CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Josef.Kocourek »

TomasMikus píše: 15 srp 2018, 23:07
Josef.Kocourek píše: 15 srp 2018, 22:16 Já vím jen jedno, každá změna času mne rozhodí a trpím samovolným předčasným buzení nebo nedostatkem spánku podle změny času a to trvá skoro měsíc než se mi moje vnitřní hodiny srovnají. Trpím nejen fyzicky, ale i duševně. Primárně je mi jedno který čas se zachová, hlavně neměnit!
Budu-li muset si vybrat, tak raději budu stávat za světla a s přáteli se setkám klidně za tmy (naštěstí nechodí spát se slepicemi :-) ).
K tématu: http://www.foronlyonetime.eu/cz/proc-jeden-cas
přesně kvůli tomuto postoji jsem pro to aby to zůstalo tak jak to je a čas se střídal, přesně kvůli tomuto postoji vzniknou dva nesmiřitelné tábory, přesně kvůli tomuto postoji nebude nakonec v této otázce nikdo vítěz jen poražení.
Nějak nechápu tvoji logiku. Tobě střídání nevadí, tak se dá předpokládat, že ti nebude vadit i nestřídání. Prostě se ti to líbí a je ti úplně jedno, že tu je jistá skupina lidí co jim pravidelné nabourávání biohodin dělá nemalé potíže. To není o nějaké válce 2 táborů, prostě vím, že mi to zdravotně vadí a stopro mi to krátí život. To ale i tobě jen to nevnímáš. Dál se vyjadřovat nemíním, střídání času beru jako nutné zlo a když zmizí tak fajn a když ne, osud :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od TomasMikus »

Josef.Kocourek píše: 16 srp 2018, 07:42
TomasMikus píše: 15 srp 2018, 23:07
Josef.Kocourek píše: 15 srp 2018, 22:16 Já vím jen jedno, každá změna času mne rozhodí a trpím samovolným předčasným buzení nebo nedostatkem spánku podle změny času a to trvá skoro měsíc než se mi moje vnitřní hodiny srovnají. Trpím nejen fyzicky, ale i duševně. Primárně je mi jedno který čas se zachová, hlavně neměnit!
Budu-li muset si vybrat, tak raději budu stávat za světla a s přáteli se setkám klidně za tmy (naštěstí nechodí spát se slepicemi :-) ).
K tématu: http://www.foronlyonetime.eu/cz/proc-jeden-cas
přesně kvůli tomuto postoji jsem pro to aby to zůstalo tak jak to je a čas se střídal, přesně kvůli tomuto postoji vzniknou dva nesmiřitelné tábory, přesně kvůli tomuto postoji nebude nakonec v této otázce nikdo vítěz jen poražení.
Nějak nechápu tvoji logiku. Tobě střídání nevadí, tak se dá předpokládat, že ti nebude vadit i nestřídání. Prostě se ti to líbí a je ti úplně jedno, že tu je jistá skupina lidí co jim pravidelné nabourávání biohodin dělá nemalé potíže. To není o nějaké válce 2 táborů, prostě vím, že mi to zdravotně vadí a stopro mi to krátí život. To ale i tobě jen to nevnímáš. Dál se vyjadřovat nemíním, střídání času beru jako nutné zlo a když zmizí tak fajn a když ne, osud :)
kdyby ses podival vyse tak tu logiku pochopis ale pristup neco mi vadi zruste to a zamýšlet se nad tim ale nebudu maucta me trosku irituje to je cele taková ta demokracie když jsem ve většině tak to tak bude a ostatní ať si trhnou mě to nezajímá a když jsem v menšině tak jsem už dopředu smířen s tím že mě ostatní zadupou nějak mi tam chybí hledání správných řešení jen takové to billbordové hejrup
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Ondra.kl »

Josef.Kocourek píše: 16 srp 2018, 07:42Nějak nechápu tvoji logiku. Tobě střídání nevadí, tak se dá předpokládat, že ti nebude vadit i nestřídání.
To se předpokládat nedá. Záleží totiž na tom jak to nestřídání bude vypadat.

Zkusím ti to vysvětlit na paralele. Plujem zaoceánskou lodí přes atlantik do ameriky. Ty máš mořskou nemoc a chceš vystoupit a potopit loď. Je ti jedno jestli pak každý poplaveme sám, nebo jestli nás vyzvedne hydroplán. Mě sice houpání nevadí, ale zas mám problém s tím plavat individuálně až do ameriky. Jako, proč ne, rád tě podpořím v tom opustit loď protože pluje pomalu, někteří mají s houpáním problém a celkově to není špatný nápad. Ale je pro mne zásadní co přijde pak - byl bych totiž celkem nerad, kdybysme všichni vystoupili, kapitán potopil loď a my všichni během pár dnů prakticky ověřili že to do ameriky neuplavem a chcípnem uprostředka oceánu. ;)


A jinak bych prosil o upřímnou odpověď na můj předešlý dotaz. Dá nám to všem poměrně jasnou odpověď na otázku jestli dnes lidé jsou nebo nejsou schopni si plánovat využití doby slunečního svitu podle svých potřeb. Děkuji.
Uživatelský avatar
Vaclav.Vislous
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 177
Registrován: 17 dub 2017, 12:59
Profese: manažer
Bydliště: Praha 9 - Libeň
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Vaclav.Vislous »

Ještě bych k tématu doplnil jednu informaci: Evropská komise v této věci nyní dělá veřejný dotazník, který pak bude vyhodnocovat a na jeho základě dávat návrh parlamentu. Doporučuji proto všem, kteří na to mají vyhraněný názor, aby si našli chvilku času a vyplnili zde: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20 ... rangements

Za sebe říkám, že podporuji snahu o celoevropské zrušení střídání letního a zimního času a přechod na stálý letní čas - tedy v Česku na čas GMT+2.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vislous za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Zbynek.Janoska, Anna.Ungerova, TomasMikus, Martin.Suchan

Předseda MS a ZK Pirátů Praha 9, manažer a fanoušek nových technologií. Moderní energetika a udržitelná doprava.
T: 777 954 389
E: vaclav.vislous@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondra.kl píše: 16 srp 2018, 07:31
Josef.Kocourek píše: 15 srp 2018, 22:16 ... každá změna času mne rozhodí a trpím samovolným předčasným buzení nebo nedostatkem spánku podle změny času a to trvá skoro měsíc než se mi moje vnitřní hodiny srovnají...
Vidím že máte výrazné problémy s využitím doby slunečního svitu podle vašich potřeb, tak aby vám změna času nepůsobila problémy.
Ondro, čteme stejný text? Já jako nejpodstatnější sdělení chápu tohle
každá změna času mne rozhodí
a dovozuji, že je myšlena vnucená/nařízená změna času.

A ano, i jám mám svůj zaběhnutý styl vstávání a usínání a když například kvůli zákazníkovu musím rytmus narušit a vstát o několik hodin dříve, pak se na to buď týden připravuji tím, že vstávám čím dal dříve, nebo mě to také rozhodí na několik dnů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Josef.Kocourek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr.Vileta píše: 16 srp 2018, 21:03Ondro, čteme stejný text? ....
ANo čteme stejný text, ano chápeme ho stejně. A právě proto se ho ptám co proti tomu dělá a JAK se mu to daří. Protože někteří tu tvrdí že není problém si to zorganizovat podle sebe, tak by pak logicky neměl být problém si tu změnu rozložit do 3 (nebo 6) měsíců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, TomasMikus
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Josef psal, že mu specificky vadí ta změna režimu, takže předpokládám, že jednotný čas by to vyřešil. Pokud někomu bude vadit nedostatek světla v zimě, může se zkusit domluvit se zaměstnavatelem na posunutí pracovní doby o hodinu OFFTOPIC(Mě se to povedlo ve dvou ze tří zaměstnání). Stejně si každý zaměstnavatel bude případně určovat, jestli zanechá letní nebo zimní čas a když si odbory dokáží vyjednat zvýšení platů o 20 % v době, kdy je míra inflace 2,5 %, tak nemám pochyb, že by si prosadili začátek pracovní doby, který bude vyhovovat většině zaměstnanců.

Jinak ale na konci nebudou všichni spokojení, stejně jako nejsou všichni spokojení teď. Podle stavu ankety se ale zdá, že zhruba 2/3 lidí současný stav nevyhovuje, takže změna by byla posunem k lepšímu. Ta probíhající konzultace EU má mimochodem mimořádný ohlas, takže uvidíme, co si kolik lidí myslí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od TomasMikus »

Zbynek.Janoska píše: 16 srp 2018, 22:37 Josef psal, že mu specificky vadí ta změna režimu, takže předpokládám, že jednotný čas by to vyřešil. Pokud někomu bude vadit nedostatek světla v zimě, může se zkusit domluvit se zaměstnavatelem na posunutí pracovní doby o hodinu OFFTOPIC(Mě se to povedlo ve dvou ze tří zaměstnání). Stejně si každý zaměstnavatel bude případně určovat, jestli zanechá letní nebo zimní čas a když si odbory dokáží vyjednat zvýšení platů o 20 % v době, kdy je míra inflace 2,5 %, tak nemám pochyb, že by si prosadili začátek pracovní doby, který bude vyhovovat většině zaměstnanců.

Jinak ale na konci nebudou všichni spokojení, stejně jako nejsou všichni spokojení teď. Podle stavu ankety se ale zdá, že zhruba 2/3 lidí současný stav nevyhovuje, takže změna by byla posunem k lepšímu. Ta probíhající konzultace EU má mimochodem mimořádný ohlas, takže uvidíme, co si kolik lidí myslí.
nebude k lepšímu protože teprve s až se čas změní trvale na zimní začne to lidem vadit většina z nich to totiž vůbec neřeší. Já bych rád to jedno slzavé údolí přeskočil rovnou ale smiřuji se s tím, že to asi nepůjde mimochodem pokud spadáme do stejného pásma se Španělskem pak jsme na jeho východním okraji a u nás o hodně slunce vychází dříve a dříve zapadá a toto pásmo je tak zbytečně široké. A Ondřej má dobrou připomínku pokud tady Zbyňku radíte Ať si lidé na pracovištích udělají více světla proč když je to podle vás tak snadné si neudělají jemnější přechod nebo si ho úplně nezruší a nejedou stejný čas celý rok? Když si každý může nakládat s časem podle libosti pak je to argument úplně stejně fungující na obě strany barikády tedy nesmyslný.
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Kuci neblbněte, já nechci nikoho porazit, prostě jsem se jen vyjádřil k rozpravě o zrušení střídání času, aby ti co jí vyvolali měli o názor vice. Nechceš to zrušit , ok tvůj názor, já ti ho nechci vyvracet. Celou dobu píši jen o sobě (já vím, reagoval jsem na nějakou odpověď :-)), jak to cítím. Já nevím kteří ti odborníci mají pravdu, já jen vím, že mně to dvakrát do roka fyzicky i psychicky úplně zbytečně drtí. Co člověk to jiný názor, s tím prostě nic nenadělám, tak to tak beru. Život je na to moc krátký, abych se tím rozčiloval. Přesto díky za vaše názory, jen opačný názor mě posune dál. Hezký víkend :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvek:
TomasMikus
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Ondra.kl »

Josef.Kocourek píše: 17 srp 2018, 08:56Nechceš to zrušit , ok tvůj názor, já ti ho nechci vyvracet.
Tohle ovšem není pravda. Neuvědomuji si že by se tady vůbec někdo vyjádřil proti samotnému zrušení střídání. Rozdílné názory jsou jen na to jaký by měl být trvalý stav po zrušení střídání.
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“