Celá kandidátka pro komunální volby 2018 - toto není rozprava

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Celá kandidátka pro komunální volby 2018 - toto není rozprava

Příspěvek od Filip.Smoljak » 25 črc 2018, 01:19

Jana.Belecova píše:
25 črc 2018, 00:28
Filip.Smoljak píše:
25 črc 2018, 00:07
Tak ještě jednou a podrobně od 7. místa moje názory (2.-6. místo se mi vůbec nelíbí z procesních důvodů, ale to se řeší jinde).

7. P. Musil – OK, chce se angažovat za Piráty i kdyby nebyl do zastupitelstva zvolen. Sice nebyl moc přítomen v pracovní skupině, ale nabízí aktivitu a hlavně expertizu do budoucna. Bez právníků bychom byli v loji....
8. Mgr. F. Doseděl – místopředseda MS, podle mne by měl být výš, ale je to asi jeho rozhodnutí...
9. A. Kratochvílová – ženám bych dával mírnou přednost, ale je třeba vědět, že Anna přišla až na poslední chvíli, to je fakt...
10. K. Světlík – spolupracovník TOPky, neměl by být vůbec na kandidátce podobně jako M. Konvička!
11. M. Brychtová – měla by být výš, ale nevím, jestli se tak nerozhodla sama…
12. N. Marhounová – nechce, resp. nemůže se v nejbližší době angažovat a to je zcela pochipitelné. Ovšem, proč je na místě, které by čistě teoreticky mohlo být volitelné, zatímco aktivní členové, kteří do toho chtějí a mohou jít, jako např. M. Sumerauer, jsou naprosto nepochopitelně odsunuti až takhle dozadu??!!!
13. M. Chour – pirátské mládí vpřed, měl by být výš...
14. M. Sumerauer – měl by být určitě výš, ucházel se o 2.-6. místo. Jak se dostal na 14. místo? To je naprostý faul!!!! M. Konvička se o něm nepěkně vyjadřoval, že udělá ostudu a tak podobně. Vzhledem k tomu, že v naší skupině vládne M. Konvička, tak asi proto mají někteří smůlu....
15. I. Pospišilová – členka Pirátů, které nebylo umožněno hlasovat o 2.-6. místě podobně jako mně. Ano, taky se ozvala a je za to spravedlivě potrestána…
16. F. Pudil – pokud je to jeho přání, proč ne… všichni ostatní níže zhruba totéž...
...
...
35. S. Bártová – to bude asi protestsong, asi se jí nelíbí skličující poměry v naší skupině, ale chápu, že toto místo je v poslední době trendy!

Pokud je zde tento můj příspěvek dvakrát, omlouvám se.
Prosím o tvůj návrh kandidátky, místo, jméno. Ad č. 35, zaznamenala jsem 2 - 3 přání obsadit toto místo a nemám dojem, že z důvodu protestu a to od S. Bártové, M. Belece a D.H. Doseděl. Další preference byla u č. 27, 33, 7-10, vše dohledatelné v tab. VŠECHNO DŮLEŽITÉTÉ/kandidátka/kandidátka 2
Omlouvám se ještě jednou, ale Jano, Ty jsi moderátorka skupiny, koordinátorka kandidátky, nebo nová předsedkyně MS Praha 3 místo trutnovského předsedy? Nerozumím, proč bych Tobě měl něco předkládat. Toto je údajně neformální debata, víš? Říkal to František.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Iveta.Pospisilova

Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: analytik, finanční sektor
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko » 25 črc 2018, 08:03

Tak ono je dobré rikat, že je něco špatně, ale možná by bylo lepší zároveň i říct, jak by to bylo správně když už to kritizuju:)
Everything would be lost once he (the worker) knew that he had a mind. Simon-Nicholas Henri Linguet

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 25 črc 2018, 09:32

Počkejme na vyjádření dotčených kandidátů, nelze navrhovat změny bez jejich vůle. Zatím víme o námitkách k 2. kolu primárek, od kterých se to všechno odvíjí, takže bude asi rozhodovat Pražské předsednictvo...

Martin.Sumerauer
Místní předsednictvo
Profese: skladník
Dostal poděkování: 23 poděkování

Příspěvek od Martin.Sumerauer » 25 črc 2018, 09:48

mě by zajímalo proč se v pořadí nepromítlo kolik kdo dostal hlasů ,ale pořadí je jiné.dle počtu hlasů by měla být dvojka jana belecová a na třetím místě jan bartko.proč já jsem až na 14.místě když jsem dostal více hlasů než karel světlík a ten je v kandidátce přede mnou.a proč je třeba michal konvička třetí když dostal méně hlasů než jana ,margita i jan bartko.vůbec tomu nerozumím.dle jakých kritérií je pořadí napsáno?proč lidi kteří jsou u pirátů aktivní více než rok jsou na zadnějších místech než nováčci?chtěl bych znát ty kritéria

Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: analytik, finanční sektor
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko » 25 črc 2018, 10:07

Martin.Sumerauer píše:
25 črc 2018, 09:48
mě by zajímalo proč se v pořadí nepromítlo kolik kdo dostal hlasů ,ale pořadí je jiné.dle počtu hlasů by měla být dvojka jana belecová a na třetím místě jan bartko.proč já jsem až na 14.místě když jsem dostal více hlasů než karel světlík a ten je v kandidátce přede mnou.a proč je třeba michal konvička třetí když dostal méně hlasů než jana ,margita i jan bartko.vůbec tomu nerozumím.dle jakých kritérií je pořadí napsáno?proč lidi kteří jsou u pirátů aktivní více než rok jsou na zadnějších místech než nováčci?chtěl bych znát ty kritéria
Bojim se, ze koukas na vysledky 1. kola, a ne druheho. Tomu by odpovidalo to, co pises. v tehle 'celkove verzi' jsou promitnuty vysledky 2. kola, ktere rozhodovalo o poradi, tady:
viewtopic.php?f=982&t=42941
Naposledy upravil(a) Jan.Bartko dne 25 črc 2018, 10:27, celkem upraveno 1 x.
Everything would be lost once he (the worker) knew that he had a mind. Simon-Nicholas Henri Linguet

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 25 črc 2018, 10:22

Ani tak to ale nesedí!

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: místostarosta MČ P3
Dal poděkování: 167 poděkování
Dostal poděkování: 474 poděkování

Příspěvek od Stepan.Strebl » 25 črc 2018, 10:54

Ahoj všem, dávám k diskuzi protinávrh, a to posunout celý blok žen nahoru, budou-li s tím dotčené souhlasit. Níže vysvětlím proč. Kandidátka by vypadala takto (zmiňovaný blok tučně, v závorce současné umístění):

1. M. Arden
2. Š. Štrébl
3. M. Konvička
4. J. Svrček
5. J. Belecová
6. J. Bartko
7. (10) Anna Kratochvílová
8. (11) M. Brychtová
9. (12) Nikol Marhounova
10. (15) Iveta Pospisilova

11. (7) P. Musil
12 (8) Frantisek Dosedel
13. (9) Karel Svetlik
14. (13) Martin Chour
15. (14) M. Sumerauer
dál stejně jako dosud

Důvod:
U Pirátů je dost problém, že jsme strašně orientováni na muže. Většina (mírná) našeho elektorátu jsou muži a kandidují taky skoro výhradně muži. Ve sněmovních volbách třeba nebyla žena lídrem ani v jednom kraji. Někdo mě kritizoval za to, že jsme žádnou ženu neposlali do debat krajských lídrů. Odpovídal jsem, že jsme si je měli zvolit, takže když mám možnost to trochu ovlivnit, tak tak i činím.

Nejsme totiž žádní tradicionalisti, rovnost pohlaví podporujeme nejen na papíře. Nechceme to ale řešit kvótami a jinými nařízeními a regulacemi jako třeba Zelení. Věříme, že je to hlavně o nastavení přemýšlení každého člověka. Pokud ovšem nechceme kvóty a chceme v politice vidět statisticky odpovídající zastoupení žen i mužů (50:50), musíme být občas agresivnější v tom, jak ženy tlačíme dopředu a umožnit jim zvolení. Když už jsou kandidátky postavené, tak už je na nějaké to tlačení dopředu pozdě. Pokud ženy nebudou zvoleny, nebudou mít nikdy šanci se vyprofilovat, kruh se uzavírá. Budeme dál macho stranou. Navrhoval bych tedy naše aktivní ženy posunout výše, aby měly aspoň teoretickou šanci se dostat, když se zadaří. Mimochodem centrální realizační tým je téměř výlučně složen z žen. Tak ať také alespoň více žen kandiduje na volitelných (volitelnějších) místech. Myslím, že by stálo za to dát tu šanci proaktivně teď, než později zase dumat nad tím, proč nikde ty ženy nemáme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bartko, Frantisek.Dosedel
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Filip.Smoljak
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Smoljak » 25 črc 2018, 12:07

Můj návrh změn v kandidátce je následující:

1. Zohlednit oprávněné výhrady těch kandidujících, kteří se ozvou a změnit pořadí dle jejich návrhu (samozřejmě s přihlédnutím k oprávněnosti požadavků).
2. Vyjmout z kandidátky M. Konvičku a K. Světlíka, kteří otevřeně prosazují a kandidují s protipirátským programem. Mezery v kandidátce doplnit posunem níže postavených kandidátů o patřičný počet míst vzhůru.
3. Vyzývám P. Králíčka, aby se ujal své morální zodpovědnosti a kandidoval alespoň na nevolitelném místě. Trvalé bydliště si jistě dokáže do dne voleb změnit, pokud, jak sám potvrdil, žije v Praze. Mohu mu případně nabídnout podnájem u sebe v bytě na Praze 3.

Nikol.Marhounova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Příspěvek od Nikol.Marhounova » 25 črc 2018, 13:00

Stepan.Strebl píše:
25 črc 2018, 10:54
Ahoj všem, dávám k diskuzi protinávrh, a to posunout celý blok žen nahoru, budou-li s tím dotčené souhlasit. Níže vysvětlím proč. Kandidátka by vypadala takto (zmiňovaný blok tučně, v závorce současné umístění):

1. M. Arden
2. Š. Štrébl
3. M. Konvička
4. J. Svrček
5. J. Belecová
6. J. Bartko
7. (10) Anna Kratochvílová
8. (11) M. Brychtová
9. (12) Nikol Marhounova
10. (15) Iveta Pospisilova

11. (7) P. Musil
12 (8) Frantisek Dosedel
13. (9) Karel Svetlik
14. (13) Martin Chour
15. (14) M. Sumerauer
dál stejně jako dosud

Důvod:
U Pirátů je dost problém, že jsme strašně orientováni na muže. Většina (mírná) našeho elektorátu jsou muži a kandidují taky skoro výhradně muži. Ve sněmovních volbách třeba nebyla žena lídrem ani v jednom kraji. Někdo mě kritizoval za to, že jsme žádnou ženu neposlali do debat krajských lídrů. Odpovídal jsem, že jsme si je měli zvolit, takže když mám možnost to trochu ovlivnit, tak tak i činím.

Nejsme totiž žádní tradicionalisti, rovnost pohlaví podporujeme nejen na papíře. Nechceme to ale řešit kvótami a jinými nařízeními a regulacemi jako třeba Zelení. Věříme, že je to hlavně o nastavení přemýšlení každého člověka. Pokud ovšem nechceme kvóty a chceme v politice vidět statisticky odpovídající zastoupení žen i mužů (50:50), musíme být občas agresivnější v tom, jak ženy tlačíme dopředu a umožnit jim zvolení. Když už jsou kandidátky postavené, tak už je na nějaké to tlačení dopředu pozdě. Pokud ženy nebudou zvoleny, nebudou mít nikdy šanci se vyprofilovat, kruh se uzavírá. Budeme dál macho stranou. Navrhoval bych tedy naše aktivní ženy posunout výše, aby měly aspoň teoretickou šanci se dostat, když se zadaří. Mimochodem centrální realizační tým je téměř výlučně složen z žen. Tak ať také alespoň více žen kandiduje na volitelných (volitelnějších) místech. Myslím, že by stálo za to dát tu šanci proaktivně teď, než později zase dumat nad tím, proč nikde ty ženy nemáme.

Děkuji Štěpáne za návrh mého posunu na vyšší pozici. Rada bych si však ponechala 12. misto. A to především z toho důvodu, že si nejsem jista, kolik času bych mohla věnovat práci zastupitele. Právě proto, že jsem žena, mam to požehnání byti matkou a budu si nějaký čas toho daru uživat :-) Rozhodne se hodlám do aktivit zapojovat a podporovat práci zastupitelského klubu, ale ne přímo z pozice zastupitelky. Zároveň bych moc ráda viděla v první desítce Františka Dosedela. Myslim, že tam má sve misto a jeho kvalifikace nám budou přínosem.
Velký přínos pro zastupitelsky klub vidim i ve zkušenostech Karla Svetlik a Pavla Musila.
Ale chápu, Štěpáne, argumenty pro Tvůj návrh a dekuji Ti za ne!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvek:
Iveta.Pospisilova

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17649 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 25 črc 2018, 14:48

Jan.Bartko píše:
25 črc 2018, 10:07
Martin.Sumerauer píše:
25 črc 2018, 09:48
Bojim se, ze koukas na vysledky 1. kola, a ne druheho. Tomu by odpovidalo to, co pises. v tehle 'celkove verzi' jsou promitnuty vysledky 2. kola, ktere rozhodovalo o poradi, tady:
viewtopic.php?f=982&t=42941
Je tu ovšem problém, že nemohli hlasovat (ač k tomu již měli mít dle předpisů právo) Iveta Pospíšilová (v obou kolech), Roman Nováček a Filip Smoljak (v 2. kole). A tudíž lze u 3 osob (Svrček, Musil, Konvička) zpochybnit jejich postup do 2. kola.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Aneta.Heidlova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“