ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Jak mají Piráti ve sněmovně hlasovat o návrhu zákona, který by zdanil církevní restituce?

PRO
68
24%
PROTI
167
58%
Zdržet se
42
15%
Předložit pozměňovací návrhy (napište v diskusi)
9
3%
 
Celkem hlasujících: 267 - Celkem hlasů: 286

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Aha, takže si vyškrtneme referenda z programu? Nebo budeme referenda v programu mít, ale nebudeme je realizovat?
Kontrolní otázka: Které referendum "si nepřenese na emoční hladinu"? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

No jestli chcete vypálit referendum na toto, tak budiž, ale dotace na Babišovu řepku, které jsou minimálně dvakrát větší než těch 400m ročně mi přijdou zajímavější.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Josef.Kadlecek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Dalibor.Zahora píše: 06 zář 2018, 09:30 Aha, takže si vyškrtneme referenda z programu? Nebo budeme referenda v programu mít, ale nebudeme je realizovat?
Kontrolní otázka: Které referendum "si nepřenese na emoční hladinu"? :)
To rozhodně ne, jen bychom je měli používat na to, na co se používat mají - tedy emoční otázky, jako třeba zákaz kouření, ne na odborné otázky, na které neumíme najít uspokojivou odbornou odpověď a chceme si nad tím umýt ruce...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Jan.Hrubes
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Rozumím ti, ale nesouhlasím. Argument "emoční otázkou" je velmi vachrlatý, nelze spolehlivě určit co je emoční a co ne. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Marek.Necada

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Dalibor.Zahora píše: 06 zář 2018, 09:46 Rozumím ti, ale nesouhlasím. Argument "emoční otázkou" je velmi vachrlatý, nelze spolehlivě určit co je emoční a co ne. ;)
Ale můžeme určit vlastním referendem, jaké referendum budeme podporovat/propagovat.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vaclav.Vislous
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 177
Registrován: 17 dub 2017, 12:59
Profese: manažer
Bydliště: Praha 9 - Libeň
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Vaclav.Vislous »

Ahoj, reaguji na prosbu rozvést své myšlenky.

Tím étosem Pirátské strany jednoznačně myslím boj za právní stát jako jedním ze základů státu. Ať už to máme v programu nebo ne, tak jsme považováni za ty, kteří brání spravedlnost (ať už je to cokoli). V situaci, kdy předseda Ústavního soudu a čtyři další soudci předem říkají, že je ten návrh zcela jednoznačně protiústavní, tak by snad mělo být úplně jedno, co se řeší. Podpora takového návrhu znaměná podkopání základu právního státu. Navíc z diskusí s několika právníky mi bylo vysvětleno, že vypadáme jako naprostí amatéři, když nedokážeme ani mít experta na právo, který by dokázal říct, že je to zjevný právní nonsens.

Krásný příklad nelogičnosti celé věci přinesl můj známý politolog Miloš Gregor (autor Nejlepší knihy o Fake News), když to přirovnal k tomu, když vám policie po letech vrátí auto, které vám bylo ukradeno - ale až poté, co z jeho hodnoty odvedete daň.

Rozumím tomu, že má spoustu lidí názor, že je ta náhrada příliš vysoká. Nedokážu to posoudit, podklady k tomu nemám. Ale i pokud by to tak bylo, tak látat jednu chybu druhou není správné. Už jenom proto, že tím výrazně klesne i předvídatelnost práva (kterou máme dokonce i v programu). To má celou řadu vedlejších účinků na externí představu o stabilitě investičního prostředí, a tudíž může i negativně ovlivnit investice do českých firem. Kdo dokáže zaručit, že pokud stát dá nějaké firmě štědrou pobídku, tak následující politická garnitura tuto jako "příjem" nezdaní, když už daná společnost investovala tolik, že zastavit své plány nebude možné?

Za posledních 10 dní mě oslovil minimálně 20 příznivců, kteří říkali, že tento postup Jakuba absolutně nechápou. Rozumím jim. Z pohledu image je to katastrofa - to jsou ty škody o kterých jsem mluvil, protože v žádném z článků Jakub nedostal možnost své názory obhajovat. Tudíž to vypadá mediálně velice špatně - i kdyby měl Jakub dobré argumenty. Já k jeho argumentaci přístup mám, ale miliony lidí po celé republice se k nim nedostanou, protože pár retweetů na FB nedokáže zdaleka vykrýt to, co udělá článek na každé velké internetové platformě.

Osobně jsem ale stejně spíše proti tomu naše poslance v této věci zavazovat. Pokud budu mít příležitost se s Jakubem potkat, tak se budu snažit jeho úhel pohledu ještě lépe pochopit a zároveň mu nastínit své vidění situace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vislous za příspěvky (celkem 10):
pr83, AdamAChovanec, Vit.Fux, Jan.Hrubes, David.Wagner, Jakub.Backa, Petr.Tkadlec, Pavel.Moravec, Matej.Sandor, anonym82188

Předseda MS a ZK Pirátů Praha 9, manažer a fanoušek nových technologií. Moderní energetika a udržitelná doprava.
T: 777 954 389
E: vaclav.vislous@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2452
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2007 poděkování
Dostal poděkování: 3229 poděkování

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Jan.Prokop »

Nedostal možnost se obhajovat, ale určitě má možnost se obhájit v tomhle vlákně, které sám založil.
Hlavně v tomhle mohl v klidu se zdržet hlasování, když bylo jasný, že to protáhnou babišovci s komoušema, náckama a socanama a zbytečně se nemusela strhnout tahle mediální přestřelka, v který bylo jasný, že táhnem za kratší konec provazu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Robert.Cuma »

no jasně. přidávat se ke koalici áno espédé čéesádé káesčé zrovna v této věci je velmi netaktické. jestli správně chápu Kodex Pirátského poslance, tak stačí v duchu této ankety vyrobit usnesení CF (např. Piráti jsou proti zdanění církevních restitucí) a žádný poslanec by neměl hlasovat proti tomuto usnesení. viz bod 1.2.

https://www.pirati.cz/program/psp2017/kodex-poslance/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, anonym2064, Matej.Sandor

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vaclav.Vislous píše: 06 zář 2018, 10:31 Ahoj, reaguji na prosbu rozvést své myšlenky.

Tím étosem Pirátské strany jednoznačně myslím boj za právní stát jako jedním ze základů státu. Ať už to máme v programu nebo ne, tak jsme považováni za ty, kteří brání spravedlnost (ať už je to cokoli). V situaci, kdy předseda Ústavního soudu a čtyři další soudci předem říkají, že je ten návrh zcela jednoznačně protiústavní, tak by snad mělo být úplně jedno, co se řeší.
No a já tu zas mám, že v roce 2013 čtyři ústavní soudci označili církevní resituce jako protiústavní, byli ale v menšině.
http://denikreferendum.cz/clanek/15685- ... otiustavni

Každopádně celé to téma není tak jednoznačná věc, jak to tu prezentuješ. Že je vyděšená tvoje sociální skupina mě nepřekvapuje, není to ovšem skupina jediná, jsou i další skupiny, kterým to může naopak konvenovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Ivor.Kollar

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANKETA: Zdanění církevních restitucí

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Věra Marušiaková STANOVISKO - Pokud jde o zdanění církevních restitucí, Piráti mají volné hlasování, tedy každý poslanec hlasuje podle svého uvážení. Téma církevních restitucí vzbuzuje vzhledem k aktům zvůle totalitního státu oprávněné a pochopitelné emoce. Část poslanců Pirátů je pro zachování plné výše náhrady, protože u nich převažuje zájem na právní jistotě již schváleného zákona, který platby od daně osvobozuje. Druhá část poslanců zdůrazňuje, že majetek má být vrácen řádně a férově bez toho, aby se na tom procesu někdo bezdůvodně obohatil. Český statistický úřad majetek sám již v roce 2014 spočítal a ohodnotil. Z výpočtů vyšlo, že tento majetek byl dřívějšími vládami nadhodnocen. Jakub Michálek doporučil odklad účinnosti, aby zákon stihl před nabytím účinnosti posoudit Ústavní soud. Ten už v případě solárních baronů rozhodl, že stát může zdanit příjem vyplývající z rozhodnutí předchozí politické reprezentace. Je korektní zabývat se touto otázkou předem, než aby ji musel systém řešit ex post.

https://www.facebook.com/groups/1687565 ... %22R%22%7D

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“