KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Jakuba to sem nepustí cokoliv napsat, přestože je přihlášený (moc to nepomáhá tomu, že mu vysvětluji, jak je tahle platforma pro komunikaci důležitá - zároveň to teď skutečně nemám čas řešit. Zrušila jsem dopolední program, abychom se dohodli, co dále udělat). Přeposílám tedy, co mi poslal.

OBJEDNÁVKA

Dodavatel:
název: Powerprint s.r.o.
sídlo: Brandejsovo nám. 1219/1, 165 00 Praha 6 - Suchdol
IČ: 27627705
DIČ: CZ27627705

Provozovna: Liberec
kontakt: Fügnerova 667/7, Revoluční OC Delta
tel.: 730517830
e-mail: liberecpowerprint.cz


Zadavatel:
jméno: Jan Polák
adresa: Česká pirátská strana, Řehořova 943/19, 130 00 Praha 3
IČ: 71339698

ze dne: 20.8.2018
předpokládaný termín a místo dodání: 30.8.2018


Specifikace zakázky: Lepší Jablonec

Popis zakázky:
vazba V2 lepená
formát B6
blok 90g colotech, 132 stran
obálka 250g KM / laminace mat
náklad 500 ks
cena bez DPH 34 080,- Kč

Pokud se to nezaplatí dnes. Tak tiskárna nedodá knihu v termínu.
Naposledy upravil(a) Ida.Chuchlikova dne 21 srp 2018, 10:04, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvek:
Jana.Schlegelova
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Pavel_Grunfeld
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 09 kvě 2018, 16:35
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Pavel_Grunfeld »

Ahoj,co se týče výběru tiskárny - já jsem se přihlásil, že někoho zkusím poptat a zajistil jsem nabídku od Unipress Turnov, Losman -Jablonec, Powerprint Liberec. K poptání se hlásili i další členové mediálního týmu, ale pokud vím nikdo nic dalšího nepředložil. Unipress byl dražší asi o 30% než Powerprint a Losman přes několik urgencí nabídky nedodal. Vzhledem k termínům bylo potřeba dořešit to, abychom měli knihu na křest 3.9. v rámci otevření Pixelu. Dále už se tedy komunikovalo s Powerprint Liberec a to by měl být dodavatel. Finální provedení objednávky a tedy cenu i náklad nemám, neobjednával jsem to a nekomunikuji s nimi už. Naposledy byl diskutován náklad 500 ks.
Rád bych k tomu dodal, že řešení nějakého otevřeného výběrového řízení na knihu samozřejmě řešit nešlo, protože by to znamenalo časově zásadně větší rozsah a nedalo by se to vůbec stíhat. Kritiku od někoho kdo se v podstatě na ničem nepodílí a má ke všemu pouze výhrady rovněž nepovažuji za relevantní, ale to je samozřejmě můj pohled na věc. Přeji další příjemnou diskuzi.
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 21 srp 2018, 09:31 Takže, když tu nyní hlasujeme, tak vlastně nehlasujeme "ano, myslím si, že 40.000,- na tento projekt je ok/ne, myslím si, že je to moc", ale "ano, věřím, že když po nás chtějí souhlas, tak vědí na co ty peníze půjdou / ne, myslím, že rohodli špatně". Prostě jen formálně prohlasováváme rozhodnutí někoho jiného.
Navrhuji k tomu přistoupit buď :
1. tak, že budeme hlasovat skutečně o tom, co popsal Lukáš :) neb má pravdu.
"ano, věřím, že když po nás chtějí souhlas, tak vědí na co ty peníze půjdou / ne, myslím, že rozhodli špatně"
- pokud bude víc aktivních lidí, kteří si rozdělí práci, snad tohle bude ukázka toho, že tento postup není správný.

2. někdo jiný si vezme na starost tisk knihy tak, aby byla kvalita stejná a knihy k dispozici na otevření PIxelu. 3.9.

3. Kniha nebude na otevření Pixelu.

4. v ideálním světe bychom nyní měli probrat, jestli knihu skutečně chceme a jestli je 500ks adekvátní. Pokud tento ideální postup může někdo zajistit. Nechť se toho chopí. Já nyní musím pryč.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Pavel_Grunfeld píše: 21 srp 2018, 10:01Kritiku od někoho kdo se v podstatě na ničem nepodílí a má ke všemu pouze výhrady rovněž nepovažuji za relevantní, ale to je samozřejmě můj pohled na věc. Přeji další příjemnou diskuzi.
Tohle je slušnej faul. Protože ta kritika musí zaznít a byla by stejně relevantní, i kdyby jí vyslovil nějakej pirát z horní dolní. Nutně to neznamená, že to neprojde kritice navzdory, ale chcem být lepší. Časem to určitě dáme 😊, byť realita je jaká je.

Nechápu poslední věc, jak se to může zaplatit dnes, když se hlasuje do 24. srpna? Byť já už hlasovala. V rámci možnosti Lukášova hlasování “snad vědí” (i když to nechápu, je to jejich odpovědnost za vedení kampaně hlavně).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Ida.Chuchlikova
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Jana.Schlegelova píše: 21 srp 2018, 10:30
Pavel_Grunfeld píše: 21 srp 2018, 10:01Kritiku od někoho kdo se v podstatě na ničem nepodílí a má ke všemu pouze výhrady rovněž nepovažuji za relevantní, ale to je samozřejmě můj pohled na věc. Přeji další příjemnou diskuzi.
Tohle je slušnej faul. Protože ta kritika musí zaznít a byla by stejně relevantní, i kdyby jí vyslovil nějakej pirát z horní dolní. Nutně to neznamená, že to neprojde kritice navzdory, ale chcem být lepší. Časem to určitě dáme 😊, byť realita je jaká je.

Nechápu poslední věc, jak se to může zaplatit dnes, když se hlasuje do 24. srpna? Byť já už hlasovala. V rámci možnosti Lukášova hlasování “snad vědí” (i když to nechápu, je to jejich odpovědnost za vedení kampaně hlavně).
Pavel je prostě vyčerpaný z toho, že dělá věci, které by měl dělat někdo jiný. Zároveň není Pirát a snaží se zajistit administraci, kterou si nikdo jiný na svůj hrb nevzal. Rozumím jemu i Janě, ale pojďme to posunout dál.

Hlasování bylo vypsáno před tím, než byla informace o splatnosti faktury. Takže to není chyba. Jen se předpokládalo, že se to časově zvládne. Splatnost faktury je dle informací 23. doba pro přeposlání peněz mezi bankami (nevím kterými, nechtějte to po mě, ale někom, kdo to má na starost) 2 dny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ida.Chuchlikova za příspěvek:
Jana.Schlegelova
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Veronika.Drapalikova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 254
Registrován: 27 říj 2013, 16:29
Profese: konzultant O2 Guru, rodičovská dovolená
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 76 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Veronika.Drapalikova »

Doplňuji! Tato rozprava poběží do zítra 22.8.2018 do půlnoci, ihned nato znovu spustíme hlasování o "důvěře". :-D To poběží pouze jeden den a to do půlnoci 23.8.2018. Domluvili jsme se tak proto, že v pátek ráno je poslední možnost, jak potvrdit zakázku tiskárně a mít tedy knihu včas na akce. Věřím, že vzhledem k tomu, že se řeší od pondělí, že všichni budou mít dostatek času na odhlasování. Všem bude připomenuto e-mailem. Díky moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Drapalikova za příspěvky (celkem 3):
anonym39320, Jan.Polak, Pavel_Grunfeld

Veronika Drápalíková

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od anonym39320 »

Předně moc děkuji Idě za doplnění informací a Verče za otevření rozpravy a uvedení jasných termínů pro rozpravu a hlasování.
Pavel_Grunfeld píše: 21 srp 2018, 10:01 Kritiku od někoho kdo se v podstatě na ničem nepodílí a má ke všemu pouze výhrady rovněž nepovažuji za relevantní, ale to je samozřejmě můj pohled na věc.
Na práci MS Jablonec jsem se podílel, ale jelikož se mé názory na priority rozcházely s těmi Honzy Poláka, tak jsem resignoval, jelikož jsem se domníval, že bude lepší mít názorově jednotné předsednictvo a věděl jsem, že většina MS má názor bližší tomu, který měl Honza a tedy jsem dal příležitost většině. Na další práci MS jsem se podílet chtěl, žel to s Jbc na dálku nelze, tedy jsem pomáhám s programem do voleb do Evropského parlamentu, kde spolupráce na dálku možná je.

Pokud jde o kritiku - rád bych poznamenal, že otevřená a slušná kritika (pevně věřím, že má kritika nikdy nebyla neslušná ani nekorektní) je základem demokratické společnosti. Nemusím být přeci součástí realizačního týmu, abych mohl vyjadřovat názor k jeho práci. Jak by poté bylo možno kritizovat např. činnost ministerstva? Musel by člověk na ministerstvu pracovat?
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Pavel_Grunfeld
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 09 kvě 2018, 16:35
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Pavel_Grunfeld »

Tak srovnání s ministerstvem je výborný! :D
Vůbec nemáš představu v jakém spěchu se vše řeší a v jakém počtu lidí to vše děláme jak tu už padalo tak po večerech.Většina hrdých pirátů má bohužel jen spoustu poznámek,výhrad a někdy invektiv,ale reálně se na ničem nijak v rámci kampaně a přípravy věcí nepodílí a v podstatě ani o nic neprojevují zájem tím,že nechodí ani na organizované středeční schůzky - museli jsme kvůli tomu už zrušit i řadu plánovaných akcí,protože je nejsme schopni personálně obsáhnout..to je realita a k tomu psát o otevřených výběrových řízeních je prostě nesmysl,když vše bylo potřeba dát dohromady za 2 týdny kompletně asi 2-3 lidech (díky Jakubovi a Pýcovi) - reálně by o to byl o prázdninách zájem třeba jako o post manažera kampaně. Takže v ideálním světě by to tak klidně být mohlo a v květnu to mohlo vesele proběhnout v červnu to mohlo být zadané třeba,jenže v květnu se teprve ustavilo MS a nikdo v podstatě nevěděl co chceme dělat a od té doby se jen tlačí vše před sebou a řeší se nejurgentnější věci. To je moje poslední reakce k této věci. Krásný den všem
Jan.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 20 bře 2018, 18:27
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Jan.Polak »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 21 srp 2018, 12:24 Předně moc děkuji Idě za doplnění informací a Verče za otevření rozpravy a uvedení jasných termínů pro rozpravu a hlasování.
Pavel_Grunfeld píše: 21 srp 2018, 10:01 Kritiku od někoho kdo se v podstatě na ničem nepodílí a má ke všemu pouze výhrady rovněž nepovažuji za relevantní, ale to je samozřejmě můj pohled na věc.
Na práci MS Jablonec jsem se podílel, ale jelikož se mé názory na priority rozcházely s těmi Honzy Poláka, tak jsem resignoval, jelikož jsem se domníval, že bude lepší mít názorově jednotné předsednictvo a věděl jsem, že většina MS má názor bližší tomu, který měl Honza a tedy jsem dal příležitost většině. Na další práci MS jsem se podílet chtěl, žel to s Jbc na dálku nelze, tedy jsem pomáhám s programem do voleb do Evropského parlamentu, kde spolupráce na dálku možná je.

Pokud jde o kritiku - rád bych poznamenal, že otevřená a slušná kritika (pevně věřím, že má kritika nikdy nebyla neslušná ani nekorektní) je základem demokratické společnosti. Nemusím být přeci součástí realizačního týmu, abych mohl vyjadřovat názor k jeho práci. Jak by poté bylo možno kritizovat např. činnost ministerstva? Musel by člověk na ministerstvu pracovat?
Já bych toto nepřirovnával ke kritice ministerstva, kde všichni dostávají zaplaceno za svou práci "od lidí" a tudíž "lidi" mají mít nároky, mají kritizovat a požadovat. Jsou to ti, kdo za práci ministerstva platí.

V našem případě bych situaci přirovnal k této: Skupina lidí se dohodne, že potřebují vykopat latrínu. Nikomu se do toho nechce, tak se najdou tři, kteří řeknou, že díru teda dobrovolně vykopou, ale že budou potřebovat pomoc a podporu od ostatních. Ostatní řeknou ok, kopejte, my vás podpoříme. Dotyční začnou kopat, koupí si vlastní lopaty a večer co večer po práci se chodí lopotit s prací pro celou skupinu. Ještě jim pomůžou kolemjdoucí, kteří sice nejsou z dotyčné skupiny lidí, co latrínu potřebují, ale vidí, že bez latríny budou všude okolo výkaly a to nechce přece nikdo... Skupina kope, získá informace, že na výkopové práce dostanou 100korun, které můžou použít. Napadne je, že za 40korun si koupí kolečko, na kterém budou hlínu vozit, že to pomůže společnému dílu. Budoucí uživatelé latríny se nechodí ani jednou za týden podívat, jak práce pokračují. Občas ale kritizují, že vlastně neví, čím se kope a že chtějí dopředu vědět jak a kde se bude kopat a následně ještě záznamy a fotky z probíhajících prací. A když jsou 2/3 díry vykopané, nekopající zjistí, že 40 ze 100 chtějí kopáči utratit za kolečko. Začnou se ozývat hlasy, že se kopalo špatně, draze, na blbým místě. Že kolečko není třeba, že je drahé. Je taková kritika na místě? Možná ano, nicméně v takovém prostředí bude dobrovolných kopáčů pouze ubývat. To chceme? Nebo spíš lidi potřebujeme přilákat?

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Polak za příspěvek:
Pavel_Grunfeld
Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LiK 26/2018 Přidělení financí na programovou knihu MS Jablonec nad Nisou - ROZPRAVA

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Myslím, že tahle debata a přirovnání jsou naprosto zbytečné. Fakt je ten, že máte získat podporu celého KF a to skutečně tyhle informace nemělo. Vůbec nevím, proč se tu přirovnáváme ke kopáčům latrín.
Jedním z důvodů, proč jsem se stala pirátem, bylo, že tyhle obecné postupy už někdo předemnou vymyslel a tu a tam prošlapal. Že nechci znovu vymýšlet vymyšlené.
A absolutně chápu, že ne vždy to podle pravidel jde. Ale jde o to nepopírat, že to není, jak má a příště to třeba “zvorat” míň. A nenasírat se na sebe. To je fakt zbytečný. Když někdo nedělá v MS Jablonec, neznamená to, že nedělá nic. Nehledě na to, že tady chcete hlasy celého KF a kde, prosím, to mělo brát informace? To je v podstatě od počátku jediný, po čem se tu pátrá.
Nenasírejme se. Je to zbytečný. 😊
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvky (celkem 2):
anonym39320, Ida.Chuchlikova
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“