KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Opět a teď veřejně Tě Dano vyzývám k osobní schůzce s členy našeho přípravného výboru, k vyjasnění si nedorozumění a nastavení spolupráce tak, aby byla ke prospěchu nám všem. Prosím zástupce PKS a mediátora Pirátů, aby se této osobní schůzky zúčastnili. Děkuji všem za vyjádření svých názorů a věřím, že se nám celou situaci podaří brzo vyřešit.
Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Nelo, už jsem se s tebou a Anetou sešla u mě doma. O této schůzce se tady v diskusi nikde nepíše. Na můj podnět jsme se sešly poté, co jsi požadovala setkání s „medátorem“ Martinem Ardenem, což by mi nevadilo nebýt tvého stylu, např. viz výše "Opět a teď veřejně Tě Dano vyzývám". Na té schůzce, někdy v červnu, jsem vám vysvětlila svůj postoj a rozhodnutí nebýt členkou MS P9 a ani jeho vznik nepodpořit. Ještě by se hodilo zmínit, že jste mě předtím vyhodili z fb chatu Piráti Praha 9, což na mé rozhodnutí nepodpořit vznik MS mělo vliv a stejně deklarovaná touha být po vobách v radě. Od tebe jsem si, na schůzce u mě doma, vyslechla že vás svým postojem poškozuji a podrážím vám nohy, jak i tady v diskusi opakuješ.
Nebýt členkou MS je moje svobodné rozhodnutí a mám k tomu důvody, které otevřeně říkám.
Dle mého názoru a zkušeností je důležité se komunální politiku naučit v opozici nebo ve zkušeném týmu v kolalici.
Dana
Naposledy upravil(a) Dana.Balcarova dne 01 srp 2018, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Tvůj názor respektuji Dano i když ho nesdílím, ale jak říkám, ráda bych se sešla osobně. Od naší schůzky s Anetou na jaře se mnohé událo a
myslím, že máme relevantní důvody pro postup, pro který jsme se společně na Praze 9 rozhodli. A hlavně to nejsem jen já, kdo rozhoduje. Jsme tým a chybíš nám. Nicméně je to na Tobě. Za sebe můžu říct, že si vážím tvé práce v oblasti životního prostředí a Devítka je na diskusi.
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Respektuji to, že Dana nechce být členkou případného MS Praha 9 a je mi jasné, že přímá spolupráce je také k časovým možnostem Dany rovna nule. Spíše by bylo vhodné se občas (např. 1x/3 měsíce, to je doba tak akorát) sejít, říct si, co děláme/neděláme a proč. Tak by Dana měla přehled a předešlo by se jistým dohadováním se. Pokud by také Dana měla zájem o předání jejího know how, velmi ráda to uvítám. Osobně - a to jsem i říkala kdysi - mi také nepřišlo vhodné, že byla Dana odstraněna z naší skupiny, ale mé rozhodnutí to nebylo (nicméně Dana by měla dostávat nějaké emaily, kde spolu všichni řešíme jisté věci). Také chápu to, že má nejen Daniel Mazur pochybnosti o případném dění po volbách. Jak jsem deklarovala u nás, je nejvyšší čas si udělat analýzu a vytvořit si povolební strategii a té se držet stejně pevně, jako se jí drželi naši poslanci a nepolevit. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Annette.Heidlova za příspěvky (celkem 3):
Dana.Balcarova, Jan.Hora, Petr.Daubner
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1603 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Jen pro upřesnění: Dana byla z FB P9 skupiny odstraněna po tom, co se odmítla účastnit naší ustanovující schůze a telefonicky nepodpořila vznik místního sdružení a odmítla s námi dále spolupracovat. Před několika týdny jsem Daně navrhovala opětovné přidání do skupiny na základě toho, že jsme začali opatrně spolupracovat (nechtěla jsem to udělat bez jejího vědomí). Odmítla to z důvodu časové vytíženosti, proto dost nerozumím, proč to tady znovu řešíme. Pojďme se prosím opravdu sejít všichni osobně a vyřešme to. Díky moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Ondrej.Kalis
Martin.Sumerauer
Příspěvky: 84
Registrován: 01 čer 2017, 20:58
Profese: skladník
Bydliště: slezská 128,praha 3
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (hlasování)

Příspěvek od Martin.Sumerauer »

Souhlasim.a hlasuji ano
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Sumerauer za příspěvek:
Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 41/2018 Založení MS Piráti Praha 9 (rozprava)

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Průběžně to tady čtu a říkám si, jestli mám nebo nemám reagovat. Ale asi mi to nedá.

Předně jsem předvědčen, že všichni, kdo tu diskutujeme, toužíme především dosáhnout nějakých pozitivních změn. Jistě, pokud by Piráti byli v radě MČ nebo v jejím vedení, bylo by možné dokázat mnohem více, proto asi kandiduje jakákoliv strana, a nepřijde mi dobré říkat ,,kandidujeme do opozice, abychom se to ještě naučili". Každý, kdo ve volbách kandiduje, musí podle mě být připraven a musí chtít řídit svěřenou oblast a převzít odpovědnost, a rozhodně si nemyslím, že řídit něco je nějaká úžasná věc, po které by mělo smysl toužit. Jistě, pro někoho ano, ale skutečně jsem přesvědčen, že mezi námi není nikdo s takovými sklony, ale zato je mezi námi řada lidí, kteří chtějí něco změnit a něčemu pomoct.

Přijde mi také trochu smutné, pokud se zde mezi Piráty argumentuje politickou nezkušeností. Jistě, nezkušenost s politikou může vést k řadě chyb, kterých se hlavně po volbách můžeme dopustit. To je riziko. Ale Piráti jsou poměrně nová strana, kde před 9 lety byli všichni politicky nezkušení, jsou stranou, která symbolizuje novou a jinou politiku (nikoliv apolitickou politiku, ale politiku věcnou, odbornou, transparentní, komunikující s lidmi a beroucí vážně jejich potřeby a názory). A najednou po krátké době a obrovském úspěchu, který se Pirátům díky jejich přístupu a hodnotám povedl, tu slyším argumenty znějící jako, že zakládat místní sdružení by měli zkušení členové a politici. Možná to špatně chápu, snad to takhle myšleno ani nebylo, nevím, ale tahle myšlenka mi připadá jako něco, v čem by právě Piráti měli být trochu jiní. Jasně, opatrnost je na místě, ale neměla by ji doprovázet také určitá otevřenost a podpora těch, kdo chtějí pirátské myšlenky prosazovat v dalších obcích a MČ? A podpora těch, kdo se k Pirátům chtějí zcela upřímně přidat, i když třeba nejsou úplně zkušení, ať už mají ambice vzít na sebe větší odpovědnost, nebo chtějí prostě jen přispět svou troškou do mlýna?

Osobně, aspoň zatím, nejsem člen Pirátů, byť se to dost možná časem změní. Samo o sobě to pro mě nění zas tak podstatné, nemám zásadní osobní potřebu o vnitrostranických věcech přímo rozhodovat. Nechal jsem se přesvědčit ke kandidatuře na Praze 9 hlavně proto, že zdejším Pirátům osobně velmi věřím a jsem přesvědčen, že na Praze 9 je nezbytná pozitivní a konstruktivní politická změna. Nemám nějakou osobní potřebu dostat se do zastupitelstva, natož do rady (samozřejmě jsem na to ale připraven), raději bych si i nadále řešil především dopravu, která mě zajímá a věnuji se jí tak jako tak, byť jen soukromě.

Takže nechápu, proč najednou přicházejí výpady proti založení místního sdružení na Praze 9, které v neformální podobě již funguje a připravuje se na říjnové volby. Nepřijde mi, že by zde padly tak závažné důvody, aby to vedlo k lítému vnitřnímu sporu. Bylo by fajn, kdyby se celou situaci všem aktérům povedlo uklidnit a řešit existující spory věcně a otevřeně. Před volbami bychom spíš měli všichni táhnout za jeden provaz.

Mějte se fajn a berte to ode mě v dobrém, je to tak myšleno. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kalis za příspěvky (celkem 7):
Petr.Daubner, Annette.Heidlova, Josef.Kocourek, Jan.Hora, Kornelia.Gottmannova, Vaclav.Vislous, Michal.Jokes

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“