Pirátské aktivity k 80. Výročí Mnichovského diktátu a záboru Sudet

Moderátoři: @medialni-ulk, PKS Ustecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Mares
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Student, Sběrač funkcí
Dal poděkování: 129 poděkování
Dostal poděkování: 753 poděkování

Pirátské aktivity k 80. Výročí Mnichovského diktátu a záboru Sudet

Příspěvek od Jan.Mares »

V poslední době jistě někteří z vás zaregistrovali zvýšený výskyt "historična" v médiích, v prohlášení některých politický stran a na fejsbuku - konkrétně 21.8. a kulaté výročí okupace, otázky ohledně Zemanova neprojevu a celkového hodnocení události (Tomio neopomněl srovnat rok 68 s naším členstvím v Unii).
Různé SPDácké stránky a Foldynův profil na FB pak včera postovali stížnosti, že média a politici údajně mlčí k výročí začátku 2. světové.

Nejsem sice jasnovidec, ale kolem kulatého výročí Mnichovské dohody, které se navíc kryje s vrcholem volební kampaně, se zřejmě budou konat hotové orgie. To výročí má všechny správné ingredience - zrada západu, okupace věčně zlým Německem a Stalin (Rusko) by nás podržel, atd. atd. atd.
Určitě by nebylo od věci, kdyby Pirátská strana vydala přinejmenším prohlášení, klidně i něco víc.

Protože se Mnichov Ústeckého kraje týká bytostněji, než třeba Prahy, tak by určitě stálo za to, udělat něco i v místním měřítku.
Dobrá by byla například připomínka před-mnichovského starosty Leopolda Pölzla, který byl v den příjezdu okupantů zlynčován téměř k smrti fanatickými henleinovci. Socdemák Pölzl byl rozhodně jedním z lepších sudetských starostů a ačkoliv bylo Ústí sídlem nacistů z DNSAP, tak ve městě panovala mnohem uvolněnější atmosféra, než třeba v Liberci.
Pölzl se navíc v kontextu německé sociální demokracie řadil spíše k demokratickému, internacionalistickému křídlu, v opozici k Wenzelovi Jakschovi, který chtěl Henleinovu nacionalismu kontrovat nacionalismem vlastním.

I proto by bylo dobré u jeho pomníku (v průchodu ústeckého magistrátu) zorganizovat krátkou připomínku a předejít tím třeba i tomu, že si ho do pusy vezme ústecká, foldynovská ČSSD.

V případě zájmu se rád ujmu formulace vhodných textů.

Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host