[Rozprava]-Podpora kandidátky v Hovoranech

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj, PMS Slovacko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1722 poděkování
Dostal poděkování: 1566 poděkování

[Rozprava]-Podpora kandidátky v Hovoranech

Příspěvek od Maria.Vasickova » 06 zář 2018, 10:07

Vážení, na základě žádosti Míry Foltýna zahajuji rozpravu o podpoře kandidátky v Hovoranech.

Navrhuji usnesení ve znění:
Místní fórum Slovácko

v y j a d ř u j e

podporu kandidátce nezávislých kandidátů v Hovoranech.
Rozprava bude trvat 48 hodin. Po ní bude následovat hlasování, také v trvání 48 hodin.
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: [Rozprava]-Podpora kandidátky v Hovoranech

Příspěvek od Zbynek.Janoska » 06 zář 2018, 10:18

Nejsem si jistý, ale skoro určitě jsou už kandidátní listiny odevzdané a nevím, jestli jde měnit název kandidujících uskupení. Pokud už jsou na úřadu v Hovoranech registrovaní jako "NAŠE HOVORANY", nemůžou si myslím změnit jméno na "NAŠE HOVORANY s podporou Pirátů".

Nejsem proti, ale přijde mi to s křížkem po funuse.

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 1138 poděkování
Dostal poděkování: 2465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Cuma » 06 zář 2018, 11:11

1. pokud chtěli podporu Pirátů, měli se ozvat před pár měsíci.

2. kandidátky se odevzdávaly více než před měsícem a nedá se už nic měnit. ani název.

s ohledem na výše uvedené body je to vlastně jedno , ale i tak chci, aby to zaznělo: na základě čeho chcete hlasovat o podpoře nějakého spolku, když tady není žádné info o kandidátech, ani programu? podpora Pirátů je aktuálně dosti cenná a fakt nemůžete vystavovat bianco šek ve stylu - podporujeme vás, i když vás neznáme a netušíme, co máte v plánu prosazovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kotas, Zbynek.Janoska, Petr.Springinsfeld
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Maria.Vasickova » 06 zář 2018, 11:51

Zbynek.Janoska píše:
06 zář 2018, 10:18
Nejsem si jistý, ale skoro určitě jsou už kandidátní listiny odevzdané a nevím, jestli jde měnit název kandidujících uskupení. Pokud už jsou na úřadu v Hovoranech registrovaní jako "NAŠE HOVORANY", nemůžou si myslím změnit jméno na "NAŠE HOVORANY s podporou Pirátů".

Nejsem proti, ale přijde mi to s křížkem po funuse.
Nejde o změnu názvu, jde spíše o formální informaci, že náš člen je součástí jiné kandidátky. Věřím, že Míra dodá vše potřebné. Formálně by s tím strana nemusela souhlasit, pak by zřejmě musel odstoupit z kandidátky...Tak tomu rozumím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Zbynek.Janoska

Periklés

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Maria.Vasickova » 06 zář 2018, 12:04

Robert.Cuma píše:
06 zář 2018, 11:11
1. pokud chtěli podporu Pirátů, měli se ozvat před pár měsíci.
Ano, chtěli, ale tenkrát se místní Piráti z Hovoran rozhodli sestavit samostatnou Pirátskou kandidátku. Krátce před vypršením lhůty pro podání zjistili, že nemají dostatek lidí a tak to ukončili. A protože se Míra nabídl, že kdyby Naše Hovorany neměli dost lidí, že ho mohou nominovat, tak to pak udělali, je na 4. místě kandidátky, zřejmě mu to řekli pozdě na to, abychom to vnitřně dokázali řešit.

Toto má být snaha věc uvést do souladu s našimi předpisy. Pokud by se stalo, že by se dostal do zastupitelstva, asi by to mohlo mít vliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Zbynek.Janoska

Periklés

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 1138 poděkování
Dostal poděkování: 2465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Cuma » 06 zář 2018, 12:49

Maria.Vasickova píše:
06 zář 2018, 11:51
Nejde o změnu názvu, jde spíše o formální informaci, že náš člen je součástí jiné kandidátky. Věřím, že Míra dodá vše potřebné. Formálně by s tím strana nemusela souhlasit, pak by zřejmě musel odstoupit z kandidátky...Tak tomu rozumím.
v tom případě tu informaci stačí vzít na vědomí. je nesmysl hlasovat o podpoře spolku, o kterém v tuto chvíli nic nevíme. Miroslav navíc musí svou kandidaturu oznámit RV, což předpokládám dosud neučinil. dále musí samozřejmě dodat program spolku, protože bez toho se nedá posoudit, zda svou kandidaturou za jiný subjekt nepoškozuje dobré jméno strany. viz body z volebního řádu:

§ 2 Poškození dobrého jména
Zakazuje se podpora programu nebo vystupování, které se příčí základním politickým cílům České pirátské strany (čl. 2 St) nebo dobrým mravům.

§ 11 Omezení kandidatury za jiné politické subjekty
(1) Člen strany a její registrovaný příznivec nesmí kandidaturou za jiný politický subjekt poškozovat dobré jméno strany (§2). Člen je povinen kandidaturu za jiný politický subjekt oznámit republikovému výboru na internetovém fóru a tomu, kdo organizuje primární volby. Ten, kdo organizuje primární volby, je oprávněn kandidaturu za jiný politický subjekt zakázat, a to buď předem nebo nejpozději do 14 dnů od oznámení.

EDIT: kandidátky se odevzdávali VÍCE než před měsícem. povinnou součástí kandidátky je prohlášení kandidáta, na kterém musí být jeho podpis. takže Miroslav ví déle než měsíc, že podepsal prohlášení kandidáta a kandiduje za jiný subjekt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 3):
Maria.Vasickova, Ivo.Vasicek, Zbynek.Janoska
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Miroslav.Foltyn
Místní předsednictvo
Profese: obchodní zástupce
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav.Foltyn » 06 zář 2018, 14:33

Ahoj,

klidně stačí vzít na vědomí. Nejde vůbec o změnu čehokoliv. Jedná se o to, že jsem napsán na této kandidátce. Co se týče spolku NAŠE HOVORANY, řekl jsem, že v případě, že bych byl zvolen, budu hájit pirátský program, který jsme vytvořili když jsme tvořili samostatnou kandidátku. Ten samozřejmě vychází z programu, který má Pirátská strana na webu. Co se týče spolku NAŠE HOVORANY, když jsem se tam zapisoval (jako člověk na doplnění kandidátky), neměli v té době žádný program. Včera jsem to zjišťoval a nemají jej pořád. Je měsíc před volbami a tak to prostě na dědině funguje. Nechal jsem se tam zapsat protože jsou mi sympatičtí a každého osobně znám. Znám jejich názory a vím, že jakmile vydají program, tak bude velmi podobný tomu našemu. I proto, že jsem jim ho minulý týden posílal :-)

Na kandidátce jsem uvedený, nevím jakým jednáním bych měl poškozovat jméno strany nebo naopak. Jsem tam sám za sebe, jen mi udělili prostor. Možná to někomu bude připadat zarážející a nezvyklé, u nás na dědině se opravdu volby řeší na poslední chvíli a proto to tak probíhá. Máme 2000 obyvatel, nemáme tady kromě ODS, KDU a KSČM žádné politické strany a proto se kandidátky tvoří lidmi, kteří se navzájem znají. Např. místní sportovci, hasiči, věřící apod.

NAŠE HOVORANY kandidují myslím že už po 4. a vždy mělo v zastupitelstvu minimálně 2 lidi. Vždy tvořili opozici, která ale nebyla funkční, protože nedostatečně informovali občany (i své voliče) o kauzách a jejich práci a možnostech. To jsem jim taky několikrát vyčetl, ale jinak jsou OK.

Takže asi tak. U nás na dědině to prostě funguje jinak. A jsem přesvědčený, že nejsme jediní.

Kandidátní listina: https://www.irozhlas.cz/volby/komunalni ... 6170#p_470
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Foltyn za příspěvky (celkem 2):
Robert.Cuma, Zbynek.Janoska

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 10531 poděkování
Dostal poděkování: 11096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 06 zář 2018, 17:12

Můžeš sem postnout ten program spolku, nebo odkaz na něj? Dík.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Slovácko“