S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jinak stále marně čekám na zápis v evidenci kontaktů a schůzek na doufám velmi podrobný zápis z cesty Jana Lipavského po USA. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Trump pochválil italskou vládu za protiimigrační přístup
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/trump- ... up/1647546

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Hora »

Nejsem si jistej, jestli tohle by mělo přijít do evidence kontaktů - byl tam za ČR jako poslanec, nikoliv jako pirát. Leda pokud se setkal s někým bokem mimo hlavní program cesty. Kdyby to takhle dělali všichni poslanci, tak těch schůzek v ELK budou mraky a většina nebude relevantní z hlediska lobbystických kontaktů. Každopádně reportoval pravidelně na twitteru i FB, takže pokud tě to zajímá obsahově a nevadí ti, že to nebylo na fóru, tak to u něj najdeš :)

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Honza.Hora píše: 31 črc 2018, 08:35 Byl tam za ČR jako poslanec, nikoliv jako pirát.
Ano, schizofrenie je v politice běžnou nemocí z povolání. V tom případě ale nechápu celý ten taneček kolem Babiše. Když to zvládne Honza, tak přece kterýkoliv politik dokáže oddělovat své jednotlivé osobnosti a logicky, nikdy nemůže dojít ke konfliktu zájmů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Vojtech.Sazel
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Hora »

Tvůj příspěvek úplně nechápu. ELK přece neslouží k oznamování konfliktu zájmů, slouží k evidenci pirátských schůzek a kontaktů - jako prevence před skrytým ovlivňováním lobbistickými skupinami. Není to zápisník všech setkání, konferencí a přednášek, to bychom se v tom za chvíli nevyznali.

Zahraniční cesta poslance na pozvání cizí vlády je samozřejmě složité téma, protože může a nemusí jít o snahu lobbovat za něco nebo si našeho poslance nějak naklonit. Je na místě z toho tedy sepsat report a tiskovou zprávu (což Honza udělal, pokud mi něco neuniklo) a pokud proběhly nějaké osobní schůzky, tak samozřejmě do lobbyregistru patří, to jsem nijak nezpochybňoval.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Honza.Hora píše: 31 črc 2018, 09:41 Je na místě z toho tedy sepsat report a tiskovou zprávu (což Honza udělal, pokud mi něco neuniklo) a pokud proběhly nějaké osobní schůzky, tak samozřejmě do lobbyregistru patří, to jsem nijak nezpochybňoval.
Pls kde to Honza udělal?
V reportech je poslední report z března 2018. Tiskovku taky nikde nevidím.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4845 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Jan.Hora »

Nedalo mi to, poptal jsem se Honzy a byl jsem opraven - nebyla vydána tisková zpráva, ale Honza o tom píše článek, který ještě nemá dokončený (bude to hlavně shrnutí těch postů na sociálních sítích a nějaké info k tomu). Při té příležitosti jsem ho popíchl i otázkou na ten lobbyregistr - a bude se snažit dneska a zítra doplnit resty a to včetně té zahraniční cesty.

Vypadá to že některé informace jsem původně pochytil blbě, ale stačilo se Honzy prostě zeptat ;)

OFFTOPICPoslanecký reporty jako povinné vlákno se AFAIK zrušily, ale jistě to nevím
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Pavel.Moravec, Petr.Vileta

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Matej.Sandor »

Dalibor.Zahora píše: 31 črc 2018, 07:04
Vidím, že by tě asi bavila sofistika. Akorát, že tou evidentní rozpory, na které jsem upozornil, nevyřešíš, naopak je zhoršíš.
Myslím, že nic kromě faktů jsem v tomto vlákně nepsal. Ten kdo chtěl, pochopil... Každopádně v názorech na toto téma se asi my dva neshodneme. Nechal bych to na případnou verbální diskusi….
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

I s fakty se dá pracovat různě, abych se držel oblíbeného Hitlera :) Taky o něm můžu třeba napsat, že vyřešil nezaměstnanost v Německu a bude to faktická pravda, bez dalšího kontextu by to ovšem například pro mimozemšťana byla značně zavádějící.
Ale souhlasím, že už tu tím nebudeme plnit vlákno. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Matej.Sandor

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak? :)

Příspěvek od Ales.Jakl »

David Wagner:Mnichov přišel v situaci, kdy spojeneckou smlouvu jsme měli přesně s jednou z daných zemí (Francií), ale reálně byli naše mezinárodní vztahy dost v loji. Československo se prezentovalo jako země, která nemá úplně moc ochotu se někde angažovat a někomu pomáhat, byla obklopená nepřáteli (po anšlusu do jednoho bez výjimky) a tím, že nevěnovala úplně pozornost třeba budování vztahů s právě těmi spojenci nebo aspon pokusům bojovat s Hitlerovou propagandou tak nebyl nikdo moc nadšenej se sem hnát (a z pohledu globálního britského impéria byla samozřejmě myšlenka "proč umírat za náhodnej stát někde mimo naše zájmy" dost komplikovaná už od začátku). Zpětně to samozřejmě bylo velký selhání Francie a hlavně Británie, ale to už Porýní...

Dneska máme smlouvy řádově pevnější a vazby zatím silnější. Na druhou stranu na oslabování těch evropských vazeb třeba dost pečlivě makáme, takže šance že nás někdo půjde zachraňovat se zase pomalu snižuje. Ale to je dobrý, protože přece strategie "MOST MEZI ZÁPADEM A VÝCHODEM" zatím skončila katastrofou jenom několikrát, zkusil bych to znova.
Neuvěřitelně pubertální hodnocení české zahraniční politiky za posledních 100 let u příležitosti výročí 100 let vzniku Československa...

Ve skutečnosti česká (československá) zahraniční politika prohrála bitvy, ale všechny velké války vyhrála. Musela se přitom přizpůsobovat situaci v Evropě a ve světě a hrát se všemi kartami, které byly k dispozici. Výsledkem je suverénní samostatný demokratický stát. Máme se od nich čemu učit......

Ve věku průmyslové války nemůžeme zabránit mocnostem (ať už se jedná o otevřeně nepřátelskou sílu nebo se vydávají za spojence), aby nás ze nějakého krátkodobého násilného popudu obsadili, ale můžeme se postarat (diplomatické i vojenské úsilí, nenásilný odpor) o to, aby je to ve střednědobém čase přišlo hodně draho.....velmoci nemají žádné přátele,mají jen svoje zájmy. Důležité není být na straně mocností, které mají okamžitou vojenskou převahu, ale být součástí uskupení které má schopnost to vyhrát morálně a tím nakonec i celkově..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek

D.Taxis Tramway

Strakovka a veverka

..a nic na tom nemění ani to zúžení.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“