Aneta Matějková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Aneta.Matejkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 20 led 2018, 23:48
Profese: Porodní Asistentka
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Aneta Matějková

Příspěvek od Aneta.Matejkova »

Přeji krásný den,
Moje jméno je Aneta Matějková, jsem maminka dvou dětí, momentálně na rodičovské dovolené. Před RD jsem pracovala coby porodní asistentka v jedné z nemocnic Pardubickeho kraje.
Proč k Pirátům? Od prvních voleb, kterých jsem se účastnila, byly mou volbou a byla jsem náležitě pyšná, když jsem v našem místním rozhlasu, tenkrát slyšela ,,2 hlasy pro Českou stranu pirátskou", náramně mne hřálo vědomí a svědomí. :)
Jejich program je pro mne mladý, svěží, srozumitelný a hlavně ,,svobodný" a pro lidi.
Můj koníček je má práce a tak bych se ráda podílela na NAŠEM zdravotníci a podpoře zdraví. Naprosto klíčová je pro mne možnost volby, dostatečná informovanost a modernizace. Ráda bych například byla svědkem toho, že zase budou rodit ženy, né lékaři ( aby ženám byla navrácena důvěra v sebe samou a svou schopnost zvládnout porod)a porodní asistentky, by měli mit možnost vykonávat svou práci v plném rozsahu, bez ,,házení klacků pod nohy". Dalším velkým zklamáním jsou pro mne čekací doby v zařízeních, odmítání poskytnutí péče, nepřehledné situace v zařízeních a mnohé další.
Mou velkou láskou je vše živé, toulky přírodou a moje rodina.
Moc děkuji za Vaši práci a odhodláni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Aneta.Matejkova za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Stepanek, Andrej.Ramaseuski, V__, Martina
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aneta Matějková

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.
Opět jenom uvedu souvislosti pro ostatní. S Anetou se známe už pár let (dokonce pomáhala při porodu našeho prvního dítěte :)) a je to družka Pepy, který se do strany hlásí také.
Poprosím tě o odpovědi do záznamu na následující otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Děkuji a přeji hezký den :)

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Aneta.Matejkova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 11
Registrován: 20 led 2018, 23:48
Profese: Porodní Asistentka
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Aneta Matějková

Příspěvek od Aneta.Matejkova »

Ahoj, konečně zasílám své odpovědi.

1. Byla jsem vychovávána ,, v rodině sociální demokracie", roku 2010 jsem se účastnila prvních voleb a jelikož jsem to brala svědomitě, nastudovala jsem program a volila piráty a překvapením bylo, že můj otec do toho šel se mnou, byly jsme jediný dva v obci tehdá. Čili nedá se mluvit o mých předchozích sympatiích, jedu v tom s Vámi od prvních chvil.
2. Ano program jsem četla v plném rozsahu a s jeho obsahem se plně ztotožňuji.
3. Svoboda internetu by měla být dle mého naprosto zsmozřejmá. Jsem proti blokaci, dle mého by to vedlo jen k dalšímu ,,šmírování" a následnému omezování, které by pak mohlo přerůst v něco naprosto nekontrolovatelného. Co se týče šifrování a digitálního podepisování, pak ano jsou důvěrné věci, které mají svého odesílatele a příjemce a další osoby v této korespondenci, nejsou žádoucí, pokud jim náhled sami neumožníme. Těžba kryptoměn a dark web, velký boom poslední doby, oboje v celku dlouhou fungující a přes to , až nyní vylézající na povrch. Proč? Kryptomněna je pro mne něco neuchopitelného a pro ,,praktika" těžko pochopitelného, jen mne děsí, spotřeba energie pro její těžbu.
4. Ano jsem pro VZP. Financování? Snad po vzoru Aljašky z něčeho co ,,patří nám všem", či Brazílie, která financuje z financí na specifické dávky? Nevím po pravdě jsem se touto otázkou dříve hlouběji nezaobírala.
5. Nejsem xenofób. Ano jsem pro pomoc lidem, kteří se narodili do tíživých podmínek a jsou například zasaženi válkou. Nejsem pro ekonomické migranty.
6. Jako každy jiný by měli mýt nárok na společné soužití, na sňatek a neměli by být společností diskriminováni. Ve věci adopce jsem na rozpacích, ne pro jejich orientaci a vliv na dítě, ale pro naši společenskou nepřipravenost přijmout tento fakt. A dopad chování okolí, na ono adoptováné dítě, jenž si ,,tento život" nevybralo. Opravdu momentálně nejsem schopna vymezit se.
7. Autor by měl mít právo, bez omezení nakládat se svým dílem, dle jeho uvážení. O zmíněných společnostech si myslím, že ,,krásně" parazitují.
8. Vystoupení z EU není dle mého řešením, nesouhlasím ovšem s plýtváním, co se některých dotací týče a velkými investicemi EU do zbrojení. Jsem pro setrvání v NATO. Co se týče Krymu, jsem proti narušení suverenity Ukrajiny. KLDR? Neuznávám diktaturu a vládu ,,strachu". Zásadním problém v zahraniční politice vidim v ne rovnocennosti EU a USA.
9. Legalizace konopí má u mne zelenou, je pro mne v žebříčku negativních dopadů, daleko za legálním alkoholem. Adiktologické průzkumy poukazují, že legalizace psychotropních látek, nepřináší vyšší počet uživatelů, ba naopak a dále pak snížení kriminality, tak proč se do toho pozvolna nepustit. Konopí je dosti diskutované, takže jeho legalizace je klíčová, pro další ,,rozvoj" situace.
10. Daňová přiznání vysoce postavených osob, které ovlivňují nějakým způsobem chod a prosperitu republiky, by měli být dostupné. Státní zpráva, by měla poskytovat informace o výši odměn svých zaměstnanců.
11. Učení dělá mistry, tak bych se ráda zaobirala svým oborem, čili zdravotnictvím. Ráda nych prosadila možnost volby, šíření povědomí o právu volby mezi pacienty. ,,Navrácení" kompetencí porodním asistentkám. Zamezení přesčasů a personální nedostatečnosti, jenž dle mého úzce souvisí se vzdělávacím systémem sester. Regulace ,,papírování", sestra tu má být pro klienta, nikoliv se hodiny prohrabávat v papírech a ještě doma přemýšlet, zda vše podepsala.

Díky za tvůj čas s pozdravem Anet M.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Aneta.Matejkova za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 324
Registrován: 13 bře 2012, 20:48
Profese: pojistný matematik
Bydliště: Pardubice
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 338 poděkování

Re: Aneta Matějková

Příspěvek od Jiri.Jansa »

Pro přijetí
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: Aneta Matějková

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Pro přijetí
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aneta Matějková

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Aneta byla přijata nadpoloviční většinou PKS. Jakmile zaplatí členský příspěvek tak to zaprocesuji. Vlákno zamykám

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“