PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj všem!

Rok se s rokem sešel a bylo opět třeba svolat PPEU Council meeting. Tentokrát bylo boardem rozhodnuto o datu 1.-2. prosince 2018 (aby nebyla přílišná kolize s listopadovým PPI v Německu) a s ohledem na to, že zájem měl Berlín, ČR (Praha či Brno) a Reykjavík, přičemž v Německu bude PPI, v ČR to bylo loni a islandští Piráti jsou druzí nejsilnější a ještě to u nich nebylo, hlasovala většina boardu takto. Je to trochu dál, ale PRově se to dá uchopit dobře nehledě na (ne)přítomnost Islandu v EU, už to mám v hlavě.

Stejně jako loni máme pět hlasů, ale s ohledem na vzdálenost by tam asi mělo jet osobně tak 1-3 lidi max., zbytek mohou být remote delegates, nebo budeme hlasovat s pěti hlasy na místě. Participovat samozřejmě může remotely úplně kdokoli. :) Registrační formulář je tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Předestírám, že bych se ráda stala předsedkyní PPEU - Oktavía již nebude kandidovat, a já jsem jako tahoun CEEP a mediálního obrazu byla, neskromně řečeno .), nejaktivnější člen boardu a ráda bych to táhla dál, takže na tu pozici budu kandidovat. Pište mi, jak jste na tom se zájmem vy a klidně i agendu, která by se měla probrat. Za mě bude určitě třeba probrat členské poplatky a, logicky, eurovolby.

Krásný den!

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Byl jsem vyzván, abych se coby předseda Young Pirates of Europe zúčastnil. Ačkoliv budu reprezentovat YPE, pojďme dát koordinační Mumble nebo schůzku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Jiri.Ulip, Michal.Gill, Marketa.Gregorova

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jakožto člen stávajícího předsednictva se pochopitelně účastním. Tvou kandidaturu na předsedkyni plně podporuju. Další priority proberme na mumble.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Michal.Gill
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Tak se zadoodleme na příští týden k tomu Mumblu, prosím: https://doodle.com/poll/47ipqggegt3fpxsn. Děkuji! .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Tak máme tie between sobotou a nedělí. Mně je to jedno, pokud to nebude v původně navrhovaných 19:00, ale později. .D A asi o malinko víc mi vyhovuje neděle - takže pokud není nikdo proti, prosím žhavte Mumbly (pirati.cz, místnost třeba ZO) v neděli 11.11. ve 20:00. Díky a těším se!

Tak se ukazuje, že to začíná nevyhovovat vícero lidem, zakládám tedy Doodle na ten další týden, abychom měli víc času si rezervovat kalendáře. Omlouvám se za komplikace, ale ráda bych se sešla. .) Díky předem! https://doodle.com/poll/qb367bh8v9fk23iq

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Tak se nakonec s Mikym a Frantou dokážeme potkat v pátek 16.11. osobně, je to nicméně stále otevřené a kdo chce, může se k nám připojit přes český pirátský Mumble, od 11:00 do 12:00, budu připojena. .)

EDIT: Zápis zde: https://pad.pirati.cz/p/r.32854ecf105e2 ... 8d3e68aba6

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPEU General Assembly (Council meeting) 1.-2.12.

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj všem! Přináším report ze zasedání v Reykjavíku.

Jak již mnozí zaregistrovali, já i Mikuláš jsme se dostali o příčku v předsednistvu výše - já jsem nyní předsedkyní PPEU a Mikuláš místopředsedou. Jelikož ještě před rokem bylo předmětem mnoha vyjendávání, abychom tam mohli mít alespoň dva zástupce, nyní to prošlo hladce a zcela přirozeně, beru to tedy jako důkaz toho, že jsme poslední rok reprezentovali dobře a "stranickost" šla tím pádem stranou. .) Celkově se zvolilo z mého úhlu pohledu kvalitní a funkční předsednictvo a těším se na společnou práci.

Na pořadu dne byly i eurovolby. 9. února dojde k setkání v Lucembursku, kde budeme částečně workshopovat a částečně vykopávat celoevropskou kampaň a zároveň podepisovat společný program. Relevantní vlákno k tomu ještě založím. Ráda bych také propojila mediální týmy či osoby z jednotlivých stran, aby se nějaká forma celoevropské kampaně mohla spustit skutečně na úrovni.

Díky práci především Oktavíi a Mikuláše byla také schválena výtečná rezoluce, vyjadřující se k funkci PPEU, ke spolupráci na eurovolbách. Její znějí je zde:
Resolution

With the intent of enhancing cohesion and consistency in policies across Pirate movements of Europe as well as empowering grassroots and strengthening information flows to and from centers of power, the Council of the European Pirate Party:

1. Emphasises that PPEU is a co-ordinating and consensus seeking body of common European Pirate values and policies on a Pan-European level and that policies formed and decisions made by the PPEU on the Pan-European level are distinct and fully independent from country level politics that the Pirate Parties forming the PPEU conduct in their respective countries.
2. Issues a mandate based on the policies and decisions of PPEU to the European Pirate Parliamentary group on behalf of European Pirates to negotiate with other parliamentary groups.
3. Welcomes the efforts put forth by its Members in updating for the Common European Election Programme 2019.
4. Delegates the Board of the PPEU to coordinate and facilitate the creation of common policies of European Pirates in the European Parliament for future election term on behalf of European Pirate Party and its members.
5. Encourages its members and their candidates for the European Parliament elections to provide collaboration in participatory-driven processes to ensure close cooperation and information flows to and from the European Pirate Party to ensure grassroots-driven access to decision-making processes securing Pirate policies turning into practice.
6. Invites members of the Pirate Parties across Europe that hold membership in the PPEU to provide input, proposals and a participatory-led process for the implementation of a structure that strengthens democratic action within the collaborative body of the PPEU, with the goal of ensuring broad, inclusive consultation of grass-root movements of the Pirate movement in relation to the implementation of Pirate policies.
7. Calls for a common media strategy implementation among the members of the PPEU to facilitate and ensure cooperation and coordination of joint efforts between the member PR and media teams.
8. Orders the Chairperson to inform the members about this resolution.

Další návrh, na který jsem hrdá, že prošel, jsme předložili my s podporou Islanďanů - kvůli neregistrovanosti PPEU a neexistenci transparentního účtu v minulosti jsme odpustili členské příspěvky všem zemím z let 2014-2017, a platit se bude až za rok 2018, kdy transparentní účet začal existovat. Přijde mi to fér vůči členským stranám, stejně jako vstřícný krok, který udržuje dobré vztahy a kooperaci.

Dále byl schválen návrh německých Pirátů na zajištění auditorů, což jde ruku v ruce se založením účtu. Bude to neplacená pozice a proběhne k ní výběrové řízení. Vím o Marku Nečadovi, že by měl zájem, jakmile se nicméně dozvím podrobnosti, budu o tom informovat v příslušném vlákne s výběrky.

To je k hlavním bodům programu vše. Samozřejmě proběhlo mnoho neformálních rozhovorů o budoucnosti PPEU, obzvláště poté, co bude existovat europoslanecký pirátský klub; s MaBem jsem měla zajímavé rozhovory na témata, jako je například společná evropská armáda; švédští Piráti mě pozvali na nějakou konferenci, co se u nich bude konat příští rok; byla jsem účastna neformální debaty o feminismu a celkově rovných příležitostech v politice a dozvěděla se zajímaví postřehy, na jejichž základě možná brzy něco podniknu. .) Celkově to hodnotím jako úspěšný Council jak pro české Piráty, tak pro evropské Piráty a těším se na následující rok plný práce navíc! .D <3
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Marek.Necada, Jiri.Ulip, Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Lukas.Dolezal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“