Drezura v cirkusech

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Vystupování zvířat v cirkusech

Podporuji zákaz
61
51%
Nepodporuji zákaz
43
36%
zdržuji se
16
13%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1737
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4575 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Milan.Dadourek »

a) Týrání je IMHO v nepořádku nezávisle, jestli je za účelem zisku. OFFTOPICMožná, že zisk naopak motivuje lepší péči o zvíře.
b) S dostatečně jemnou kalibrací lze týrání vidět všude. OFFTOPICUrčitě třeba ve většině domácího chovatelství.

Zdá se mi, že zvolená hranice cirkus / ne-cirkus nemá příliš logiku OFFTOPIC(ale vycházím jen z mediálních info - třeba je návrh sofistikovanější). Mělo by být obecně definováno, jaké nakládání se zvířaty bude nadále považováno za týrání (protože právně to není imho objektivní kategorie ale politická).
Čili co přesně v těch cirkusech nejvíc vadí a chceme to zakázat i ve všech ostatních chovech?
OFFTOPICDresura? Zakážeme také výcvik loveckých psů? Zakážeme výcvik pro vojenské nasazení zvířat? Nebo jen "negativní" motivaci? A co za ni budeme považovat? Když cvičím pasteveckého psa, jeho chybu mu běžně dávám na jevo "sehráním nespokojenosti", což je také negativní motivace. Nevím jestli se výcvik obecně obejde bez střídání pochval a pokárání. Výcvikové obojky využívají elektrický impulz, což už lze považovat za fyzický trest.
Nebo je problém častá přeprava? Pak by možná mohla regulace mířit spíš na její podmínky? Třeba někteří dostihoví koně se také IMHO přepravují dost často.
Nebo vystupování před veřejností? ... Závodní chrti, tancující borderky nebo koňský parkur?


Připadá mi, že cirkusy se staly obětním beránkem pro apeacement části veřejnosti. To se mi nelíbí a proto nyní nejsem pro. Ale nevylučuju změnu názoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 7):
Ivo.Vasicek, Vit.Fux, Vaclav.Fortik, Frantisek.Navrkal, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec, Robert.Magni

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Prosazování zákazů je klasické téma, kterým se proslavili Zelení. Takový ten komunisticko totalitní přístup, kdy pro "dobro" účel světí prostředky (násilná kolektivizace).
Myslím, že tak před dvěma lety by u Pirátů nikoho nenapadlo takový zákaz (nebo jakýkoliv jiný zákaz) prosazovat. Existuje celá řada zákonů, které týrání zvířat trestají. Pokud má někdo pocit, že někde v cirkuse týrají zvířata může podat na příslušný cirkus trestní oznámení. Policie to musí řešit a soud posoudí. Zákaz bude mít pro zvířata v cirkusech podobný dopad jako technologický dopad automobilismu na chov koní, tedy drtivá většina těch zvířat bude zabita.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, anonym2064, Jiri.Ulip, Milan.Dadourek, Robert.Magni, Petr.Vileta, jaha2x
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Když jsem se nad tím více zamyslel, tak jsou fakt cirkusy spíš takový obětní beránek, protože reálně je už rozsahem větší problém zacházení se zvířaty v rámci zemědělství. Jasným příkladem naprosto otřesné praxe jsou třeba klecové chovy slepic.

Samozřejmě to, že někde jinde se dějí ještě horší věci, neznamená nutně, že cirkusy jsou z tohoto hlediska zcela v pořádku, ale asi má smysl prioritizovat, tedy začít tam, kde je to zcela jasné a můžeme tam dosáhnout velkého přínosu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Vaclav.Fortik, Milan.Dadourek, Robert.Magni, Vit.Fux

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Milan.Dadourek píše: 28 říj 2018, 12:45 a) Týrání je IMHO v nepořádku nezávisle, jestli je za účelem zisku. OFFTOPICMožná, že zisk naopak motivuje lepší péči o zvíře.
b) S dostatečně jemnou kalibrací lze týrání vidět všude. OFFTOPICUrčitě třeba ve většině domácího chovatelství.

Zdá se mi, že zvolená hranice cirkus / ne-cirkus nemá příliš logiku OFFTOPIC(ale vycházím jen z mediálních info - třeba je návrh sofistikovanější). Mělo by být obecně definováno, jaké nakládání se zvířaty bude nadále považováno za týrání (protože právně to není imho objektivní kategorie ale politická).
Čili co přesně v těch cirkusech nejvíc vadí a chceme to zakázat i ve všech ostatních chovech?
Moc pěkně řečeno. Zakazujme týrání zvířat, nezávisle na lokaci. Týrání zvířat nerovná se cirkus.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Robert.Magni
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Jsem tvrdě proti zákazu,je to onanie nedovzdělaných arogantních kreténů nebezpečných sobě i svému okolí.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

Zbynek.Janoska píše: 27 říj 2018, 20:14 Já bych to posuzovat druh (čeleď) od druhu. Třeba držení šelem v klecích, jejich neustálé přesuny apod. si myslím, že jsou pro ně velice stresující, v porovnání s úrovní stresu u kopytníků, nebo třeba krokodýlů (to je můj názor, ale myslím, že půjde lehce najít nějakou literaturu, která to podpoří).

Osobně bych viděl problém hlavně u těch šelem a tam bych zákaz podpořil.
,,Bys viděl,, a ,,si myslíš,, znamená,že nevíš nic. Tak kde bereš tu drzost porušovat deminimum a zakazovat něco,o čem nemáš ani páru ?

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Robert.Magni píše: 28 říj 2018, 17:23
Zbynek.Janoska píše: 27 říj 2018, 20:14 Já bych to posuzovat druh (čeleď) od druhu. Třeba držení šelem v klecích, jejich neustálé přesuny apod. si myslím, že jsou pro ně velice stresující, v porovnání s úrovní stresu u kopytníků, nebo třeba krokodýlů (to je můj názor, ale myslím, že půjde lehce najít nějakou literaturu, která to podpoří).

Osobně bych viděl problém hlavně u těch šelem a tam bych zákaz podpořil.
,,Bys viděl,, a ,,si myslíš,, znamená,že nevíš nic. Tak kde bereš tu drzost porušovat deminimum a zakazovat něco,o čem nemáš ani páru ?
Takto: jako člověk, který se profesně zabývá zvířaty to vím - je to součást všeobecné znalosti, jako nepříklad že koně jsou chytřejší než ovce, na což taky hned tak od boku nevypálím citaci - ale nemám po ruce seznam článků, které to dokazují, protože to není moje téma. Ok?
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Petr.Vileta »

Chci se zeptat, zda by se zákaz týkal i drezůry krav a volů. :twisted:

Ani ten tygr, když ho máte máte slepého kotěte, vlastně moc netuší, že je šelma měl by žrát koně, velbloudy a lidi. Jeho "matkou" je ten cirkusák, co ho kojil z lahve. Doporučuji shlédnout nějaké večerníčky od Chaloupky o medvědech, lišce, vydře. A všem těm zakazovatelům vzkazuji - kupte si kočku nebo psa a po 2-3 letech se sem vraťte, pokud nezměníte názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Robert.Magni »

No,terazky už přímo lžeš.
Jinak bys nevypustil z úst,,všeobecnou znalost,, založenou taktéž na pouhé dojmologii.
Inteligence je často poměřována vůči zástupcům říše zvířat, že je někdo chytrý jako liška nebo opce patří k těm pozitivním. Ovšem nadávka hloupá ovce je nejen nelichotivá, ale i nepravdivá. Podle nové studie zveřejněné v časopise PLoS One jsou tito ve stádech žijící sudokopytníci všechno jiné, než hloupí.
Ovce se hloupé jen zdají

Zní to skoro až neuvěřitelně, ale ovce zvládají i poměrně náročný psychologický test, s nímž bojují papírově inteligentnější a nám bližší opice.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Drezura v cirkusech

Příspěvek od Martin.Kucera »

Robert.Magni píše: 28 říj 2018, 17:45 No,terazky už přímo lžeš.
Jinak bys nevypustil z úst,,všeobecnou znalost,, založenou taktéž na pouhé dojmologii.
Inteligence je často poměřována vůči zástupcům říše zvířat, že je někdo chytrý jako liška nebo opce patří k těm pozitivním. Ovšem nadávka hloupá ovce je nejen nelichotivá, ale i nepravdivá. Podle nové studie zveřejněné v časopise PLoS One jsou tito ve stádech žijící sudokopytníci všechno jiné, než hloupí.
Ovce se hloupé jen zdají

Zní to skoro až neuvěřitelně, ale ovce zvládají i poměrně náročný psychologický test, s nímž bojují papírově inteligentnější a nám bližší opice.
Což ale přece není nijak v rozporu s tvrzením, že koně jsou chytřejší než ovce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“