Úprava pracovní doby

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1739
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pracovní doby

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jan.Posvar píše: 31 črc 2018, 11:50
Milan.Dadourek píše: 30 črc 2018, 11:26 Myslel jsem, že se ozve někdo povolanější, ale nezdá se.
Vážně tohle chceš používat v diskuzi? Jsi zbytečně útočný a doufám, že to je výjimečný úlet a opakovat se to nebude. Veďme věcnou diskuzi, neútočme na sebe.
Já ti nerozumím. Prostě bych byl raději, kdyby se vyjádřil někdo z lidí, kteří se zabývají daněmi - tj. povolanějších než já. Co je na tom útočného? Jen jsem chtěl vyzvat další, protože na fóru jsou...
Uvažovat o ZP jako o dani může vést k chybným návrhům řešení. Tomu jsem chtěl předejít. OFFTOPICJsem si dost jistý, že ZP prostě není daň. Ani technicky. Stejně jako není daní povinné ručení nebo povinné pojištění zaměstnavatele.
Jan.Posvar píše: 31 črc 2018, 11:50
Milan.Dadourek píše: 30 črc 2018, 11:26 IMHO je zastropování ZP v současném systému správně...
Souhlasíš i s tím, že se mají zatěžovat chudí a ulevovat bohatým?

Prakticky může zastropování fungovat, ale zároveň by to nemělo mít přímý vliv na to, kolik odvedeš ze své mzdy. Tedy zaplatíš vždy poměrně stejně, ale na straně státu se to rozseká. Tedy by neexistovala degresivita nebo progresivita odvodů a daní dohromady, ale samostatně ano. Tam, kde by byla způsobena degresivita kvůli odvodům by se to dorovnávalo progresivitou daně.
Ta první věta mi zní poněkud emocionálně. Obdobně by se dalo replikovat: "mají být zdravotní pojišťovny Jánošíkem?"
K věci stačí si přečíst poslední odstavec mého předchozího příspěvku celý. Tedy i větu, kterou už necituješ.

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1739
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava pracovní doby

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Po zvážení se Honzovi omlouvám za nejasné vyznění. Doplňuji svoji úvodní větu, jak byla myšlena: "Myslel jsem, že se ozve někdo povolanější než já,..." :)

Jinak můj pohled na daň vs. ZP je čistě právní - jde mi o to, abychom nenavrhli něco, co pak nebude průchodné třeba přes ÚS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Jan.Posvar

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“