Porusovani povolebni strategie

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Adam.Jaros »

Pavel.Hajek píše: 19 říj 2018, 15:29 Ahoj, mimo nespolupráce s ANO, KSČM a SPD povolební strategii MS P10 k personáliím nepřijalo, jelikož jsme dopředu předpokládali, že může nastat situace, kdy paní senátorka vyhraje volby a nechtěli jsme tím zcela zablokovat jednání. Navíc poměrně dobře známe personální obsazení a vytížení partnerů z Koalice Vlasta.

Konkrétně Renata Chmelová si sama přeje být neuvolněná a odměnu převést na transparetní účet, ze kterého bude vidět, jak se s odměnou naložilo. Jestli přijmeme tuto konkrétní představu, je teď v jednání.

Reálně podepsáno členy MS P10 je teď pouze Memorandum o přípravě koaliční smlouvy a programového prohlášení.

Naše PKS je o situaci též informováno a jednání stále probíhají. Proto mi připadá vhodnější, aby kdo se chce skutečně o situaci podrobně informovat, mi před podáním KK zavolal na mobil 604 57 90 18. Klidně to proberu s každým členem strany, kdo se ozve.
Hele možná jsem mimo, ale já pořád tu povolební strategii P10, kterou teď explicitně obsahově zmiňuješ, nenašel. Ani na webu http://praha10.pirati.cz ani na vaší části fóra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
bape
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 31
Registrován: 10 úno 2013, 11:31
Profese: Invalidní důchodce
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od bape »

Je třeba si říct, co tedy znamená to heslo držíme kurz. Je to tak, že před volbama ho držíte, ale když vznikne "specifická situace" tak to zas tak držet nemusíte? Na jednu stranu je to big problém u Čížinského a na druhou stranu na Praze 10 tu mnozí přivřou očko. Tomu fakt nerozumím. Doufal jsem, že Piráti jsou jiní a že jsou schopni kvůli zásadám obětovat funkce. Prostě pokud chce někdo kumulovat, tak bez účasti Pirátů, protože zásadovost k sobě i k ostatním, vždy Piráty zdobila. Věřím, že dlouhodobě se to může jen vyplatit. Pokud jste ale ochotni tolerovat kumulaci u jiných, je třeba to potom tolerovat všude, kde se taková situace vyvrbí, tedy i u Čížínského a je třeba to srozumitelně vysvětlit, jestliže to vůbec jde. Nedělejte to jako třeba ODS, která proklamuje to, že s SPD nikdy a pak díky "specifické situaci" utvoří koalici v Kladně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi bape za příspěvky (celkem 5):
Vit.Fux, Jan.Bartko, Robert.Magni, Lenka.Kozlova, Lydie.Bartosova
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Vit.Fux »

Honza.Hora píše: 19 říj 2018, 14:54 Akorát bych nebyl tak tvrdej u tý strategie - umožnil bych její změnu se souhlasem nadřízeného sdružení (krajského fóra). To zajistí, že v odůvodněných případech lze pravidla změkčit, ale přitom bude nutné si to velmi dobře obhájit
Já myslím, že mantinel musí být tvrdý a nesmí jít přelézt, ale definovat rozumná malá dvířka mi nepřijde až tak špatný nápad, ale byl bych přísný na jejich používání - např. že KF tu výjimku musí schválit 2/3 (místo 1/2) nebo to musí posunout CF.
Pokud to má mít výjimky, tak ta výjimka musí být opravdu výjimka (nikoliv dálnice používaná pokaždé) a musí ji mít možnost dosáhnout všichni, ne jen ti co byli dost drzí, aby to zkusili, a dost hlasitě brečeli, že jim to kazí plány.

Teď je samozřejmě otázka co s P10? Žádné výjimky domluvené a voličům přiznané nebyly a dovolit to jen jedněm je nespravedlivé ke všem ostatním, kteří dobrovolně ač smutně do opozice odešli. Osobně si myslím, že by jim měla KK/RK dupnout na krk pokud to prostě poruší. Pokud by jim to mělo nějak projít, tak by měli požádat CF o jednorázovou výjimku, protože následky se budou týkat nás všech a samozřejmě by měli názor CF respektovat. S tím, že do příštích voleb v tom uděláme pořádek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Jan.Hora, Robert.Magni, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Jan.Hora »

Jo, s přístupem k výjimce jako nástroji pro skutečně naprosto vzácné situace souhlasím.

U P10 se přiznám že nevím, jak vypadá jejich povolební strategie, protože jsem ji zatím neměl kapacitu hledat. Osobně bych je netrestal, pokud tam skutečně není jasný a nezpochybnitelný rozpor mezi strategií a realitou (tj. věcný i formální), protože jejich přístup chápu, i když bych sám volil jinou cestu. A pokud správně chápu, tak tu kumulaci ve strategii teda nemají...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vit.Fux

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5559
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22543 poděkování
Dostal poděkování: 4546 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Robert.Magni »

Honza.Hora píše: 19 říj 2018, 16:50 Jo, s přístupem k výjimce jako nástroji pro skutečně naprosto vzácné situace souhlasím.

U P10 se přiznám že nevím, jak vypadá jejich povolební strategie, protože jsem ji zatím neměl kapacitu hledat. Osobně bych je netrestal, pokud tam skutečně není jasný a nezpochybnitelný rozpor mezi strategií a realitou (tj. věcný i formální), protože jejich přístup chápu, i když bych sám volil jinou cestu. A pokud správně chápu, tak tu kumulaci ve strategii teda nemají...
Jelikož program strany je nadřazený jakékoliv strategii,tak nic hledat nemusíš.
Když naši poslanci navrhují nějaký zákon,tak základní věcí je nedělat pravý opak,P10 reálně dělá z našich poslanců kašpary.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
bape, Lenka.Kozlova

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Jan.Hora »

To mi přijde přehnaný. Souhlasím s tím, že je to nesrozumitelný pro každýho, kdo nezná tamnější situaci (a z toho pramenící negativní reakce) - právě proto se sám kloním k tomu, že bych do takovýho dealu nešel, mám osobně tendenci upřednostňovat celkový dopad před lokálním...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Lenka.Kozlova

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mě by zajímalo, jestli paní senátorka opravdu tolik lpí na tom, aby byla i starostkou, a pokud ano, proč. Snad mezi těmi dalšími 10 zastupiteli za Vlastu existuje ještě aspoň někdo dostatečně způsobilý ke starostování. Protože jestli ne, tak potěš koště.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
bape, Robert.Magni, Vit.Fux, Ivor.Kollar, Zbynek.Janoska, Lenka.Kozlova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Jan.Hora »

Počkejme, jak nakonec finální koalice vypadat. Snad se to tamějšímu MS povede ještě nějak dotáhnout a tahle debata bude bezpředmětná. Jsem si celkem jistej že nejsou pitomí, těch rizik jsou si vědomi a snaží se to nějak vyřešit.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Zaznamenal jsem už někde, že by starostka měla být neuvolněná. Furt to není úplný ideál, ale v dané situaci mi to přijde jako asi nejrozumnější kompromis, který z toho můžeme dostat...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porusovani povolebni strategie

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Já bych varoval před představou, že na vše je nutné definovat nějaké "mantinely", že je na vše třeba mít předpis. Vzniká změť, která je sice rájem každého byrokrata, pro běžného člověka ovšem zcela nepřehledná džungle. V mých představách jsou Piráti stranou, která je svobodná a demokratická a která uznává zásady subsidiarity, rozhodně jsem si nemyslel, že jde o stranu, kde se při takovýchto situacích bude probírat vylučování ze strany nebo "dupání na krk"...

V Praze 10 bydlím a místní poměry znám. Pokud někdo tvrdí, že odchod do opozice je to, co my měli místní Piráti udělat, doporučoval bych mu nebo jí, aby se nejdříve seznámil se situací v obci, o níž vyslovuje takové soudy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 5):
Jan.Hora, Jiri.Koudelka, Petr.Vileta, Vaclav.Fortik, Adam.Jaros
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“