Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Odpovědět
ypsilonx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od ypsilonx » 13 říj 2018, 13:19

Je pravda že jsem se do toho trošku zamotal, ale chtěl jsem říct že to vypadá jako kdyby někdo hrál šachy. Myslím si že by Vokřál byl v koalici i s piráty, ale jakoby na truc piráti přistoupili na podraz s ODS a ČSSD. Bohužel do hlavy lidem nejde vidět. Jsou to domyslene varianty.
Mějme se prostě rádi! :fet:

Dasa Zvedava
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Dasa Zvedava » 13 říj 2018, 15:22

Ano, taky to vnimam jako truc. Vypada to, ze se vsichni shodnou, ze Vokral je oblibeny. Naproti tomu v pani Vankove zatim marne hledam charisma. A pokud se venovala exekucni problematice, tak nema s dobrou politikou mnoho spolecneho.
Vim, ze to neni jen o osobe primatora, pres to mi to prijde postavene na hlavu.

Priznavam, ze vedu emotivni diskuzi. Trol rozhodne nejsem. Jedine trotl

Krasny slunecny den !

Jan.Hrebicek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: manažer
Dal poděkování: 37 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrebicek » 13 říj 2018, 18:21

Jan.Adam píše:
11 říj 2018, 13:26
Apu píše:
11 říj 2018, 13:05
Jan.Adam píše:
11 říj 2018, 12:42
Měli zájem to zkusit s Vokřálem dál? Měli. Měl zájem on? Ne, od začátku se namlouval s ODS a je poslal de fakto do pr*ele.
Sorry jako, ale tohle není nic jiného než uražená ješitnost. Teď ta nabídka je a vy trucujete. Zajímalo by mě, kdy konečně politicky dospějete.
Co to je zase za slint? Nikdo netrucuje, prostě řekli, že dokud nedojednají s ODS, nebudou paralelně jednat s nimi. Na to snad mají právo.
Hraběcí rada z Prahy: V této situaci je potřeba pro dosažení optimálního výsledku opravdu jednat paralelně s oběma stranami. Abych to odlehčil, tak to trochu zbagatelizuju. Je to stejná situace, jako když si chci pronajmout kancelářské prostory a mám dvě varianty pronájmu + variantu nikam se nestěhovat (opozice). A v situaci, kdy mi jde opravdu o co nejlepší výsledek a oba pronajímatelé o mém zájmu o obě nabídky vědí, tak prostě musím jednat detailně o konkrétních podmínkách s oběma pronajímateli najednou. Jinak hrozí, že mi tu lepší možnost obsadí jiný nájemník. Je to vlastně strašně jednoduché, sežeňte kapacity na dva vyjednávací týmy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrebicek za příspěvky (celkem 2):
Marthy, Jiri.Ulip

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22467 poděkování
Dostal poděkování: 19153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 13 říj 2018, 22:29

Tomas.Pastircak píše:
13 říj 2018, 12:52
ypsilonx píše:
13 říj 2018, 12:42
Podle mě bych přestal s podrazy a z hodiny na hodinu měnit stanoviska.
Jakože přestat z hodiny na hodinu měnit stanoviska, a jako prostředek k tomu z hodiny na hodinu změnit stanovisko, vykašlat se na jedny partnery a začít jednat s druhými, kteří změnili stanovisko z "nepočítám s Piráty" na "nikdo jinej mě nechce, tak slíbím Pirátům úplně všechno".

A vám to fakt dává smysl?
Brno, divokej východ, to my nikdy nemůžeme pochopit. :lol:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

ypsilonx
Profese: kontrola kvality, sanitář
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Příspěvek od ypsilonx » 14 říj 2018, 09:43

Divoké to tady je, díky tomu se tu nenudíme. Teďka jak paní Vaňková má problémy s tím že si ji čím dál více lidí bere do pusy, no tak měla s takovým perzekuováním počítat. Zasloužila si to sama. Místo přijímání pochval od pana Fialy by se měla zaměřit na to aby ty pochvaly přicházely od občanů Brna, což se jí moc nedaří.
Mějme se prostě rádi! :fet:

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 10001 poděkování
Dostal poděkování: 4817 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 14 říj 2018, 19:09

Housing First v ohrožení. Bude úspěšný brněnský projekt zrušen z ideologických důvodů?

https://wave.rozhlas.cz/housing-first-v ... ch-7640130

(jako chápu že nejde primárně o náš program, ale fakt chceme koalicí s ODS toto aktivně spolu-pohřbít?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Ulip, Zbynek.Janoska, Jan.Priessnitz, Oldrich.Florian, Marthy, Rorejs, Dalibor.Zahora, Jan.Podhajsky
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

felop
Profese: ceo
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od felop » 14 říj 2018, 22:05

Dobrý den, jsem Váš příznivec, ale to co se děje v Brně je strašné. Zajímavá je i třeba reakce M. Freuda, zajímalo by mě co na to ostatní piráti:

Zdravím. Během dneška mi od Pirátů přišla nabídka zastupovat je v sociální komisi rady města Brna. Vzhledem k tomu, že jí Piráti i zveřejnili na svém fb považuju za vhodné tady uveřejnit mou odpověď, kterou jsem před chvílí napsal do jejich fora. Tedy:
"Zdravím Piráti a Pirátky. Dnes mi přišla nabídka zastupovat vás v sociální komisi rady města Brna, kterou jste později i zveřejnili.
Děkuji vám za ní, ale musím zdvořile vaši nabídku odmítnout. Celý svůj občanský a politický život v Brně jsem totiž věnoval boji s těmi, které v dané chvíli právě vy vracíte zpět k moci. Snažím se v politice i občanském životě chovat tak, abych se sám sobě mohl podívat v zrcadle do očí a mohl se do očí podívat i ostatním, a participaci na tomto uspořádání sil s primátorkou napojenou na exekuční byznys, bych si nedokázal obhájit před svým svědomím. Nabízím vám kdykoli konzultaci týkající se sociálních otázek a otázek bydlení, kdykoli ve volném čase jsem ochoten vám předat informace a knowhow, protože mi opravdu záleží na tom, aby alespoň část projektů sociálního bydlení byla v Brně zachována. V každém případě budu veřejně upozorňovat na to, pokud nové vedení začne podnikat jakékoli asociální kroky. Ale nemohu za vás zasednout v jakémkoli orgánu města, protože principiálně nesouhlasím s vašimi současnými kroky a s vaším pojetím politiky v současné situaci v Brně
S pozdravem, Martin Freund.

Díky za váš čas...

felop
Profese: ceo
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od felop » 14 říj 2018, 22:06

A ještě od M. Freunda:

Pod mým včerejším komentářem k nastupující koalici vznikla velmi živá debata. Než bych odpovídal na každý komentář zvlášť, dovolte mi se ještě několika řádky vyjádřit a dovysvětlit některé věci.

1) Fotka, kterou vidíte, je velmi výmluvná pro dnešní dny. Ten pán vzadu za Vaňkovou a Koláčným je Vlastimil Žďárský. Letitý kmotr ČSSD, který je symbolem tmavých klientelistických sítí Brna před rokem 2014. Vše, co jsme v Brně kdy dělali, v rámci občanské společnosti, v rámci dřívějších poměrů, byl boj proti této hydře. Proti Žďárským, Blažkům a dalším, kteří symbolizovali to nejhorší v Brně. Nyní se vrací zpět. A vrací je tam brněnští Piráti. Oni to tak nevnímají, protože ti lidé součástí brněnské občanské společnosti nikdy moc nebyli. Neúčastnili se těch bojů dřívějších let. My co jsme to zažili víme, co se teď děje.

2) Ne, není jedno, jestli je primátor Vokřál, nebo Vaňková. Já mám velké výhrady k brněnskému ANO, ale je prostě setsakra rozdíl, jestli máte primátora liberála, který podporuje sociální projekty a posun Brna dopředu, anebo paní, která je napojená na neprůhledný exekuční byznys a ty nejhorší brněnské kmotry, včetně dona Pabla. O jejich názorech třeba na sociální věci nemluvě. Není to jedno ani trochu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi felop za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Moravec, Jiri.Ulip, Oldrich.Florian, Marthy, Rorejs, Martin.Martin, Dalibor.Zahora

Petr Maly1
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od Petr Maly1 » 15 říj 2018, 10:03

Zdravím všechny,

jsem už dlouho příznivec Pirátů a konečně jsem se odhodlal připojit se k diskuzi. Pokud jde o můj názor, všichni víme jaké je ANO. Vokřál je čistě Babišova a Faltýnkova nastrčená loutka. Proto to taky v Brně teď tak vypadá. Jestli chceme dodržet program a nebýt jen dvojka k Babišovi a jeho poskoskům, tak je pro mě dobře že Vokřál končí. To je můj názor.

Martin.Martin
Místní předsednictvo
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Příspěvek od Martin.Martin » 15 říj 2018, 10:39

"Petr Bittner
12. říjen v 22:19
Mafie opoziční smlouvy nebyla nikde tak strašná jako v Brně a Markéta Vaňková z téhle hniloby přímo vyrůstá – advokátka neexistujících vlastníků a neexistujících vysokých škol, lukrativních pozemků a výhodných bytů. Koalice s ČSSD dává smysl, je to stejné lože, Koudy s Donem Pablem se vždycky dohodnou, jsou to kámoši už od studií. KDU-ČSL sem taky zapadne, však lidovci nebyli u moci jenom cca 3 roky z 29 po revoluci, kluci si poradí s jakoukoli lapálií a rodina je základ státu.

Smutnou roli v tom sehrává Petr Fiala, který se stylizuje do role reformátora ODS, ale teď plně podporuje jemu dobře známou mafii, přestože se od ní sám jako Brňák vždycky distancoval. Prostě se už asi vidí na trůnu nejvyšším.

Ještě smutnější roli v tom bohužel zatím sehrávají Piráti, bez kterých by se tahle hrobka s mafiány balkánského typu nikdy neotevřela. Proslulý pirátský analytický tým zavírá oči před dávným zlem, kterému jejich brněnská buňka pomáhá zpátky k moci – a přitom vyslanci starého impéria Leder, Ždářský nebo Kerndl ochotně pózují na tiskovce hned za svými loutkami. Neuvěřitelný výsměch. Kontury toho zla tak musí „odhalovat“ Mladá Fronta, jejíž zdiskreditovaná pověst celou práci degraduje na politické zadání od samotného Andreje, přestože to jsou staré známé věci, které odhalovala třeba Jana Ustohalová dávno předtím, než Babiš koupil Mafru.

Brno se tak stává odstrašující ukázkou, jako to dopadne, pokud si étos opozice vůči Babišovi uzurpuje ODS, jejíž nevyléčitelné mafiánské struktury jsou hlavní příčinou samotného Babišova úspěchu. Zavírat oči před starým zlem kvůli novému zlu, to není dialektika, ale doprdelektika."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Rorejs, Zbynek.Janoska, Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Brno“