Lada Peksova

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Lada.Peksova
Člen KS Praha
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2013, 10:45
Profese: studentka
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Lada Peksova

Příspěvek od Lada.Peksova »

<r>Ahoj,<br/>
jmenuji se Lada Peksová, je mi 28 let a jsem doktorand na MFF UK. Příznivcem Pirátů jsem už od roku 2013, několikrát jsem za ně byla v komisi u voleb ale až letos před komunálními volbami se to nějak zlomilo a snažila jsem se aktivně pomáhat Pirátům na Praze 11. <br/>
<br/>
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?<br/>
Pro mě osobně důležité jsou obecně otázky okolo svobody, demokratických principů a přístupu k informacím. Vzhledem k tomu, čím se momentálně zabývám, je pro mě samozřejmě důležitá i podpora vzdělávání a nezávislost vzdělávacích institucí, protože jedině tak mohou vést k samostatnému kritickému myšlení.<br/>
<br/>
2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:<br/>
<br/>
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?<br/>
Po té, co jsem žila delší dobu v zahraničí (Španělsko a Německo) vnímám spolupráci Evropy jako nesmírně důležitou. Z hlediska větší důvěry mezi institucemi a v důsledku jejich mnohem lepší spolupráce je zvlášť pro malou ČR důležité, být součásti většího celku. A to takového, kde se bere ohled i na malé státy.<br/>
<br/>
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?<br/>
Osobně je mi tohle vlastně trochu jedno. Nevadí mi, když to bude legalizované. Ale není to téma, které by mi mezi ostatními přišlo tak důležité. Samozřejmě, je to otázka svobody. Ale nemožnost využívat konopí tímto způsobem neomezuje základní lidské potřeby, nevzniká pocit osobního ohrožení, diskriminace vůči menšině, ...<br/>
<br/>
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?<br/>
Tohle mi naopak příjde jako velmi důležité téma. Každý by podle mě měl mít možnost žít šťastný naplněný osobní život. Bez ohledu na to, kde se narodil a kým se narodil. Rozlišování vztahů mezi různo- a stejnopohlavními páry vede k znehodnocování a často i omezování života stejnopohlavních párů. <br/>
Podobně pro dítě je mnohem lepší adopce než ústavní péče nebo život v rodině s patologickým problémem. V rodině pro dítě není důležité, kdo má jaké pohlaví, ale že vidí dialog mezi dvěma dospělými osobami. Vnímá tak různé potřeby různých lidí, schopnost respektovat je a schopnost najít k nim vhodný kompromis.<br/>
<br/>
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?<br/>
Piráty znám už třeba sedm let? Každopádně od roku 2013 jsem registrovaným příznivcem. Ale až před posledními komunálními volbami se to změnilo v aktivní podporu.<br/>
<br/>
4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.<br/>
Většinou jsem volila Piráty (a už je volím tak dlouho, že se špatně vybavuje, co bylo předtím <E>:-)</E> ). V úvahách se občas objevili Zelení nebo Stan pro komunální politiku. Ale například do Evropského parlamentu si pamatuji, že to byli jednoznačně Piráti, protože legislativa ČR ohledně internetu se odvíjí podle legislativy EU...<br/>
<br/>
5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?<br/>
Ne.<br/>
<br/>
6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?<br/>
Asi ty komunální volby, kde jsem poznala dostatek Pirátů osobně, abych si řekla, že v tom chci aktivně dál pokračovat, že jsou to fajn lidi a že se nebojím toho, že se budu stydět za to, že jsem součást nějaké politické strany. A že mi i víc záleží na dalším směřování Pirátů - třeba kdyby to najednou začalo směřovat někam do kytek ... - což se aktivně dá ovlivnit jen skrze členství. Jako příznivec můžu těmhle věcem jen pasivně přihlížet.<br/>
<br/>
7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?<br/>
Asi nejvíc na městské či celopražské. Je to pro mě časově i technický nejpřístupnější cesta. Vyzkoušela jsem si rozdávání volebních materiálů a výpomoc při organizaci několika akcí. Přijde mi, že to je dobrý začátek <E>:-)</E> Ale čekám že by se dalo dělat i něco víc intelektuálně náročného.<br/>
<br/>
8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?<br/>
Zatím o kandidování neuvažuji nijak vážněji (16.místo na kandidátce na Praze 11 bylo spíš pro podporu). Hlavní cíl je asi opravdu v tom, že když chci věnovat víc volného času, chci mít i trochu víc pod kontrolou, co potom s touto podporou udělá.</r>
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lada.Peksova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, Jan.Mejsnar, Karel.Nejedlik, Marek.Necada
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“