Zavedení jednoho času

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporujete předložený podnět?

Ano
97
73%
Ne
27
20%
Zdržuji se
9
7%
 
Celkem hlasujících: 133 - Celkem hlasů: 133

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Michal.Gill »

Návrh podporuji a byl bych i pro posun pásma o hodinu (tj. zachování dnešního letního času celoročně).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Libor.Adamek

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Martin.Strnad
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 225
Registrován: 08 bře 2018, 12:36
Profese: IT - Smartcity, eGoverment, webdesigner
Bydliště: Děčín
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Martin.Strnad »

Zbynek: Tak tohle je i na me dost prevratny navrh, ale vlastne to dava smysl. Jen pro zajimovost..jak by se resili takove "anomalie" jako jsou polarni noci?

https://lide.pirati.cz/profil/2071/ | Piráti Děčín pracují https://piratidecin.cz/pirati-pracuji
Předseda MS Děčín a okolí

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Martin.Strnad píše: 05 srp 2018, 16:55 Zbynek: Tak tohle je i na me dost prevratny navrh, ale vlastne to dava smysl. Jen pro zajimovost..jak by se resili takove "anomalie" jako jsou polarni noci?
OFFTOPICOn to byl ze tří čtvrtin žert. Ale kdybych to už měl obhajovat, tak co je na polární noci anomálního? Čas východu a západu by se jen převedl na Greenwich a v ty dny, kdy by Slunce vůbec nezapadlo/nevyšlo by se vlastně neřešilo nic.
Uživatelský avatar
Jan.Stehlik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 07 lis 2017, 13:23
Profese: Software Engineer
Bydliště: Valeč
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Jan.Stehlik »

Střídání letního a zimního času je sice nepraktické, ale lidé jsou an něj zvyklí. Typická reakce občana ČR bude "co si to politici zas vymýšlejí za píčoviny místo toho, aby se věnovali opravdu důležitým otázkám." Andrej si nechá udělat průzkum mezi konzervativními čtyřicátníky a pěkně nás v tom vykoupe.

Nakonec to nejdůležitější je, abychom to měli stejně jako zbytek evropy a tím pádem by se to mělo řešit na půdě parlamentu EU.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 03446.html

Proto si nemyslím, že toto téma patří do programových dokumentů Pirátů ČR nebo, že je účelné jej medializovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Stehlik píše: 09 srp 2018, 15:35 Nakonec to nejdůležitější je, abychom to měli stejně jako zbytek evropy a ...
... proto se tím Evropa zabývá. Zřejmě to už vadí množství občanů většímu než malému. :D
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20 ... rangements
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Jan.Stehlik

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Jan.Stehlik píše: 09 srp 2018, 15:35 Střídání letního a zimního času je sice nepraktické, ale lidé jsou an něj zvyklí.
Lidé jsou také zvyklí na zákaz drog, máme tedy přestat prosazovat jejich dekriminalizaci či legalizaci?
Andrej si nechá udělat průzkum mezi konzervativními čtyřicátníky a pěkně nás v tom vykoupe.
A já myslel, že Piráti mají prosazovat věci které jsou správné, ne ty, které nevadí Babišovi. Pokud chceš mít program komforní s Andrejem, to už rovnou můžeš prosazovat ANOfertí program, ne?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Pokud jeden čas, pak ten letní. Já, co běžně trčím v práci do půl sedmé, se na tu hodinu světla navíc těším jak na smilování. Střídání mi nijak nevadí, ale chápu, že někoho může obtěžovat hodně. Celoročně zimní čas by mě však dost mrzel a jsem proti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 3):
Ondra.kl, Libor.Adamek, Martin.Suchan
Uživatelský avatar
Jan.Stehlik
Místní předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 07 lis 2017, 13:23
Profese: Software Engineer
Bydliště: Valeč
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Jan.Stehlik »

Pavel.Moravec píše: 09 srp 2018, 19:05 Pokud chceš mít program komforní s Andrejem, to už rovnou můžeš prosazovat ANOfertí program, ne?
Tohle vidím jako argumentační faul. Podstatou mého příspěvku bylo, že pro voliče v ČR je změna času dle mého názoru marginální téma a pro naše oponenty by bylo snadné z nás udělat ty, co řeší hovadiny, když tu máme důležitější věci. Tak funguje politika. Pozici ANO k problematice změny času neznám a rozhodně nevidím potřebu s nimi náš program násilím slaďovat.

Srovnávat kriminalizaci uživatelů konopí s posouváním ručiček na hodinkách mi taky připadá trochu mimo mísu.

Jde mi o to, že změnu času vyřeší EU a my se prostě podřídíme ať už bude rozhodnutí jakékoli. Nepatřím k těm, co vstávají každý den ve stejný čas s železnou pravidelností a žije se mi dobře, takže argumenty o dopadech změny času na zdraví mi připadají liché. Pokud má Pirátská strana potřebu se profilovat na takto marginálním tématu, tak budiž, ale dle mého názoru jsou daleko palčivější problémy naší společnosti jako jsou netransparentnost a neefektivita státní správy, byznys s chudobou, ničivá zemědělská dotační politika a biopaliva a tady bychom se měli profilovat a snažit se prodat to, co už jsme pro řešení udělali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Stehlik za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Jan.Hora »

Jan.Stehlik píše: 10 srp 2018, 12:46 ...Nepatřím k těm, co vstávají každý den ve stejný čas s železnou pravidelností a žije se mi dobře, takže argumenty o dopadech změny času na zdraví mi připadají liché...
Nemyslím že tohle je klíčová část tvého argumentu, ale přesto bych varoval před pastí téhle úvahy. Jak se říká - "sytý hladovému nevěří". Že to někomu fyziologicky nevadí je fakt. Neznamená to ale, že ten argument je lichý.

Já třeba taky nestávám ve stejný čas, ale přesto když se posunou hodiny, tak se s tím vyrovnávám velmi špatně a už jsem to párkrát dokonce odmarodil (unavený organismus je snáze napadnutelný jarními a podzimními virózami a já mám jako bonus lehké astma, takže jsem k tomu o to náchylnější). Neshazuje ten argument ze stolu jen proto, že patříš mezi ty, na které změna času nepůsobí tak negativně ;)

Stejně tak nepodceňuj schopnost médií udělat ze změny času nafouknuté téma...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Pavel.Moravec

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zavedení jednoho času

Příspěvek od Martin.Kucera »

A dost - jednání už dávno běží, tak laskavě diskutujte tam a ne tady. Lock.
viewtopic.php?f=477&t=43181&view=unread#unread
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kadlecek, Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“