Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dovoluji si požádat lídra kandidátky Praha 3 a manažera pražské volební kampaně o následující vyjádření:

Může potvrdit tento výrok, že je jeho autentickým vyjádřením?
Pokud tomu tak je, může doplnit kontext či se vyjádřit, zda na něm stále trvá, předem děkuji. Posílám mu současně SZ.
42773797_1431215486981135_3654612591566651392_n.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
anonym2064, Daniela.Weissova, Marek.Necada, Daniela.Bila

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Martin.Kucera »

No, "nepřijímat nikoho" je kravina, protože váleční uprchlíci mají právo na azyl podle mezinárodních smluv.
Ale ta druhá část je IMHO v souladu s naším oficiálním stanoviskem:
"Česká republika by podle Pirátů měla stanovit preferované vlastnosti migrantů, které by výslovně uvítala, a kteří by českou společnost jednoznačně obohatili (např. vědci, vysoce vzdělaní lidé, nositelé kultury, politicky pronásledované osoby). Tato kritéria členských států by byla zohledněna v evropském azylovém řízení."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Zbynek.Janoska

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od anonym2064 »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 09:11 Dovoluji si požádat lídra kandidátky Praha 3 a manažera pražské volební kampaně o následující vyjádření:

Může potvrdit tento výrok, že je jeho autentickým vyjádřením?
Pokud tomu tak je, může doplnit kontext či se vyjádřit, zda na něm stále trvá, předem děkuji. Posílám mu současně SZ.

42773797_1431215486981135_3654612591566651392_n.jpg
v podobném duchu ale vyšlo ne tak dávno i oficiální pirátské stanovisko (že si budeme vybírat a že by se mělo přihlížet k důvodům migrace) takže mě to ani nepřekvapilo. Nějaké obecné právo zvednout zadek a přestěhovat ho kam člověk chce evidentně neplatí pro všechny ani podle pirátů. Že jsme kdysi byli o toto právo připraveni totiž sami nezažili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Shanil píše: 30 zář 2018, 10:03 Nějaké obecné právo zvednout zadek a přestěhovat ho kam člověk chce evidentně neplatí pro všechny ani podle pirátů. Že jsme kdysi byli o toto právo připraveni totiž sami nezažili.
My jsme byli připraveni o právo zvednout zadek a odstěhovat se.
Ale těžko může existovat obecné právo přistěhovat se kam člověk chce, na důvod jistě snadno přijdeš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Zbynek.Janoska

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Ales.Jakl »

Náš lídr na Praze 3 správně pochopil, že letošní obecní volby jsou zase, opět a tudíž opakovaně o migrantech........(-:

Je vidět, že pilně studujeme AB PR strategii a učíme se od nepřítele....(-:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 4):
anonym2064, Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Jakub.Backa

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 480
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Dalibor.Zahora píše: 30 zář 2018, 09:11 Může potvrdit tento výrok, že je jeho autentickým vyjádřením?
Autentickej je.

Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od anonym2064 »

Martin.Kucera píše: 30 zář 2018, 10:10
Martin.Shanil píše: 30 zář 2018, 10:03 Nějaké obecné právo zvednout zadek a přestěhovat ho kam člověk chce evidentně neplatí pro všechny ani podle pirátů. Že jsme kdysi byli o toto právo připraveni totiž sami nezažili.
My jsme byli připraveni o právo zvednout zadek a odstěhovat se.
Ale těžko může existovat obecné právo přistěhovat se kam člověk chce, na důvod jistě snadno přijdeš.
Pro mě je ten důvod zřejmý. Lidské zdroje jsou majetkem "států". Ale to právě se mi vůbec nelíbí. Dost se divím že to stále spokojená většina chápe jinak. A jestli někdo vidí roozdíl mezi odstěhovat se a přistěhovat se, pak je to projev trošku sebestředného myšlení. Nemohu přeci někomu odepírat to, co si sám nárokuji. Tak si svobodu představují jen náckové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ano, beru vyjádření z FB za potvrzení autencity výroku (to jsem původně neviděl, protože Štrébl stále provádí svojí oblíbenou činnost blokování, nyní už spolustraníků, kterým před rokem zahájil svůj slavný vstup k Pirátům :) ).

Kopíruji sem celé:
Štěpán Štrébl
Snad všechny problémy jsou mnohem složitější než na 3 věty! Bohužel nestíhám vypisovat x-stránkové cizelované stanovisko. Píšu to ve spěchu na mobilu, takže se nerozepisuji o tom, jak pomáhat v zahraničí, jak a kde si vybírat lidi, co přijmeme, že deal EU s Tureckem dává smysl apod. Obecně však nejsem pro otevřené hranice, což pokud vím plyne i ze stanoviska strany, a možná jsem to nevyjádřil úplně šťastně, ale tak ptal se na můj názor a já jsem spíše pro restriktivní migrační politiku. Např, ale nikoli však pouze, kvůli tlaku na růst mezd. Nucenou migraci z humanitárních důvodů nerozepisuju, tam je to úplně jiné. Někdy to rád rozeberu, ale prosím věnujme se teď raději tomu, co můžeme v komunále vyřešit - kde zaparkovat nebo jak zlepšit naše školy. Tohle je fakt debata na jindy a moc rád se jí budu věnovat, až to bude dávat smysl.
https://www.facebook.com/PriznaniPiratu ... 22R0%22%7D

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Martin.Kucera »

Martin.Shanil píše: 30 zář 2018, 10:40 A jestli někdo vidí roozdíl mezi odstěhovat se a přistěhovat se, pak je to projev trošku sebestředného myšlení. Nemohu přeci někomu odepírat to, co si sám nárokuji.
Jaké odpírání? Já si nárokuji právo zvednout zadek a odejít ze země, kde se mi nelíbí. Ale nenárokuji si právo, aby mi země, kde se mi líbí, poskytla podmínky k životu.
Ostatně když hájíš obecné právo každého přistěhovat se tam, kam chce, pak jistě znáš odpověď na otázku, kde tam bude bydlet, co bude jíst a do čeho se bude oblékat? (A upozorňuji, že tato odpověď musí být tím pádem obecně platná pro libovolný počet přistěhovalců do libovolné země.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Jan.Hora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrok Štěpána Štrébla o migraci

Příspěvek od Jan.Hora »

Tohle je prostě složitá otázka a k tomu máme to stanovisko - na tom jsme se dokázali většinově shodnout. Budiž to ponaučením, že FB je mrcha je potřeba ho linkovat do prvního postu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Vit.Fux, Frantisek.Navrkal, Stepan.Strebl

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“