Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, PMS Kladno

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jsem nevěděl, že Kreč je z Kladna ;)
Luboš Kreč @LKrec
7. 10.

Jsem z Kladna a znám pár lidí ze stran, které se rozhodly jít do koalice s SPD. Myslím, že budou intenzivně vymýšlet, jak získat nějaké přeběhlíky, aby Tomiovy kšeftaře mohli pustit k vodě. Paktování se s nimi nikoho netěší. S Volfem ale jít nemohli. Ten příběh je složitý. https://twitter.com/LKrec/status/1049012565500682240

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 716
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Dalibor.Zahora píše: 10 říj 2018, 13:04 Jsem nevěděl, že Kreč je z Kladna ;)
Luboš Kreč @LKrec
7. 10.

Jsem z Kladna a znám pár lidí ze stran, které se rozhodly jít do koalice s SPD. Myslím, že budou intenzivně vymýšlet, jak získat nějaké přeběhlíky, aby Tomiovy kšeftaře mohli pustit k vodě. Paktování se s nimi nikoho netěší. S Volfem ale jít nemohli. Ten příběh je složitý. https://twitter.com/LKrec/status/1049012565500682240
Zdravím všechny...

Dobře to vystihl. Akorát o tom získávání přeběhlíků nic nevím. Ta situace tady má teď k ideálu daleko. Ale pořád je to imho naděje. Je tam 16 zastupitelů, kteří garantují, že ta SPD je připravena plnit program, tak, jak se dohodli a zároveň nezatahovat do toho, ani jinak nepropagovat jejich typická celostátní témata. (Divné to vůbec psát... :? ) Kdo budete chtít vědět pár příkladů, jak jsme si tu pod vládou VpK a jejich primátora žili, dáme řeč v neděli v PICE, budu na schůzi. (Nechci tohle vlákno spamovat, ale je to výživné...)

Nakonec bych tu rád osobně vyzdvihl Jakuba a poukázal na komplikovanost situace, ve které se ocitl a musel jí pod obrovským tlakem řešit za pochodu a v situaci, kdy nemohl mít ani dostatek informací o vyjednáváních, která tou dobou stále nebyla u konce (a stále ještě úplně nejsou). Z dálky se to zdá snadné a jasné rozhodnutí. Z mé pozice, kdy jsem tomu byl asi nejblíž z ostatních místních pirátů, už to pro mě bylo něco, co jsem si ještě při sledování výsledků nedovedl ani představit a to jsem nebyl ani na kandidátce. (Spolupracoval jsem s nimi v rámci přípravy, kampaně, ale zejména jiných komplementárních místních aktivit týkajících se programu.) Jakub byl ještě v neporovnatelně těžší pozici.

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

I když souboj o to, kdo bude primátorem Kladna, probíhá mezi nynějším primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno) a jeho předchůdcem Danem Jiránkem (ODS), důležitou roli v něm hraje politický nováček Tomáš Kutil.
https://domaci.ihned.cz/c1-66284570-do- ... -kladenaku

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka Piráti (Piráti a nezávislí)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Opět Korecký v pondělní MFD:

19 Nov 2018 MF DNES Miroslav Korecký komentátor MF DNES
... U nás v Kladně byl svátek komorní: na náměstí svíčky, rodiče s dětmi, pár slov místního chartisty, kytary, krylovky, na konec samozřejmě Kubišové Modlitba. Moderoval to dredatý pirát, jehož rodiče v devětaosmdesátém možná ještě chodili do školy. V houfu lidé z různých partají, pro tento den taková politická ekumena. Pozdravil jsem se s místním poslancem ODS, proti mně stál ten skaut od Starostů, co mě tak naštval – jako první věc v politice se kvůli křeslu viceprimátora spojil s Okamurou. Ale i to je demokracie, kvůli tomu jeho svíčku do koše nehodím. Zvlášť ne 17. listopadu...
17. listopad: Nejsme už (tak trochu) jako oni?

Kytice s prezidentskou stuhou v koši, zasypaná vajgly. Motiv šibenice nad hlavami demonstrantů. A televizní trhák s tajně pořízeným záznamem nemocného syna českého premiéra. To byly letos tři asi nejsmutnější momenty slavnostního času kolem 17. listopadu.

Všechny tři připomněly časy úplně jiné. Jak za „vlády lidu“člověk nesměl položit kytku ke koni na Václaváku nebo na hřbitov ve Všetatech. Jak pracovní kolektivy podepisovaly výzvy „Psům psí smrt“. Anebo jak režim skandalizoval nepohodlné fotkami z jejich soukromí. Snad jediné pozitivní na těch třech výjevech je, že to všechno se dneska smí bez toho, že by vás zatkla policie nebo vaše děti nesměly studovat. Jakkoliv je to hloupé, trapné či nechutné.

Zažije ještě někdy tato země 17. listopad bez pískání, házení vajec, červených karet, bez toho, že by si někdo přivlastňoval památník na Národní třídě, dobojovával staré politické bitvy nebo si připravoval předpolí pro ty příští? Snad až skončí éra Zemana a Babiše? Sotva, vždycky tu bude někdo, kdo bude nějaké hlasité menšině vadit.

A 17. listopad s vyšponovanými emocemi je na to samozřejmě ideální.

Andrej Babiš jistě není symbolem listopadu 1989. Normalizační komunista, kádr z „pézetky“, člověk, na němž stále sedí stín podezření ze spolupráce s StB. Uspěl by asi za každého režimu, ale až ten svobodný mu umožnil vybudovat mnohamiliardové impérium. Kdyby jenom za to chtěl položit kytici na Národní třídu, má na to plné právo. Ne jako premiér, ale jako každý občan demokratického státu. A ne aby se musel k památníku plížit hodinu po půlnoci.

Je-li ale vylučování Babiše ze 17. listopadu snad alespoň trošku vysvětlitelné, v případě Miloše Zemana je to úplný pokus o přepsání historie. Prezidentovi lze vytknout tisíc věcí, ale je nezpochybnitelné, že otevřeně podvracel samotný fundament komunistického režimu v době, kdy drtivá většina jeho dnešních kritiků a momentálních „majitelů 17. listopadu“buď ještě tahala kačera, anebo prostě držela hubu a krok. Jestliže se dnes Zemanova zašpiněná kytice válí v koši a dav aplauduje Milanu Štěchovi, v roce 1989 členovi KSČ a předsedovi ROH v budějovické Škodě, a to jenom proto, že nemá rád Zemana a Babiše, je to podobné tomu, když se z učebnic škrtal Masaryk nebo se na slavné fotce s Klémou retušoval Vlado Clementis.

Ale dost už, snad nebylo všude tak zle… Prožili jste 17. listopad nějak klidněji?

U nás v Kladně byl svátek komorní: na náměstí svíčky, rodiče s dětmi, pár slov místního chartisty, kytary, krylovky, na konec samozřejmě Kubišové Modlitba. Moderoval to dredatý pirát, jehož rodiče v devětaosmdesátém možná ještě chodili do školy. V houfu lidé z různých partají, pro tento den taková politická ekumena. Pozdravil jsem se s místním poslancem ODS, proti mně stál ten skaut od Starostů, co mě tak naštval – jako první věc v politice se kvůli křeslu viceprimátora spojil s Okamurou. Ale i to je demokracie, kvůli tomu jeho svíčku do koše nehodím. Zvlášť ne 17. listopadu...

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Kladno“