strategií chápe formulací "Požadujeme fň ve výši x". Rád bych k tomuto dostal nějaký autoritativní výklad. Je to v pořádku, pokud je vyjednána měkčí podmínka? A skutečně to v tuto chvíli míním obecně a ne konkrétně ve vztahu k výběrovým řízením. Hlasování místního fóra vytvoří precedent, jak se stavíme k podmínkám uvedených v povolebních strategiích (pokud se rozhodneme v tomto konceptu pokračovat).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Marek.Lahoda

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 18:12
Tomas.Kolacny píše: 28 říj 2018, 14:11
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 10:35 To je krásná demonstrace nesmyslnosti konceptu povolební strategie. Jak si mám tedy tento případný rozpor s povolební strategií vysvětlit? Že jsme povinnost sice požadovali, ale náš požadavek jsme nedokázali prosadit, tudíž jsme vlastně jednali v souladu s povolební strategií?
Interpretovat si to budeš muset sám, já jsem za sebe před volbama deklaroval, že povinnost otevřených výběrek je pro mě nepřekročitelná, ale spodní hranice je k diskusi. My bychom asi dokázali prosadit i těch 100k, ale tam už narážíme na to, že při prvním problému s plněním zakázky může být vzhledem k vícenákladům na otevřené řízení tento postup zpochybňován jako celek a proto jsme prosazení hranice 200k (v souladu s volebním programem) nebrali ani tak jako ústupek, jako spíš snahu o nalezení hranice, která neparalizuje úřad a nebude tak snadno zpochybnitelná, jelikož náklady na samotné řízení nebudou v celkové hodnotě tak významnou položkou. Budu rád, když se k tomu vyjádří i někdo další z vyjednávacího týmu.
Já nemám problém s tím, že by hranice 200k byla příliš vysoká. Já mám problém s tím, že nevím, co předkladatel a potažmo místní fórum v povolební strategií chápe formulací "Požadujeme fň ve výši x". Rád bych k tomuto dostal nějaký autoritativní výklad. Je to v pořádku, pokud je vyjednána měkčí podmínka? A skutečně to v tuto chvíli míním obecně a ne konkrétně ve vztahu k výběrovým řízením. Hlasování místního fóra vytvoří precedent, jak se stavíme k podmínkám uvedených v povolebních strategiích (pokud se rozhodneme v tomto konceptu pokračovat).
https://redmine.pirati.cz/issues/15305

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 18:12 Neměl by způsob rozdělení být obsažen v koaliční smlouvě? Ale možná jsem špatně hledal.
Neměl, jelikož ho do koaliční smlouvy nikdo nezanesl, ani jeho zanesení nikdo nikdy nepožadoval (nebo o tom nevím).
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 18:12 Já nemám problém s tím, že by hranice 200k byla příliš vysoká. Já mám problém s tím, že nevím, co předkladatel a potažmo místní fórum v povolební strategií chápe formulací "Požadujeme fň ve výši x". Rád bych k tomuto dostal nějaký autoritativní výklad. Je to v pořádku, pokud je vyjednána měkčí podmínka? A skutečně to v tuto chvíli míním obecně a ne konkrétně ve vztahu k výběrovým řízením. Hlasování místního fóra vytvoří precedent, jak se stavíme k podmínkám uvedených v povolebních strategiích (pokud se rozhodneme v tomto konceptu pokračovat).
Já můžu poskytnout pouze náhled předkladatele povolební strategie, kdy tento dokument chápu jako principiální rámec vyjednávání -> principy v něm uvedené byly zachované a schválením koaliční smlouvy MF fakticky validuje ústupek v rámci explicitní hodnoty uvedené v povolební strategii (ekvivalentem by imho byla novelizace povolební strategie). Jsem sám zvědavý, co RK odpoví, jelikož doslovné trvání na schválených formulacích jak v programu, tak v povolební strategii by svědčilo o politické rigiditě strany, která by imho fakticky znamenala neschopnost jednat o čemkoli jiném, než je vlastní názor, což se ale trochu míjí s čl. 2, odst. 2, pís. f) Stanov, který za základní politiku strany považuje demokracii.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Můj příspěvěk výše nebyl formulovaný jako otázka, nicméně bych potřebova vědět, jak se k tomu Markéta Vaňková staví. Tome, potažmo někdo z vyjednávacího týmu, můžete prosím získat odpovědi Markéty Vaňkové na následující otázku?

"V odpovědi na dotazy ohledně vašeho zvtahu k Brandson Brandson Enterprises Ltd. jste uvedla, že jste upatňovala cca 9 500 žalob, a že vaše celková odměna byla 700 000 korun. Za jednu žalobu jste tedy měla cca 74 korun. Byla pro vás tato aktivita zisková? Pokud ano, jste ochotná zveřejnit jaké zhruba byly náklady na jednu žalobu? Pokud tato aktivita zisková nebyla, proč jste se takového projektu účastnila?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, ItoldYouSo7227, Hanka.Kasparikova
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Otázku předám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Marek.Lahoda, Hanka.Kasparikova

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Tomas.Kolacny píše: 28 říj 2018, 19:39
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 18:12 Neměl by způsob rozdělení být obsažen v koaliční smlouvě? Ale možná jsem špatně hledal.
Neměl, jelikož ho do koaliční smlouvy nikdo nezanesl, ani jeho zanesení nikdo nikdy nepožadoval (nebo o tom nevím).
Tudíž to mám chápat tak, že existuje nepsaná dohoda v tebou zde dříve vyjádřeném duchu, která platí?
Tomas.Kolacny píše: 28 říj 2018, 19:39
Marcel.Kolaja píše: 28 říj 2018, 18:12 Já nemám problém s tím, že by hranice 200k byla příliš vysoká. Já mám problém s tím, že nevím, co předkladatel a potažmo místní fórum v povolební strategií chápe formulací "Požadujeme fň ve výši x". Rád bych k tomuto dostal nějaký autoritativní výklad. Je to v pořádku, pokud je vyjednána měkčí podmínka? A skutečně to v tuto chvíli míním obecně a ne konkrétně ve vztahu k výběrovým řízením. Hlasování místního fóra vytvoří precedent, jak se stavíme k podmínkám uvedených v povolebních strategiích (pokud se rozhodneme v tomto konceptu pokračovat).
Já můžu poskytnout pouze náhled předkladatele povolební strategie, kdy tento dokument chápu jako principiální rámec vyjednávání -> principy v něm uvedené byly zachované a schválením koaliční smlouvy MF fakticky validuje ústupek v rámci explicitní hodnoty uvedené v povolební strategii (ekvivalentem by imho byla novelizace povolební strategie). Jsem sám zvědavý, co RK odpoví, jelikož doslovné trvání na schválených formulacích jak v programu, tak v povolební strategii by svědčilo o politické rigiditě strany, která by imho fakticky znamenala neschopnost jednat o čemkoli jiném, než je vlastní názor, což se ale trochu míjí s čl. 2, odst. 2, pís. f) Stanov, který za základní politiku strany považuje demokracii.
Děkuji za pohled z pozice předkladatele. Pak tedy ale vůbec nechápu smysl povolební strategie, když můžeme říct, že to jsou pouze výchozí hodnoty, z kterých můžeme případně slevit, když výchozí hodnoty jsou pochopitelně definovány povolebním programem. Měl jsem za to, že povolební strategie je pevný bod.

Co se týče politické rigidity strany a neschopnosti jednat, nemohu s tebou nějak zásadně nesouhlasit. Nicméně pro mě je to jen ukázka toho (jak jsem již v minulosti několikrát poukazoval), že celý koncept existence povolební strategie je vadný. OFFTOPICCílem kandidatury je prosadit volební program a po volbách začíná vyjednávání, které je ovlivněno tím, jak voliči určili sílu počtem přidělených mandátů. Jakékoli budování veřejných povolebních strategií před volbami, na které se politici po volbách odkazují, je politický alibismus a zbavování se politické odpovědnosti za své činy. A stále si myslím, že to, jak se nyní postavíme k interpretaci povolební strategie, bude do jisté míry precedentem.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Jelikož nejsou vyjasněny všechny otázky, navrhuji rozpravu prodloužit o 2 dny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Ulip, Marketa.Gregorova, Vit.Fux, Dalibor.Zahora, Petr.Springinsfeld, Hanka.Kasparikova

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Tome, mohl bys prosím poslat Markétě Vaňkové ještě doplňující dotaz.

Markéta Vaňková:
"Můžete prosím zveřejnit jaká zhruba byla výše přísudků v cca 9 500 žalobách, které jste uplatňovala pro Brandson Enterprises Ltd.? Pokud by se jednalo o citlivou informaci, stačí uvést výši přísudků řádově."

A pak mám jestě dva dotazy, jeden na Markétu Vaňkovou, jeden na Olivera Pospíšila (v podstatě shodné):

Markéta Vaňková:
"Městská společnost Jižní Centrum Brno a.s. odmítala zveřejňovat smlouvy, ač o to byla požádána podle zákona 106. Zveřejnění smluv ji nakonec musel nařídit soud. Co jste během svého působení ve společnosti udělala proto, aby byly smlouvy zveřejněny a předešlo se soudnímu sporu? Souhlasíte, že společnost měla smlouvy zveřejnit hned, jak o ně byla požádána?"

Oliver Posíšil:
"Městská společnost Jižní Centrum Brno a.s. odmítala zveřejňovat smlouvy, ač o to byla požádána podle zákona 106. Zveřejnění smluv ji nakonec musel nařídit soud. Co jste během svého působení ve společnosti udělal proto, aby byly smlouvy zveřejněny a předešlo se soudnímu sporu? Souhlasíte, že společnost měla smlouvy zveřejnit hned, jak o ně byla požádána?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Pavel.Moravec, Hanka.Kasparikova
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Chtěl bych připomenout své otázky z viewtopic.php?f=902&t=44295#p587219 na které odpověděl jen Tom a v jiném vlákně na podobné otázky Róbert - mohli by osttaní zastupitelé prosím také odpovědět?

Dále bych si rád ujasnil / potvrdil pravidla pro hlasování, což může ovlivnit rozhodování jak hlasovat: platí prosím, že MS schvaluje koal.smlouvu a souhlasí s nominací 4 našich lidí právě tehdy když nadpoloviční většina odevzdaných hlasů bude PRO? A tedy že hlas ZDRŽUJI SE má pro výsledek stejný vliv jako PROTI (protože "zdržuji se" zvyšuje kvorum, a není to hlas pro)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Hanka.Kasparikova
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2025
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva ZMB 2018 až 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Pavel.Moravec píše: 29 říj 2018, 12:11 Dále bych si rád ujasnil / potvrdil pravidla pro hlasování, což může ovlivnit rozhodování jak hlasovat: platí prosím, že MS schvaluje koal.smlouvu a souhlasí s nominací 4 našich lidí právě tehdy když nadpoloviční většina odevzdaných hlasů bude PRO? A tedy že hlas ZDRŽUJI SE má pro výsledek stejný vliv jako PROTI (protože "zdržuji se" zvyšuje kvorum, a není to hlas pro)?
Je to přesně tak, jak píšeš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Marcel.Kolaja, Hanka.Kasparikova, Lukas.Mamula

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“