Problémová kandidátka MS Děčín

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Jak má RV řešit kandidátku v Děčíně?

určitě odvolat
4
13%
spíše odvolat
1
3%
spíše neodvolat
10
32%
určitě neodvolat
12
39%
zdržuji se
4
13%
 
Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak je sem nažeňte, to je vaše odpovědnost - zatím sem jen zaznamenal víceméně arogantní nebo pohoršené výrazy dotčených na FB včetně koordinátora Ústeckého kraje Václav Žídka, kterej taky evidentně nepochopil, kde je hlavní problém a kope nekriticky za Děčín - což teda pochybuji, že má primárně v popisu činností.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 09:01 a) hlasování o něm je neplatné, protože neproběhlo podle regulí
není prokazatelný důkaz, že se hlasovalo - internetové hlasování neproběhlo - je zde jen zápis F. Navrkala o počtu hlasů a bez nějakého dalšího vysvětlení, proč neproběhlo řádné hlasování - (ne)hlasování zde viewtopic.php?f=717&t=43549
Díky za upozornění. Odkaz jsem přidal.
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 09:01 b) volební program byl zpracován po termínu a byl porušen Volební řád https://wiki.pirati.cz/rules/vr
Termín pro předložení programu je řádem stanoven na 3 týdny před podáním kandidátek, termín podání kandidátek byl 31.7., tedy náš termín byl 7.7. MS Děčín začalo program projednávát 5.9. a (ne)hlasovalo ho 21.9.

c) volební program dle dostupných informací nebyl podán do podatelny RV
Marek Nečada žádal doložení, zda ho MS Děčín dodalo, ale zatím nevím o tom, že by dostal vůbec nějakou odpověď.
V podatelně ho v inkriminovaném termínu nelze nalézt https://redmine.pirati.cz/projects/regi ... aci/issues
To je fakt, no, Markovi jsem to psal. On podával kandidátky k RV Adam Komenda a já jsem si to mentálně prostě odškrtnul a dál na oznamovací povinnosti k RV už nemyslel. Se ještě jednou omlouvám.
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 10:25 Další věc - MS Děčín zřejmě nemá povolební strategii, v podstatě tak hrozí, že může jít do koalice prakticky s kýmkoli a nebude ani žádný formální důvod jim to rozporovat. Což na horké severočeské půdě může být hodně zajímavé.
Probírali jsme povolební strategii, akorát jsme se nedostali ke schválení, protože to nikdo nenavrhl, ale klidně to teď ještě předložím a projednáme to.
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 10:25 V této souvislosti se ke mě dostala neověřená informace - že dvojka kandidátky pan Petr Zdobínský je dobrý přítel lídra kandidátky ANO Jaroslava Hroudy (údajně je známý mj. také xenofobními názory, ale je to také neověřeno.) A že mají předdomluvenou koalici.

Uvítal bych, kdyby se k tomu pan Zdobínský zde na oficiální platformě Pirátské strany veřejně vyjádřil.

Samozřejmě mohou to být jen drby, fámy a dezinformace a podobně, ale vzhledem k času není příliš možností, jak některé věci objasnit a zjistit, proto je lepší se zeptat přímo aktérů.
A psals mu? Jako asi bys místo šíření drbů mohl sám ty věci nějak ověřovat... (Napsal jsem mu já, samozřejmě.)

EDIT: Petr Zdobinský vehementně popírá, že má s Hroudou cokoli společného nebo s ním něco chce mít společného, natož nějaké předdohonuté koalice. No a podal navrhl jsem tu povolební strategii; beru to pozitivně, aspoň jsi mě to připomenul.
Naposledy upravil(a) Frantisek.Navrkal dne 30 zář 2018, 11:48, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Pavel.Sramek

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Frantisek.Navrkal píše: 30 zář 2018, 11:27
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 10:25 V této souvislosti se ke mě dostala neověřená informace - že dvojka kandidátky pan Petr Zdobínský je dobrý přítel lídra kandidátky ANO Jaroslava Hroudy (údajně je známý mj. také xenofobními názory, ale je to také neověřeno.) A že mají předdomluvenou koalici.

Uvítal bych, kdyby se k tomu pan Zdobínský zde na oficiální platformě Pirátské strany veřejně vyjádřil.

Samozřejmě mohou to být jen drby, fámy a dezinformace a podobně, ale vzhledem k času není příliš možností, jak některé věci objasnit a zjistit, proto je lepší se zeptat přímo aktérů.
A psals mu? Jako asi bys místo šíření drbů mohl sám ty věci nějak ověřovat... (Napsal jsem mu já, samozřejmě.)
Sorry Franto, ale já mu psát nebudu - to je vaše odpovědnost - vy ste si ty lidi dali na kandidátku, já znám vás a budu řešit primárně s váma. Kdyby si se to nesnažil od začátku jen bagatelizovat a nebránil neobhajitelné za každou cenu nemuselo to dospět až sem.

A ty ostatní věci, kdyby tyhle přehmaty udělal nějakej řadovej člen, tak se to dá pochopit, že se v tom nevyzná a tak. Ale promiň zrovna ty? Předseda RK? To jako vážně? To je na rezignaci, ale to budeme řešit později, na to bude ještě čas.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:24 Tak je sem nažeňte, to je vaše odpovědnost - zatím sem jen zaznamenal víceméně arogantní nebo pohoršené výrazy dotčených na FB včetně koordinátora Ústeckého kraje Václav Žídka, kterej taky evidentně nepochopil, kde je hlavní problém a kope nekriticky za Děčín - což teda pochybuji, že má primárně v popisu činností.
Vašek Žídek je zaměstnanec strany, členem je v Libereckém nikoli Ústeckém, nehraje o nějaký svůj prospěch. Dělá to, co dělat má - maká na kampani (klidně mrkni, že v githubu jsou jeho commity v 11 večer). Z našich dvou KoKS pokrývá primárně východ kraje, včetně Děčína. Takže je úplně pochopitelné, že se navíc zastává lidí, kterým pomáhal udělat kampaň a kterým hrozí, že by se ta kampaň mohla v cílové rovince rozpadnout. Ono je super mít lidi, kteří pro svou práci dýchají. Ale jestli je to problém, že se pak příliš vyjadřuje k politickým věcem, proberu to s ním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:47 Sorry Franto, ale já mu psát nebudu - to je vaše odpovědnost - vy ste si ty lidi dali na kandidátku, já znám vás a budu řešit primárně s váma.
Jako tohle šíření FUDu je ovšem fakt patologický. Tvoje zodpovědnost je zase to, co tu vypouštíš za fámy.
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:47 Kdyby si se to nesnažil od začátku jen bagatelizovat a nebránil neobhajitelné za každou cenu nemuselo to dospět až sem.
Tvoje interpretace. Za mě jsem se snažil o racionální klidnou diskuzi. Jestlis to hnedka vzdal s tím, že to jen bagatelizuji a obhajuji neobhajitelné, tak to byla tvoje volba, ne moje.
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:47 A ty ostatní věci, kdyby tyhle přehmaty udělal nějakej řadovej člen, tak se to dá pochopit, že se v tom nevyzná a tak. Ale promiň zrovna ty? Předseda RK? To jako vážně? To je na rezignaci, ale to budeme řešit později, na to bude ještě čas.
Jako určitě jsem udělal chyby, lituju toho a co se dá, tak se i snažím napravit. Jestli ti přijde, že to prokazuje moji nezpůsobilost k výkonu nějaké mé funkce, tak svoje členská práva jistě znáš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Martin.Strnad

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mikulas.Peksa píše: 30 zář 2018, 11:54
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:24 Tak je sem nažeňte, to je vaše odpovědnost - zatím sem jen zaznamenal víceméně arogantní nebo pohoršené výrazy dotčených na FB včetně koordinátora Ústeckého kraje Václav Žídka, kterej taky evidentně nepochopil, kde je hlavní problém a kope nekriticky za Děčín - což teda pochybuji, že má primárně v popisu činností.
Vašek Žídek je zaměstnanec strany, členem je v Libereckém nikoli Ústeckém, nehraje o nějaký svůj prospěch. Dělá to, co dělat má - maká na kampani (klidně mrkni, že v githubu jsou jeho commity v 11 večer). Z našich dvou KoKS pokrývá primárně východ kraje, včetně Děčína. Takže je úplně pochopitelné, že se navíc zastává lidí, kterým pomáhal udělat kampaň a kterým hrozí, že by se ta kampaň mohla v cílové rovince rozpadnout. Ono je super mít lidi, kteří pro svou práci dýchají. Ale jestli je to problém, že se pak příliš vyjadřuje k politickým věcem, proberu to s ním.
Podle toho co psal na FB tápe v sociální problematice podobně jako čelo kandidátky Děčín. To lze pochopit, každý není expert na všechno. Nicméně, že primárně nepovažoval ten text na webu za problematický je už u koordinátora na pováženou.
Pak mi nepřijde zcela vhodné, že vystupuje místo lidí z MS na jednání RV - pokud tím tedy nebyl někým výslovně pověřen.
Myslím, že koordinátor by neměl vždy vstupovat o své vůli na politickou vnitrostranickou půdu, pokud se ho věc primárně netýká.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 30 zář 2018, 12:18, celkem upraveno 1 x.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Frantisek.Navrkal píše: 30 zář 2018, 12:03
Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 11:47 Kdyby si se to nesnažil od začátku jen bagatelizovat a nebránil neobhajitelné za každou cenu nemuselo to dospět až sem.
Tvoje interpretace. Za mě jsem se snažil o racionální klidnou diskuzi. Jestlis to hnedka vzdal s tím, že to jen bagatelizuji a obhajuji neobhajitelné, tak to byla tvoje volba, ne moje.
Klidně jsem dej naší komunikaci z FB, nevím proč bych zrovna tobě měl po těch letech vysvětlovat základní věci a bavit se s tebou o nich jako při nedělním dýchánku při kávičce, když nám tu jaksi hoří čas.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 12:16 Klidně jsem dej naší komunikaci z FB, nevím proč bych zrovna tobě měl po těch letech vysvětlovat základní věci a bavit se s tebou o nich jako při nedělním dýchánku při kávičce, když nám tu jaksi hoří čas.
Tak už to, jak to tu teď popisuješ, jasně nasvědčuje tomu, žes nebyl vůbec otevřen diskuzi a akorát chtěl, abych ti dal za pravdu a držel hubu. To je pak težký.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Martin.Strnad »

Chtěl bych do toho vstoupit a je mi opravdu velmi líto těch kauz, které na základě dezinformací (či z mého pohledu) účelových dezinformací dochází. Nepopírám, že některé interpretace jako slovo "nepřízpusobivý" je velmi nešťastné, ale bylop myšleno tak, že chceme (a jako jediný) řešit otázku domů, které se tu objevili vzhledem obchodu s chudobou. Tímto tématem se zabýváme několik posledních let a především kandidátka č. 3 Olga Vonková a kandidát č.2 Petr Zdobinský.
Jedná se o spousty opatření, které mají vést k tomu, aby byl naplňovám, ale hlavně dodržován zákon a zákon vymáhán. To bohužel stávající vedení ANO a další strany nedělají. I proto jsou již dvě ulice prohlášeny jako "ghetta" dle nového zákona. To nám příjde nešťastné a takový Děčín nechceme (ani aby byl takto vnímán). To jen na okraj k této kauze. Za nevhodné slovo se omlouváme a vše jsme se snažili odstranit a napravit i omluvou.

Vězte, že za poslední měsíce jsme se snažili udělat takové práce a stojí nás to veškerý čas, protože věříme, že Děčín (a sever celý) může být pirátský. Sám pomáhám s kampaněmi jako grafik (noviny, vizitky, vizuál, eshop, foto na kandidátky) a jako guru na eGoverment(píšu seriál o eGovermentu do piratskelisty.cz, radim mestum a piratum z on-line sluzbama atd..atd....) pro celý "sever" a města tady + pro celou pirátskou stranu. A do toho jsme představili nejkomplexnejší program co myslím může být. Konkretní body a řešení, né hesla. A tam se bohužel stalo, že některé slovní spojení byla špatně vyjádřena a pochopena.
Za to se opět omlouváme, ale věříme, že oceníte, že opradu makáme. Makáme 24 hodin denně několik měsíců.

Co se týka Petra Zdobinského tak opravdu není kamarád pana mafiána Hroudy z ANO a nic tu domluvené není. To je opravdu směšné. Naopak. Domluvena koalice tu už je a to ANO + Náš Děčín (p. Raška jako opět primátor) a to se všeobecně ví. My proti tomu bojumeme - programem, kampaní, našema osobnostma a chceme tomu zabránit, protože tohle město milujeme a věříme v pirátské hodnoty. btw: s ANO do koalice nepůjdeme, stejně jako s mnoha stranama, které jsou spojení s kauzama v Děčíně, jsou nedemokratické, nacionalistické nebo je vede obviněný člen STB.

Pokud bude zájem vysvětlit kauzu Azaylový dům rád to udělám, protože se jedná o další účelově zaměřenou kauzu pana Brože (čímž mu velmi neděkuji). Opravdu je mi smutno z toho, že tolik práce a nadšení a to, že tu všichni dýcháme pro piráty vyustilo v toto. Budu si jen přát, aby jste nás pochopili a omluvili naše některé přešlapy.

Osobně dodám, že je mi z toho celého opravdu smutno. Celkově.

Díky Martin Strnad - kandidát č.4 a člen Pirátů Děčín
https://www.piratskelisty.cz/clanek-213 ... mest-1-dil
Naposledy upravil(a) Martin.Strnad dne 30 zář 2018, 13:13, celkem upraveno 10 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Hynek.Kliment

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Problémová kandidátka MS Děčín

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Trošku bych se ohradil proti formulacím "vy jste dali na kandidátku". Pardon, ale nejsme KSČ, nemáme tu "demokratický centralismus", kandidátky schvaluje hlasováním oblastní fórum. A zásada subsidiarity funguje tak, že 3 Piráti můžou založit MS. Tak to prostě je a to říkají pravidla. Pokud se MS bojíme, tak ty pravidla lze změnit. Ale interpretace "Franta měl vyhrožovat svým postavením v RK, aby toho-a-toho škrtla z kandidátky" se mi fakt nelíbí. Už tak mi připadá obskurní, že jako člen RP a poslanec ječím na lidi v MS, co si mají nebo nemají škrtat z programu. Pochopil jsem, že se to ode mě FSM-ví-proč občas čeká (i když mi to nikdo neřekl předem, když jsem kandidoval do PS...). Dělám to nerad a pokud možno v míře zcela nezbytně nutné pro překonání krizových situací. Fakt nejsme firma, já nejsem manažer, nejsme armáda a já nejsem důstojník. Franta taky ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Jan.Hora, Martin.Strnad, Frantisek.Navrkal, Vaclav.Zidek, Milan.Dadourek, Hynek.Kliment, Frantisek.Kopriva
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“