David Bláha - Zájemce o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 6

Odpovědět
anonym72142
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018, 18:14
Profese: Student práv
Dostal poděkování: 4 poděkování

David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od anonym72142 »

Dobrý den,

Jsem student Právnické fakulty Univerzity Karlovy v prvním ročníku. Je mi 19 let. O politické dění v mém okolí se zajímám již delší dobu, jsem například členem skupiny Mladí demokraté. Zajímám se převážně o mezinárodní právo a lidská práva.

Mimo práv jsem ještě divadelní herec (původem z Rakovníka) a hudebník, takže se hodně pohybují v kulturním dění v mém okolí.

Již delší dobu jsem přemýšlel nad tím, že se začnu politiky účastnit aktivněji, dokonce jsem měl kandidovat v těchto komunálních volbách do zastupitelstva královského města Rakovník, ale z osobních důvodu jsem odmítl. Rozhodl jsem se tedy, že až se přestěhuji do Prahy, začnu být politicky aktivnější, a to vedlo k rozhodnutí, že bych se rád stal Pirátem.

Děkuji a budu se těšit na případné osobní setkání,
David Bláha
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72142 za příspěvky (celkem 2):
Georgia.Hejdukova, Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1203
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 2468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Mládí kupředu, vítej :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Michal.Zachar

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od Michal.Zachar »

Davide, stejně jako ti píšu v e-mailu - nejbližší veřejná akce je zde = https://www.facebook.com/events/1164559620364401/ V tomto termínu bude veřejná schůze naší party z Prahy 6. Jinak je tento čtvrtek schůze PKS Praha (Pirátského krajského sdružení). Tam budeme od náš určitě někteří naživo, takže se můžeme potkat hned a domluvit se. Poznáš nás jednoduše, někteří budeme mít trička s velkou šestkou na zádech. :lol: Pozvánka zde - https://www.facebook.com/events/628509940880157/

Klidně se prosím zaregistruj na https://nalodeni.pirati.cz/ - tak se dozvíš o Pirátech a o jejich vnitřních mechanismech, hodnotách i organizaci nejvíce přehledně. Ovšem detaily o naší spolupráci si domluvíme osobně. Pokud tě zajímá kultura, otevřeli jsme nyní jeden projekt zde - https://www.facebook.com/Architektura.P ... a.zmizela/. Každá ruka na palubě, co se chytne lana je vítána. Těším se na spolupráci a vítej na palubě.

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od Michal.Zachar »

Ahoj Davide, zde předkládám obvyklé otázky pro zájemce o členství, prosím jejich zodpovězení.
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. koho si volil/a v předchozích volbách (2010, 2013, 2017)
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

anonym72142
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018, 18:14
Profese: Student práv
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od anonym72142 »

Michal.Zachar píše: 02 lis 2018, 23:08 Ahoj Davide, zde předkládám obvyklé otázky pro zájemce o členství, prosím jejich zodpovězení.
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. koho si volil/a v předchozích volbách (2010, 2013, 2017)
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o EU - klady a zápory?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Dobrý den, omlouvám se, že odpovídám s takovým zpožděním, přišlo zkouškové, a ostatní jsem bohužel vypustil z hlavy. Zde jsou odpovědi na Vaše otázky:

1. Piráti mi přijdou jako ideální strana, která se snaží posouvat dopředu, je otevřená novým názorům a konstruktivní kritice. Také proto, že Piráti jsou víceméně jediná politická strana, u které jsem schopný se ztotožnit s téměř celým jejím programem. Uvažoval jsem dále především o TOP09, ti jsou na mě ovšem poměrně konzervativní. Ve volbách 2017 jsem seděl ve volební komisi, a volil Piráty, jiné volby do poslanecké sněmovny jsem, vzhledem ke svému věku, ještě nestihl.
2. Jsem pro legalizaci konopí, aktuální zákaz je nelogický, ze zákona těžce nepřesný (například chybějící definice ‘většího než malého množství’ a další), navíc je historicky postavený na vykonstruovaných lžích. Studie dokázaly prospěšnost konopí, a i prakticky, v zemích, kde byl prodej legalizován, nedošlo k onomu ‘rozpadu společnosti’. Samozřejmě by muselo být pěstování a prodej řádně a přísně upraveno zákonem. Co se týče těžších drog, jsem trošičku skeptičtější, ale přesto si myslím, že by mělo dojít k omezení stíhání lidí za ně, a to by mělo být nahrazeno pomocí těmto lidem vstřícným přístupem, dostupností klinik pro léčbu závislostí, a dalším.
3. Státní dotace jsou dle mého názoru důležitou součástí moderního právního státu. Jsem pro větší podporu ekologických zemědělství i energie. Jsou samozřejmě podstatné i v podnikání, stát by měl dle mého názoru více podporovat menší podnikatele, ne je omezovat nesmyslnými a často drakonickými zákazy.
4. OSA je organizace již dávno nepatřící mezi přínosné. Zbytečně omezuje umělce i konzumenty umění. Jsem pro liberalizaci autorských zákonů (například velmi chválím návrh zákona na volnější distribuci notového zápisu).
5. Řekl bych, že problém vidím hlavně v technologické negramotnosti větší části obyvatelstva. I přes neskutečně rychlý rozvoj technologií se nebylo školství schopno přizpůsobit, a komunikační technologie stále vyučují lidé bez větších znalostí v oboru, kteří jsou často pouze pár kapitol před samotnými studenty. Tato negramotnost následně vede například k nesprávnému využívání takzvaných ‘otevřených adresářů’, ve kterých se pak často nalézají zneužitelné informace.
6. Tato hranice je v dnešní době velmi tenká a nejasná. Rozdíl mezi svobodou projevu a hanobením vidím v konstruktivnosti názoru a podložení tohoto názoru fakty.
7. EU je dle mého názoru velmi přínosná. Já osobně jsem federalista, a EU vidím jako mezikrok mezi rozříštěnou, a jednotnou, federalizovanou Evropou. I přes to, že je Unii stále co vytýkat, například nepříliš dobře uskutečněné rozdělení moci, či systému brzd a protivah, jsem stále jejím velkým zastáncem a podporovatelem.
8. Referendum je skvělým prostředkem občanské iniciativy, jakožto projevu občanské společnosti. Bohužel často naráží na neinformovanost voličů a zájmy jednotlivců, pro jejichž uspokojení jsou lidé schopni ostatní očerňovat a lhát. Rozhodně jsem minimálně pro větší podporu referend na úrovni územních samosprávních celků.
9. Nenávist a hloupost, přičemž ani jedno nemyslím jakkoliv zle, či urážlivě. Bohužel, nenávist plodí jen další nenávist, a u hlouposti je to stejné. Příčinu obojího vidím (opět) v selhání školského systému, který u nás přežil ve víceméně nezměněné podobě od jeho zavedení Marií Terezií v 19. století. Vzdělávání selhalo ve svém přizpůsobení se modernímu světu a technologiím, jakožto i v přístupu ke studentům jako jednotlivcům, kteří mají každý jiné zájmy a budoucnost, ne jako jednotné masy v uvozovkách vzdělaných lidí (což je samozřejmě historicky ospravedlnitelné, ale absolutně nepřípustné v dnešním světě).

Děkuji a jsem s pozdravem,
David Bláha
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72142 za příspěvek:
Michal.Zachar
Uživatelský avatar
Michal.Zachar
Člen KS Praha
Příspěvky: 229
Registrován: 27 říj 2017, 10:24
Profese: lektor soft skills & louč (kouč)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 516 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: David Bláha - Zájemce o členství

Příspěvek od Michal.Zachar »

Díky Davide, super. Těším se na setkání.

Michal Zdeněk Zachar
koordinátor FUNDRAISINGU 8-)
michal.zachar@pirati.cz / 727 835 825
:roll: Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 6“