Podpora seniorů - ale až nad 65let

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Podpora seniorů - ale až nad 65let

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Vážení přátelé,
utichla volební vřava, jede povolební šrumec a na mě se dnes každou chvíli obracejí spoluobčané s dotazy všeho možného druhu.
Chápu, že teď se to čerstvým zastupitelům nehodí, ale já bych to zapomněl; obrátila se na mě jedna známá, doktorka (praktická, patrně) s tím, že senioři mají různé vstupy do kulturních, sportovních či jiných zařízení zdarma až od 65let, tedy kdy už jsou dva či víc let v důchodu.
No a toto mezidobí využívají k tomu, aby řešili drobné či větší zdravotní hříšky, které odkládali přesně na tuto dobu (asi aby se jim neponižoval důchod, co já vím).
Výsledkem je, že lékaři mají plné čekárny a tito čerství důchodci (a né, že jim to mám za zlé, či dokonce, že bych jim - a za chvíli mě to taky čeká - chtěl zdravotní péči nějak znemožňovat!!!), běhají od jednoho vyšetření k druhému, protože jinak nedokážou naplnit náhle nabyté háfo volného času.
Zkrátka, dokud ještě mají síly, bylo by asi lépe věkovou hranici pro aktivity výše uvedeného typu snížit, málo platné, se zvyšujícím se věkem si toho už našinec moc neužije.
OFFTOPICNo a to, že těm nešťastníkům pak lekař, když už daného pacoše dokonale vyleká, předepíše leky, ze kterých dotyčná osoba lekne, čímž je vyroben závislák na farmakách - nechme stranou. Osobně se do spárů těch špatných servismanů - předepisovačů jedů - v bílých pláštích dostat snad ani nechci...Od časů IG Farben se tak moc zase nezměnilo
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2228 poděkování

Re: Podpora seniorů - ale až nad 65let

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ahoj,

není vhodnější dávat tyto příspěvky do obecného vlákna "Praha 4", aby se k tomu mohli vyjádřit i osoby mimo fórum Prahy 4?

Jinak co se týče zmíněných hranic, tak to asi by možné bylo, ale jen v zařízení provozovaných MČ, protože MČ nakazovat případným soukromníkům, komu mají či nemají dávat služby zdarma (plus tedy obecně spíš nejsem pro služby zdarma, protože to vede k nadužívání). Co vím, tak byl nějaký program plavenek, kdy MČ přispívala zejména důchodcům na návštěvy bazénů, byť zda je toto vhodnou cestou vpřed, bych měl trochu pochyby.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Podpora seniorů - ale až nad 65let

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Nevím, jak se to řeší na jiných MČ, proto jsem to nechtěl dávat na obecné fórum.
Sytý hladovému nevěří. Na pozitivum plavenek pro seniory přijdeš, až budeš senior ;) No a jinak - pokud jsi četl pozorně - pak jsou senioři pečení vaření u doktorů, protože nemají mnoho jiných možností socializace
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3069
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4840 poděkování
Dostal poděkování: 6415 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora seniorů - ale až nad 65let

Příspěvek od Jan.Hora »

Programy pro seniory rozhodně potřebujou revizi. Přijde mi to občas, že P4 přistupuje ke všem jednotně jak v domově důchodců. Ale osobně se necítím povolán do toho kecat, spoléhám na náš tým pro sociální věci :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Vladimira.Sykorova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 160
Registrován: 04 úno 2018, 22:08
Profese: úřednice ve státní správě
Bydliště: Na Chodovci 30, Praha, 141 00
Dal poděkování: 747 poděkování
Dostal poděkování: 162 poděkování

Re: Podpora seniorů - ale až nad 65let

Příspěvek od Vladimira.Sykorova »

Rozhodne bude v blizke budoucnosti usporadana pracovni schuzka v souvislosti s vyse zminenymi problemy senioru, a nejen s temi, jsou problemy v pecovatelskych domech ktere se musi resit imho okamzite.
Vlaďka Sýkorová
MS Praha 4

https://lide.pirati.cz/personProfile/150/#

"Važte si svých rodičů a milujte svoje děti"
Odpovědět

Zpět na „Praha 4“