Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj CFko,

PKS Vysočina se rozhodlo vyjádřit k probíhajícímu projednávání Společného programu pro komunální volby 2018 na půdě Republikového výboru. Postujeme i zde, abyste měli možnost vlastního vyjádření. Myslíme si, že diskuze je třeba a je třeba k tomu zaujmout i postoj pro další volby. Nehledě na to, že to není jediná organizační "věc" v probíhajících komunálních volbách, která je nedostatečná. Prosíme o věcnou diskuzi, ze které můžeme poté vycházet a RV může pomoci v projednání věci, díky!

https://redmine.pirati.cz/issues/12859
Vyjádření předsednictva krajského sdružení Vysočina k probíhajícímu projednávání Společného programu pro komunální volby 2018 na půdě Republikového výboru:

Republikový výbor zahájil jednání dne 19.7.2018. Tento termín považujeme za příliš pozdní. Jednání nepředcházela širší diskuse a projednávání se děje v časově krátkém úseku v období dovolených. Přitom JdŘ RV §6/1/g předpokládá zahájení jednání v návaznosti na vyhlášení termínu voleb, ke kterému došlo 31.5.2018.

Společný program je zásadním výchozím dokumentem, bez něhož lze jen obtížně připravovat jednotlivé programy, neboť ty s ním musejí být dle §15 VŘ v souladu. Dále upozorňujeme na skutečnost, že předložený dokument „Otevřená a moderní radnice“ pomíjí řadu komunálních témat – sociální služby, školství, dopravu, sport, péči o krajinu, otevřené formáty. Funkce společného programu má být návodná a jednotící, což je podstatné zvláště v případě komunálních voleb. Proto chceme, aby byl dostatečně komplexní.

Máme za to, že okolnosti projednávání neodpovídají významu společného programu. Vyzýváme proto Republikový výbor, aby zhodnotil nastalou situaci a přijal opatření, která zamezí jejímu opakování.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Chápu, že to je pozdě a i proto se neschvaluje plně obsáhlý program, ale pouze tyto zásady transparentnosti.

A poprosil bych, aby se příště na celé CFko nespamovalo záležitostmi, které nezískali potřebnou podporu pro "spamování", což je polovina "lajků/pro projednání" k podpoře projednání na CF = 2x druhá odmocnina z počtu členů.

Pro každého jsou důležité jiné věci, ale kdyby si takto spamoval každý, tak ty opravdu důležité věci tím tuplem zapadnou. Vyjádření PKS by měl zastupovat pouze jejich krajský zástupce na půdě RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Co se týče věcné diskuze, tak dík bohu CF zachovalo pracovní skupiny v rámci garantů a prioritou RP či upgradu by mělo být zefektivnění jejich práce. CF by těchto skupin mělo dodávat odborníky a musí se generovat nějací "manažeři" garanti, kteří dokáží dotahovat věci do konce. RV to prostě není schopno žádným způsobem ovlivnit, max tím, že poukáže na RP, které je nadřízeným orgánem garantů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Giuseppe.Maiello
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Petr.Tkadlec píše: 02 srp 2018, 14:01 ..aby se příště na celé CFko nespamovalo záležitostmi, které nezískali potřebnou podporu..
OFFTOPICKdo spamuje cfko, co tím myslíš? Raději si ověř, zda mě nekritizuješ neoprávněně, protože já cfko SZ neobeslala, to bych neudělala. Pouze jsem požádala koordinátory, aby informovali svá PKS případně členy o tomto vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Posvar, Marek.Necada
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od David.Witosz »

Tak to teda prrrr.

Již 20. ledna 2018 jsem jako garant Dopravy začal přípravy na komunál. Měli jsme to naplánované, sešli jsme se jako přípravný tým v Praze v hojném počtu a začali první kroky k organizaci dopravy pro komunální volby. Chtěli jsme připravit informační brožury s nástroji - zákony, školit lidi v regionech odborníky atd.
Jenže najednou se zjistilo že garanti nemají přiděleny žádné finance na činnost. Najednou se začalo řešit "co" vlastně ten garant je a co vlastně může. Začalo se řešit že někdo chtěl vyškrtnout slovo "řídí příslušné skupiny" atd. A tak místo abych ztrácel čas na "dolož nám co chcete udělat a my Vám dáme na to nějaké peníze", jsme se začali starat o práci pro poslance Ondřeje Polanského v podvýboru Dopravy a já nyní o práci na magistrát do Ostravy, protože tam jsem se nemuseli/nemusel s nikým dohadovat a byl zájem o spolupráci.

Takže toto není o tom že by garanti zaspali. To je o tom že místo nám dát možnost a prostředky abychom mohli tvořit tak se začalo řešit kdo vlastně jsme a že když něco budeme chtít tak si máme říci z rozpočtových položek kde na nás nic nezbylo.
Já nebudu lidi které jsem dal dohromady a jsou to odborníci přemlouvat do práce která nakonec muže skončit jen ztrátou času. Obvzlášť v moment kdy do marketingu rvem miliony a začíná nám forma převažovat nad obsahem. Proto prosím nemíchat nás garanty do této eskapády. Přiložený snímek viz důkaz že jsme začali o tom myslet dřív než si tady někteří všimli, že je třeba něco dělat. Že jsme pak promarnili hodně času na nesmyslech ... toť není naše vina.

Díky za pozornost.
Volebni tym.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Milus.Kotisova, Jan.Posvar, Radek.Simkanic
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tak naše koordinátorka to poslala celému KS. Měla sis jednotlivé PKS obeslat sama či si podat žádost na vyšší místa, jestli je to zrovna ta věc, s kterou by se aktuálně měli všichni otravovat. KoKSové by se neměli takto zneužívat, protože to není žádná volitelná politická moc ve straně, jestli mi rozumíš.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Davide promiň, ale že některé resorty fungují ještě neznamená, že je celý systém v pořádku. Jinak o dopravě samozřejmě víme, že je úplně v pohodě, tak odpusť, jestli jsem se tě tím nějak dotkl. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Petr.Tkadlec píše: 02 srp 2018, 14:38 Tak naše koordinátorka to poslala celému KS. Měla sis jednotlivé PKS obeslat sama či si podat žádost na vyšší místa, jestli je to zrovna ta věc, s kterou by se aktuálně měli všichni otravovat. KoKSové by se neměli takto zneužívat, protože to není žádná volitelná politická moc ve straně, jestli mi rozumíš.
Přinášíš OT zástupný problém, myslím, že by bylo vhodnější se vrátit k podstatě prvního příspěvku. Vnitřní komunikace Koks zde není tím zásadním problémem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Jan.Posvar

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ondrej.Tuma píše: 02 srp 2018, 15:15
Petr.Tkadlec píše: 02 srp 2018, 14:38 Tak naše koordinátorka to poslala celému KS. Měla sis jednotlivé PKS obeslat sama či si podat žádost na vyšší místa, jestli je to zrovna ta věc, s kterou by se aktuálně měli všichni otravovat. KoKSové by se neměli takto zneužívat, protože to není žádná volitelná politická moc ve straně, jestli mi rozumíš.
Přinášíš OT zástupný problém, myslím, že by bylo vhodnější se vrátit k podstatě prvního příspěvku. Vnitřní komunikace Koks zde není tím zásadním problémem.
Bohužel nemůžu souhlasit, protože v přemíře informací to problémem je a právě díky tomuto se pak lidi třeba nedozví, že vůbec můžou vstupovat do nějaký pracovních programových skupin. Navíc ohledně této věci bychom měli jednat na půdě RV, když jsme členové RV. Já jsem nějaké zkrácené vysvětlení za RV podal, protože tuto záležitost jednám.

CF se jinak může naštvat, ale nejlepší co by mohlo v této věci udělat, tak že si do RP zvolí lidi, co budou mít více času se věnovat garantům. Přijde mi to jako brečení na špatném hrobě, ale každopádně všechny tlaky vedoucí k lepšímu tvoření programů a fungování těch resortních teamů či jak se jmenují, jsou dobré.

Hlavní příčiny podle mě jsou: přetíženost RP a s tím nefungující garanti (ne všichni), pozdní schválení volebního štábu

Co se pak týče volebního štábu, tak jsme v upgradu probírali, že by měl být nějaký stabilní (obměňovaný) volební štáb, který by právě tyto záležitosti hlídal a nemuseli neustále noví lidé zjišťovat, co je potřeba a dokola furt vymýšlet kolo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Milan.Dadourek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření PKS Vysočina k projednávání Společného programu pro komunální volby 2018

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Petr.Tkadlec píše: 02 srp 2018, 14:01 Chápu, že to je pozdě a i proto se neschvaluje plně obsáhlý program, ale pouze tyto zásady transparentnosti.
...
Vyjádření PKS by měl zastupovat pouze jejich krajský zástupce na půdě RV.
Nezlob se, ale to je jak v Růžovém panterovi: Tato cesta je delší, ale o to je horší... :lol:
Bych si myslel, že když už pozdě, tak alespoň dobře.

A PKS je něco jiného než zástupci kraje v RV. Konečně i proto je např. institut práva posudku dle §2 JdŘ RV, který jsme také IMHO mohli využít... Zvolili jsme tuto formu, protože zanedbání úkolu schválit společný program si podle nás zasluhuje pozornost a analýzu. Schazovat to na garanty mi nepřijde správné. Je to RV kdo podle Stanov (čl. 9 odst. 5 písm. g) projednává programové dokumenty a tedy je IMHO za jejich projednání také odpovědný. Podobně VŘ § 14 IMHO jasně svěřuje odpovědnost za společné programy repubilkovému výboru. A podle JdŘ RV mělo být IMHO jednáno už někdy v červnu a předjednáno klidně i dříve.
Trochu to působí, že ty komunální volby zase nejsou až tak důležité...

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“