Evidence kontaktů a schůzek

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 654
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 825 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Tomas.Martinek »

12. října jsem se ve Sněmovně sešel s Ivanem Hospodárem, který představil několik svých ekonomických témat v daňové oblasti apod., které by mohli být vhodné pro prosazování Piráty.
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 822
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 933 poděkování
Dostal poděkování: 2759 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Dne 24.10. jsem se ve Spolku setkala s Janem Snopkem, analytikem z Platformy pro sociální bydlení. Bavili jsem se podrobněji o sociálních projektech a potřebách v Brně, v podstatě mi prohloubil v posledních dnech získané povědomí o tom, co je rozběhnuté, jak to je rozběhnuté a co je třeba dělat, včetně fungování a vzájemné nutné spolupráci sociálního a bytového odboru. Domluvili jsme se, že by měla proběhnout i nějaká schůzka se zástupci ODS, kteří to budou mít v gesci, a osloví je (s tím, že já bych se ráda zúčastnila též). Ptala jsem se na problematiku získávání bytů od městských částí. Zároveň jsem dostala tip na činnost - digitalizaci žádostí o městský byt (žadatel si vyplní formulář na internetu a je to). Teď je to papírově a přepisují se jen některé údaje do PC ručně, což je za prvé neefektivní, za druhé je extrémně náročné z toho dostávat relevantní data pro návaznou sociální práci a politiku. Taktéž mi bylo doporučeno se inspirovat u Prahy 7 ohledně oprav bytů, mají v tom být velice efektivní a rychlí. To tedy proberu s Robertem Čumou.

Přijaté výhody: příslib dalších podkladů a čísel do e-mailu a zapojení i do komunikace s ODS
Poskytnuté výhody: žádné

Zároveň jsem hned poté ve frotně při placení ve Spolku náhodou narazila na Michala Berga, který je (afaik, pardon, kdyžtak doplním) členem či vede obdobu zahraničního odboru jako je u nás, akorát u Zelených, a má zároveň nyní mandát vyjednávat případné spolupráce do eurovoleb. Šli jsme kousek stejným směrem a nezávazně pokecali o tom, že se má Michal za pár dní sejít s Mikulášem Peksou, že já už se setkala s Magdou Davis a co bylo obsahem schůzky (viz zápis z tohoto setkání) a vyměnili si vizitky (a tykání; je dost možné, že už jsme se někde potkali, ale já si nic nepamatuji, takže jsem mu vnutila tykání teď .)).

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek, Jiri.Ulip, Petr.Vileta, Jaroslav.Kamen
Europoslankyňa.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 460
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 288 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Martin.Redr »

Piráti Havířov na první schůzi zastupitelského klubu dne 7. 10. 2018 zvolili vyjednávací tým ve složení Martin Rédr a Jan Nezhyba, který se pak v následujícím týdnu zúčastnil setkání s týmy některých dalších stran.

8. 10. 2018 – schůzka se zástupci SPD Reném Pustějovským a Darjou Tomaniecovou. Diskuze se vedla zejména o výsledku voleb a teoretických možnostech koalic, kdy jsme odkázali na naši povolební strategii a na skutečnost, že se ziskem čtyř mandátů se nehodláme podílet na radniční koalici. Výjimkou by byla pouze situace, kdy by koalici tvořili všechny subjekty zastoupené v zastupitelstvu, což je při stávajícím rozložení sil nepravděpodobné.

9. 10. 2018 – schůzka se zástupci KDU-ČSL a STAN Bohuslavem Niemiecem, Markem Světničkou a Janem Sturzem. Termín setkání jsme si domluvili hned po volbách, ale během schůzky již vyšlo najevo, že radniční koalice je domluvena a KDU bude její součástí. Debata se tak vedla spíše v obecné rovině nad programovými průniky a opoziční roli havířovských Pirátů.

10. 10. 2018 – schůzka se zástupci ANO Josefem Bělicou a Ondřejem Baránkem. Byla nám potvrzena dohoda o koalici mezi ANO, ČSSD, KDU-ČSL/STAN a HPH a nastíněna vize budoucího pana primátora (Josef Bělica). My jsme deklarovali náš zájem být opozicí konstruktivní. I s hnutím ANO jsme v mnoha programových bodech ve shodě a byla tak zmíněna i možnost na některých konkrétních projektech spolupracovat (očekává se naše zapojení do výběrových komisí na veřejné zakázky, při řešení elektronizace a digitalizace úřadu aj.). Diskutovali jsme o obsazení komisí a výborů a předložili náš požadavek na předsednictví kontrolního výboru (Martin Rédr) a předsednictví v kulturní komisi (Jaroslav Kocián).

Z uvedených schůzek neplynuly žádné přijaté ani poskytnuté výhody.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9939
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4131 poděkování
Dostal poděkování: 16020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ivan.Bartos »

18.10.2018 jsem přijal pozvání na oběd do dejvické restaurace od slovenského velvyslance Petera Weisse. Byla to déle domluvená událost. Řešili jsme především téma komunálních voleb a aktuální politickou situaci přelivu voličů mezi stranami s akcentem na věštění z koule budoucího vývoje. Přijal jsem také gratulace k úspěchu našich komunálních kandidátek v řadě měst.

Přijaté výhody: pozvání na oběd Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9939
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4131 poděkování
Dostal poděkování: 16020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ivan.Bartos »

25.10.2018 jsem se ve „státních aktech“ setkal na základě SMS výzvy s Josefem Kralickým z Rekonstrukce státu. Probírali jsme náš pohled na stav protikorupčních zákonů, které navrhují Piráti. Tématem byly tyto oblasti:

a) Sněmovnou blokovaný návrh Pirátů na zrušení výjimek z registru smluv a 106 pro státem ovládané firmy ČEZ, ČD či ČEPS a dalších. Zhodnotili jsme nesmyslnsot blokace skrze referenci na Ústavní soud, který se věcí také může zabývat za několik let. V případě že toto bude od UPV odblokováno, zda by byl postačující nový pozměňovací návrh pracovně nazvaný “alespoň v režimu Budvar“

b) Zcela zásadní “přílepek“ k GDPR který má okleštit zákon 106 a zamezit veřejnosti i tisku informovat o soudních řízeních (příklad kauzy Rath a dalších), zde jsme se shodli, že pozměňovací návrh Ondry Profanta, který řeší největší prasárny, má šanci projít.

c) Poslední otázkou bylo problematické vykostění ČEZ ze zveřejňování zpráv NKÚ. Zde jsem vyzvedl naše obavy, že podpora ze strany AB může být „sporadická“ vhledem k situaci MFČR-ČEZ-Bulharsko a kauza elektrárny ve Varně viz https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ce ... iardy.html

Přijaté výhody: 0 Poskytnuté výhody: 0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vit.Jurasek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 520
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: Asistent poslanců, zastupitel
Dal poděkování: 260 poděkování
Dostal poděkování: 505 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ahoj. Jedná se o můj první zápis, tak omluvte lehké zpoždění.

Dne 10. října 2018 se v Bohumíně na radnici konala první povolební schůzka mezi Piráty a vítěznou ČSSD. Za Piráty jsem tam byl já (zvolen jako zastupitel) a Jakub Ježíšek (nestraník, nezvolen, ale bude členem finančního výboru a komisí). Za ČSSD byl přítomen Petr Vícha (starosta a senátor) Igor Bruzl (místostarosta a předseda MS ČSSD Bohumín) a Lumír Macura (nestraník a místostarosta zvolen za ČSSD).

Diskuze byla velice podnětná. Na začátku jsme řešili vesměs technikálie a administrativní záležitosti. Obě strany si ověřily, že primárním úkolem je zapomenout na stranické hašteření obvyklé pro předvolební období a reálně něco dělat. Shodli jsme se na společných názorech, týkajících se MO ANO Bohumín, které vede paní poslankyně Andrea Babišová. Ze strany ČSSD padlo to, že ANO toho za 4 roky moc neudělalo a od nás zase to, že jsme měli nějaké předchozí zkušenosti a ty taky nebyly vesměs pozitivní. Taky jsme deklarovali respektování volebních výsledků a souhlasili s jednobarevnou Radou města (ČSSD získala 16 z 23 mandátů).

Co je důležité:
Dostali jsme nabídku na předsednictví v kontrolním výboru, předsednictví v nově zřízené komisi pro IT a veřejné informace a teoreticky také v komisi pro kulturu. Zajímavé je to, že z historického hlediska strany, které měli "pouze" jednoho zastupitele, měli předsednictví jen v jedné komisi, natož pak ve výboru. Šlo vidět, že staronové vedení radnice (teď vstupují do 7. vládnoucího období) si neví rady s odlivem mladých lidí z regionu a velice uvítá naši pomoc. Výměnou za to jsme slíbili podporu v klíčových iniciativách sociální komise, která je mimo Radu vlajkovou lodí sociálních demokratů.

Ustanovující zastupitelstvo bude 29. října 2018, kde jako nejmladší zastupitel budu předčítat slib. Taky jsem se stal oddávajícím.

Pocity:
Vesměs kladné. Vypadá to na konstruktivní práci v pevně ustanoveném zastupitelstvu, ve kterém nehrozí koroze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vaclav.Fortik
e-mail: daniel.galuszka@pirati.cz
facebook: https://www.facebook.com/daniel.galuszka.3

zastupitel města Bohumína
asistent poslanců Lukáše Koláříka a Tomáše Vymazala
resortní tým Vnitro a bezpečnost

Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 140 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Ahoj, rád bych zde popsal povolební vyjednávání příbramských Pirátů. Bohužel jsem se do zastupitelstva dostal pouze já a nakonec zůstáváme v opozici.
Zde je výpis všech schůzek.

7. října jsem se já Tomáš Podlena setkali se zástupci hnutí ANO (Myslím, že tam byli skoro všichni jejich zastupitelé cca 11 lidí včetně starosty Vařeky).
Ještě toho samého dne jsem se potkal i ze zástupci TOP09 Václavem Švendou, Markem Škouloudem a Janou Valterovou.
Ve středu 10. října jsme se ve složení Simona Luftová, Jan Trnka,Josef Bouše a já setkali znovu se starostou Vařekou na neformální schůzce v cukrárně RIO.
Ve čtvrtek 11. října jsme se ve složení Jan Trnka, Simona Luftová, Josef Bouše a já opět potkali s TOP09, která byla zastoupená Václavem Švendou, Markem Škouloudem, Janem Schneiderem a Janou Valterovou,
Ve čtvrtek 18. jsme se ve stejném složení sešli se zástupci Šance pro Příbram Vladimírem Králem, Dagmar Říhovou a Tomášem Moslerem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Schejbal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Ondrej.Vojta
Člen KS Praha
Příspěvky: 49
Registrován: 26 led 2017, 18:35
Profese: studující markeťák a dobrovolný hasič
Bydliště: Praha - Petrovice
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ondrej.Vojta »

Souhrn setkání v říjnu (do konce měsíce - s vyjímkou Ustanovujícího zastupka - už snad žádné nové nebude :) )
3. 10. Ing. František Kříž /Sdr. obč. Petrovic&HPP/, zastupitel&lídr kandidátky (později znovuzvolený)
- Náhodné setkání na ulici; Obecná diskuse o aktuálních tématech Petrovic
Výhody přijaté: 0
Poskytnuté: celopražské Pirátské listy

6. 10. Mgr. Martin Steffel /Sdr. obč. Petrovic&HPP/, dvojka kandidátky (nakonec překřížkován svými kolegy)
- Společné sledování prvních výsledků, debata o možnostech zapojení se po volbách.
Výhody přijaté/poskytnuté: 0

10. 10 Mgr. Martin Steffel /Sdr. obč. Petrovic&HPP/
- Vzájemné informování se o novinkách napříč celou Prahou, nabídka SOPu být nominován do komise.
Výhody přijaté: nabídka navrhnutí do komise
Výhody poskytnuté: PirListy Evy Tylové (Martin ji nakonec bude ve II. Kole volit)

14. 10. - Petrovické posvícení
1) JUDr. Olga Hromasová /ODS/, starostka MČ Praha-Petrovice
- paní starostka mi nabídla pozici v "krizové komisi" (nejspíše k. Povodňová a ŽP), velmi rychlý nástin povolební situace
Výhody přijaté: koláčky, odznáček a magnetka k výročí 100. let ČSR
Poskytnuté: 0

2) RNDr. Vlasta Křížová /SOP&HPP/, znovuzvolená zastupitelka MČ
- Ohlédnutí za volbami, náhled do povolebního postupu SOPu, téma členství v komisích
Výhody přijaté/poskytnuté: 0/0

3) Helena Stašáková /ČSSD/, lídryně MO ČSSD, nezvolena
- Ohlédnutí za volbami - příčiny neúspěchu ČSSD, dotaz proč Piráti nepostavili kandidátku,..., hodnocení úspěšného působení pí. Stašákové v čele sociální komise, z její strany otázka na případnou spolupráci v dalších letech
Výhody přijaté: "Kapučíno" z jí obsluhovaného stánku s nápoji
Výhody poskytnuté: 0

4) Pavel Fischer, čerstvě zvolený senátor, jemuž jsem byl představen paní starostkou Hromasovou.

15. 10. Mgr. Martin Steffel a RNDr. Vlasta Křížová /oba SOP&HPP/
- Řešení ustanovujícího ZMČ, SOP by mě rád nominoval do komise.
Výhody přijaté: zaplacená káva/ poskytnuté: 0

16.10. JUDr. Olga Hromasová /ODS/, starostka
- Vzájemné zorientování se v povolební situaci na MČ i MHMP; starostka mi nabídla pozici předsedy krizové/povodňové komise, připomenul jsem, že podle Vodního zákona je předsedou vždy starosta - upravení nabídky na místopředsedu této komise (městské části chybí aktuální krizový plán, je třeba urychleně napravit, dosavadní komise nefungovala)
Výhody přijaté: nominace/poskytnuté: 0
A ještě dnešní kontakt:
25. 10. Ing. Tomáš Lefner /bezpp/, starosta MO Ostrava - Nová Ves
- S Tomášem se znám přes práci pro SH ČMS; požádal mě o kontakt na kompetentní osobu v Ostravě. Po konzultaci s M. Gillem jsem mu dal číslo na Davida Witosze.
Výhody přijaté:0 / poskytnuté: tel. číslo na Ostravu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vojta za příspěvek:
Robert.Magni

Uživatelský avatar
Ladislav.Koubek
Člen KS Praha
Příspěvky: 111
Registrován: 05 říj 2017, 11:49
Profese: E-government specialista PK Piráti
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Ladislav.Koubek »

Dne 12.10.2018 jsme se v poslaneckém klubu ve 14h s Ondřejem Profantem sešli s Milanem Dvořákem (iSenioři ČR) a Ottou Novákem (TJ Sokol Smíchov Praha). Diskutovali jsme jejich společný připravovaný pilotní projekt iCARD, což je karta resp. aplikace pro členy Sokola usnadňující provoz jejich aktivit/činnosti. Poradili jsme jak na strategii pro napojení na základní registry a další technické aspekty, které usnadní realizaci projektu.
Přijaté výhody: nic
Poskytnutý výhody: nic
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Koubek za příspěvek:
Ondrej.Profant

Uživatelský avatar
Martin.Mareda
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 70
Registrován: 26 úno 2016, 13:47
Profese: adiktolog
Dal poděkování: 170 poděkování
Dostal poděkování: 140 poděkování

Re: Evidence kontaktů a schůzek

Příspěvek od Martin.Mareda »

Dne 24.10. 2018 v 17:00 jsme se ve složení Klecanda, Mareda, Příbramský setkali s vyjednávacím týmem Tábor Sobě (H. Randová, M. Fulierová, M. Basík). Představili jsme jim naši vizi koalice, kde figurují. Nechtěli dát ihned vyjádření, zda do toho půjdou nebo ne. Probírali jsme programové body. U některých bodů jsme se rozcházeli (materiály na jednání rady předem, fotbalový stadion, parkovací dům na Starém městě…).
Přijaté výhody : 0
Poskytnuté výhody: voda
Dne 25.10. ve 20:30 jsme se ve složení Klecanda, Mareda, Příbramský sešli s vyjednávacím týmem ANO (R.Maxová, P. Novák, M. Ryba). Oznámili jsme jim naše večerní usnesení o nerevokaci rozhodnutí s nimi prozatím nejednat o koalici. Vyjasnili jsme si i článek ve středečním Táborsku.
Přijaté výhody : 0
Poskytnuté výhody:0
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Mareda za příspěvek:
Robert.Magni

Zamčeno

Zpět na „Vstupy a výstupy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů