KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2123
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2052 poděkování
Dostal poděkování: 3779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (rozprava)

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Ahoj Piráti a Pirátky,
zahajuji rozpravu ve věci změny rozpočtu krajského sdružení Praha a zároveň záměru na půjčku na nové Pirátské centrum.

a) Ad rozpočet: zjistili jsme, že oproti původním předpokladům máme z minulého roku přebytek o 1 milion Kč větší. Zároveň jsme zjistili, že ne všechny výdaje, které jsme měli původně naplánované, reálně vyčerpáme. A v neposlední řadě jsme zaznamenali potřebu navýšit peníze na kampaň, primárně na kampaň na městských částech. Proto jsem obeslal jednotlivá místní sdružení, aby mi poslala své požadavky na rozpočet. Následně jsme se na PKS rozhodli, že některým oproti požadavkům ještě přidáme tak, aby mezi jednotlivými sdruženími nebyly příliš velké rozdíly. Ve výsledku na kampaně na úrovni městských částí přidáváme 855 tisíc oproti původně schválenému rozpočtu. S těmito penězmi budou hospodařit sama místní sdružení, resp. místní předsednictva (protože jednotlivé výdaje budou předpokládám vždy do 100 tisíc). Co se týče městských částí, kde nemáme místní sdružení, tak tam ať lídři požádají PKS o peníze na kampaň. O záměrech do 100 tisíc Kč může PKS rozhodovat samo.

Co se týče ostatních položek, tak nejvýznamnější je asi navýšení o 300 tisíc Kč na nové pirátské centrum. Náklady na něj budou totiž oproti původním plánům výrazně vyšší, což je sice nešťastné, ale asi se s tím nedá nic jiného rozumného dělat, než rozpočet navýšit. S tím souvisí záměr viz bod b).

b) Ad záměr na půjčku: PKS předschválilo bezúročnou půjčku ve výši 300 tisíc Kč 1. Pirátské na rekonstrukci nového PiCe. Odůvodnění viz odkaz. Chápu, že je trochu nešťastné dělat nové sídlo v době kampaně, nicméně staré PiCe už prostě nebylo vyhovující a takhle jsme navíc mohli využít toho, že v novém centru budou poslanecké kanceláře, takže nebudeme muset platit tak vysoký nájem.

Dotazy rád zodpovím.

Usnesení:
KF Praha schvaluje změnu rozpočtu v navrženém znění s tím, že za hospodáře kapitol týkajících se výdajů na komunální kampaň určuje místní sdružení/předsednictva.
KF Praha schvaluje záměr poskytnutí účelového investičního úvěru obch. spol. 1. Pirátská s.r.o. s parametry: výše úvěru 300 tis. Kč, úrok 0 % ročně, splatnost 3,5 roku, rovnoměrné rozložení na 4 stejné splátky - vždy po roce od úvěru a poslední splátka ke dni splatnosti; podmínkou vyplacení jistiny je uzavření nájemní smlouvy zakládající nájemní právo k prostoru Na Moráni 3 v přízemí ve prospěch obch. spol. 1. Pirátská s.r.o.; za stranu bude podepsána jedna úvěrová smlouva.


Navržené znění rozpočtu: Hlasování bude zahájeno 31. 8. a bude trvat 72 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Pavel.Kralicek, Jitka.Novotna, Jaromir.Beranek, anonym18401

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Vážení přátelé,
tak to mi kapánek sere, když se velkopanské rozhazování nazve "neočekávaně vyšším výdajům na rekonstrukci". U plánování předělávek nového PiCe Na Moráni jsem byl prakticky od samého začátku.
Začalo to naprosto nesmyslným vymalováním (tedy rekonstrukce od konce), pak se zjistilo, že budeme bourat příčky, které se ukázaly, že jsou (po bance - kupodivu pancéřované), aby se pak dál zjistilo, že budeme vyhazovat celý minerální podhled, který jsem se snažil úzkostlivě chránit, aby se dal opět zpátky použít a nakonec se vyházel na sběrňák, odvoz trezorů v původní pořizovací hodnotě mnoha a mnoha desítek tisíc jsme, pokud mám správné info, ještě museli zaplatit, manýrismus v podobě prosklených (považme) neprůhledných skleněných příček si taky dopřejeme, takže sumassumárum mi to vychází, že jsme o třicet až padesát procent výš, než by bylo nezbytně nutné.
Od začátku jsem chtěl nějakou malůvku, něco na způsob projektu; naprosto marný. Nic! Není a nebude! A když se to celé spustilo, vylezlo pdf-ko, s opatrnými změnami. A najednou to začalo - jak lavina. A práce = finance jen skákaly, samozřejmě po desetitisících;
Protože přeci skočíme na vějičku sádrokartonářům, kteří řeknou, že je pod jejich důstojnost používat použité (v naprosto stoprocentním stavu) profily a desky - páč nám "jako" "nedají záruku". Nechci kolegům, co na rekonstrukci spolupracujeme podkopávat židli, ale za tenhle způsob alibismu bych dodavatele vyrazil dveřma i s futrama a dal jim na sociální sítě takovou referenci, že by si to příště sakra rozmysleli.
Přeci dredatá pakáž Kadleček, kterej se v branži pohybuje celej život nám do toho nebude kecat. My to víme líp.
Na celém tom mi štve ta bezkoncepčnost, protože to na Piráty vrhá děsivé světlo, stejné, jako na všechny, co tu kdy vládli před námi. A vidím, že my, dělné včeličky, co to v týhle republice všechno stavíme a vyrábíme, tak na nás to všchno stojí a zbytek jsou jen od narození do smrti zbytečný kecalové a darmožrouti, což říkal jinými slovy už pan Werich. Vzchopme se a začněme používat mozek, přátelé! Jináč nás zas převálcuje zas další zbytečnej kecal a darmožrout. Dokažme, že jsme nežili nadarmo.
Díky, mám vás rád!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Nazarsky, Stepan.Strebl, Jan.Bartko, Jiri.Snizek, Michael.Polak
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (rozprava)

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

viewtopic.php?f=349&t=43493&p=579334&hilit=pice#p579334
Takže mi ta půjčka nějak nesedí, ale nic s tím nenadělám. PiCe chci, chci se na ní při stavbě i podílet, ale lež v podobě "nepředpokládaných" zvýšených nákladů mě opravdu dala velkou facku!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Jiri.Snizek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

Mě ta nekoncepčnost předělávek nové PICE taky štve. A hodně. Teď je důležité to rychle dokončit a začít se tam scházet. Navýšení rozpočtu na kampaň pro MS vítám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvek:
anonym18401
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Naneštěstí PiCe není zdaleka jen záležitost KS Praha. Současný model je takový, že ho má 1P s.r.o., která ho pronajímá. My se snažíme vycházet vstříc a pomáhat lidskými zdroji. Další komplikací jsou pravidla sněmovny.

Projekt měl být samozřejmě mnohem lépe připraven. Ale to se nám vymstilo minule, kdy jsme nové prostory vyhodnocovali tak dlouho až už nebyly volné.

Doporučuji komunikovat přímo s Jarkou Vattay popř. Vaškem Židkem, kteří se o to starají za 1P.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
anonym18401, Jaroslava.Vatay

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Josef.Kadlecek píše: 01 zář 2018, 01:30 Vážení přátelé,
... Dokažme, že jsme nežili nadarmo.
Díky, mám vás rád!
Vážení přátelé,
svůj předchozí post o navýšení výdajů na rekonstrukci jsem psal trošku rozhozen, a protože jsem nebyl účastníkem jakýchkoli jednání ohledně rekonstrukce PiCe, přistupoval jsem k věci jako "domkář", majitel téměř stoletého domečku a jako člověk dlouhá léta ekonomicky balancující okolo plusové nuly, který si za vše okolností musí umět poradit z toho "nic", co má k dispozici. A taky jako Pirát dřevních dob; ta však pominula..
Mám sice dlouholeté zkušenosti na stavbách, nicméně jako ten, který dílo provádí a nikoli jako řídící takové stavby. Proto, nemaje informací, nedohlédnu mimo svůj úhel pohledu. Ujel jsem.
Omlouvám se za své výlevy, všem! A věřím, že nové PiCe bude skvělé a udělám pro to maximum.
Pep
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jaroslava.Vatay
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 22 říj 2017, 22:47
Profese: mediátor, lektor, kouč, produkční
Bydliště: Vršovická 1429/68, Praha 10
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Jaroslava.Vatay »

Josef.Kadlecek píše: 02 zář 2018, 19:10
Josef.Kadlecek píše: 01 zář 2018, 01:30 Vážení přátelé,
... Dokažme, že jsme nežili nadarmo.
Díky, mám vás rád!
Vážení přátelé,
svůj předchozí post o navýšení výdajů na rekonstrukci jsem psal trošku rozhozen
Omlouvám se za své výlevy, všem! A věřím, že nové PiCe bude skvělé a udělám pro to maximum.
Pep
Pepo
děkuji moc za tvou reflexi a omluvu!

Zároveň si uvědomuji, že lidé potřebují informace a něco jsem dala na facebook, zítra se domluvíme na poradě, že bychom dali sem nějaký report o stavu, co jak bylo a proč. Ať se nešíří dezinformace.

Děkuji tímto vsem, kteří se na novém PiCe podílejí ve dne a v některých případech i v noci!! Ahoj Jaro
Motto: "Slouží to mně, ostatním i vyššímu smyslu"?

Jaroslava Vatay
Facilitátorka, lektorka, produkční
jaroslava.vatay@pirati.cz, tel. +420777885322
  • Projektová manažerka: Nové Pice | Mediátorka a facilitátorka (členka mediačního týmu) | Komunikace a kultura | Občanský aktivismus
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (hlasování)

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Jaroslava.Vatay píše: 02 zář 2018, 19:51 Zároveň si uvědomuji, že lidé potřebují informace a něco jsem dala na facebook, zítra se domluvíme na poradě, že bychom dali sem nějaký report o stavu, co jak bylo a proč. Ať se nešíří dezinformace.
Omlouvám se, že vám sem jako nepražský píšu, ale vzhledem k tomu, že jde objekt se sídlem strany, uvítali bychom informace i my mimopražští. Informace, které se ke mně dostaly, odpovídají tomu, co psal Josef Kadleček. Absence oficiálního vyjádření vede k šíření různých spekulací, které není jak vyvrátit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Jiri.Snizek
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 45/2018 Rozpočet krajského sdružení a půjčka na nové PiCe (rozprava)

Příspěvek od Michael.Polak »

Předběžně jsem sondoval, kde teď PiCe je, a vypadá to, že v případě zajištění přístupu na střechu bychom se třeba mohli bavit o 512 Mbps internetu (oběma směry) a o Wi-Fi AP nejnovější generace, které máme vyzkoušené z výstav i pro současný přístup stovek lidí současně...

+ mohl bych sondnout, jestli v objektu není optika např. od Dial Telecomu, kde bych to asi dokázal zajistit výhodněji, než přímo od nich (diskutabilně.. třeba by taky přišli s nějakou nabídkou přímo pro Piráty, kdo ví...)

(nejdřív ale budu muset zjistit, kdo mi umožní demontovat anténu starší technologie ze starého PiCe...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“