Členský podnět: Hlasování o důvěře Martinu Ardenovi a Margitě Brychtové

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Podporuji odvolání Martina Ardena a Margity Brychtové z kandidátní listiny pro MČ Praha 3

Pro
9
60%
Proti
6
40%
Zdržuji se
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 19 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět: Hlasování o důvěře Martinu Ardenovi a Margitě Brychtové

Příspěvek od Filip.Smoljak » 08 srp 2018, 18:57

Jana.Belecova píše:
08 srp 2018, 17:08
Vzhledem k tomu, že Martin Arden z nepochopitelných důvodu inicioval vyškrtnutí Michala Konvičky a Karla Světlíka z kandidátky, nemam důvěru v to, že povede kandidátku dobrým směrem a hlasoval bych pro odvolaní Martina Ardena. U Margity je situace obdobná. Pavel Musil
Nečlen prostřednictvím paní B. říká, jak by hlasoval. To je tedy bomba. Zajímavá je zejména tato část tvrzení: “U Margity je situace obdobná.”

Chce se mi plakat smíchy. JUDr. P. Musil, Ph. D., tento vynikající právník, údajně tvrdí, že nemá důvěru k Margitě, která ze své zadní pozice na kandidátce tuto kandidátku povede nesprávným směrem. Na Praze 3 se asi řídí ze zadu ;)

A moje babička, která je sice už v pánu tvrdí, že paní Belecová je notorická alkoholička.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Michal Konvicka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: dovozce vín
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Konvicka » 08 srp 2018, 20:03

Filip.Smoljak píše:
08 srp 2018, 18:57
Jana.Belecova píše:
08 srp 2018, 17:08
Vzhledem k tomu, že Martin Arden z nepochopitelných důvodu inicioval vyškrtnutí Michala Konvičky a Karla Světlíka z kandidátky, nemam důvěru v to, že povede kandidátku dobrým směrem a hlasoval bych pro odvolaní Martina Ardena. U Margity je situace obdobná. Pavel Musil
Nečlen prostřednictvím paní B. říká, jak by hlasoval. To je tedy bomba. Zajímavá je zejména tato část tvrzení: “U Margity je situace obdobná.”

Chce se mi plakat smíchy. JUDr. P. Musil, Ph. D., tento vynikající právník, údajně tvrdí, že nemá důvěru k Margitě, která ze své zadní pozice na kandidátce tuto kandidátku povede nesprávným směrem. Na Praze 3 se asi řídí ze zadu ;)

A moje babička, která je sice už v pánu tvrdí, že paní Belecová je notorická alkoholička.
Filipe, není třeba plakat, na Pavla telefon máš, snadno si můžeš tento vzkaz ověřit. Je nyní v Itálii na dovolené se špatným signálem a připojením. Nehledej za vším "bomby" :-)

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: volební manažer
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 434 poděkování

Příspěvek od Stepan.Strebl » 08 srp 2018, 20:13

Filip.Smoljak píše:
08 srp 2018, 13:01
Jan.Bartko píše:
08 srp 2018, 12:27

Důvěru a loajalitu si lidé musí ale zasloužit, a ne ji automaticky vyžadovat..
Proti lžím se holt nedá postupovat jinak, než neustále opakovat a opakovat pravdu. Martin Arden získal důvěru dlouhodobým působením u Pirátů. Také proto byl zcela regulérně zvolen v primárkách lídrem. Nelíbilo se to lidem zvenčí, včetn Jana Bartka, kteří se narychlo stali členy, aby mohli legitimního lídra dehonestovat a nestandardním hlasováním ničit. Lánský puč hadr.
Pro úplnost připomínám, že primárky skončily 4:2 při sedmi původních členech a při nemožnosti toho, aby hlasovali příznivci, jichž bylo více než členů. Nemyslím, že to byl způsob, který by se dal nazvat "zcela regulérní", jak ostatně zmínil již Vojta Pikal v rozpravě RV. Ale co je dokonalé. OFFTOPICPamatuji si, jak dlouho mi pak trvalo přesvědčit celý kolektiv (členy i příznivce), aby respektoval výsledek těchto primárek a přijal Martina jako lídra, aby se mohlo jet dál. Pokud ovšem bereme těchto sedm lidí - tehdejších původních členů - jako bernou minci, pro klid duše bych navrhl opakovat hlasování i v rámci pouze těch, kdo tehdy byli členové a mohli hlasovat. Tím zjistíme, zda došlo ke změně postojů i v rámci skupiny původních "předříjnových" členů, která Martina zvolila. Hlasování pochopitelně není nijak závazné, protože členové (dnešní) mají jeden hlas, a to bez ohledu na to, kdy vstoupili (jsou si co do svých práv a povinností rovni). Ale budeme ten postoj znát a můžeš jej použít při utváření svého názoru na vzniklou situaci. Tento test by minimálně ukázal, zda těch 9 lidí z 15 reprezentuje pouze nové členy ("lidi zvenčí"), nebo i skupinu původních členů. Je to přijatelný návrh, Filipe?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Jan.Bartko
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 08 srp 2018, 20:19

Vznáším námitku proti tomuto hlasování, které bylo zahájeno ještě před rozpravou.

V tuto chvíli již odhlasovalo všech 15 členů a rozprava teprve vrcholí.

Demokratickým minimem v každém seriózním uskupením je následující postup:
1. návrh a jeho zdůvodnění - to se stalo
2. pokud se ohlasuje o “někom” a v návrhu jsou použity neověřitelné argumenty, např. subjektivní hodnocení, zkreslená fakta apod., musí v rámci rozpravy dostat přednostní prostor protistrana, případně autor protinávrhu apod. - to se nestalo (nikde jsem nenašel vyjádření Martina, ani Margity, aby se mohli vyjádřit
3. následuje rozprava do určitého termínu, každý člen musí mít možnost se vyjádřit před zahájením hlasování - to se nestalo
4. zahájení hlasování - stalo se předčasně.

Slučuje se hlasování o návrhu paní B. s předpisy a principy Pirátů? Štěpán Štrébl tvrdí, že ano.

Prosím vyjádření AO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 15979 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 srp 2018, 20:27

Tohle je jen členský podnět, tedy výsledkem může být nanejvýš jen to, že nyní bude svoláno řádné jednání místního fóra a tam teprve po řádné rozpravě proběhne rozhodující hlasování (tajné), zda vyškrtnout či nevyškrtnout.
Anketní otázka je ovšem nesprávná, měla znít "podporuji projednání odvolání..."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Strebl, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Filip.Smoljak
Člen KS Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 08 srp 2018, 20:30

Stepan.Strebl píše:
08 srp 2018, 20:13
Pamatuji si, jak dlouho mi pak trvalo přesvědčit celý kolektiv (členy i příznivce), aby respektoval výsledek těchto primárek a přijal Martina jako lídra, aby se mohlo jet dál. [/ot]
Štěpáne, proč jsi, prosím Tě, tehdy tak dlouho přesvědčoval celý kolektiv, aby se mohlo
jet dál a nyní děláš všechno pro to, aby se jet dál nemohlo?

Nebo Ty si vážně myslíš, že je správné vyhodit lídra teď, když nelze nikoho na kandidátce vyměnit, jen vyškrtnout? Na to jsi podle mě dost vzdělaný a inteligentní, abys věděl, že revokovat primárky teď je blbost na patnáctou. Ještě před 14 dny by to dávalo smysl, teď už
běží kampaň s Martinem Ardenem!

Hele, nechceš třeba navrhnout takovýto test? Ať se znovu vyjádří ti, co v primárkách volili Zdeňka Hřiba. Co kdyby změnili názor? Třeba bys pak mohl kandidovat na primátora Ty....

Martin.Sumerauer
Člen KS Praha
Profese: skladník

Příspěvek od Martin.Sumerauer » 08 srp 2018, 20:49

já ještě jednou všem připomínám,že v tomto nesmyslném sporu se zapomíná na to hlavní,a to je volič.je potřeba dělat kampan,mluvit s lidmi a přesvědčovat.spoustu mých známých s trojky,které jsem přesvědčil o správnosti volby pirátů se už ptají-kde jsou ti piráti?proč nejsou vidět?důvěřují nám a čekají že za ně budeme bojovat na radnici.těchto lidí je už pár stovek.dostali jsme zdarma až dio voleb k dispozioci parukářku,kde si můžeme dělat co se nám zlíbí.je rozjetá akce na pivo s piráty,která začíná dnes,která už je mezi lidmi a kde je vyobrazen martin jako lídr.jak to těm lidem budeme vysvětklovat že už není lídr?že je zase všechno jinak.že ten člověk,kterýsi u nich získal důvěru už není na kandidátce.a už vůbec nechci hovořit o tom,co to s těmi lidmi udělá,když se kandidátka uoplně zruší,vím stoprocentně,že všichni na piráty zahořknou a na velice dlouhou dobu si tím zabouchneme dveře na praze 3 na radnici.navrhuji se nad ty malicherné a dětibnské spory,které nás jen všechny vysilují povznést a začít pirátit a kampanit.jinak nám radnice proteče mezi prsty směrem k ODS.a to nikdo z nás nechce.tak prosím Janu,Štěpána,Filipa i Martina podejte si ruce a začněte se chovat tak,jak to chce náš volič
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sumerauer za příspěvky (celkem 2):
Filip.Smoljak, Jiri.Svrcek

Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: analytik, finanční sektor
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko » 08 srp 2018, 21:06

Ok, takže když má s někým problém Martin a pár lidí, tak je potřebné je na půdě RV vyloučit, ale když má problém vetsina MS, tak je potřeba se nad to povznést, to zní férové:D.
Kdyby Martin dodržel své slovo, nic z toho by se teď nedělo..

A s kampaní samozřejmě pokračujeme, a snad nestojí na jednom člověkovi.
Everything would be lost once he (the worker) knew that he had a mind. Simon-Nicholas Henri Linguet

Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Profese: Administrativní pracovník
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Margita.Brychtova » 08 srp 2018, 21:33

Vážení piráti,

ráda bych se vyjádřila k členskému podnětu: hlasování o důvěře Martinu Ardenovi a Margitě Brychtové.
Předem bych ráda upozornila, že situace zašla příliš daleko a není již vhodná ze žádné strany na poli pirátů.
Toto hlasování beru ve dvou rovinách.
První je jako pochopitelná reakce na odvolání p. Konvičky a p. Světlíka z kandidátky. My jsme rozhodnutí RV nebrali jako naše vítězství, ale spíše jako poučení a chtěli jsme bez problémů jít dál. S tímto jsme šli v pondělí 6.8.2018 na schůzi. Kde se nám dostalo opovržení a útoku na nedodržení nějaké gentlemaské dohody, viz. audio záznam ze schůze dne 6.8.2018 (začátek schůze). Tato dohoda měla vzniknout dne 30.7.2018 taktéž viz. audio záznam ze schůze (zhruba od 1hod a 23 minut dokonce). K tomu bych chtěla říci, že se asi 20 minut snažíme vysvětlit proč je pro nás p. Konvička a p. Světlík na kandidátce nepřijatelný. Štěpán se snaží obhájit situaci různými variantami. Vzhledem k tomu, že jsme se do poslední chvíle snažili, aby byla kandidátka podána další den, Martin řekl ano na podání kandidátky, ne na 3. pozici p. Konvičky. K tomuto jsme již 26.7.2018 podali podnět k prošetření kandidátky. Nevím, na jakém základě mohl Štěpán odejít ze schůze s pocitem, že obhájil pozici p. Konvičky na 3. místě?? My držíme kurz a jsme konstantní.
Dále bych ráda upozornila na Štěpánův odkaz v audio záznamu, že i na celostátní úrovni se dělají chyby a že pokud do toho RV zasáhne, tak on bude první, kdo bude chtít kandidátku zaříznout. I to, že dle mého, důvěra porušena nebyla, tak Štěpán velmi neadekvátně zaútočil na Martina viz. audio záznam. Chtěl si vynutit nějakou dohodu, aby se již nezasahovalo do kandidátky. Nevím, kdo z Vás, když šel do politiky byl již politikem a výtky typu, že někdo není politik jsou u pirátů přeci úplně mimo. My děláme politiku jinak, a to i s jinými lidmi. A pokud vím, tak u Martina není nic, co by se nedalo do budoucna dopilovat.
Druhá rovina je, že Štěpán a další nezvládli situaci již na začátku a teď nejsou sto se tomu postavit. Tím myslím, že jejich aktivita být na místě byla minimální a raději řešili magistrát. Toto chápu jako vyústění o důvěře v době, kdy, již lze v kandidátce jen vyškrtávat, a tudíž poškodit celou stranu. Proč tento členský podnět nepodali v době kdy se dalo do kandidátky zasáhnout bez poškození strany? Myslím, že by z toho dle pirátských hodnot měla být vyvozená politická odpovědnost. V případě, že strana ne MS P3 dojde k názoru, že jsem nějak nabourala důvěru z důvodu upozornění na nedemokratickou volbu čela kandidátky a jasné ovládnutí MS P3 p. Konvičkou a spol. jsem připravená nést následky.

Za další bych ráda uvedla, že se nejedná jen o Martina a mou osobu, ale že máme podporu sice menší, protože jsme nebyli takový velrybáři, dalších členů MS P3, a i registrovaných příznivců a dobrovolníků. Stejně jako tomu bylo dne 24.7.2018 kdy jsme posílali dopis se situací na Praze 3. Není tedy možno, toto stavět jako vidění dvou lidí. Či se odvolávat na hlasování, když je jasné, že na jedné straně je 9 lidí a na druhé 6 lidí.

Ještě bych ráda, chtěla upozornit, že dle mého, by bylo rozumné dát přístup do kajuty straně, aby měla informace, a ne z ní dělat screenshot, protože my jsme přece transparentní strana a určitě žádné tajné informace strana nevynese. Toto je špatná vizitka.

K vyjádření od Jany Belecové nemám co více říci, než jen to, že jde o neloajalitu vůči celému pirátství, a to do strany byla přijata na základě přímluvy Míši Krausové. Paní Belecová, měla situaci uklidnit a posunout nás dále. Toto se stalo opakem. Citace z vyjádření Jana Belecová 3.8.2018 15:02 v návrhu RV: „Milá Margito,
máš jediný důkaz, z posledních dvou měsíců, kdy by KTERÝKOLIV člen MS P3 nebo dobrovolník tamtéž zpochybňoval roli lídra? Máš jediný důkaz o neloajalitě k lídrovi, myšlenkám a pravidlům Pirátů? Ptám se tě jako čerstvá členka Pirátů. Toto považuji za lež a křivé nařčení. Loajalita lídrovi byla opakovaně vyjádřena na schůzích (viz zápisy). Jediní dva členové MS P3 přítomni na pondělní schůzi (ty a Martin) vyjadřovali při diskusi výhrady k Michalovi (nikoliv k jeho práci, ale k jakýmsi rizikům). Po diskusi se všichni včetně tebe shodli na ochotě spolupracovat. I zde v diskusi se členové MS P3 vyjadřují v tomto sjednocujícím duchu. U tebe se od té doby něco změnilo?“

A já se tedy ptám, co se změnilo od 3.8.2018 do teď v chápání loajalita byla opakovaně vyjádřena atd…. do teď??
Na druhou stranu bych chtěla vzdát díky její práci.
Tato práce je, ale v ohrožení, když nestojí na pevných základech.

Nejsme žádná skupina „pár lidí“ a vzhledem k tomu, že jste věděli, že jste v převaze, tak jste spustili toto hlasování teď. Toto přetahování o lidi a jejich hlasy jste zde zavedli Vy a je to nedůstojné.
Audio záznam je natolik veliký, že jsme ho museli dát na úložiště. Po odsouhlasení vyšším orgánem je mohu poskytnout. Děkuji pěkně
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Martin.Sumerauer
Člen KS Praha
Profese: skladník

Příspěvek od Martin.Sumerauer » 08 srp 2018, 22:41

Nový příspěvek od Jan.Bartko » 08 srp 2018, 20:06

Ok, takže když má s někým problém Martin a pár lidí, tak je potřebné je na půdě RV vyloučit, ale když má problém vetsina MS, tak je potřeba se nad to povznést, to zní férové:D.
Kdyby Martin dodržel své slovo, nic z toho by se teď nedělo..

tak předně já jsem pro vyloučení konvičky nehlasoval,za druhé já od začátku tvrdím že hlavní slovo má mít volič a za třetí přečti si můj komentář který jsem psal výše.to že jem měl pocit že jsem odsunutý na vedklejší kolej,a tak,přesto si myslím že já se zatím chovám z vás skoro nejférověji

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“