slovo lídra

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Zamčeno
Martin.Arden
Rozhodčí komise
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

slovo lídra

Příspěvek od Martin.Arden » 14 srp 2018, 11:32

Všem členům MS Prahy 3, sympatizantům a příznivcům

Pro mne je důležité aby pirátská strana měla u voličů důvěru a dokázala se za občany postavit. Stejně tak jsou pro mne důležité dobré mezilidské vztahy. Přesto že moje řeč bude kritická, nechci k vám být osobní, nýbrž systémový, navíc před vás přistupuji s výzvou, abyste vy všichni-zde zakopali válečnou sekeru.
Jak se můžete postavit na stranu občana a bojovat za něj, když nejste jednotní, hádáte se a vytváříte neslučitelné frakce a neumíte se pořádně postavit za svého lídra?
To co ukazují někteří z vás v diskuzích na fóru pirátů je hanba, ponižující a ostudné. Shazujete celou pirátskou stranu i její kredit v očích veřejnosti. Navíc ve vrcholící předvolební kampani.
Jaké mám u vás záruky, Štěpáne Štréble, Jano Belecová , Jane Bartko..., když jste se za mne nepostavili ve chvíli, kdy se lámal chleba, kdy šlo o to eliminovat rizika v podobě kandidování Michala Konvičky a Karla Světlíka? Vy jste se měli naopak semknout a ukázat že umíme táhnout za jeden provaz a že máme vnitřní sílu a kompaktnost.
To za vás učinili včetně toho, že na tato rizika upozornili až PKS i RV vyškrtnutím p.Konvičky a p.Světlíka z kandidátky.
Při následujícím setkání na Parukářce jsem v diskuzi s PKS nabídl svoji rezignaci. Všichni přítomní piráti mne podpořili ať vytrvám, nevzdávám to a jedu s nimi dál jako lídr."
Na schůzi MS jsem se pak k tomu vyjádřil jasně: " Navrhl jsem po vyškrtnutí pánů Konvičky a Světlíka svoji rezignaci, byl jsem však podpořen na své pozici lídra, a tak jdeme dál, mojí snahou i úkolem od první chvíle co jsme spolu je sjednotit skupinu, stmelovat kolektiv, vyhrát volby a dobýt radnici." Dodal jsem však svoji podmínku: "Ještě jedna podpásovka a já odstoupím!"
To je lehce doložitelné.
A co nasledovalo hned na další schlůzi?
Přímý útok od Štěpána Štrébla že neplním gentlmenskou dohodu, jeho vulgarismy v přímém přenosu a rozpoutání lživé série a polopravd a neskutečných výmyslů od Jany Belecové, podporováno trolením Jana Bartka... .Štěpáne ty jsi neukázal gentlmena, ale hokynářku. To co za vámi stoji je obraz z ostudy. To se musí napravit.

A co nebo kdo stoji za mnou? Tým minimálně patnácti lidí: Margita Brychtova, Martin Sumak, Iveta Pospisilova, Roman Novacek, Filip Smoljak, Nuna, Sarka Sedlackova, Pavlina Kroupova, Frantisek Pudil, Ladislav Gregurek, Simona Bartova, Jaroslav Prochazka, Kavurovi - Stepan, jeho dcera i kolegove... a to jsou všechno parťáci, srdnatí, nebojácní, nebonzujou a neudavaji (Jane Bartku,) nelžou a neřeší si svoje osobní problémy opovrhováním a útočením, trolováním a hejtováním druhých (Jano Belecová)...ale hlavně, tahle parta jede a je vstřícná a spolupracuje. Podle mne tito lidé ukazují budoucnost Pirátské strany a jejích úspěchů a jsou za nimi vidět série činností i veřejných aktivit.

Co udělal náš předseda konkrétního pro Prahu 3, mimo svoji 30 - 50? procentní účasti na schůzích, kolik napsal článků, kolik svolal tiskovek, kolik vytvořil veřejných akcí nebo setkání, kolikrát byl mezi lidmi? Plusmínus nula!
A zde vidíte za mnou je 15 pracovitých lidí, nelžou, nehádají se a jsou líhní pro dalši členy.

Po pátečním setkání s Jakubem Michálkem, Štěpánem Štréblem a Míšou Krausovou jsem řekl, že moje mise lídra na Praze 3 končí, a že ji bude muset převzít Štěpán jako dvojka kandidátky. Osobně se cítím užitečným a platným pirátem jak na prvním, tak i třeba až na posledním místě -jako obyčejný dobrovolník MS Prahy 3. U pirátů jsem aktivní na více frontách, ale na Praze 3 mám kamarády, znám tuto čtvrť a jestli mi o něco jde v první řadě, tak o lidi-občany, aby si našli u pirátů svoji politickou stranu, která se jich ujme a která se za ně postaví a která za ně bude bojovat.
To samé jsem řekl i na setkání PKS s naším místním předsednictvem, Margitou, Pavlem Králíčkem a Františkem Dosedělem. Necítím dostatečnou podporu od skupiny, byť menší, ale s většinou členů, kteří navíc -bohužel- přišli až v poslední vlně "rychlonáborů", a která neuctivě přehlasovala ostatní.
Pro mne dodržet slovo je osobní ctí, spolupracovat je pro mne zásadní, a vytvářet prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře, přátelsky a s respektem, je u mne podmínkou. A toto od protistrany necítím.
Naše MS Prahy 3 si od příchodu p Konvičky prochází hlubokou krizí, a hrozí jeho rozpuštění, vyškrtání kandidátky a neúčast v následujících komunálních volbách.
Jestli uznáte že moje odstoupení bude záchranou MS a vy zde zakopete válečné sekery a nebudete se vracet ke starým sporům, tak tedy odstoupím.
A to i přesto, že mne do poslední chvíle, včera i ještě nyní před schůzí, ona patnáctka plus další piráti na Praze žádají, abych to nepokládal, abych vydržel a šel s nimi dál jako lídr. Proto se zde omluvám všem kteří mne na Praze 3 i v dalších městských částech podporují a jejichž podpory si hluboce vážím. Já s vámi se všemi zůstávám i nadále a budu se vždy na váš těšit. Je tu bohužel devítka pirátů, kteří neustoupí ani o píď, a kteří navíc přitvrdili s jasným signálem, že může být hůř.
Nabízím tímto svoji demisi právě proto, abych ukázal jak být moudrý, rozumný a jak lze budovat pirátskou stranu se ctí. Navíc -byť z pozice toho posledního- mohu ostatním ukazovat a být příkladem jak se má podporovat lídr a jak vzájemně spolupracovat.
Martin Arden
Naposledy upravil(a) Martin.Arden dne 14 srp 2018, 14:41, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Michalek, Vit.Simral, Martin.Karel.Svetlik, Filip.Smoljak, Dalibor.Zahora

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17438 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: slovo lídra

Příspěvek od Jakub.Michalek » 14 srp 2018, 13:41

Ahoj, rád bych poprosil všechny, abychom teď začali táhnout za jeden provaz, jak říká Martin, abyste zakopali válečné sekery, a mysleli na lidi, které na Praze 3 chceme zastupovat a na to, co pro ně můžeme udělat. Teď je potřeba, abychom opravdu spolupracovali. Pokud to bude potřeba, nabízím vám veškerou pomoc, aby vše fungovalo na konsensuální a vstřícné úrovni bez vzájemného obviňování, protože věřím, že i na Praze 3 nám jde o totéž. Sporů, které lidi zbytečně vysilují, jsme si už užili dost. Podporu krajského předsednictva máte, věřím, že kandidátka získá důvěru i u republikového výboru, a že se konečně plně zaměříte na volební kampaň a zastupování zájmů Pražanů. Díky a mějte se všichni fajn. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kalis, Nikol.Marhounova, Ivo.Vlasaty
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“