RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Archivní fórum pro ukončená jednání Republikového výboru.


Moderátoři: asistent/ka RV, Předsedající RV, Jednatelé

Zamčeno
Uživatelský avatar
Margita.Brychtova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 131
Registrován: 13 úno 2018, 13:28
Profese: Místostarostka Praha 3
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Margita.Brychtova »

Pokud jde o mé vyškrtnutí z kandidátky v pirátském duchu budu ráda, pokud to pomůže straně. Pokud by tak mělo být jen základě toho, že jsem se ozvala, tak to je mi líto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Margita.Brychtova za příspěvek:
Martin.Arden
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Ahoj všichni,
když dovolíte, také bych se vyjádřil a sdělil jednu poměrně zásadní zkušenost s „politickým“ stylem Michala Konvičky, která tu dosud nezazněla.

Když jsem přišel do pirátské buňky na Praze 3 a pochopil, že kandidátku sepisuje se souhlasem místního předsedy Michal Konvička, požádal jsem, abych na ni mohl být také, a to do 10. místa. To se M. Konvičkovi moc nelíbilo, napsal mě někam na 12. místo a při pozdější diskusi na Facebooku o mé zkušenosti s TOPkou na Praze 3 při šetření podvodů v příspěvkové organizaci P3 - ŽDJC se mě pokusil dosti nevybíravě dehonestovat. V jednom případě dokonce s odkazem na tvrzení místního lídra TOP09 Jiřího Ptáčka podle kterého lžu a který má v očích M. Konvičky větší důvěryhodnost než já, protože ho zná 15 let a mě pouze několik měsíců. Kauza ŽDJC, kde se ztrácí až 5 mil. Kč. ročně z veřejného rozpočtu, je prý mojí soukromou záležitostí. Je zvláštní, když pirátský kandidát na lídra tak zuřivě obhajuje lídra konkurenční strany, navíc ve věci trestněprávní povahy....
Problém je ovšem v tom, že jsem v aktuálním soudním sporu na ochranu osobnosti s nakladatelstvím Economia a.s. majitele pana Bakaly. Součástí tohoto sporu je návrh na předběžné opatření, které je nyní projednáváno před Městským soudem v Praze, kdy žádáme stažení lživých a difamačních článků proti mojí osobě. Jeden z těchto článků převzal a odkazoval Michal Konvička v tzv. Kajutě Pirátů na facebooku ve snaze znemožnit mě v očích ostatních hlasujících v primárkách. Kdo máte přístup do Kajuty, zde je odkaz na moje zjištění vysávání peněz z Radnice P-3 a reakce M. Konvičky včetně difamačního Svěrákova článku:
https://www.facebook.com/groups/1857899 ... 154988312/

Soudní spor s nakladatelstvím Economia, a.s. může probíhat několik následujících let a hrozí riziko, že se předmět sporu, včetně jména M. Konvičky a jeho hloupého chování na facebooku dostane do celostátních médií. Za připomenutí stojí, že Economia, a.s. vede dlouhodobě protipirátské tažení v obavách o svůj digitální byznys na internetu a nelibě nese též vyšetřovací komisi k OKD, v jejímž čele stojí bývalý předseda Pirátů Lukáš Černohorský! Není to totiž první útok Economie na Piráty nebo na mě.

Můj dlouhodobý názor je, že by na kandidátce M. Konvička být vůbec neměl, nebo na nevolitelném místě, protože jednoznačně patří na kandidátku TOP09. Nejsem a nikdy jsem ovšem nebyl zastáncem rušení celé kandidátky, protože to by se dotklo řady skvělých Pirátů i těch, kteří byli zvoleni zcela legitimně, jako je Martin Arden a řada další. Já na Praze 3 nekandiduji, abych nepřiléval oleje do Konvičkova ohně....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Martin.Arden
Uživatelský avatar
Lydie.Bartosova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 556
Registrován: 29 led 2012, 01:43
Profese: vychovatelka
Bydliště: Praha 2
Dal poděkování: 940 poděkování
Dostal poděkování: 1388 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Lydie.Bartosova »

Marek.Necada píše: 04 srp 2018, 08:28 Procedurálně: dnes ve 13 hodin budou zahájena hlasování o odvolání z kandidátky
- Michala Konvičky
- Karla Světlíka
- Margity Brychtové
(Margitu jsem původně neuváděl, nicméně teď vidím, že návrh má podporu skupiny tří členů, což stačí na zařazení do běžícího jednání. Na zahájení jednání je potřeba skupina šesti členů, což splňují návrhy na odvolání Michala Konvičky a Karla Světlíka.)
Odvolávaní a navrhovatel (Vojtěch Pikal & al.) mají právo závěrečné slovo.
Marku pro Margitu tam vidím dva palce, pokud teda koukáme na stejný návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Smoljak, Margita.Brychtova
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Marek.Necada »

Dva palce + Vojta.
(A Margitě se omlouvám za chybu v příjmení; opraveno.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Lydie.Bartosova, Margita.Brychtova
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Jan.Bartko »

Já jen k tomu, co se týče mé osoby - ukazuje se, že Margita opět argumentuje jen na základě pocitů a ne reality - náhradník zmocněnce nemůže sám o sobě nic "podepisovat a měnit", něco dělat může jen když je regulérní zmocněnec z nějakého důvodu odvolán. Moje milá tam byla jen jako contingency, kdyby se nedejboze něco Lukášovi stalo:) a stejně jsme nakonec odevzdali variantu s O. Profantem, aby to bylo neprůstřelné.

Margito, jsi fajn a na zastupitelstvu budeš rozhodně platným člověkem, ale přestaň hledat problémy tam, kde nejsou:(
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 372
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Jan.Bartko »

Marek.Necada píše: 04 srp 2018, 10:31 Dva palce + Vojta.
(A Margit se omlouvám za chybu v příjmení; opraveno.)
A jen pro jistotu - varianta s případným odsunutím na konec místo uplneho vyškrtnutí není? Ulovit během neděle nejake náhradníky bude asi problém (jednoho už jsme museli použít) a kandidátka bez plného počtu lidí znamená menší počet hlasů
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Marek.Necada »

Jan.Bartko píše: 04 srp 2018, 11:09A jen pro jistotu - varianta s případným odsunutím na konec místo uplneho vyškrtnutí není? Ulovit během neděle nejake náhradníky bude asi problém (jednoho už jsme museli použít) a kandidátka bez plného počtu lidí znamená menší počet hlasů
Byla by, ale nikdo mi ji nepodpořil. Sežeň mi dva palce členů RV a já ji zařadím (jsa si vědom, že už tím ohýbám jednací řád víc, než je zdrávo).
Lydie.Bartosova píše: 04 srp 2018, 10:24
Marek.Necada píše: 04 srp 2018, 08:28 Procedurálně: dnes ve 13 hodin budou zahájena hlasování o odvolání z kandidátky
- Michala Konvičky
- Karla Světlíka
- Margity Brychtové
(Margitu jsem původně neuváděl, nicméně teď vidím, že návrh má podporu skupiny tří členů, což stačí na zařazení do běžícího jednání. Na zahájení jednání je potřeba skupina šesti členů, což splňují návrhy na odvolání Michala Konvičky a Karla Světlíka.)
Odvolávaní a navrhovatel (Vojtěch Pikal & al.) mají právo závěrečné slovo.
Marku pro Margitu tam vidím dva palce, pokud teda koukáme na stejný návrh.
Omlouvám se a beru zpět – daný návrh podporu vskutku nemá. Vojta psal, aby do skupin nebyl počítán, což jsem přehlédl (a díky Standovi za upozornění):
Vojtech.Pikal píše: 03 srp 2018, 11:47 Zítra ráno odjíždím na plánovanou dovolenou do míst bez signálu a měl bych být mimo prakticky do 12.8. OFFTOPIC(Vlezla do toho sněmovna, takže se asi ne den 8. vynořím.) Hlásím tedy nepřítomnost do 12.8, a prosím, abych nebyl počítán pro žádná hlasování a do žádných skupin na navrhující straně.
O Margitě se tedy hlasovat nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Filip.Smoljak, Lydie.Bartosova, Vojtech.Pikal
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Martin.Arden
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 110
Registrován: 23 zář 2012, 00:58
Profese: Kouč FJ, evangelický pastor. pracovník
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 212 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Martin.Arden »

Zdravím všechny, dovolím si k celé věci se vyjádřit, nejdřív připojuji dopis od Štěpána Kavura, lídra romské iniciativy na Praze 3 se kterým Pirátská strana od parlamentní návštěvy měsíce spolupracuje:


Štěpán Kavur -
příspěvek do diskuse

Na naší politické scéně máme relativně nový fenomén, Pirátskou stranu. Mnoha lidem, i mně, byl sympatický její přístup, kdy se strana prezentovala jinak než ostatní čeští aktéři z domácího zatuchlého politického rybníčku, a to především snahou poukazovat na nešvary, korupci, různé pletichy, klientelismus atd. To vše samozřejmě s dovětkem, že uvnitř Pirátské strany se přísně aplikují principy demokracie – hlasování o všech zásadních bodech, princip otevřenosti okolí, a v neposlední řadě možnost projevit názor nejen jako člen, ale i jako tzv. podporovatel.

Mám však dojem, že pronikavý úspěch při posledních sněmovních volbách zastihl stranu poněkud nepřipravenou. Stalo se totiž to, co bylo, je a bude běžné: kromě zapálených nadšenců a podporovatelů myšlenek pirátského hnutí strana nabrala i některé převlékače kabátů nebo kariéristy, kteří mají v plánu stranu využít jako výtah k moci.

Naskýtá se příležitost k takovýmto plánům zneužít fakt, že regionální struktura Pirátů se teprve tvoří. S potěšením jsem přivítal, že se vytváří místní sdružení v Praze 3, na jedné z jehož prvních schůzek byly otevřené dveře i nečlenům nebo pouhým podporovatelům. Jaké však bylo překvapení, že se na schůzku mimo řádně zvolený výbor dostavil i uchazeč o místo na kandidátce pro komunální volby, jak sám sebe prezentoval, v doprovodu družiny jemu věrných, kteří mu samozřejmě při volbách dali hlasy – byť zatím od nečlenů – které radikálně ve sdružení změnily poměr sil. Tento vývoj naplnil všechny znaky nepřátelského převzetí a zůstává otázkou, jak na celou věc zareaguje legitimně zvolené vedení, případně vyšší orgány Pirátské strany. V opačném případě, při potvrzení platnosti takto vzniklé kandidátky, by si totiž strana hned zpočátku zadělala na neuvěřitelné problémy, které v případě očekávaného volebního úspěchu mohou vyústit až nejednotné hlasování, následované rozštěpením zastupitelského klubu nebo palácovým převratem, což by se odrazilo v totální neakceschopnosti.

Přesto dnes převládá důvěra, že se jedná pouze o dětské nemoci počátku politické činnosti a celá věc se v Praze 3 uspokojivě vyřeší. Proto přeji Pirátům, aby je v budoucnu neopustil elán a nadšení měnit negativní věci na české politické scéně včetně neochoty naslouchat obyčejným lidem, k čemuž jim přeji mnoho štěstí.

Štěpán Kavur
Naposledy upravil(a) Martin.Arden dne 04 srp 2018, 16:20, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Arden za příspěvky (celkem 2):
Filip.Smoljak, Margita.Brychtova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jana.Belecova píše: 04 srp 2018, 07:59 Jsme však k Martinovi i tobě kritičtí, kdykoliv neuznáváte demokraticky zvolené kandidáty.
S tím tvrzením o demokratičnosti bych byl opatrný. Jestliže některým oprávněným voličům nebylo umožněno hlasovat (jednomu v 1. kole, třem - což obnáší 20 % členské základny - ve 2. kole), přestože si na to již v průběhu hlasování stěžovali, těžko lze mluvit o demokratičnosti.
Přitom tyto hlasy mohly dosti zásadně ovlivnit podobu čela, pořadím počínaje a složením konče.
Martin.Arden píše: 04 srp 2018, 11:53 Jaké však bylo překvapení, že se na schůzku mimo řádně zvolený výbor dostavil i uchazeč o místo na kandidátce pro komunální volby, jak sám sebe prezentoval, v doprovodu družiny jemu věrných, kteří mu samozřejmě při volbách dali hlasy – byť zatím od nečlenů – které radikálně ve sdružení změnily poměr sil.
Toto je ovšem mylné tvrzení, při volbách mohli hlasovat jen členové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Margita.Brychtova, Martin.Arden, Lydie.Bartosova, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Daniel.Mazur
Republikový výbor
Příspěvky: 745
Registrován: 25 lis 2013, 10:23
Profese: fyzik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 54/2018 Kandidátní listina do zastupitelstva MČ Praha 3

Příspěvek od Daniel.Mazur »

Ahoj,
jako člen PKS (pokud nebude explicitně řečeno jinak, mluvím za sebe, ne za celé PKS) sem priložím svoje polínko. Nehraju si na to, že znám řešení, ani celou situaci. Nabízím analýzu problému, ne dokončenou syntézu řešení.

Hlavní problém je rozštěpení členstva MS v prioritách fungování MS a to, jak se spory už staly osobními. Část vidí zásadní problémy vzhledem k dodržování pirátských procedur, část je nevidí, a tak za problém pokládá až to "hejtění" protistranou. Příznivci (nečlenové) nepřispívají k řešení situace, spíše straní té či oné straně sporu... ale těžko z jejich pozice řešení očekávat.

Už v tomto vlákně zazněla slova obou stran sporu, a tak jsou všichni zde (aspoň RV a lidé z MS Praha 3) seznámeni s oběma výklady situace a její geneze. Tyto jsou ve shodě s materiály, o které jsem v rámci jednání PKS o téhle věci požádal jak Margitu Brychtovou tak Janu Belecovou. (přílohy zde: https://redmine.pirati.cz/issues/12682)

Piráti jako strana vyznávají tzv. "diktát transparence" a klíčovou roli vnitřní komunikace - při plném vědomí toho, že se tím leccos zpomaluje. Část členů tvrdí, že protistrana transparenci nedodržuje, druhá část tvrdí, že to není pravda. Realita je, že k nějakým porušením došlo u transparentnosti a k závažným u komunikace. O čem vím, jsou kroky pana Světlíka, kdy:
- omezil diskuzi o programovém bodu Školství s tvůrkyní jeho prvního návrhu Pavlínou Kroupovou
- bez autorizace PMS obeslal ředitele škol Prahy 3 s nějakou pracovní verzí programového bodu Školství a nabídkou spolupráce na jeho tvorbě; přinejmenším z kontextu vystupoval "jménem Pirátů". Kloním se k názoru, že to je hrubé porušení pravidel, a páně Světlíkova obhajoba, že "přece teorie hejna, bylo to veskrze pirátské", je vysloveně vyšinutá. Pavel Králíček přijal věc jako pochybení, ano, ale podle všeho jen z horlivosti. Jana Belecová věc považuje za chybu, ale že panu Světlíkovi bylo vyčiněno, už to neudělá, je to uzavřená věc.

Obě strany se navzájem obviňují z manipulativního jednání a v tom mají obě strany aspoň kus pravdy, byť některé "manipulace" mohly být důsledkem vlastní nedokonalé znalosti věcí.
- Když bylo vytvořeno místní sdružení, podle Pavla Králíčka a Honzy Bartka se hodně diskutovalo, ale málo udělalo. Když se (v dubnu 2018?) objevil pan Konvička a zakrátko vzal věci do ruky "manažersky", udělalo se toho daleko víc. To vnímá třeba zrovna Pavel jako velký přínos.
- Když přišel Martin Arden po delší nepřítomnosti na schůzi MS, dozvěděl se, že běží výběr lídra. Přihlásil se, že se bude také ucházet o pozici lídra, čímž ostatní překvapil (prý proto, že v MS do té doby nebyl zvlášť aktivní a navíc ho na páru schůzí neviděli). Martin se dozvěděl, že jediným kandidátem do té doby byl pan Konvička, protože František Doseděl, který o tom dříve uvažoval, se už rozhodl o pozici lídra neucházet. Atypická situace, kdy se o pozici lídra kandidátky neucházel nikdo z MS ani jiný člen, pouze jeden nečlen, vzbudila podezření, že má pan Konvička ostatní členy "zmáknutý" jinak, než za způsob práce a tah na branku.
- Jak se následně vybudovala antipatie mezi kandidáty na lídra, nevím. Hádám, že prostě jeden druhého neuznával jako vůbec vhodného člověka na tu pozici.
- Volba lídra, která proběhla za stavu 5 členů v MS, dopadla ve prospěch Martina Ardena. Hlasovali pouze členové, a ačkoli lze dát za pravdu Vojtovi, že mohli a možná měli hlasovat i nečlenové, museli by se nejdříve členové dohodnout, že pro to hlasování nečleny zahrnou. Pravidla nebyla porušena, ale způsobilo to zlou krev, protože prý příznivci od Martina Ardena slyšeli, že "teď se noví členové nepřijímají", zatímco oficiální linie strany byla, že přijímání bude pomalejší než když přihlášek bylo málo (před sněmovními volbami). Přijímání nikdy nebylo pozastaveno. Následně se několik z příznivců přihlásilo o členství, prý "protože jinak se evidentně nemohou podílet na rozhodnování".
- V červnu už běžně zval Martin Arden na schůze členy ostatních MS a členy PKS, abychom viděli, jak se tam věci dějí. Různí lidé z toho měli různý dojem, moje byly toho druhu, že by schůze potřebovala důraznějšího a nestranného předsedajícího. Příliš se dělo, že se někdo mimo pořadí vložil do diskuze (vykřikoval). Příliš bylo na některých vidět, že je vlastně obtěžuje diskuze o tom, že to a to se neudělalo transparentně a jak to udělat lépe (šlo třeba o debatu nad výše uvedenými aktivitami pana Světlíka).
- Když pak došlo ke zpožděním v administrativě - komunikace s AO stran zapisování členů do MS a s PraKoDo stran prodloužení hlasování o čele kandidátky, nemíním rozpitvávat, čí vinou byla jednotlivá zpoždění - zase to eskalovalo napětí. Vzhledem k blížícímu se termínu podání KL se ale nakonec strany dohodly, že se žádná z voleb (pro první verzi KL) opakovat nebude.
- V kontextu sporů o možnosti nečlenů hlasovat o věcech MS a podávání přihlášek do MS se objevila podezření/obvinění, že ta či oba strana se snaží získat převahu tím, že (téměř "velrybářsky") přitáhne do MS víc duší než protistrana. Pokud k tomu dochází, je to podle mě ostuda už sama od sebe.

V optice toho všeho jsem napsal stanovisko, které tu již Lydie ocitovala. Apelovali jsme na to, aby se strany sporu domluvily a hlavně vytvořily funkční tým. Jako největší riziko vidím totiž to, že se navzájem ty strany sporu nebudou lidsky respektovat natolik, že krátce po zvolení dojde k rozkladu klubu zastupitelů a bude z toho ostuda.

Zcela mimo to běží konflikt pana Konvičky a pana Smoljaka. Zazněla tu závažná obvinění, na něž jsem nečetl reakci pana Konvičky ani ostatních z tábora "domluvili jsme se, jedeme dál" - Jany Belecové, Pavla Králíčka, Honzy Bartka, Františka Doseděla... Přitom tohle samotné je na přezkum, zda má MS s panem Konvičkou spolupracovat.

Tedy myslím si, že vyškrtnutí všech 4 dává smysl, u každého z jiných důvodů:
Arden a Brychtová - setrvání může znamenat přetrvání polarizace mezi kandidáty, protože může být interpretované jako "vítězství" lidí, kteří to mají dobré u špiček strany (nízké riziko)
Konvička - spor z Filipem Smoljakem může mediálně eskalovat (vysoké riziko), vzájemná důvěra k nepirátům (pan Ptáček, TOP09) deklarovaná vyšší než k některým Pirátům (střední riziko)
Světlík - lapsy v komunikaci se mohou opakovat (vysoké riziko)

Za PKS jsem požádal o změnu zástupce zmocněnce na Ondru Profanta, aby nemohly být následně zpochybněny procedury s kandidátní listinou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Mazur za příspěvky (celkem 6):
Lydie.Bartosova, Margita.Brychtova, Martin.Arden, Ondrej.Profant, Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal

Daniel Mazur

+420-602-439-639
daniel.mazur@pirati.cz

"Hey, what does this button do?" (Curiosity)

Zamčeno

Zpět na „[Archiv RV]“