Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Souhlas s Vítem, snad jen s dodatkem, že míra kmotrovství je u ODS největší.

Nemám principielní problém podpořit tu či onu koalici, když prosadíme své protikorupční podmínky. Ale právě jen 1) za předpokladu jejich uvedení v koal.smlouvě, plus 2) slibu našich zastupitelů, že koaliční smlouvu vypovíme a odejdeme do opozice v momentě, kdy ostatní strany toto budou obcházet. Bylo by dost smutné být za užitečné idioty hlásající boj proti korupci a přitom sedět v koalici s aktivním odkláněčem/tunelářem.. Chápu ale, že nelze přesně uvést onu hranici co už bychom netolerovali a co by vedlo k odchodu do opozice. I tak bych právě s ohledem na "podezřelé" koaliční partnery chtěl aspoň nějaké sliby/záruky/cokoliv.

(škoda že zde za vyjednávací tým jen jednou za čas napíše Tom a jinak nic, trochu bych ocenil větší informovanost - pokud se tak děje na FB tak se na mne nezlobte, ale já jsem Pirát a ne Zuckerbergovo zboží abych lezl pro vnitrostranické info na FB)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Marek.Lahoda píše: 15 říj 2018, 13:32
Marcel.Kolaja píše: 15 říj 2018, 13:06
... z ANO k nám přišla ještě nabídka ANO+Piráti+SPD: viewtopic.php?f=570&t=13315&start=1860#p584722
Pokud vím, tak přišla nabídka ANO + Piráti, kterážto koalice by ale neměla dost hlasů v zastupitelstvu, takže z toho se dá jen dovozovat, že možná ANO jedná s SPD, ne? Nebo už vážně poslali i oficiální nabídku na koalu s SPD, přestože je to v přímém rozporu s pirátskou Povolební strategií? Může to někdo pls potvrdit nebo vyvrátit, ať se tu nezačnou šířit fámy? Dík.
Vycházím čistě z příspěvku Toma, který jsem odkazoval. Jestli tam implikaci, kterou jsem provedl, vidíte nebo ne, už nechám čistě na vás.

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Petr.Dornak
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Petr.Dornak »

Dobrý den,
pro začátek chci napsat, že jsem v Brně volil ODS, ale se skřípěním všech zubů. Pokud budou vládnout na radnici, ať už s vámi nebo s někým jiným, tak je to jejich poslední šance na existenční záchranu. Pokud by měli nějaké skandály, tak pro většinu jejich voličů to bude poslední kapka a skončí v propadlišti dějin. Nikdo už je volit nebude. Podle mě to bude platit také na celostátní úrovni. Nyní jsou trochu na vlně a lidé jim opět trochu věří, ale pokud opět zklamou, tak je to jejich definitivní konec! Prostě žádný skandál si už dovolit nemohou, přece nejsou sebevrazi. Pokud zklamou, tak to bude přece plus pro Vás!!

Proto moc nechápu zdejší diskusi.
1. Přece není problém při prvním průs.. odejít z koalice.
2. V ANO nejsou žádní kmotři?
3. Informujete, že si všechny radní proklepnete. Když jste vstupovali do minulé koalice s ANO, tak jste si je taky prolustrovali?
4. Přece si je můžete hlídat.
5.Zatím, co se dá vyhledat na internetu, tak mnoho věcí z vašeho programu jste zatím protlačili a vždy se někdo ozve v komentáři : a co toto…. Přece musíte být trochu realisti a nemůžete chtít protlačit v případné budoucí koalici 100% vašeho programu!? Pokud zůstanete v opozici, tak neprotlačíte nic.

Jsem ten poslední, který by agitoval za nějakou politickou stranu. Snažím se být hodně objektivní a případný průs… musí být potrestán, padni komu padni.
Bohužel jako Brňák od narození jsem z minulého zastupitelstva v čele s ANO hodně zklamán.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Doplňuji pro info (o téhle konfiguraci mluvil Vokřál už v úterý, o SPD nebyla nikdy řeč): "Lídr ČSSD Oliver Pospíšil na dotaz novinářů řekl, že sociální demokraté dostali nabídku od hnutí ANO, aby jednali o koalici. ANO jako vítěz voleb nabídlo ČSSD tři místa v radě, Pirátům už před několika dny nabídlo také jednání o koalici se čtyřmi místy v radě. Dohromady by ANO, Piráti a ČSSD měli 29 zastupitelů z 55, což je nadpoloviční většina. Piráti ani ČSSD však s ANO nejednají a pokračují v jednání o koalici s ODS a KDU-ČSL."https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... tah-555495
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Návštěvník »

Vit.Jurasek píše: 15 říj 2018, 14:44 Kde se dají ještě odklonit peníze? Jak tu díru zacpat?
Já být kmotr, tak bych chtěl rozhodovat o územním plánu. Tam se dají přihrát spřáteleným developerům (případně přes pozemky vlastněné spřátelenými osobami sobě) stamiliony až miliardy a přitom možnost kontroly ze strany koaličních partnerů je značně omezená.
Další co by chtělo hlídat jsou prodeje a směny městského majetku. Obecně bych si i hlídal, aby pro ocenění nebyly používání stále ti stejní znalci.

Jinak šťastnou ruku při rozhodování, rozkrádaček a kmotrů z různých stran si Brno užilo až až
Petr.Maly
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 12 říj 2018, 13:25
Profese: Bankéř

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Petr.Maly »

Opět zdravím všechny,

hodně se tu řeší otázka kmotrovství. Jako bychom byli znovu v roce 2013. Jedinej, kdo má prospěch z rozhádání a nálady na vlně kmotrovství je ten, kterej to všechno začal pokračuje - A.Babiš. Nebudu se opakovat s tim, že Vokřál je jeho loutka a největší zlo vidim v dnešní době v hnutí ANO a jeho moci ovládat masy lidí svým stranickým tiskem v Mladý frontě. Pokud tady někdo hájí myšlenku jednat na více frontách tak to beru jako rezignaci a pravá hra o posty. Myslel jsem, že jako strana, která je proti bývalým praktikám budou i členové mít stejný myšlenky.
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 267
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od ypsilonx »

Zdravím Vás, jsem příznivec Vás pirátů a jsem tu za hnutí ANO, pořád se tady mluví o loutkách Andreje Babiše, ale přemýšleli jste nad těmi lidmi jako takovými, které potkáváte skoro denně nebo znáte je více než Babiše z médií apod.?
Podpořili jste lidi co by se rádi vrátili ke korytům a nevím jestli by bylo fajn aby jste do této skupiny spadli, pořád lepší v opozici, to už bych radši šel do koalice s ANO.
Zkuste si vymyslet koalici podle sebe, proč pořád čekat až někdo začne vyjednávat? Vymyslet svou by bylo více proaktivní než pořád řešit kdo se ozve nebo přijde s něčím novým.
Když se nejsou schopny ostatní strany domluvit tak si vyberte vlastní dle svých kritérií.
To by nešlo?

Jestli se pletu poučte mě....díky.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

ypsilonx píše: 16 říj 2018, 21:36Podpořili jste lidi co by se rádi vrátili ke korytům a nevím jestli by bylo fajn aby jste do této skupiny spadli, pořád lepší v opozici, to už bych radši šel do koalice s ANO.
...
Jestli se pletu poučte mě....díky.
Ve vaší argumentaci trošku pokulhává, že přesně s tou samou "zlou sestavou" chtělo to "hodný ANO" jít taky...
ypsilonx píše: 16 říj 2018, 21:36 Když se nejsou schopny ostatní strany domluvit tak si vyberte vlastní dle svých kritérií.
To by nešlo?
To by šlo a přesně to jsme udělali v Plzni, navrhli jsme velmi smysluplnou koalici, ve které by ANO jako vítěz voleb mělo primátora a důstojnou roli v koalici. Z mě neznámých důvodů bylo pro ANO jako vítěze voleb jednodušší kývnout na nabídku ODS, která si nechala primátora OFFTOPIC(a podle nějakých zdrojů i technického a ekonomického náměstka - tedy tři nejdůležitější role v radě; toto je ale bohužel zatím neověřitelné), ANO tak kývlo na relativně horší nabídku a hraje druhý housle koalici ODS + ČSSD, která tam funguje už nejméně 8 let.

Riskovat vyjednávání v Brně kvůli vizi "hezčí koalice" by mi za těchto podmínek přišlo dost bláhové ;)
Apu
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Apu »

Marcel.Kolaja píše: 15 říj 2018, 11:34 dovolím si podotknout, že pan Bittner má patrně špatnou paměť...
Budu se opakovat, ale znova: Chováte se jak malé děcka. Neumíte si vyjednat složení a zaklínáte se výmluvami typu "to já ne, to on". Tu jámu si kopete čím dál hlubší. Zatím nejrozumněji tady píše Jirka Ulip. OFFTOPICA Koláčnému dejte k Vánocům Pravidla českého pravopisu. Ať nepíše jak negramot.
Oznámení moderátora:
Část příspěvku označena jako off topic.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Martin.Kucera »

Apu píše: 17 říj 2018, 13:12 Neumíte si vyjednat složení a zaklínáte se výmluvami typu "to já ne, to on".
Neřekl bych, že mají Piráti až tak silnou pozici, aby si mohli sami aktivně vyjednat složení dle svého přání.
Navíc v Marcelově příspěvku nevidím žádnou výmluvu, jen konstatování, že tvrzení "Piráti, bez kterých by se tahle hrobka s mafiány balkánského typu nikdy neotevřela" je lež, neboť tu hrobku otevřel už Vokřál svým prvním návrhem koalice.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Brno“