Stream ze schůze 24.10.2018

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 6

Ivan.Hruza
Člen KS Praha
Příspěvky: 152
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Ivan.Hruza » 24 říj 2018, 22:19

Info pro všechny kteří byli na dnešní schůzi:
Stremováno bylo přímo na Youtube.com. Vzhledem k pochybnostem ohledne souladu s OOÚ je stream aktuálně ve stavu soukromý (není možné ho nalézt, ani přehrát).
Po vyjasnění situace bude dle výsledku buď editován, smazán, nebo zveřejněn.

Info zveřejněno též v akční skupině na FB. Prosím předsednictvo o součinnost při řešení tohoto problému.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stogr, Tatras, MichalDne
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Uživatelský avatar
Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: Studentka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 24 říj 2018, 22:35

Chtěla bych se vyjádřit že nemám problém s tím, že schůze jsou nahrávány. Přišla jsem ve 18:28 a to že jsem nahrávána mi oznámeno nebylo, ani jsem nedala k tomuto nahrávání jakýkoliv souhlas, za takovýchto okolností odmítám aby byl záznam zveřejněn.

Pokud jde o budoucí princip musí my být oznámeno u vchodu, že s nahráváním souhlasím, nemusí to být písemně ale souhlas musí být.
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Krajský zastupitel
Příspěvky: 956
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 974 poděkování
Dostal poděkování: 1376 poděkování

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Viktor.Mahrik » 24 říj 2018, 23:25

Zveřejňuji zde zápis z dnešní schůze.
Místo: U Václava, Zavadilova 3, Praha 6

Přítomni:

Členové: Hubáčková, Hejduk, Tichá, Suchan Vlach, Zachar, Hrůza, Hrůzová, Lejčko, Mahrik, Fořtík, Kabelová, Štogr, Chrást
Příznivci: Dnebosky, Machovcová, Šraier, Gebrt, Boháč, Šídlo, Drešlerová, Pižl, Štěpková
Omluveni: Lněničková, Beránek, Hoskovec
Hosté: Roj

Program:
1) Informace o vyjednávání
2) Informace z povolebního setkání MS Prahy
3) Produkce Pirátských listů


1) Informace o vyjednávání
  • Mimo Zelených s námi jednalo jen ANO.
  • Informace ze schůzky se starostou (viz příloha zápisu)
  • Boj o kontrolní výbor: (Základní info ke kontrolnímu výboru https://moderniobec.cz/co-vsechno-muze- ... stva-obce/)
  • Zájem mají Zelení a my - ZK se usnesl, že pověřuje vyjednávací tým, aby z jednání neustopoval. Viz. Zápis z P6 ZK3
  • Většinu by měla mít opozice, ale Koalici se to moc nezdá. Řekli, že to zváží, pokud ho obsadí Petr Píša.
  • O Mandátový výbor má zájem ANO.
  • Ještě budou pracovní skupiny - Neměla by být pracovní skupina pro Novou Ruzyň?
  • V každé komisi by měl být zastupitel za Piráty, ostatní budou nabídnuty externistům (členům MS a odborníkům z řad veřejnosti). Pravidla pro obsazování budou zveřejněna v dohledné době.
  • Zastupitelský klub již založil nominační komisi. V komisi jsou všichni členové ZK.
2) Informace z povolebního štábu místních sdružení.
  • Mělo se jednat o vyhodnocení voleb, ale přišlo málo lidí, změna místa atd.
  • Vyhodnocení tedy proběhne později (za 14 dnů). Poskytli jsme k tomu mustr.
  • Padl tam návrh, aby se scházeli členové komisí dle témat napříč Prahou.
  • Měl by se ustanovit právní tým, který by měl radit zastupitelům z MČ.
  • Předsednictvo by mělo rezignovat ke konci roku. Michal Zachar se bude hlásit do PKS Praha.
  • Od příšítho roku by MČ měly mít vlastní účet a vlastní rozpočet.
  • Václav Fořtík chce dělat volebního managera pro volby do Europarlamentu - Chtěl by, aby mu s tím pomohl Michal a Eva.
3) Pirátské listy (úvodní slovo má Ivan Hrůza)
  • IH: vydávání novin začínalo drhnout: Nefungovalo to kolektivně a transparentně. Bylo napsáno několik článků, které později byly přepracovány, nebo se do výtisku se to vůbec nedostalo. Jako příklad uvedeny PL na Praze 1, kde články psali kolektivně.
  • IH: Další problém bylo plnění termínů, kdy poslední listy měly 14 dní skluz a bylo méně času na rozdávání.
    Kolik zbylo novin?
  • IH: Byly ne úplně jasně definovány role v realizačním týmu novin.
  • IH: Další informace k tématu jsou uvedeny na Fóru nebo na FB.
  • Barbora Hrůzová: Kritizuje způsob jednání některých lidí. Původně Bára dostala zadání, že má vypracovat podzimní vydání listů. Začala tedy sázet s Rojem. Později ale bylo řečeno, že to má vysázet Tomáš Šídlo. Ten ale v Bárou nespolupracoval, ani se nesešel.
  • BH: Další problém byl, že bez vědomí Báry tam dal E-mail ke křížovce. Později na FB uvedl několik věcí, které chce Bára uvést na pravou míru:
  • - Náhodou se dozvěděl, že Bára listy sází v jiné šabloně a jiném programu.
  • - Bára se neúčastnila práce na novinách: Naopak Bára shraňovala články na google drive a několik jich i editovala.
  • - Nalámal noviny za pár dnů: Trvalo to 14 dnů a odmítl spolupracovat s Bárou.
  • - Bára toto považuje za nečestné jednání a pokud by se jeho nečestné jednání opakovalo na Zastupitelstvu, bude na to Bára upozorňovat.
  • IH: Vadilo mu, že Tomáš přejmenoval složku a uvedl to jako svou práci.
  • Václav Fořtík: Pojďme řešit, co se tím bude dělat, ne, co bylo.
  • Jiří Gebert: Navrhuje zařazení bodu programu diskuze o obsahu Pirátských listů.
  • Tomáš Šídlo: Nelíbí se mu, jakým způsobem s ním Ivan Hrůza jednal, je přesvědčený, že to bylo proti pravidlům spolupráce.
    10 K listů bylo navíc, 5 K, které zbyly nejsou tedy navíc, ale naopak by 5 K listů chybělo před volbami.
  • - Bylo dobře, že listy vyšly až po 14 dnech, protože kdyby vyšly 1 září, byly by jiné a nebyly by k tématům kampaně.
  • - Bylo tam hodně věnováno vzdělávání, veřejnému prostoru. To jsou témata, která jsme do kampaně přinesli my.
  • - Jako bývalý vydavatel je přesvědčený o tom, že postupoval správně, aby byl obsah kvalitní.
  • - Řešení: Měly by být dva týmy: Redakční rada (široký tým s různými názory na obsah). Druhý tým, Výkonná redakce, pak listy postaví a budou zodpovědní za to, jak budou listy vypadat (zodpovědný by měl být jeden člověk).
  • - Periodicita by byla dobrá tři vydání za rok.
  • IH: Navrhuje, aby sdružení mělo mediální odbor (s předsedou), který by následně Pirátské listy chystal. Vnitřní uspořádání odboru by si měl určit odbor. Odbor by měl fungovat transparentně (schůzky se zápisy, se schvalováním určitých věcí místním fórem). Členové MS by měli mít možnost reagovat na dění v odboru a mít možnost vstupovat do procesu tvorby Pirátských listů.
  • BH: Tomáš měl za úkol jen noviny vysázet a vytisknout. Za obsah měla zodpovídat Bára. Báru mrzí, že ale nad tvorbou listů neměla žádnou kontrolu.
  • IH: Měli bychom se bavit nejen o přípravě ale i o distribuci.
  • TŠ: První číslo, které nechystal také mělo chyby (TŠ tam měl také zkrácený článek).
  • OCh: Došlo k porušení pravidel spolupráce, protože osobní spory byly řešeny veřejně na místo toho, aby se řešily přes mediátory.
  • Eva Tichá: Prosí o aktivitu, abychom mohli věci řešit společně.
  • Helena Machovcová: Byla požádána TŠ, aby založili redakci listů. Možná by bylo dobré založit redakci jako skupinu na FB, aby se v ní dalo pracovat.
  • Miloš Vlach žádá, aby TŠ neměl v tomto iniciativu, protože to věci neřeší
  • Václav Fořtík: Chtěli bychom dualizmus: Ediční rada (rozhoduje o tématech a konečné podobě článků. Dále by byla redakční rada, která bude tvořit obsah. Ediční rada by měla být totožná s předsednictvem, protože předsednicto je zodpovědné za to, co z toho vypadne.
  • VF: Navrhuje Vánoční číslo, které by mělo být poděkováním a mělo by být převážně zábavné.
  • Vláďa Šreier: Předsednictvo by mělo mít zodpovědnost, ale též Ediční rada by měla mít pravomoce.
  • IH: Mediální odbor by měl řešit i další oblasti než jen Pirátské listy (Tiskové výstupy, komunikaci s novináři atd.).
  • Michal Zachar: Již vytvořil strukturu na google drive, kde by se mělo dát pracovat. Je třeba rozdělit balík práce, kterou nyní dělá MZ.
  • TŠ: v nakladatelských domech vzniká obsah v jednom týmu, pak se to posílá do dalších týmů. Redakci by se mělo říkat redakce, nikoli radakční rada.
  • VF: Měli bychom si říct, jestli chceme dělat Vánoční listy, co by mělo být obsahem atd. Struktura ale může být předělaná z Prahy, až se ustanoví mediální odbor Prahy.
  • VŠ: Dokud nebude fungovat celopražský Mediální odbor, neměli bychom rezignovat na PL Prahy 6.
  • MZ: Celostátní mediální odbor chce mít lidi, kteří budou koordinovat mediální činnost strany.
  • IH: V ediční radě by nemělo být jen předsednictvo, ale i lidi zvenku.
  • Gerogia: Na fóru by se mělo řešit, kdo bude za co zodpovídat.
  • MZ: založí na fóru vlákno, kde se bude řešit struktura Mediálního odboru
  • OCh: Neustálé zařizování orgánů a odborů nás odvádí od věcí, které jsou důležité. Čili důležité jsou lidské vztahy, nadšení a že nás to baví.
  • MZ: Abychom předcházeli konfliktům, měli bychom využívat mediátora.
  • Bude zábavné Vánoční číslo: Pro 14, Proti 0, zdrželo 8 přítomných
  • Shrnutí: Bude zřízena Ediční rada a redakce, který bude připravovat Pirátáské listy. Bude k tomu probíhat rozprava na fóru. Ta bude i ke složení ediční rady a redakce. Redakce bude zodpovědná za více věcí než je jen vydávání Pirátských listů.
4) O nahrávání se bude informovat předem (na začátku schůze).
  • 15. 10. 2018 IH uvedl, že schůze bude nahrávána a požádal předsednictvo, aby oznámilo, že schůze bude nahrávána
5) Ostatní:
  • VŠ: Chceme, aby se MS rozrůstalo o lidi a chceme, aby sem chodili a aby se nestalo, že sem lidi nebudou chodit rádi.
  • VF: Třetí středa bude pracovní tady. Čtvrtá středa by měla být v restauracích a mělo by to více být směřované směrem k veřejnosti, aby to bylo zajímavé pro veřejnost.
  • Martin Boháč: Rád by udělal prezentaci na Trello. Mohlo by to být použito jako nástroj pro fungování MS.
    Příště na schůzi bychom mohli probrat ty vánoční listy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Mahrik za příspěvek:
Ivan.Hruza
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva MČ Praha 6

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Uživatelský avatar
Viktor.Mahrik
Krajský zastupitel
Příspěvky: 956
Registrován: 17 lis 2012, 15:44
Profese: Specialista internetoveho vyzkumu
Bydliště: Praha - Ruzyně
Dal poděkování: 974 poděkování
Dostal poděkování: 1376 poděkování

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Viktor.Mahrik » 24 říj 2018, 23:27

Příloha: Jednání s novou koalicí:
Zápis ze schůzky s budoucí koalicí na radnici
1) Koalice nechá zřídit následující:
- Výbory:
  • - Kontrolní
  • - pro otevřenost, participaci a média
  • - pro vzdělávání
  • - mandátový
  • - finanční
- Pracovní skupiny:
  • - Pro polikliniku pod Marjánkou
  • - Šolínova
  • - Šatovka
  • - Metropolitní plán
  • - místopis
- Nově bude zřízena komise pro elektronizaci a digitalizaci
- Bude zrušena komise pro otevřenou radnici, média a komunikaci
- Dále bude redakční rada pro Vaše 6

2) Obsazení orgánů
- V pracovních skupinách budou mít zástupce všechny strany
- V redakční radě bude předsedat starosta
- předsedu KV obsadí opozice (starosta preferuje Zelené) (zatím není jisté, zda bude pozice uvolněná či ne)
- Předsedu Mandátového výbou obsadí opozice
- Dále opozice obsadí předsedy následujících komisí: bytové politiky, Zdravá 6, elektronizace a digitalizace (starosta preferuje, aby této komisi předsedal někdo z Pirátů)

3) Poměr zastoupení stran v komisích a výborech:
- Většina orgánů bude mít 13 členů. Rozdělení koalice vůči opozici bude 8:5
- KV by mohl mít 6:7, pokud bude předseda ze SZ.

4) Organizační věci
- Kvůli napadení voleb bude ustavující zastupitelstvo 15.11.
- Programové prohlášení rada předloží pravděpodobně v únoru
- Koalice bude zvažovat, aby bylo během roku více zastupitelstev, aby se nemuselo zasedat do noci.
- Koalice bude chtít redukovat interpelace, aby trvaly kratší dobu
- Komise pravděpodobně nebudou otevřeny (pouze bude možné přizvat odorníky, případě se na zpřístupní, pokud si to komise odhlasuje před zasedáním)
Viktor Mahrik,
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva MČ Praha 6

tel: 602 767 298
E-mail: viktor.mahrik@pirati.cz

Together we stand, divided we fall!

Ivan.Hruza
Člen KS Praha
Příspěvky: 152
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Ivan.Hruza » 27 říj 2018, 03:42

Ahoj,

Ten flame co se rozjel v neveřejné skupině na facebooku nic neřeší. Rád bych tedy níže uvedl pár věcí na pravou míru.


Jakmile jsem zjistil, že se někteří z přítomných na schůzi začali ohrazovat s tím, že o streamování je předem nikdo neinformoval, stream jsem provizorně z "veřejného" režimu přepnul do "soukromého" režimu (režim publikace v nastavení YT), který video skryje před veřejností tak, že jej nelze ani vyhledat na google.com, ani přehrát. O tomto jsem také obratem informoval jak zde ve vlákně, tak na FB.

Očekával jsem, že se dohodneme na tom co a jak dále. Napadly mě přitom tyhle varianty řešení:
- vyjádří předsednictvo, resp. ti, kteří jsou na videu zachyceni (zdaleka ne všichni co na schůzi seděli), vyjádří dodatečně že je to ok
- většina z výše zmíněných bude pro a někoho bude nutné vystřihnout
- většina, příp. všichni budou proti zveřejnění a záznam bude nutné smazat
- někdo se ozve s ještě lepším návrhem, něž napadly mě

Kromě osobních výpadů a urážek uvnitř vlákna v neveřejné Akční skupině jsem zaregistroval asi jednou konstruktivní informací:
Nápad, že by kamera měla být na stativu a viditelná všem příchozím. To by určitě přineslo zlepšení obrazu, ale težko by to samo o sobě bylo možné považovat za dostatečně jasné "informování" příchozích, že kamera je také zapnutá a treamuje živě na internet.

Spekulace o úmyslném poškozování práv a další jim podobné konstrukce, které jsou na FB rozvíjeny v neveřejné skupině považuji za zcela zavádějící. Rád tedy uvedu věci na pravou míru.
To že pozvánka na schůzi bude mít všechny náležitosti podle předpisů a případně bude obsahovat informaci o streamování na internet je kompetence předsednictva, nikoliv moje jako člena. Tím spíše po diskuzi, která proběhla ve vlákně s návrhem bodu na schůzi.

Video z krajské schůze https://youtu.be/S17BqWxJA2U?t=1663 obsahuje také záběry lidí z publika a nevím o tom, že by v minulosti někdo nesouhlasil, ohrazoval se a požadoval smazání. (Ve starém PiCe kamera také nebývala umístěna příliš viditelně.) A papír s GDPR ani jinou evidenci jsem tam nikdy nezahlédl. Historicky to tak prostě funguje a Piráti neměli nikdy problém s tím, být transparentní a pomocí digitální techniky umožnit streamováním účast i těm, kteří zrovna nemohou být fyzicky přítomni na schůzi. Obvykle bývá i možnost pokládání dotazů přes FB/jabber/apod., čímž se vychází vstříc například maminkám na mateřské apod., aby nemuseli na schůzi nutně jezdit osobně...

Stejně tak jako z krajské schůze, měl stream skončit na oficiálním kanále - https://www.youtube.com/channel/UCxXPK6 ... 13OkvnFlTw a následně měl být vystaven i na FB.
Youtube kanál MS P6 už půl roku existuje a zakládal jsem ho tehdy kvůli článku o interpelaci BH na zastupitelstvu, kam bylo potřeba umístit link.

Proto pro mě byla mnohem jednoduší cesta, než stále dokola poslouchat že "se chystáme zakoupit streamovací zařízení", po domluvě s předsednictvem přinést notebook a webkameru a na Piráti Praha 6 kanál to nastreamovat. Na rozdíl od Facebooku pro mě Youtube představuje již ověřený způsob bez technologických komplikací. Protože Facebook není přístupný zdaleka všem (viz. člen MSP6 Xchaos) je video z krajské schůze distribuováno současně jak na Facebook, tak i na Youtube. Já streamoval jen na youtube a následně jsem chtěl vložit link na facebook.

Samozřejmě jsem nečekal, že to napoprvé bude dokonale bezchybné, ale že to skončí zrovna takto by mě ani ve snu nenapadlo. Zkuste tedy prosím do tohoto vlákna vymyslet něco konstruktivního. Já se o to alespoň pokusil, tak to zkuste místo těch hate flames na FB taky.
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Ivan.Hruza
Člen KS Praha
Příspěvky: 152
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: IT specialista, zdravotni sestra
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Ivan.Hruza » 27 říj 2018, 03:57

Georgia.Hejduk píše:
24 říj 2018, 22:35
Chtěla bych se vyjádřit že nemám problém s tím, že schůze jsou nahrávány. Přišla jsem ve 18:28 a to že jsem nahrávána mi oznámeno nebylo, ani jsem nedala k tomuto nahrávání jakýkoliv souhlas, za takovýchto okolností odmítám aby byl záznam zveřejněn.

Pokud jde o budoucí princip musí my být oznámeno u vchodu, že s nahráváním souhlasím, nemusí to být písemně ale souhlas musí být.
Na jednu stranu tě sice chápu, ale na druhou stranu by mě zajímalo, jestli jsi na schůzi KS Praha někdy v minulosti takový souhlas projevila. Například zde https://youtu.be/S17BqWxJA2U?t=1649
A jak si představuješ takový souhlas v praxi u nás na schůzích MS?
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken

Uživatelský avatar
Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: Studentka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 27 říj 2018, 09:36

Ivan.Hruza píše:
27 říj 2018, 03:57
Georgia.Hejduk píše:
24 říj 2018, 22:35
Chtěla bych se vyjádřit že nemám problém s tím, že schůze jsou nahrávány. Přišla jsem ve 18:28 a to že jsem nahrávána mi oznámeno nebylo, ani jsem nedala k tomuto nahrávání jakýkoliv souhlas, za takovýchto okolností odmítám aby byl záznam zveřejněn.

Pokud jde o budoucí princip musí my být oznámeno u vchodu, že s nahráváním souhlasím, nemusí to být písemně ale souhlas musí být.

Na jednu stranu tě sice chápu, ale na druhou stranu by mě zajímalo, jestli jsi na schůzi KS Praha někdy v minulosti takový souhlas projevila. Například zde https://youtu.be/S17BqWxJA2U?t=1649
A jak si představuješ takový souhlas v praxi u nás na schůzích MS?
To že jsou Krajské schůze nahrávány se obecně vi. Zároveň jde taky o nahrávání, které zajišťuje vedení strany a děje se tak na každé pravidelné schůzi.

Ty jsi poté co jsi to někde zmínil na foru prostě začal nahrávat schůzi, aniž by jsi to oznámil spoustě lidí kteří v dané místnosti seděli. Říkám že souhlas nemusí být písemný, ale musí tam nějaký být a především musí být všichni s tím, že se streamuje veřejně obeznámeni, což se nestalo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejduk za příspěvek:
Michal.Zachar
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Uživatelský avatar
Tatras
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 6
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové 1, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Tatras » 27 říj 2018, 12:19

Na schůzi jsem nebyl a téměř nikoho z vás ještě neznám, ale přesto bych rád přidal svůj názor, jelikož transparentnost je jeden z bodů, kvůli kterým jsem rozhodl přidat k Pirátům. Dle mně je transparentnost princip, který umožňuje uchovat stranu (a politiku celkově) "zdravou" a "čistou", mimo jiné. Streamování/ nahrávání na Youtube mi osobně nepřijde šťastné, záznamy bych nechal přístupné přes fórum po registraci nebo alespoň chráněné capchou - konkrétní technické řešení nemám, Youtube je samozřejmě jednodušší varianta. Nahrávky bych pak pro věřejnost zpřístupňoval až po nějakém schválení kvality apod. a dle mně by to mělo dělat předsednictvo nebo pověřený člověk.
Co se GDPR týče tak mi to přijde jako obecnější téma ne jen pro MS Praha 6, podle mně by mělo být někde (asi na fóru) jasně definované, co se kde bude automaticky nahrávat a všichni registrovaní příznivci a členové by s tím měli alespoň na fóru nějakým klikem souhlasit. V případě přístupu veřejnosti bych pak klidně u vstupu umístil ceduli, že je pořizován záznam a vstupem s ním souhlasí, viditelně umístěná kamera je určitě taky bonus. Když bude tohle jasně deklarované, myslím že bude mnohem méně rozepří.
Nakonec tedy zopakuji, že transparentnost je mi velmi sympatická a proto se vyjadřuji, ale také je třeba pevně a transparentně:-) stanovit pravidla, jakým způsobem toho bude dosahováno a v zhledem ne jen k GDPR i zajistit, aby to bylo v souladu se zákonem. Pokud se na hodnotě transparentnosti jako příznivci a členové strany shodneme (a pro mně je to jedna z klíčových hodnot strany), zdá se mi jako hlavní otázka ne jestli bude záznam pořizován, ale za jakých podmínek - jakým způsobem a kým. Bez jasného stanovení pravidel to pak mohou vědomě či nevědomě používat různým způsobem proti sobě (názorově i osobně) postavení členové a místo diskuze nad řešením flamovat stran způsobu diskuze, navíc bez jasného ustanovení a souhlasu se opravdu jedná o narušení soukromí, které je pokud vím také důležitým tématem Pirátů. Dodržování a nerozmělňování/ relativizování pravidel vnímám taky jako součást transparentnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tatras za příspěvky (celkem 4):
Michal.Zachar, Georgia.Hejduk, Ondrej.Chrast, Tereza.Hubackova

Uživatelský avatar
Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: Studentka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 02 lis 2018, 20:40

Tatras píše:
27 říj 2018, 12:19
Na schůzi jsem nebyl a téměř nikoho z vás ještě neznám, ale přesto bych rád přidal svůj názor, jelikož transparentnost je jeden z bodů, kvůli kterým jsem rozhodl přidat k Pirátům. Dle mně je transparentnost princip, který umožňuje uchovat stranu (a politiku celkově) "zdravou" a "čistou", mimo jiné. Streamování/ nahrávání na Youtube mi osobně nepřijde šťastné, záznamy bych nechal přístupné přes fórum po registraci nebo alespoň chráněné capchou - konkrétní technické řešení nemám, Youtube je samozřejmě jednodušší varianta. Nahrávky bych pak pro věřejnost zpřístupňoval až po nějakém schválení kvality apod. a dle mně by to mělo dělat předsednictvo nebo pověřený člověk.
Co se GDPR týče tak mi to přijde jako obecnější téma ne jen pro MS Praha 6, podle mně by mělo být někde (asi na fóru) jasně definované, co se kde bude automaticky nahrávat a všichni registrovaní příznivci a členové by s tím měli alespoň na fóru nějakým klikem souhlasit. V případě přístupu veřejnosti bych pak klidně u vstupu umístil ceduli, že je pořizován záznam a vstupem s ním souhlasí, viditelně umístěná kamera je určitě taky bonus. Když bude tohle jasně deklarované, myslím že bude mnohem méně rozepří.
Nakonec tedy zopakuji, že transparentnost je mi velmi sympatická a proto se vyjadřuji, ale také je třeba pevně a transparentně:-) stanovit pravidla, jakým způsobem toho bude dosahováno a v zhledem ne jen k GDPR i zajistit, aby to bylo v souladu se zákonem. Pokud se na hodnotě transparentnosti jako příznivci a členové strany shodneme (a pro mně je to jedna z klíčových hodnot strany), zdá se mi jako hlavní otázka ne jestli bude záznam pořizován, ale za jakých podmínek - jakým způsobem a kým. Bez jasného stanovení pravidel to pak mohou vědomě či nevědomě používat různým způsobem proti sobě (názorově i osobně) postavení členové a místo diskuze nad řešením flamovat stran způsobu diskuze, navíc bez jasného ustanovení a souhlasu se opravdu jedná o narušení soukromí, které je pokud vím také důležitým tématem Pirátů. Dodržování a nerozmělňování/ relativizování pravidel vnímám taky jako součást transparentnosti.
Souhlasím - Toto plně podporuji
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejduk za příspěvky (celkem 2):
Tatras, Ondrej.Chrast
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Uživatelský avatar
Georgia.Hejduk
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: Studentka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stream ze schůze 24.10.2018

Příspěvek od Georgia.Hejduk » 02 lis 2018, 20:40

Tatras píše:
27 říj 2018, 12:19
Na schůzi jsem nebyl a téměř nikoho z vás ještě neznám, ale přesto bych rád přidal svůj názor, jelikož transparentnost je jeden z bodů, kvůli kterým jsem rozhodl přidat k Pirátům. Dle mně je transparentnost princip, který umožňuje uchovat stranu (a politiku celkově) "zdravou" a "čistou", mimo jiné. Streamování/ nahrávání na Youtube mi osobně nepřijde šťastné, záznamy bych nechal přístupné přes fórum po registraci nebo alespoň chráněné capchou - konkrétní technické řešení nemám, Youtube je samozřejmě jednodušší varianta. Nahrávky bych pak pro věřejnost zpřístupňoval až po nějakém schválení kvality apod. a dle mně by to mělo dělat předsednictvo nebo pověřený člověk.
Co se GDPR týče tak mi to přijde jako obecnější téma ne jen pro MS Praha 6, podle mně by mělo být někde (asi na fóru) jasně definované, co se kde bude automaticky nahrávat a všichni registrovaní příznivci a členové by s tím měli alespoň na fóru nějakým klikem souhlasit. V případě přístupu veřejnosti bych pak klidně u vstupu umístil ceduli, že je pořizován záznam a vstupem s ním souhlasí, viditelně umístěná kamera je určitě taky bonus. Když bude tohle jasně deklarované, myslím že bude mnohem méně rozepří.
Nakonec tedy zopakuji, že transparentnost je mi velmi sympatická a proto se vyjadřuji, ale také je třeba pevně a transparentně:-) stanovit pravidla, jakým způsobem toho bude dosahováno a v zhledem ne jen k GDPR i zajistit, aby to bylo v souladu se zákonem. Pokud se na hodnotě transparentnosti jako příznivci a členové strany shodneme (a pro mně je to jedna z klíčových hodnot strany), zdá se mi jako hlavní otázka ne jestli bude záznam pořizován, ale za jakých podmínek - jakým způsobem a kým. Bez jasného stanovení pravidel to pak mohou vědomě či nevědomě používat různým způsobem proti sobě (názorově i osobně) postavení členové a místo diskuze nad řešením flamovat stran způsobu diskuze, navíc bez jasného ustanovení a souhlasu se opravdu jedná o narušení soukromí, které je pokud vím také důležitým tématem Pirátů. Dodržování a nerozmělňování/ relativizování pravidel vnímám taky jako součást transparentnosti.
Souhlasím - Toto plně podporuji
Říkejte mi Jiřko
19 Let
Praha 6

Transgender (MTF)
Studentka a Bloggerka
Členka KS Praha a MS Praha 6 České pirátské strany

Odpovědět

Zpět na „Praha 6“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů