Senátní volby - Benešovsko

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, PMS Benešov

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj,

na poslední schůzi Středočeského sdružení jsem se představil jako jeden z možných kadnidátů do senátních voleb na Benešovsku,

sdílím svojí řeč, kterou ještě rozpracuji na základě potvrzení, že do toho mám jít na plno.

Zároveň si uvědomuji, že probíhá jednání s Hnutím Senátor 21, které se týká i Benešovska, a pokud padne rozhodnutí podpořit kandidáta tohoto hnutí, budu to respektovat a podpoříme na Benešovsku společně jeho.


Co nabízím jako možný kandidát na senátora na Benešovsku


1) Civilnost

2) Participativní přístup

3) Inovativní vzdělávání

4) Podpora dětí a rodičů

5) Komunitní rozměr, solidarita a soudržnost

6) Benešovsko

7) Piráti



1) Civilnost


Každý politik i senátor by měl komunikovat se všemi civilně, jako rovný s rovným a navíc velmi uctivě ke všem, kterým vlastně slouží. Umím se neměnit podle prostředí, jsem všude stejný. Jsem zvyklý i vystupovat v médiích, na mezinárodních konferencích, jednat s ministry, s kýmkoli. Nebojím se nikoho, kdo má jakékoli postavení nebo jméno, všichni jsou pro mě obyčejní, sobě rovní lidé. Největší úctu mám k lidem, kteří se chovají dobře k druhým a ti často nemají žádné oficiální dobré postavení.


2) Participativní přístup


Zásadní v mnoha činnostech, které se týkají druhých lidí, je jejich participace na všem co se jich týká. Je důležité aktivně zvát všechny k podílu na vizi rozvoje země, kde žijeme. Nízká míra zapojení není chyba lidí, je to chyba systému, někdy i záměrná. Nebo je to nedostatkem trpělivosti toho, kdo má možnost ty druhé zapojit. Jsem trpělivý, rozumím tom, že lidé mají málo času, málo důvěry k tomu se podílet. A vím, že i z malé skupinky může postupně vzniknou velká síla.


3) Inovace ve vzdělávání


Více než 12 let pracuji pro evropské vzdělávací programy, které umožňují poznat zahraniční systémy vzdělávání. Mám jasnou představu v čem jsme na tom ve vzdělávání dobře a v čem se musíme rozvíjet. Svět se radikálně mění, mění se možnosti práce a zapojení ve společnosti. Mnoho zemí na to dobře reaguje. Je třeba, aby vzdělávání bylo co nejvíce dostupné po celý život, odstraňovat aktivně bariéry, které demotivují lidi se vzdělávat. Učit se rozumět celostně světu a zároveň rozvíjet zásadní praktické dovednosti, které nám pomohou tvořit svět, ve kterém žijeme.


4) Podpora dětí a rodičů


Jsou velké sociální skupiny, které potřebují podporu. V životě jsme se angažoval zejména v tom, jak podpořit děti, často ty odsunuté na okraj, a rodiče. Pracoval jsem mnoho let jako poradce pro děti a rodiče ve škole. Rozvíjel činnost školního parlamentu dětí a metodiku jak se mohou děti zapojovat více do podoby školy. Konzultuji a vedu semináře v oblasti vzdělávání pro učitele, poradce a veřejnost. Jsem předsedou národní organizace rodičů v ČR Fórum Rodičů, která je členem evropské asociace rodičů. Hlavním cíle je zapojení rodičů do rozhodování o tom, jak vypadají školy.


5) Komunitní rozměr, solidarita a soudržnost


Jako zásadní rozměr našich životů vidím podporu komunit. Pokud si lidé důvěřují a spolupracují, pak vytvářejí svět v jakém se jim dobře žije. Důležitá hodnota je všímat si jeden druhého, nabídnout lidský kontakt i pomoc, když je potřeba. Není snadné rozvíjet komunity a je důležité tomu věnovat velké úsilí, podporovat prostor pro setkávání a spolupráci lidí. Většinou se zaměřujeme na podporu organizací a institucí, méně už na rozvoj a sebeorganizaci komunit. Zapojuji se do mnoha veřejně prospěšných aktivit a iniciuji příležitosti pro setkávání a dialog.


6) Benešovsko

Bydlím na Benešovsku a cítím se tu jako ve svém rodném kraji. Ze statku u řeky Sázavy pochází moji prarodiče, každé prázdniny jsem trávil u řeky, na loukách, stromech a zídkách. Kolem Prahy je nádherná krajina, která láká stále více lidí. Důležité je udržet kvalitu krajiny, které dává radost lidem, podpořit šetrnou a funkční dopravu ve prospěch místních a ne globální ekonomiky, podporovat lokální trh, rozvíjet pracovní místa, aby všichni nemuseli dojíždět do Prahy, udržovat a napravovat lidský rozměr městeček a vesnic.


7) Piráti

Jsem dlouhodobým registrovaným příznivcem Pirátů, zde je můj profil - https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus. Zapojuji se již mnoho let do diskusí, akcí, i kampaní jako dobrovolník. Zapojuji se do dialogu o tématu vzdělávání v Pirátské straně, komentuji legislativu v této oblasti. Píšu články na veřejné portály, kde prezentuji co je dobrého na pirátském hnutí. Piráti jsou podle mě poctivý pokus u nás jak udržet politiku dole. Mám mezi Piráty spoustu přátel a pomáhám s přáteli na Benešovsku rozvoji místního sdružení.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

btw
(RP)
v souladu s odstavcem 2 § 22a Volebního řádu pověřuje vyjednáváním o volební spolupráci pro volby do Senátu Parlamentu ČR v roce 2018 předsednictva krajských sdružení v těchto obvodech:
Předsednictvo Krajského sdružení Středočeský kraj: obvody č. 38, 41
viewtopic.php?f=61&t=35129

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od petrchalus »

Ahoj,

myslíš tím spolupráci s Hnutím Senátor 21? O které se u zmiňuju nebo jak to myslíš?

Petr
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tohle mi nějak uniklo, že se do Senátu kandidovalo již v r. 2012:

6 Matoušková Lenka PhDr. Piráti Piráti Piráti 1 572 X 4,10 %

https://volby.cz/pls/senat/se2111?xjazy ... &xobvod=41

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
petrchalus
Krajský zastupitel
Příspěvky: 137
Registrován: 26 srp 2013, 23:06
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 85 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od petrchalus »

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Volební obvod č. 41 – Benešov
https://www.info.cz/kandidati-senatni-volby-2018

Terezie Radoměřská (TOP 09)

Jiří Kozák (ODS)

Milan Vodička (Svobodní)

Jan Borgulu (KDU-ČSL)

Petr Chaluš (Piráti s podporou Senátor 21)

Ivan Cinka (KSČM)

Zdeněk Hraba (STAN)

Jiří Švadlena (ANO)

Petr Petržílek (ČSSD)

Miroslav Křeček (SPD)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senátní volby - Benešovsko

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Přílohy
Screenshot 2018-09-26 at 12.46.23 (1).png

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Benešov“