RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Republikovy vybor, Jednatele

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 776 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Re: RV 62/2018 Odvolání kandidátky do zastupitelstva v Hranicích

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 12 zář 2018, 20:52

Jiri.Rezek píše:
12 zář 2018, 20:32
Hynek.Kliment píše:
12 zář 2018, 19:19
Nemohl jsem kvůli práci dříve, tak to číním teď: Dnes ve 12:30 jsem podal na příslušný úřad své písemné odstoupení od kandidatury a následně o tom informoval krátkou TZ místní média. Podle mých informací stejný krok dnes učinili další dva kandidáti.
Tak, to bychom měli a nyní mě již nechte napokoji, abych se mohl dále věnovat svému "nezodpovědnému" řešení mých osobních finančních starostí :-)
Věřím, že jsi pod tlakem, ale poslat to dříve novinářům než se o tom podělit ve straně je dost za čarou, sorry jako....
Na tom se asi shodneme všichni.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Hynek.Kliment
Místní předsednictvo
Profese: kreativec
Dal poděkování: 52 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek.Kliment » 12 zář 2018, 22:06

Dobře, zřejmě při zpětném pohledu jsem za poslední období neudělal ani jeden krok správně. Svým odstoupením jsem chtěl pouze říci, že nejsem tím, jakého mě tady vykreslili někteří "spoludiskutující".
Před měsícem jsem byl ještě čestným a hrdým mužem, usilujícím o fair play nejenom pro sebe, ale i pro ostatní lidi. Tolik špíny a překroucených výroků, které napadaly na moji hlavu za posledních 14 dní, jsem nikdy v životě nezažil. Nejsem politik a je-li toto politika, pak netoužím po ničem jiném, než se vrátit do svého vnitřního klidu a realizovat se po svém. Přidal jsem se k Pirátům s čistými úmysly a se stejně čistými úmysly nyní odcházím. To, že mám nějaké finanční závazky, ze mě nedělá padoucha a to, že se je snažím řešit svojí cestou neznamená, že si do mě může kopnout kdokoliv s jiným názorem. Nechci, aby tato slova zase někdo "komentoval", protože je píši upřímně. Umím diskutovat na dané téma při zachování pravidel dlouhé hodiny, ale toto fakt neumím. Omlouvám se všem oponentům, pokud se mám za co omluvit. Již jsem pochopil, že jsem vlezl někam, kam jsem neměl. Postavil jsem MS Hranicko a budou-li mít zájem, povedou si ho místní členové dále. Já se omlouvám, ale na toto jsem nebyl připraven.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Kliment za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Michaela.Skokanova
...GUERRERO DE LA VIDA...

Radim.Racek
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Student
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radim.Racek » 13 zář 2018, 10:06

Vzhledem k okolnostem posledních 12 hodin (odstoupení Hynka a poslání TZ o odstoupení do novin.) jsem celou situaci zvážil a změnil názor že si nepřeji stahovat kandidátku, ale udržet jí v nějaké formě do voleb. Psal jsem sice že Petr nemá moji důvěru, ale toto je pro mě nyní přijatelnější než psát do novin další TZ ve které by bylo že Týden po stažení lídra stáhli piráti kandidátku celou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radim.Racek za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Jan.Bednarik, Andrej.Ramaseuski, Ivo.Vlasaty

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2354 poděkování
Dostal poděkování: 4057 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 13 zář 2018, 10:42

1) jednání je veřejné (i pro média), takže to nic neřeší.
2) ušetřit jednu TZ mi nepřipadá úplně validní důvod
3) za rizikovou považuju celou kandidátku (vyjádřil se někde Petr Žurek?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal, Marek.Necada
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, social media týmu, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2305 poděkování
Dostal poděkování: 1953 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 13 zář 2018, 10:44

Už tady jeden text píšu potřetí, protože při odeslání nastala chyba. Nevím jak tady chceme dostat ostatní, když tady nemůžeme jednat ani sami.

Shrnu to.
Bavil jsem se s 6. kandidátky a taky mu nepřijde, že by byli problémy tak závažné, aby ji rušili.
Podporuji zachování kandidátky a kdo ne, tak by měl prostě hlasovat až po vyslyšení hlavních aktérů - zejména čela kandidátky.
Nepřipravenost/nevyzrálost má podle mě tak 80% pirátských kandidátek, takže na to bych se nevymlouval. Rizikovost je úplně všude, ale to k otevřenosti patří a my ji hlavně nemůže snižovat formou nějakých regulací otevřenosti samé.
Naše síla je právě v otevřenosti, která sebou sice nese občas nějaké nějaké faulty, ale stále dělá o hodně více dobra než uzavřenost, regulace...
Jednání na půdě RV prostě udělalo tlaky a Hraničákům jsme vytvořili podmínky pro jakýsik teambuilding, který celé věci pomůže. Chci jít prostě kupředu, netahat za brzdy a hlavně se nevracet.
Situace je podobná jako na P3 a vyvýjí se podle mě i podobné řešení.

U Hynka mě mrzí, že to vnímá jako házení špíny na něj. Já to beru jako debatu, která prostě chce předejít průserům. Hynek se měl spíš zaměřit na vyvrácení těchto rizik, ale jeho odstoupení beru jako fér.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1030 poděkování
Dostal poděkování: 1438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 13 zář 2018, 10:52

zatim neni jasny zda se jedna o odstoupeni nebo o prislib odstoupeni...

ale ke zruseni cele kandidatkly (stejne jako drive) nevidim ani nejmensi duvod - vysledky primarnich voleb jsou pro me nesrovnatelne relevantnejsi nez tvrzeni par kandidatu o neduvere novemu lidrovi. obzvlast vtipnym se mi zda slyset o teto neduvere od lidi, ktere meli duveru v lidra, ktery zrejme tu duveru nezasluhoval. kdyz nemaji duveru v noveho lidra - jsou volni opustiti kandidatku bez jeji zruseni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Radim.Racek
two beers or not two beers?

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 1062 poděkování
Dostal poděkování: 1391 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 13 zář 2018, 11:39

Hynek odstoupil oficiálně (zmocněnec to má potvrzeno z obecního úřadu).

Na schůzi 3.9. v Hranicích se Petr Žurek (č. 2) vyjádřil, že do toho bez Hynka jde. Lukáš Peklanský (č. 3), Ladislav Rajčan (č. 4) a Radim Raček (č. 5) se jasně vyjádřili, že s Petrem jako lídrem do toho nejdou a odstoupí. Nicméně Radim to nyní přehodnotil (viz. výše).

Martina Seibertová (č. 6) se k celé situaci vyjádřila zde, Tomáš Raček (č. 7) zde. Ale o situaci, že by odstoupil jen Hynek a kandidátka fungovla dál, asi neuvažovali.

Tomáš Svoboda kontaktuje Petra Žurka, ať se k tomu postaví jako nový lídr a zkontaktuje ty lidi. Je na něm, jestli převezme iniciativu a pokusí se ty lidi spojit dohromady. Ideální by bylo, kdyby dnes udělali operativní schůzku s čelními kandidáty a dali nám k tomu nějaké vyjádření.

Hlasování RV má začít dnes, prosím o pozdržení, ať do večera mají kandidáti možnost se sejít případně vyjádřit, jak se k tomu staví teď. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Tomas.Svoboda
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2305 poděkování
Dostal poděkování: 1953 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 13 zář 2018, 11:51

Já bych taky prosil o vyjádření jednotlivých kandidátů(hlavně čelo), protože si myslím, že situace se změnila a jsou schopni to dát.

Jinak i kdyby se rozjelo hlasování, tak se jednat může a členové RV můžou v průběhu hlasování měnit své hlasy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Radim.Racek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 776 poděkování
Dostal poděkování: 366 poděkování

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 13 zář 2018, 12:04

Volal jsem Radima Račka, jako z mého pohledu nejaktivnějšího v událostech posledních dnů. Petr Žurek, nynější lídr nebere telefon, tomu jsem volal jako prvnímu.
Radim se postará o projednání situace čelními kandidáty, dodají ještě dnes na forum zápis. Zdůraznil jsem i význam účasti kandidátů zde, na fóru.
Je to teď na nich.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8036 poděkování
Dostal poděkování: 5354 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 13 zář 2018, 12:17

Jan.Bednarik píše:
13 zář 2018, 11:39
Hlasování RV má začít dnes, prosím o pozdržení, ať do večera mají kandidáti možnost se sejít případně vyjádřit, jak se k tomu staví teď. Díky.
Dobrá; není-li nikdo proti, hlasování zahájím až zítra ráno.
(Nicméně na vyjádření měli kandidáti několik dní, čekal bych trochu větší proaktivitu, pokud mají zájem kandidátku zachovat.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Svoboda, Petr.Tkadlec
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“