Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Jezo
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Jezo »

Ad Ivo.Vasicek: Pokud vím, ty dohody musí být schváleny v pirátském hlasování... anebo můžou být odmítnuty.
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 286
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Jan.Adam »

adellan píše: 10 říj 2018, 12:56 Dobrý den,
Piráti pro mě byli jednou z možností, mezi kterými jsem se před volbami rozhodovala. Nebyla jsem ve svém okolí jediná, naposledy vám to "hodila" například i moje babička. To se všechno změnilo během včerejšího dne. Není možné sympatizovat se stranou, která se stane součástí takovéto koalice. ANO v Brně je sice pořád ANO, ale během působení Petra Vokřála se Brno neskutečně posunulo - v sociálních otázkách, v kultuře. Stalo se z něj město, kde by fakt chtěl žít téměř každý. A v této pozici ho nahradí paní, která je napojená na ty nejhorší brněnské kmotry a exekuční byznys. To staré a vysmívané Brno je zpět, i díky vám.
Neušlo vám náhodou, tak jako 90% lidí, že zatím není žádná formální koalice, žádný formální program, ani řádka koaliční smlouvy? Že se to celé může změnit, a že to může samozřejmě i nedopadnout, jak píše sám pan Koláčný?

Jedna věc je, čím vás krmí média (hotová koalice, etc.) , druhá věc je, jak je to doopravdy.
adellan píše: 10 říj 2018, 12:56 . To staré a vysmívané Brno je zpět, i díky vám.
Ano, ačkoli zatím nic není domluveno.... :roll:
alesp
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2018, 17:23
Profese: doktorand
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od alesp »

Chápu, že se ještě nic nefinalizovalo a nepodepsalo, ale myslím si, že i samotný návrh takové koalice (navíc když o něm mluví T. Koláčný) je smutný. Přístup "čekali jsme, že ANO nám nabídne spolupráci, nenabídlo, jdeme radši za starými strukturami" vyvolává dojem chování uraženého děcka. Vzhledem k tomu, že Brno poslední čtyři roky nepostihl osud Prahy a naopak se tam věci hýbou (komunikace města, Kancelář architekta, sociální politika), je pak trochu krok stranou přidávat se do koalice jejíž členové otevřeně vystupují proti minulému zastupitelstvu, ve kterém jste ve spojení s Žít Brno byli. Roky něco budovat a teď míjet fakt, že byste šli proti mj. své práci (a i celorepublikovému programu, jak připomíná M. Peksa), vůbec nezní jako logický krok.
Naposledy upravil(a) alesp dne 10 říj 2018, 15:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 286
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Jan.Adam »

alesp píše: 10 říj 2018, 15:28 Chápu, že se ještě nic nefinalizovalo a nepodepsalo, ale myslím si, že i samotný návrh takové koalice (navíc když o něm mluví T. Koláčný) je smutný.
Na to máte právo, byť v tom s vámi nesouhlasím.
alesp píše: 10 říj 2018, 15:28Chápu, že se ještě nic nefinalizovalo a nepodepsalo, ale myPřístup "čekali jsme, že ANO nám nabídne spolupráci, nenabídlo, jdeme radši za starými strukturami" vyvolává dojem chování uraženého děcka.
Oni aktivně za nikým *nešli*. Byli vyzváni. Takže příměr s uraženým děckem je IMO mimo.
Pavel Brlica
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Pavel Brlica »

adellan píše: 10 říj 2018, 12:56 Dobrý den,
Piráti pro mě byli jednou z možností, mezi kterými jsem se před volbami rozhodovala. Nebyla jsem ve svém okolí jediná, naposledy vám to "hodila" například i moje babička. To se všechno změnilo během včerejšího dne. Není možné sympatizovat se stranou, která se stane součástí takovéto koalice. ANO v Brně je sice pořád ANO, ale během působení Petra Vokřála se Brno neskutečně posunulo - v sociálních otázkách, v kultuře. Stalo se z něj město, kde by fakt chtěl žít téměř každý. A v této pozici ho nahradí paní, která je napojená na ty nejhorší brněnské kmotry a exekuční byznys. To staré a vysmívané Brno je zpět, i díky vám.
Mám to hodně podobně, taky jsem na parlamentní i na komunální úrovní všude agitoval za Piráty, ale po včerejším oznámení na spolupráci s místní ODS jen doufám, že teď nikoho z agitovaných nějakou dobu nepotkám.

Není zrovna brněnská ODS s Vaňkovou, Blažkem a spol. přesným prototypem strany, proti kterému se Piráti vymezovali heslem "Pusťte nás na ně" ?
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Podle iRozhlasu odmítl Tomáš Koláčný sdělit, od koho nabídka přišla. Mohl by sem někdo z vyjednávacího týmu napsat, jak to teda bylo?
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4176
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1262 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Ahoj

mam dotaz. Vankova je taky akumulator funkci. Bude Brnenska posadka trvat na tom, ze se vzda treba funkce krajske zastupitelky?

Diky

JP

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jan.Podhajsky píše: 10 říj 2018, 16:48 Ahoj

mam dotaz. Vankova je taky akumulator funkci. Bude Brnenska posadka trvat na tom, ze se vzda treba funkce krajske zastupitelky?

Diky

JP
Netuším, nicméně doplním technickou poznámku. Ona je zastupitelka opziční. Pokud není v nějakém výboru tak se jí týká jeden den za dva měsíce (krajské zastupitelstvo se koná 6x ročně).
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
za sebe mohu říct, že po zkušenosti z minulého období mi spolupráce s ANO přijde jako výrazně lepší nápad než spolupráce s ODS - better the devil you know. Vnímám, že ANO se zachovalo dost netakticky, když od začátku ignorovalo Piráty a jednalo primárně s ODS, která jim to následně osolila. Jsem hodně zvědavý, jak bude vypadat případná koaliční smlouva s ODS, KDU a ČSSD - troufám si odhadnout, že aby prošla přes místní fórum, tak bude muset být opravdu dobrá. Jak už jsem ale předeslal, pokud by se dostala na stůl koalice s ANO místo ODS, byl bych podstatně klidnější.

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Karel Slegr
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Primátor Vokřál skončí. ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně obešli vítězné ANO

Příspěvek od Karel Slegr »

NMK píše: 10 říj 2018, 13:42 Nešlo by prosím aspoň nabídnou spolupráci s ANO a dát si podmínku že pan Mrázek nebude náměstek? Máte opravdu dobrou vyjednávací pozici a vezmete první nabídku, která vám dá pozici náměstka. Posunout do čela města ODS a ČSSD je opravdu to nejhorší co může Brno potkat. Volil jsem piráty několikrát a hodně lidí přemluvil, ale teď se bohužel musím dost stydět.
Nabídka od ANO přiletěla, ale třeba tato podmínka o panu Mrázkovi by v této situaci byla i relevantní ANO nemá moc možností jak se udržet. Rozhodovat můžou o budoucí koalici opravdu piráti. To že s tím Vokřál nepřišel na začátku to mě zarazilo, ale po kličce s ODS mají piráti silnější pozici na vyjednávání.
https://ct24.ceskatelevize.cz/specialy/ ... -piratu-do

Mrázek je sígr, ale to co tam má ODS a ČSSD to jste nezažili. Ti vás sfouknou jak svíčku. A za rok pokud budete chtít třeba odejít si tam seženou jednoho přeběhlíka z ANO či SPD a dovládnou si to ani nebudete vědět jak. Pozor na ně, už to tu bylo! A to si ještě ODS s ČSSD nechají investice a územní plán a většina financí bude v jejich rukách.

PS: Nemohl by někdo poskytnout info co přesně Vokřál dal za nabídku?
Odpovědět

Zpět na „Brno“