CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od TomasMikus »

jenom ještě poslední věc úspory v tomto považuji za naprosto vedlejší věc navíc nikdy jsem ani nepochopil a ani mě to nezajímalo kdo na kom vlastně ušetří posunem času to jen tak na okraj a jeden odkaz pokud by to někoho zajímalo
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2290997/
jedna věta pro příklad
At least 1,000 different genes governing virtually every tissue in the body are now thought to be regulated by 1,25-dihydroxyvitamin D3 (1,25[OH]D), the active form of the vitamin, including several involved in calcium metabolism and neuromuscular and immune system functioning.
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Matej.Sandor »

Já bych měl z důvodů, které jsem psal v diskusi také alternativni návrh (nevím jestli ho píšu správně tady nebo nikoliv - jsem nejbližší týdny jenom na mobilu - když tak prosím o odkaz kam to mám nakopírovat):

Celostátní fórum
1. podporuje ukončení střídání letního a zimního času v ČR, za podmínky jeho současného ukončení v celé EU, v rámci probíhající evropské iniciativy, nebo minimálně v zemích sousedících s ČR
2. ukládá republikovému výboru zapracovat tuto změnu do programových dokumentů strany,
3. ukládá republikovému předsednictvu zajistit prostřednictvím mediálního odboru, aby byl tento cíl strany odpovídajícím způsobem medializován.
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od TomasMikus »

Matej.Sandor píše: 08 srp 2018, 15:16 Já bych měl z důvodů, které jsem psal v diskusi také alternativni návrh (nevím jestli ho píšu správně tady nebo nikoliv - jsem nejbližší týdny jenom na mobilu - když tak prosím o odkaz kam to mám nakopírovat):

Celostátní fórum
1. podporuje ukončení střídání letního a zimního času v ČR, za podmínky jeho současného ukončení v celé EU, v rámci probíhající evropské iniciativy, nebo minimálně v zemích sousedících s ČR
2. ukládá republikovému výboru zapracovat tuto změnu do programových dokumentů strany,
3. ukládá republikovému předsednictvu zajistit prostřednictvím mediálního odboru, aby byl tento cíl strany odpovídajícím způsobem medializován.
stačilo by aby se nějaký pirát zamyslel a přidal tam do bodu jedna dovětek "a za podmínky zachování UT+2 (Central European Summer Time, CEST)"
Tito uživatelé poděkovali autorovi TomasMikus za příspěvek:
Libor.Adamek
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Matej.Sandor »

TomasMikus píše: 08 srp 2018, 16:25
Matej.Sandor píše: 08 srp 2018, 15:16
stačilo by aby se nějaký pirát zamyslel a přidal tam do bodu jedna dovětek "a za podmínky zachování UT+2 (Central European Summer Time, CEST)"
Snazil jsem se to napsat co najpresneji (nemoc z povolani ;);)), aby bylo jasne co je cilem. Jenom uvedeny dovetek, ktery jsi napsal by IMHO mohl umoznovat vice vykladu ( napr. kde ma byt zachovan? Co se stane kdyz se bude uplatnovat v CR zime a v ostatnich zemich ne?)

Nicmene muzes to urcite navrhnout jako alternativni navrh...
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Petr.Vileta »

Matej.Sandor píše: 08 srp 2018, 15:16 Celostátní fórum
1. podporuje ukončení střídání letního a zimního času v ČR, za podmínky jeho současného ukončení v celé EU, v rámci probíhající evropské iniciativy, nebo minimálně v zemích sousedících s ČR
2. ukládá republikovému výboru zapracovat tuto změnu do programových dokumentů strany,
3. ukládá republikovému předsednictvu zajistit prostřednictvím mediálního odboru, aby byl tento cíl strany odpovídajícím způsobem medializován.
Já bych si dovolil navrhnout ještě bod 4.
4. ukládá republikovému předsednictvu (předsedovi či některému z místopředsedů) podepsat evropskou veřejnou konzultaci jménem České pirátské strany.
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20 ... rangements
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Moravec, Jan.Hora, Zbynek.Janoska, Matej.Sandor, Viktor.Mahrik

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ondrej.Moravcik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 49
Registrován: 25 led 2014, 16:54
Profese: programator
Dal poděkování: 401 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Ondrej.Moravcik »

Petr.Vileta píše: 08 srp 2018, 21:34
Já bych si dovolil navrhnout ještě bod 4.
4. ukládá republikovému předsednictvu (předsedovi či některému z místopředsedů) podepsat evropskou veřejnou konzultaci jménem České pirátské strany.
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/20 ... rangements
Jenze, jak jsem uz psal v uvodnim slove, problem je, ze anketa konci uz 16. 8. 2018 a tudiz, pokud jsou lhuty na jednani platne, tak bychom ukladali nesplnitelnou vec, protoze anketa by jiz byla skoncena. Muzu jeste zkusit napsat EK, jestli by neslo anketu prodlouzit do konce srpna, ale pochybuju, ze mi vyhovi... :-/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Moravcik za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Zbynek.Janoska
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ja po svem zvyku zopakuji upozorneni na terminologickou nepresnost: zimni cas je neco jinyho, to u nas nemame. Mame standardni stredoevropsky cas a stredoevropsky letni cas. Zimni cas (odchylku od standardniho casu pro zimni obdobi) ma treba Irsko nebo Chile.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%AD_%C4%8Das
Mohl by predkladatel prosim opravit svuj jinak dobry navrh...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 5):
Petr.Vileta, Jan.Hora, Pavel.Moravec, Ondrej.Moravcik, Roman.Kucera

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Jak už bylo řečeno, nežijeme nějakou dobu v centrálním plánovaní a není skutečně problém posunout jízdní řád (stejně se každý rok mění), posunout začátek pracovní doby, začátek vyučování apod. Žádný systém nebude vyhovovat všem. Zemědělci se vždy budou řídit víc Sluncem než časem a úřady se vždycky budou řídit víc časem než Sluncem. Mě osobně přijde čas jakožto fyzikální veličina nadřazený otevírací době školy/obchodu/úřadu, takže radši budu mít na hodinkách pořád stejný čas a pamatovat si, že samoška od dubna do října otevírá o hodinu dřív.

Každopádně to není taková tragédii, jakou z toho děláte (ani jedna z možností). Jsou země, kde se zimní letní čas mění a jsou země, kde se nemění, a funguje obojí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 2):
Dan.Lestina, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Jen bych opakoval své argumenty 5 let staré: https://pavelmoravec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=328438

Čas přirozeně plyne, lidé jej rozdělili na dny, hodiny a minuty a na základě toho si nějak organizují až řídí své činnosti. Toto počítání času na hodinkách je lineární. Pokud někdo chce ZMĚNU (jak je dnes na jaře a na podzim), tak ON by měl zdůvodnit, proč. Takže: proč vůbec ty hodinky posouvat tam či zpět? V čem je ten užitek?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Zbynek.Janoska, Josef.Kocourek
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: CF 16/2018 Podpora ukončení střídání času

Příspěvek od TomasMikus »

Pavel.Moravec píše: 10 srp 2018, 21:40 Jen bych opakoval své argumenty 5 let staré: https://pavelmoravec.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=328438

Čas přirozeně plyne, lidé jej rozdělili na dny, hodiny a minuty a na základě toho si nějak organizují až řídí své činnosti. Toto počítání času na hodinkách je lineární. Pokud někdo chce ZMĚNU (jak je dnes na jaře a na podzim), tak ON by měl zdůvodnit, proč. Takže: proč vůbec ty hodinky posouvat tam či zpět? V čem je ten užitek?
Bylo by fajn kdyby jste si přečetli příspěvky výše, užitek je v lepším zdravotním psychickém stavu lidí odkaz jsem tam dal a nejde ani tak o střídání času ale spíše o to aby lidé měli především v období zimy větší možnost potkat se s denním světlem to je celé.
Tito uživatelé poděkovali autorovi TomasMikus za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, Martin.Suchan
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“