Členský podnět - Brno - nedoporučení koalice s ODS

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Brno - nedoporučení koalice s ODS

PRO
37
29%
PROTI
66
52%
ZDRŽUJI SE
25
20%

Celkem hlasujících: 128 - Celkem hlasů: 128

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9887 poděkování
Dostal poděkování: 4797 poděkování

Re: Členský podnět - Brno - nedoporučení koalice s ODS

Příspěvek od Pavel.Moravec » 28 říj 2018, 10:24

Tak pořád ještě je zde varianta, že Vaňková lže.. (nevím, kde je pravda, nikoho neobviňuji, jen doplňuji spektrum možných vysvětlení).

Btw. ta rozprava MS Brno o koaliční smlouvě je fakt pěkná. Úvodní řeč navrhovatele následovaná pouze kritickými komentáři, žádná reakce od zastupitelů, žádná odpověď na položené otázky,.. A to máme zítra hlasovat..???

(hint, hint, hint: já jsem ukecatelný člověk, pokud mne někdo přesvědčí argumenty; kolik a jaké argumenty měly rozptýlit mnou opakovaně zdůrazňované pochybnosti? Já zaznamenal snad jediný..)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip, Lenka.Kozlova, Jitka.Vondrouskova
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Technology Manager
Dal poděkování: 5438 poděkování
Dostal poděkování: 1024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Ulip » 28 říj 2018, 13:27

Dalibor.Zahora píše:
28 říj 2018, 07:18
Otázky na Vaňkovou
2. Kdo je skutečným majitelem (ve smyslu zákona proti praní špinavých peněz) anebo ovládající
osobou (ve smyslu zákona o střetu zájmů) společnosti Brandson Enterprises Ltd.?

Odpověď
2. Tato skutečnost podléhá zákonné povinnosti mlčenlivosti advokáta. Jak jsem zjistila z dostupných
údajů, tato společnost byla již v roce 2014 zrušena. Mám tedy bohužel za to, že mě povinnosti
mlčenlivosti nemá kdo zprostit. Mohu však prohlásit, že jsem to nebyla já či osoba mně blízká ani
nikdo z osob v Brně politicky činných.
Lze z tohoto vyjádření usuzovat, že M. Vaňková zná skutečného vlastníka Brandson Enterprises Ltd.?
Nejen, že se z toho dá usuzovat, že vlastníka zná, ale hádal bych, že i prozrazuje, kdo by to mohl být. Troufal bych si říct, že se tou větou ze svého právnického pohledu snažila uspokjit čtěnáře, ale zároveň nelhat. Zmiňovat, že to nebyla osoba politicky činná v Brně, je podezřele specifické. Nebyl bych překvapený, kdyby to byla osoba politicky činná jinde než v Brně. Mimochodem, tohle byl jeden z momentů, který mne donutil projít si její odpovědi hlouběji a upozornit na to, že to vymáhání zřejmě dělala jako charitu: viewtopic.php?p=587361&sid=184361600887 ... 55#p587215.

Jinak obecně, také bych v rozpravě čekal více rozpravy. Za mne jsou ty otázky dost důležité (kdybych si těch nesrovnalostí všimnul hned v pondělí, jak jsme tu zprávu dostali, ptal bych se dřív).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Jitka.Vondrouskova, Michael.xChaos.Polak, Ivo.Vlasaty
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování

Příspěvek od Yossi » 28 říj 2018, 13:52

Pavel.Moravec píše:
28 říj 2018, 10:24
Tak pořád ještě je zde varianta, že Vaňková lže.. (nevím, kde je pravda, nikoho neobviňuji, jen doplňuji spektrum možných vysvětlení).

Btw. ta rozprava MS Brno o koaliční smlouvě je fakt pěkná. Úvodní řeč navrhovatele následovaná pouze kritickými komentáři, žádná reakce od zastupitelů, žádná odpověď na položené otázky,.. A to máme zítra hlasovat..???

(hint, hint, hint: já jsem ukecatelný člověk, pokud mne někdo přesvědčí argumenty; kolik a jaké argumenty měly rozptýlit mnou opakovaně zdůrazňované pochybnosti? Já zaznamenal snad jediný..)
Já bych řekl, že tím pan Koláčný ukazuje, že zvládl rychle vystudovat VŠ politickou Jakuba Michálka. Ví, že hlasy má, tak proč by měl cokoli věcně vysvětlovat? Všichni se proti němu domluvili, určtiě je platí ANO a teplá místečka už čekají.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1149 poděkování
Dostal poděkování: 2801 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 28 říj 2018, 20:14

Koláčný nesedí u počítače 24/7 (a už vůbec ne o víkendu) a příjde mu smutné, že někteří zde diskutující ano. Věcnou odpověď máte v rozpravě a pokud bude někdo z MS Brno rozpravou neuspokojen, tak může kdykoliv navrhnout prodloužení rozpravy, víme?
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22478 poděkování
Dostal poděkování: 10621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 29 říj 2018, 07:04

Jinak Ivan brněnskou koalici v podstatě podpořil:

rozhovor v sobotní MFD:
Jak se vám líbí, že v Brně máte jít do koalice s ODS, jejíž lídryně a nejspíš budoucí primátorka Markéta Vaňková byla zapletena do byznysu s exekucemi a vymáhala pohledávky od lidí dlužících na jízdenkách, přičemž často museli platit až třicetinásobek dluhu?

To dramatické navyšování dlužné částky nevymyslela ODS, to je bohužel problém české legislativy, který je třeba změnit. Asi před třemi měsíci mě navštívil pan Vokřál a bavili jsme se, jak fungovala spolupráce s Piráty, schůzku si můžete ověřit v registru lobbistických kontaktů. Protože nemám žádný vliv na Jihomoravský kraj, spíš jsme si hezky popovídali, on říkal, že by měl po volbách zájem o pokračování spolupráce. Ale po volbách nám oznámil, že má připravenou koalici s ČSSD a ODS a že bychom ji mohli podporovat z opozice bez jakýchkoli funkcí v radě. Opozici jsme si vyzkoušeli v Praze, víme, jak je to složité, museli jsme čtveřici našich zastupitelů dotovat, aby se tomu mohli naplno věnovat. Proto jsme oslovili další strany. Pan Tomáš Koláčný (zastupitel Pirátů v Brně, pozn. red.) si nechal udělat audit na zástupce ČSSD či ODS, vyjednal koaliční smlouvu, o které teď budou brněnští Piráti hlasovat, tu situaci sledujeme.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 621 poděkování

Příspěvek od Yossi » 29 říj 2018, 09:16

Tomas.Kolacny píše:
28 říj 2018, 20:14
Koláčný nesedí u počítače 24/7 (a už vůbec ne o víkendu) a příjde mu smutné, že někteří zde diskutující ano. Věcnou odpověď máte v rozpravě a pokud bude někdo z MS Brno rozpravou neuspokojen, tak může kdykoliv navrhnout prodloužení rozpravy, víme?
Věcná odpověď = nevím, nezajímá mě to, hlasuji pro, ale zeptám se. :roll: Člověk by naivně čekal, že když se o její spolupráci s offshorovými šmejdy ví 5+ let, tak to bude mít hlavní strůjce první pirátské kmotrovské koalice trochu víc nastudováno, než já zjistím po 5 minutách googlení. (Můžete třeba najít krásné dražební vyhlášky, kde paní Vaňková pomáhala obírat lidi o nemovitosti za dluhy v řádech jednotek tisíc korun.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Michael.xChaos.Polak, MilanM
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

MilanM
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: technik
Dal poděkování: 1089 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Příspěvek od MilanM » 30 říj 2018, 00:24

Dalibor.Zahora píše:
28 říj 2018, 07:18
Nechci nyní vstupovat do probíhající rozpravy MS Brno, tak se zkusím zeptat tady
Piráti ještě před sečtením výsledků vyjádřili, že při vyjednávání neobejdou vítěze voleb. A bez nich to nejde.
viz koment ODS ve právě[1]:
Je tohle ještě někde jinde doložitelné?
Otázky na Vaňkovou
2. Kdo je skutečným majitelem (ve smyslu zákona proti praní špinavých peněz) anebo ovládající
osobou (ve smyslu zákona o střetu zájmů) společnosti Brandson Enterprises Ltd.?

Odpověď
2. Tato skutečnost podléhá zákonné povinnosti mlčenlivosti advokáta. Jak jsem zjistila z dostupných
údajů, tato společnost byla již v roce 2014 zrušena. Mám tedy bohužel za to, že mě povinnosti
mlčenlivosti nemá kdo zprostit. Mohu však prohlásit, že jsem to nebyla já či osoba mně blízká ani
nikdo z osob v Brně politicky činných.
Lze z tohoto vyjádření usuzovat, že M. Vaňková zná skutečného vlastníka Brandson Enterprises Ltd.?
Velmi pravděpodobně skutečného vlastníka samozřejmě zná.
Je mizivá pravděpodobnost,že někdo v tomto "oboru" pracuje roky téměř zdarma, a neví pro koho a proč.
Prohlášení o tom, kdo všechno to nebyl je pouhou mlhou, která má uchlácholit obezřetné Piráty.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.

MilanM
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: technik
Dal poděkování: 1089 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Příspěvek od MilanM » 30 říj 2018, 00:42

Tomas.Kolacny píše:
25 říj 2018, 16:48
.... A co se tyka vyvadeni pozemku, prave proto mame majetkovy odbor v gesci, aby se to nemohlo opakovat.
To je fajn idea.
Ovšem pravděpodobnější je, že se to bude opakovat i přestože tam budete mít gesci.
Budete pak překvapeni? Já ne.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22478 poděkování
Dostal poděkování: 10621 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 lis 2018, 18:03

Na brněnské frontě dobojováno, pokud to někomu uniklo
viewtopic.php?f=902&t=44384

Zatím si tu něco odložím
Markéta Gregorová, která se v pirátském hlasování vyjádřila proti schválení koaliční smlouvy. “Mám s tím po přečtení analýzy morální problém, můj morální kompas míří jinam. Ale je to demokratické rozhodnutí a já ho respektuji. To, že jsem využila možnosti se vyjádřit a byla proti, nebude nijak ovlivňovat mou práci v koalici, k níž mě zvolilo místní sdružení,” říká. A dodává, že částečně ji ovlivnily i okolnosti vzniku budoucí koalice: ODS si plácla s ANO, ale pak se účastnila jiných jednání, pro ni výhodnějších - a ANO je v opozici.

Jak plyne z fóra, Postoj Pirátů ke koalici je především takový, že budou ostatní koaliční strany “hlídat”, aby na magistrátu a v městských firmách nechystaly něco nekalého. “Já si myslím, že nemáme dost zkušeností na to, abychom jako koaliční strana všechno uhlídali - že jsme měli jít zatím sbírat zkušenosti do opozice,” komentuje to Gregorová, “to byl můj hlavní argument proti.”
...
Jak se ukázalo, o principu ukončování bezdomovectví nemá ODS příliš detailních informací, stejně jako neměli ani Piráti, kteří přitom byli na magistrátu dosud společně s Žít Brno. Obě strany se nyní s poměrně složitým projektem, na nějž je navázána spousta podpůrných činností jako prevence dluhů, seznamují. “Já jsem zcela pro koncepci připravenou hnutím Žít Brno, pokud by se o jejich plánu dnes hlasovalo, jsem jednoznačně pro,” prohlašuje Gregorová.

https://www.respekt.cz/politika/brnenst ... ic-nebrani
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Ulip
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25953 poděkování
Dostal poděkování: 18962 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 01 lis 2018, 19:23

Ehm, jak je možné, že tam Brno hlasuje veřejně?
To to nejsou personální otázky, že někdo bude někde nominován?
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“